PDA

View Full Version : Извънцърковни бракове и съвместно съжителство



Agartha
06-03-2016, 09:47
Добър ден другари.

Темата е относно извънцърковните бракове и какво ви е мнението двама души да живеят и да се помпят без да са минали през църквата, за да го обявят официално? Може ли една двойка да бъда спасена и душите им да останат чисти, ако са с чиста любов и нямат прегрешения?

Благодаря за вниманието.

defender
06-03-2016, 12:04
Зависи какво е важно за женещите се, в какво вярват и към какво се стремят. Ако ви е само до секса, то за какво ви е да се жените пред Бог, то това ще е само лицемерие към Него, за вас ще е просто формален ритуал, дори сигурно ще ви е досаден.

Брака в Църква е само за вярващите, на едно по-високо ниво от секса. Не е за вас.

Agartha
06-03-2016, 12:10
Е как пък реши токутъй, че аз съм нас и ние сме те? :o

При мен няма как да се получи и да искам, понеже съм хомосексуалист и всъщност половинката ми харесва фалоси, както и аз. Поради тази причина никой не би ни венчал. Но се интересувам от мнението на съфорумците, защото като едни млади и интелигентни младежи, бъдещето на тази страна и Земя, трябва да имат позиция и да я отстояват, без значение каква е тя.

defender
06-03-2016, 12:46
Е как пък реши токутъй, че аз съм нас и ние сме те? :o

Ами мислех, че говориш за себе си. Извинявай.

inewton
06-03-2016, 13:42
По мое мнение почти всички църковни бракове, както и кръщение, миропомазание, причастие и прочие са изгубили началният си замисъл. Повечето в днешно време го правят заради смесица от снобизъм и конформизъм. Не им пука особено, нито пък вярват в Бог.
Но според Писанието извънбрачният секс е грях.

divergent
06-03-2016, 13:54
По-добре да нямаш църковен брак и да гориш в ада, отколкото да нямаш капка вяра в Бог, но да ходиш да се вричаш в църквата, само защото така е прието, без да вкараш никакъв смисъл и идея в действието си. Просто вярата не е това, което е била някога и тези ритуали и обичаи са изгубили смисъла си сред новите поколения. Проявите на поповете и цялото духовенство, които трябва да играят връзката на хората с Бог, също поставят под съмнение цялата чистота и святост. Аз лично съм на мнение, че вярата си е вътре в теб и не е необходимо да ходиш да целуваш ръката на попа, за да покажеш, че си религиозен, приемам го един вид като показност. "Абе аз не съм вярваща, ама дай и един църковен брак да сключим, че така е прието." Това не ми допада като начин на мислене. За вярващите би следвало църковният брак да е по-силен съюз от гражданския. Обаче според нормите граждански без църковен може, но пък само църковен брак не се приема за валиден. Един вид тези идеи са наложени на обществото, което е кухо и подвластно на чуждо влияние.

Agartha
06-03-2016, 14:12
По-добре да нямаш църковен брак и да гориш в ада, отколкото да нямаш капка вяра в Бог, но да ходиш да се вричаш в църквата, само защото така е прието, без да вкараш никакъв смисъл и идея в действието си.

Защо мислиш, че е по-добре? Заради краткото време прекарано на земята, в което не би лицемерничил или заради по-малката болка, която би изпитал човек след това в ада? (ако приемем, че съществува, разбира се)

dimitar_ak
06-03-2016, 15:13
Само за протокола... У нас църковният брак няма юридическа стойност и си трябва граждански. Актът за граждански брак мисля, че беше необходим за църковния.

haritov
06-03-2016, 18:05
бог е любов никой не гори в ада защото е обичал някой


дори и да не си кръстен да си друговерец правиш ли добро на хората ти отново имаш вяра в бога дори и да го отричаш

макар и да не вярваме бога той вярва в нас това е нещо което забравяме

забравяме и че някой някога страдаше за всички хора по земята без значение какви са

щом този някой е страдал за всички защо да няма място за всички и в рая?

Agartha
06-03-2016, 18:08
Въпросът ми не касае гражданския брак, а църковния, понеже според църквата си грешник, ако живееш под един покрив с другия пол и се пляскате вечер под завивките.

Agartha
06-03-2016, 18:09
бог е любов никой не гори в ада защото е обичал някой

някого *

Иначе поговори с някое попче, ще видиш че не е съгласен с теб.

haritov
06-03-2016, 18:10
някого *

Иначе поговори с някое попче, ще видиш че не е съгласен с теб.


говорил съм

ами ако нямаме пари да ни венчаят?

ще горим ли в ада ?

или трябва да си платим билета за рая?

Agartha
06-03-2016, 18:18
Няма как да си говорил и да се е съгласил с теб. Или не изпълнява задълженията си съгласно църковните канони, или... Всъщност няма или. Чудя се просто, как да я бъде тая работа.

