PDA

View Full Version : Мразя брекетите



liliq ivanova
06-01-2016, 11:10
Ще откача. Не мога повече да издържам така. От 2 дни нося брекети. Не ме боли,кой знае колко, но цялата ми уста е в рани. Раздрана и кървяща. И нито капка преувеличение. ужасно ме боли и без теси рани. Не мога да отхапвам. Изглеждам като откачалка. Някоко часа след като ми ги сложиха вече съжалявах. Предпочитам си кривите зъби пред тази болка. Не знаете ли нещо за тези рани? През цялото време ли ще е така. Не спирам да плача. Не можах да спя изобщо. Отидох като пребита на училище. Мразя ги. Какво да правя? С тези рани мога да си направя рани или възпаление.

Грозния
06-01-2016, 18:29
Сваляй брекетите около час преди да ядеш - така няма да те болят зъбите като дъвчеш и ефектът от носенето ще е по-добър :)! Иначе ако ядеш веднага след като свалиш брекетите, зъбите са ти още изтръпнали и ти ги кривиш с дъвчене, преди да са свикнали. Не се отказвай - жена си, хубави и красиви зъби ще ти трябват! Успех :)!

Indistinct
06-01-2016, 19:15
Да сваля брекетите? :razz:

А иначе, тези първи дни казват че са най-трудни. После ще отмине. Имсй търпение.

divergent
06-01-2016, 20:03
Сваляй брекетите около час преди да ядеш - така няма да те болят зъбите като дъвчеш и ефектът от носенето ще е по-добър :)! Иначе ако ядеш веднага след като свалиш брекетите, зъбите са ти още изтръпнали и ти ги кривиш с дъвчене, преди да са свикнали. Не се отказвай - жена си, хубави и красиви зъби ще ти трябват! Успех :)!

Какво да сваля, wtf? Някаква разлика между скоби и брекети?
До авторката: Нормално е в началото, устната кухина трябва да свикне с чуждото тяло и раните и дискомфорта са неизбежни. С времето обаче минават и ще свикнеш с апаратчето. Ортодонтката ти не те ли е информирала как да се справиш с неудобството и раните? Не се притеснявай да отидеш при нея и да я попиташ, може да ти предпише някакъв мехлем или вода за уста, която да успокои неразположението. Трай бабо за хубост! :)

baby_baby
06-02-2016, 10:39
Трябва да мине време и ще свикнеш с тях по-добре хубави зъби отколкото криви все пак си младо момиче

KaRiNa.Ni
06-08-2016, 09:14
Никой не те е карал на сила да ги правиш...щом искаш да имаш красиви зъби ще изтърпиш до край.