PDA

View Full Version : Как да се отърва от тези пъпки. Искрено ви моля за помощ!



La.Francé
05-27-2016, 12:59
Здравейте, съфорумци. От месец съм много затворен в себе си, тъй като ми се появиха ужасни пъпки... много при това на челото.Те са младежки пъпки, но само ако ги докосна почервемяват. Много ме комплексират и ми се иска някой да помогне, защото вече съм отчаян. Дано някой, който е минал по този път да ми даде решение. Ако някой има желание мога да изпратя и снимка да види колко е зле положението.

Грозния
05-27-2016, 18:09
И без снимка знам от личен опит колко може да е зле положението :D!
Отивай на лекар (дерматолог) и поискай да ти изпишат антибиотик срещу пъпките - това помага най-много. Временно е (докато пиеш хапчетата), но е ефективно!
Ако ти предписва разни неща за мазане и други такива простотии, отиди на друг лекар и не купувай нищо, ако не са антибиотици! Само те действат, другото са глупости, които не действат и само си хвърляш парите на вятъра! Казвам ти го от опит!

Пъпките ще спрат да ти излизат след време, но това може да стане и чак на 23-24 години, а да чакаш толкова не е оферта :) .

diditen
05-27-2016, 21:10
Как ще е комплексираш от някакви си пъпки я горе главата. Почти всички в пубертета имат акне. Значи от личен опит на мен ми помогна зинерит (антибиотик, ползва се месец) в известна степен и acne out. Вътрешно можеш да приемаш бирена мая, най-вече тя ми помогна с тези упорити гадости по лицето ми, но имай предвид, че при доста хора се наблюдава напълняване(аз нямах този ефект слава богу, то само това ми липсваше да е пълна картинката)

Marto_Vasilev
05-30-2016, 17:10
И аз препоръчвам Зинерит. Съдържа антибиотик и на мен лично ми помогна. Прави се разтвор от прахообразното и течно вещество. Разтвора има трайност 2 месеца и за по-добър резултат е хубаво да се използва поне 12 седмици т.е трябват ти поне 2 разтвора. Струва около 15 лв. и се взима с рецепта. Добре е да използваш и нещо за измиване преди да слагаш Зинерита. Маже се 2 пъти на ден.




зинерит (антибиотик, ползва се месец)
На листовката пише, че има трайност 2 месеца, а за по-траен резултат може да се използва 10-12 седмици

fanton1
05-31-2016, 21:44
Чушка.

naskovaskov
06-21-2016, 10:12
Интересни статии за Гъбични инфекции и болести на http://xn--90aafhkiap0j1a.com/