Аз искам да живея с моя приятел и бъдещ мъж под един покрив, но да не сме грешници и да ни приемат в църквата, а те не ни дават да се венчаем, понеже сме от един пол. А това ни прави двойни грешници - хем се плющим без да сме се венчали, хем с мъжко не бивало.

inewton
06-03-2016, 18:19
Въпросът ми не касае гражданския брак, а църковния, понеже според църквата си грешник, ако живееш под един покрив с другия пол и се пляскате вечер под завивките.

Така трябва и да бъде. Бог неслучайно създаде мъж и жена, наместо мъж и мъж/жена и жена. Друг е въпросът, че жената Го предаде.

Ще се отнася до хомосексуалистите, няма защо да хулите църквата. Както виждате църквата не убива грешниците, само не ги венчава.

haritov
06-03-2016, 18:21
Няма как да си говорил и да се е съгласил с теб. Или не изпълнява задълженията си съгласно църковните канони, или... Всъщност няма или. Чудя се просто, как да я бъде тая работа.

Аз искам да живея с моя приятел и бъдещ мъж под един покрив, но да не сме грешници и да ни приемат в църквата, а те не ни дават да се венчаем, понеже сме от един пол. А това ни прави двойни грешници - хем се плющим без да сме се венчали, хем с мъжко не бивало.

:lol:

иди се изповядай или да ти прочетат молитва

така ще са ти опростени греховете срещу скромно заплащане

defender
06-03-2016, 19:37
бог е любов никой не гори в ада защото е обичал някой


дори и да не си кръстен да си друговерец правиш ли добро на хората ти отново имаш вяра в бога дори и да го отричаш

макар и да не вярваме бога той вярва в нас това е нещо което забравяме

забравяме и че някой някога страдаше за всички хора по земята без значение какви са

щом този някой е страдал за всички защо да няма място за всички и в рая?

Човече, чел ли си Евангелието или го караш на самотек?

haritov
06-03-2016, 19:50
Човече, чел ли си Евангелието или го караш на самотек?


нещо променяно хиляди пъти зависимост от нуждите ли?

Agartha
06-03-2016, 19:55
Не се карайте, другари, не е нужно. Сплотете се и бъдете единни.

golemiq_korab_minava
06-03-2016, 20:07
скушаме дръгарю Тошо

Agartha
06-03-2016, 20:09
Иронията ти е неуместна.

golemiq_korab_minava
06-03-2016, 20:12
Иронията ти е неуместна.

не го ли обичаш другарко?! само турците изкара на вън, и то за малко. Други са ходили прилично облечени другарки

Agartha
06-03-2016, 20:19
Тази тема е за друго.

defender
06-03-2016, 20:58
Така трябва и да бъде. Бог неслучайно създаде мъж и жена, наместо мъж и мъж/жена и жена. Друг е въпросът, че жената Го предаде.

Мисля, че мъжа и жената имат еднаква вина в предателството. Ако жената е послушала дявола да съгреши, то мъжа е послушал жената.

Fisherman
06-04-2016, 05:03
Аха,не стига че хората не могат да смогнат да запазят цялостта на семейството но сега да агитираме против единственото нещо,което го крепи (църковен брак)

Много ще ми е интересно някой да намери нещо да каже против църковния брак.

inewton
06-04-2016, 06:04
Мисля, че мъжа и жената имат еднаква вина в предателството. Ако жената е послушала дявола да съгреши, то мъжа е послушал жената.

Редът на факторите е от значение за крайния резултат.

Agartha
06-04-2016, 06:19
Аха,не стига че хората не могат да смогнат да запазят цялостта на семейството но сега да агитираме против единственото нещо,което го крепи (църковен брак)

Много ще ми е интересно някой да намери нещо да каже против църковния брак.

Как така единственото? Мен ме крепи любовта и обичта! На кого е нужно да се кръсти в църква, щом после под завивките се отдава на любимия?

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 06:19
inewton туй ся си го измисли?

inewton
06-04-2016, 06:31
А според теб не е ли така?

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 06:35
А според теб не е ли така?

според мен е така, но не пише и не е задължително в случая да е така. Ако Ева първа се е съблазнила да изяде ябълката, то не се изключва вината на Адам да послуша Ева. Какво въобще обсъждаме? хахха

inewton
06-04-2016, 06:38
Не се изключва вината на Адам и аз не го твърдя. Но фактът, че Лукавия избра Ева за своите нечисти помисли е красноречив.

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 06:50
Не се изключва вината на Адам и аз не го твърдя. Но фактът, че Лукавия избра Ева за своите нечисти помисли е красноречив.

