PDA

View Full Version : Как се отразяват бойните изкуства на женската фигура ?



Ssimona
05-26-2016, 18:28
Здравейте, искам да попитам каратето как оформя женското тяло. На 14 съм и от 5 месеца тренирам, но се притеснявам дали няма да стана прекалено набита в краката или да ми спре растежа. Моля, ако някой е забелязвал жени, трениращи карате да ми каже какво е неговото мнение относно телата им. Благодаря, предварително!

tochko
05-27-2016, 13:18
Да сещам се за няколко такива момичета и са доста добре оформени. Наблюдавал съм и джудистки и то доста и повечето от тях са стегнати и стройни. Разбира се, сещам се и за няколко които са като мъже, но това е резултат от техните желания+спортно училище а понякога и допинг. Притесненията ти са безпочвени, защото няма как нещо да стане без да го забележиш. Промените в тялото са бавни, особено качването на маса е дълъг и продължителен процес. Тренировките за експлозивна сила/издържливост не са нещо което ще ти спре растежа, а напротив дори може да подобрят хормоналния баланс в тялото. Виждам само положителни страни от спорта, но ако по природа си миньонче недей да набеждаваш каратето или нещо друго. Желая успех!

Ssimona
05-27-2016, 20:31
Благодаря за мнението! Да, аз съм ниска, но не съм набита, просто бях чула някакви мнението, че от каратето краката губят женствената си форма, ставали са прекалено мъжествени и така-нататък, но исках да го чуя от човек, който наистина има опит и е наблюдавал не една-две жени.

tochko
06-01-2016, 13:19
Здрави ръце, крака и така нататък могат да се препокрият с женствени такива. Огледай някоя страница за спортуващи момичета има доста добри примери.