не знам какво точно е избрал, но не можеш да съдиш по това за всички жени, защото има и такива, които са ''различни'' и верни.

Fisherman
06-04-2016, 08:41
Как така единственото? Мен ме крепи любовта и обичта! На кого е нужно да се кръсти в църква, щом после под завивките се отдава на любимия?

любовта и обичта крепят педофила и педераса

виждам,че не знаете какво е любов,просто използвате думата,като осмокласници

defender
06-04-2016, 08:56
Не се изключва вината на Адам и аз не го твърдя. Но фактът, че Лукавия избра Ева за своите нечисти помисли е красноречив.


Искаш да кажеш, че Бог е създал жената несъвършена и затова дявола е избрал нея? Не мисля, че жената е създадена от Бог по-малко съвършена от мъжа?

Но нека видим и друг случай: Когато Христос е положен в гробницата, преди да Възкръсне, докато учениците Му са се скрили, защото ги е било страх да не бъдат е те убити, кой тогава отива на гроба на Христос, кой проявява смелост, не са ли жените?

Така че, не гледай на жените като по-лоша стока!

АгентМура
06-04-2016, 09:00
любовта и обичта крепят педофила и педераса

виждам,че не знаете какво е любов,просто използвате думата,като осмокласници

Ненавист във всяко едно мнение, което съм мяркал от теб. Много противен боклук си.

inewton
06-04-2016, 09:22
До defender: Аз не гледам на жените като на по-лоша стока. Само отбелязвам факт.

Agartha
06-04-2016, 09:44
любовта и обичта крепят педофила и педераса

виждам,че не знаете какво е любов,просто използвате думата,като осмокласници

Това нетолерантно отношение към педерастията не мога да го разбера, но го приемам понеже всеки има право на мнение.
Стигайки обаче до втората част от поста ти, там не става дума за мнение, а за натякването на своето, което няма как и не бива как да бъде. Не може така от нищо-нещо да кажеш какво правим и че се държим като осмокласници, понеже любовта и обичта са чувства дадени ни, за да се радваме на живота, а ние го правим. Очите ни светят, когато се видим и това по никакъв начин не пречи да изпълняваме сериозните задължения, които имаме като личности в обществото.

@defender
@inewton

Темата, която повдигнахте, много ми хареса, следя с интерес мненията ви. Ако нямате против, може и аз да се намеся по някое време със своите разсъждения.

@АгентМура

Не е нужно да отвръщаш на негативния с негативно, защото ефект няма, поне според мен. Животът му си тече по неговия път и смятам, че той трябва да бъде такъв, което не означава, че е лош. Хора по земята всякакви.

defender
06-04-2016, 10:33
Това нетолерантно отношение към педерастията не мога да го разбера, но го приемам понеже всеки има право на мнение.

Че какво нетолерантно има в това да кажеш, че не харесваш нещо.
Като отидеш на интервю за работа и не те изберат защото не те харесат не е ли същото, но е супер-мега либерална ценност.

Аз гледам на педерастията подобно на болест, толерантен съм към болния, но не и към болестта.

Fisherman
06-04-2016, 10:34
Ненавист във всяко едно мнение, което съм мяркал от теб. Много противен боклук си.

и какво ще направил по въпроса интернет клоун -нищо мога да ти затворя лайняната яма,която наричаш уста на бързо

Agartha
06-04-2016, 10:38
Че какво нетолерантно има в това да кажеш, че не харесваш нещо.
Като отидеш на интервю за работа и не те изберат защото не те харесат не е ли същото, но е супер-мега либерална ценност.

Аз гледам на педерастията подобно на болест, толерантен съм към болния, но не и към болестта.

Примерът ти куца като ветеран от ВСВ.

defender
06-04-2016, 10:41
Примерът ти куца като ветеран от ВСВ.

Добре, а ти като си толерантен към педерастията, защо тогава самия ти не си педераст? Да не би, защото не ти харесва, е, ами тогава защо се правиш на лицемер дори пред себе си?

ПП: Ей от толко гледане на чукундур-либерална телевизия, забравихте вече и да сте себе си.

Agartha
06-04-2016, 10:47
Я иди на очен лекар, много те моля! Поне десет пъти съм написал вече съвсем открито, че съм хомосексуалист и имам приятел, който наричам мъж, макар в България да не искат да ни венчаят! И това все в теми, където ти също участваш (именно тази).

И да, лицемер съм. Откривам сексуалната си ориентация тук анонимно, защото в обществото не го приемат и ще навреди та финансовия ми статус.

defender
06-04-2016, 10:54
Я иди на очен лекар, много те моля! Поне десет пъти съм написал вече съвсем открито, че съм хомосексуалист и имам приятел, който наричам мъж

И защо да нямам право да кажа, че не харесвам хомосексуализма, да не те карам насила да не си такъв? Защо да е нетолерантно?
Тва хомосексуалистите сте като някакви диктатори, я някой да каже мнение, че не харесва хомосексуализма и го изяждате, ама иначе супер либерални го раздавате (даже почвам да мисля, че сте комплексари).

Agartha
06-04-2016, 10:57
И защо да нямам право да кажа, че не харесвам хомосексуализма, да не те карам насила да не си такъв? Защо да е нетолерантно?
Тва хомосексуалистите сте като някакви диктатори, я някой да каже мнение, че не харесва хомосексуализма и го изяждате, ама иначе супер либерални го раздавате (даже почвам да мисля, че сте комплексари).


Това нетолерантно отношение към педерастията не мога да го разбера, но го приемам понеже всеки има право на мнение.

Отново те съветвам да отидеш на очен лекар.

defender
06-04-2016, 11:03
Ами като всеки има право на мнение, защо в същото време казваш на моето мнение, че е нетолерантно.
Значи ти така казваш, че не харесваш моето мнение, а аз не мога да кажа че не харесвам хомосексуализма, защото така съм бил нетолерантен.

Думата "не харесвам" винаги ли е нетолерантна.

Agartha
06-04-2016, 11:08
Ти къде се буташ в разговора? Написах го на Fisherman, не на теб. А причината да го напиша на него е снизходителното му отношение към педерастите, което вече не е просто мнение, а обида. Има разлика от това да изразиш мнение, в което да поясниш дали харесваш или не дадено нещо и това да го обидиш със снизходително държание.

Fisherman
06-04-2016, 11:26
Да,снизходителен съм към хомосексуалистите,защото в един свят където има създаден ред и всичко има някаква цел,каква цел имат хомосексуалистите,освен задоволяване на извратените си желания? (средно един гей има по 20 партньора,обаче иска да се ожени само за един и говори за обич и всеотдайност,самата концепция за хомосексуализма е обратна на идеята за един брак,това е пълен оксиморон)

И откъде на къде искат брак наравно с хетеросексуалните,те могат да създадат семейство за разлика от вас,затова съществува брака,един съюз пред Господ и пред властите,официален.

И може ли едни хора да се постигнат повече в живота от други,но всички да имаме равни права?

defender
06-04-2016, 11:28
Има разлика от това да изразиш мнение, в което да поясниш дали харесваш или не дадено нещо и това да го обидиш

Искам да ти дам един пример с въпрос:
Ако мъжа ти е сготвил манджа за вечеря, почвате да ядете, но на тебе не ти харесва манджата му, какво ще направиш:

- ще му кажеш, че не ти харесва, без да си искал да го обидиш, но въпреки това той се обижда. Ти ли си виновен, че той се обижда?

- ще я изядеш манджата насила, с кисела физиономия и после ще отидеш да повърнеш.

Fisherman
06-04-2016, 11:30
по-добре да повърне манджата и да е толерантен отколко да е груб и да изкаже мнение,разбира се

АгентМура
06-04-2016, 11:38
и какво ще направил по въпроса интернет клоун -нищо мога да ти затворя лайняната яма,която наричаш уста на бързо

Ти какво можеш да направиш? Нищо, освен да бръщолевиш омразни размисли. Уили Уонка, фармацевт, да не хванеш диабет, май прекаляваш със захарните изделия. Много агресивен ми се струваш.

Fisherman
06-04-2016, 11:42
мога да те псувам до безкрай и ще се разкараш все някога,нямаш с какво да допринесеш в тази тема тук айкюто е повече от 3

АгентМура
06-04-2016, 11:44
мога да те псувам до безкрай и ще се разкараш все някога,нямаш с какво да допринесеш в тази тема тук айкюто е повече от 3

Почвай да ме псуваш с пълна сила. Ако не проработи тази тактика, ще прибегнеш към други техники, айкю маниак.

Fisherman
06-04-2016, 11:46
не заслужаваш да ти се отделя толкова внимание

АгентМура
06-04-2016, 11:47
Много плямпаш, Рибар.

Fisherman
06-04-2016, 11:53
да,имам какво да кажа и мнението има тежест,за разлика от твоя въздух под налягане

АгентМура
06-04-2016, 12:02
да,имам какво да кажа и мнението има тежест,за разлика от твоя въздух под налягане

:D Пред кой ти има тежест мнението бе? Тежък! ХАХАХ
И много започнахте да коментирате за хомотата... Ах, тези шибани хомота! Развалят престижа на църквата и развалят реда в обществото, злепоставят нацията! Ах, те! Трябва да бъдат избити!

Точите лиги като циганче върху баничка, злобари безделни. Не разбирам въобще как е възможно да ви е грижа кой с какъв предпочита да прави любов. Какво ви пречи, ебат ли ви, или педалите ви отнемат жените? Какъв е проблема?

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 12:11
Проблемът е, че ако се дадат равни права на хомосексуалистите, обществото ще се разпадне. Представете си масово хомосексуалисти да осиновяват деца. Ами тези деца в какво ще бъдат възпитани? Като стават свидетели от малки на сексуални изблици на родителите им?

АгентМура
06-04-2016, 12:15
Проблемът е, че ако се дадат равни права на хомосексуалистите, обществото ще се разпадне. Представете си масово хомосексуалисти да осиновяват деца. Ами тези деца в какво ще бъдат възпитани? Като стават свидетели от малки на сексуални изблици на родителите им?

Е вие ги изкарвате някакви нимфомани ненормални, чудя се колко ли хомосексуалисти познавате всъщност, ама наистина да ги познавате, от близо. Много сте параноични. Повечето хомота са плахи и внимателни към тези около тях, ама има и от пискливите шумни педали, които парадират с педерастията си, като "Жорето Кучков" например. Тези и мен ме дразнят, ама не бих го атакувал само заради това, че е дразнещ. Може би шамарче ако прекали, но вие прекалявате с вашето крайно отношение. Педофилите са истинския враг, не хомотата задължително.

Agartha
06-04-2016, 12:18
в един свят където има създаден ред и всичко има някаква цел

В един свят, където има създаден ред ли? Я ми дай пример къде има ред, защото аз такъв не виждам. Но има време де, скоро ще настъпи времето с реда.


каква цел имат хомосексуалистите,освен задоволяване на извратените си желания?

Същата цел каквато имат и хетеросексуалните, които задоволяват извратените си желания. Разлика между това мъж да се радва на пишка и мъж да се радва на жена в кожа с големи цици и правеща му дълбоки свирки няма. И двете са плод на една и съща болест.


И откъде на къде искат брак наравно с хетеросексуалните,те могат да създадат семейство за разлика от вас,затова съществува брака,един съюз пред Господ и пред властите,официален.

Искаме брак наравно с хетеросексуалните, защото вие сте същите пънове, както и ние и не правим абсолютно нищо. Като създавате семейство с деца, какво от това? Какви стават децата ви? Гейове. Убийци. Изнасилвачи. Робове. Все тая дали имате деца или не. Те са изроди, защото вие сте такива. (ние също). Няма никакво значение. А бракът не е съюз пред Господ, защото бракове има много преди т.нар. Господ. А пред властите... Те пък едни власти.


И може ли едни хора да се постигнат повече в живота от други,но всички да имаме равни права?

Не всички имат равни права и това е факт. Не може да бъде променено, нищо че в конституциите пише разни там измишльотини.


Искам да ти дам един пример с въпрос:
Ако мъжа ти е сготвил манджа за вечеря, почвате да ядете, но на тебе не ти харесва манджата му, какво ще направиш:

- ще му кажеш, че не ти харесва, без да си искал да го обидиш, но въпреки това той се обижда. Ти ли си виновен, че той се обижда?

- ще я изядеш манджата насила, с кисела физиономия и после ще отидеш да повърнеш.

Въобще не си уцелил на кого да зададеш този въпрос в опита си да се направиш на остроумен, но ще ти отговоря, макар и да е глупава работа като цяло, за да го правя.
Не ям храна, която не ми харесва без значение кой я е приготвил. Не гледам филм, който не харесвам, с никого, без значение кой е другият. Не правя нищо, което не ми харесва, без значение кой ще бъде обидения и наранения. И именно затова съм заобиколен от доста сериозни и истински хора, които впрочем не се съобразяват и с мен. Хора, които не харесват педерасти, но ги уважавам заради качествата им и те мен заради моите - например.


да,имам какво да кажа и мнението има тежест,за разлика от твоя въздух под налягане

За да има тежест едно мнение, то трябва да бъде казано от човек, чиито история и гръб тежат. Понеже не знам кой си в действително и какви са твоите действия в исторически план, би ли ми пояснил, за да знам дали наистина да ти вземам мнението под внимание или не? Понеже мнения - много, ама малко от тях тежат наистина. Аз предпочитам да остана анонимен, както споделих неведнъж, но и не държа мнението ми да бъде взето под особено внимание. Всеки има правото на свободата, за която толкова желае... (Хаха! Свобода... :D)


Проблемът е, че ако се дадат равни права на хомосексуалистите, обществото ще се разпадне. Представете си масово хомосексуалисти да осиновяват деца. Ами тези деца в какво ще бъдат възпитани? Като стават свидетели от малки на сексуални изблици на родителите им?

Като започнете да изучавате психологията на хората и най-трудната част - на детето, ще е добре да давате мнение. До тогава сте си чиста форма на форумни пишещи машини. Децата ги развращава светът, който не струва и пет пари - и преди, и след като педерастията стана явна. Децата не са виновни, съгласен съм. Виновни сме всички, не слагайте педерастите в отделна графа. Аз имам вина точно колкото и вие, които сте хетеросексуални. Общестовот е БОЛНО и то не СТРУВА. Написах го неведнъж, ще го пиша докато мога, понеже е истина. И не съм аз лицемера, както ме изкарахте, защото вие говорите за общество, а то липсва. Не в България, в целия свят.

Деца, та деца. Семейство, та семейство. Толкова сте далеч от идеята за семейство и деца, че само си чешите пръстите явно.

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 12:27
Агент мура


Ти въобще осмисли ли какво написах? Да, познава хомосексуалисти, готини хора има, всеки е различен, това е само сексуална ориентация.

Отношенив мъж към мъж или жена към жена обаче не води до биологично възпроизводство. В едно семейство е нормално да има както мъжко присъствие, така и женско. Хора отгледани от две жени, или 2 мъже, които не са хомосексуалисти, не излизат по- малко хора. Но ако детето става свидетел на една хомосексуална любов на родителите си, то каква представа ще има то за нормално отношение? И няма ли да придобие същите навици? Да си чувал за първите 7 8 години? Хайде сега не ми обяснявай, че педерастията е норчално явление. Педерастията не води до развитие на поколенията, в масов процент.

Agartha
06-04-2016, 12:27
има и от пискливите шумни педали, които парадират с педерастията си, като "Жорето Кучков" например.

На този и аз бих му завъртял един шамар, да си знае.

АгентМура
06-04-2016, 12:38
Агент мура


Ти въобще осмисли ли какво написах? Да, познава хомосексуалисти, готини хора има, всеки е различен, това е само сексуална ориентация.

Отношенив мъж към мъж или жена към жена обаче не води до биологично възпроизводство. В едно семейство е нормално да има както мъжко присъствие, така и женско. Хора отгледани от две жени, или 2 мъже, които не са хомосексуалисти, не излизат по- малко хора. Но ако детето става свидетел на една хомосексуална любов на родителите си, то каква представа ще има то за нормално отношение? И няма ли да придобие същите навици? Да си чувал за първите 7 8 години? Хайде сега не ми обяснявай, че педерастията е норчално явление. Педерастията не води до развитие на поколенията, в масов процент.

Нали ги нарочихте като болни хора хомотата? За това дали са болни- не знам. Но знам, че повечето са слаби и крехки, в повечето случаи им е трудно сами за себе си да уредят добър начин на живот. Едва ли много гейове обмислят осиновявания, а и нали бяхте казали, че и са нимфомани и ненаситни перверзници. От жребец на жребец, та на жребец отново. Да речем, че менят партньорите си често. За какво сте се загрижили толкова?! И без това светът е претъпкан с хора, може би ще се окаже добре репродуцирането да се намали малко макар че ме съмнява да се променят процентите дори и да легализират хомосексуалността навсякъде и да спрат с насилието и омразата. Хомотата ще са си хомота, така или иначе. И какви развития на поколенията, вие нобелови награди ли търсите?! Развивайте се вие, не сте се извисили до там, че да мислите за развитието на човечеството и от това да пораждате някаква полза за него.
(хаштаг)InTheMovie, както обичат да се изразяват шибаните педали по социалните мрежи.

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 12:41
Агарта. Обществото е такова, каквито ценности се прилагат от системата. Както и от човешката вътрешна природа. Някога са взимали еничари, които от деца са им промивали мозъците. От едно дете лесно може да се създаде убиец.

Но кое от това изключва хомосексуалното възпитание като вредно?

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 12:45
Относно за развитието на поколената, ако нямаш и малко чувство за отговорност, ми тогава нямам какво да ти кажа.

Agartha
06-04-2016, 12:47
Смяташ ли, че всяко педерастко семейство възпитава децата си (осиновените) строго индивидуално към педерастия? Учителят по химия като натяква на детето си да стане химик не е ли същата вреда над съзнанието му?

Има в пъти по-големи изроди, които са от хетеросексуални семейства и то доста вярващи християни. Алистър Кроули е типичен пример за това.

Научете основите на човешката природа и тогава давайте мнение. И за протокола, не съм хомосексуалист, но щом една теза не можете да защитите защо сте против (все едно и също - семейство, та ценности, та религия... Нито семействата ви са като семейства, нито ценностите ви са ценности, нито религията ви... Леле-мале, густо ми стана като споменах религия), за какво говорим изобщо.


Относно за развитието на поколената, ако нямаш и малко чувство за отговорност, ми тогава нямам какво да ти кажа.

Само, че изречението ти приключва до "ако".

Dwyd96
06-04-2016, 12:47
Останах с впечатление че специалистите в тоя форум не знаят истинското значение на педерастия :D

АгентМура
06-04-2016, 12:48
Но кое от това изключва хомосексуалното възпитание като вредно?
Радвай се, че въобще някои осиновява децата, защото ако не са някои педали, може и някое дете да се окаже самотно и нежелано, оставено в дома за деца покрай мангалчетата, които едва ли ще научат детето на нещо добро.


Останах с впечатление че специалистите в тоя форум не знаят истинското значение на педерастия :D

Ха- ха, прав си май, Dwyd!


Относно за развитието на поколената, ако нямаш и малко чувство за отговорност, ми тогава нямам какво да ти кажа.

Аз нямам дете засега, Кораб. Ти имаш ли си?

Fisherman
06-04-2016, 12:55
пожелавам ви докато гнусните ви меса горят в ада поне да не ви боли много,каквато и да е дискусия с тежки олигофрени е безмислена

АгентМура
06-04-2016, 12:56
пожелавам ви докато гнусните ви меса горят в ада поне да не ви боли много,каквато и да е дискусия с тежки олигофрени е безмислена

Изказа се Рибаря и се потопи!

Agartha
06-04-2016, 12:58
Вярата, че 'лошите' горят в ада дава сили на 'добрите' да лицемерничат относно същите гнусни желания, за да се прадставят пред обществото за такива, каквито не са.

Слава тебе Исусе, че носиш тяхното спасение. :D

Fisherman
06-04-2016, 13:05
Вярата, че 'лошите' горят в ада дава сили на 'добрите' да лицемерничат относно същите гнусни желания, за да се прадставят пред обществото за такива, каквито не са.

Слава тебе Исусе, че носиш тяхното спасение. :D

какви са тези гнусни желания,просто ти търсиш всевъзможни аргументи за да оправдаеш грешния си начин на мислене и поведение

Agartha
06-04-2016, 13:09
Всъщност търсих всевъзможни аргументи от вас да оправдаете тезата си. :D

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 13:10
Агата. Продължаваш да плещиш умопомрачителни сравнения, които НЕ отричат негативното влияние на посоченото. Утре ако стане възможно изкуствено кръстосване между мъже? Ами кой ви излъга, че педалите могат само да осиновяват. Напротив. Могат също така да плащат на донорки. И накрая жвните ще останат без мъже. Хаха, разбира се - един от вариантите. Нищо против нямам иначе към хомосексуалистите. Та семействата Ви са трагедия, именно заради някои курви и самопровъзгласили се келеши да управляват. Ти не си с нищо по- различен от тъпия мангал. Раситче такова, надменно.

Fisherman
06-04-2016, 13:15
ето ти един аргумент,ти съществуваш заради хетеросексуална връзка а не заради хомосексуална

разбирай го както искаш

Agartha
06-04-2016, 13:15
Негативното влияние, за пореден път ще напиша, че се дължи на скапания ви живот, който не струва нищо повече от този на педераста, лесбийката или педофила. Вие сте болни изроди, каквито са те, затова децата ви са същите и детето на хетеросексуален става педераст. Няма нужда да продължавам, знаете продължението на къде отива... Наникъде. Седнали иначе да обвиняват шайка фалосолюбиви. Циганите били виновни за положението на България, педерастите пък са виновни за световния глад и негрите в африка и глада им, нали?

Толкова лесно се манипулирате и сте толкова еднакви, че дори няма дума, за да се опише. И реших да ви го покажа без грам усилие.

defender
06-04-2016, 13:22
Вярата, че 'лошите' горят в ада дава сили на 'добрите' да лицемерничат относно същите гнусни желания, за да се прадставят пред обществото за такива, каквито не са.

Слава тебе Исусе, че носиш тяхното спасение. :D

Кой е добър или лош решава Бог, не ние за себе си.

Agartha
06-04-2016, 13:24
Лесно е да прехвърляте отговорността на други. Като някой направи грешка - хората не сме били перфектни. Като нещо независещо от хората стане - неведоми били пътищата господни. Вземе да поемете малко отговорност ли... Я за семействата, я за ценностите.

АгентМура
06-04-2016, 13:26
#InTheMovie

defender
06-04-2016, 13:28
Вземе да поемете малко отговорност ли... Я за семействата, я за ценностите.

Нали затова има рай и ад, защото носим отговорност, стараем се да сме добри, но не можем да кажем дали сме добри.

Точно атеистите не вярват в ад и рай, защото не искат да носят отговорност за делата си. Дебилна работа.

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 13:31
Агарта. Доказваш колко си глупав. Имах добри впечатления от теб, но сега ги разваляш.

Много падна с това, че всички били долни изроди, а децата им ставали същите. Една голяма част от хората са зависли, алчни , мързеливи и квото се сетиш - консуматори, copy paste. Унищожаваме Земята. Унищожаваме себе си. Ще изчезнем.

И отново всичко, което казах не изключва предходната част.


И повтарям. Циганите са хора, ти може да си по- силен, но това не ти дава право да ги мачкаш. Защото тогава висш разум щеше и теб на мачкла. Може да се налагаш, но в името на справедливо развитие. А че популацията от цигани застрашава България и те не могат да се интегрират лесно- за това са виновни отново нашите толерантни власти и ние. И се стига до там, че в глобален план ще трябва някой да се намеси грубо. Да приложи СИЛА, за да се осъществи цивилизация.

defender
06-04-2016, 13:31
тая книга я има много преди щандовете.

inewton
06-04-2016, 13:35
Педофилите са истинския враг, не хомотата задължително.

Библията друго казва.

defender
06-04-2016, 13:35
Много падна с това, че всички били долни изроди, а децата им ставали същите.

Ние никога не сме говорели така обидно за гейовете. А виж го него, още малко ще ни зачеше с леката картечница, барабар с децата.

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 13:37
Коя книга?

Fisherman
06-04-2016, 13:38
тъжен педал без бъдеще

АгентМура
06-04-2016, 13:48
Библията друго казва.

Би ли споделил с мен какво казва Библията относно този въпрос? Накратко ако е възможно...

Agartha
06-04-2016, 13:49
Нали затова има рай и ад, защото носим отговорност, стараем се да сме добри, но не можем да кажем дали сме добри.

Така пише в оная книга, дето стои на рафта в книжарницата до другата, където пише, че Брус Уейн е Батман ли?


Точно атеистите не вярват в ад и рай, защото не искат да носят отговорност за делата си. Дебилна работа.

Хайде без, че започва да ми писва с шикалкавенията. Никъде не съм писал, че съм атеист, напротив - в друга тема написах обратното, там също имаш мнения, така че би трябвало да си го видял. Ако не си - е, не съм атеист.


Агарта. Доказваш колко си глупав. Имах добри впечатления от теб, но сега ги разваляш.

Много падна с това, че всички били долни изроди, а децата им ставали същите. Една голяма част от хората са зависли, алчни , мързеливи и квото се сетиш - консуматори, copy paste. Унищожаваме Земята. Унищожаваме себе си. Ще изчезнем.

И отново всичко, което казах не изключва предходната част.


И повтарям. Циганите са хора, ти може да си по- силен, но това не ти дава право да ги мачкаш. Защото тогава висш разум щеше и теб на мачкла. Може да се налагаш, но в името на справедливо развитие. А че популацията от цигани застрашава България и те не могат да се интегрират лесно- за това са виновни отново нашите толерантни власти и ние. И се стига до там, че в глобален план ще трябва някой да се намеси грубо. Да приложи СИЛА, за да се осъществи цивилизация.

Не знам дали това те наранява, ако да - съжалявам. Не искам да те наранявам, но пък не съжалявам, че развалям мнението ти за мен, понеже не съм тук, за да градя добро такова.

Много паднах с това, че казах истината? Жалко, защото съм от страната на тези, които го крият от вас и правят всичко възможно да си мислите обратното, докато дойдох тук и ви го казах директно. И паднах в очите ти. Еми... :)

За втори път ми казваш нещо свързано с циганите и че съм бил едва ли не расист, при условие че никъде не съм написал такова нещо. Под вас или тях не говоря за етноси или раси. Защо като обиждам циганин съм расист, а като обиждам българин не? Обиждам спрямо качества и интелект, а не спрямо цвят. Ако повечето от едните имат по-лоши качества и по-нисък интелект не означава, че съм расист, защото гледам индивидуалното и уважавам доста от циганския етнос в България. Онова изречение, в което намесих циганите в България всъщност беше в тяхна защита, но явно не си го разбрал правилно. Е сега го поясних специално.

Относно мачкането - не мачкам никого, вие се мачкате сами и го доказвате в не знам коя тема поред. И да кажеш, че се възползвам безочливо - не е така, както виждаш не си мълча.

И като говоря, че вие имате вина за убиването на семейството и ценностите всъщност не визирам България. България е бита карта от много време и тя няма нужда да се обсъжда. Говоря глобално, светът отдавна е такъв и ще става все повече, така че нека не затваряме кръгозора си с едни сто и малко хиляди квадратни километра.


Ние никога не сме говорели така обидно за гейовете. А виж го него, още малко ще ни зачеше с леката картечница, барабар с децата.

Нали казахте, че като казвате на някого, че е педераст не го обиждате, защото той е такъв. Ето де, не ви обиждам. Казвам ви какви сте.

Agartha
06-04-2016, 13:53
тъжен педал без бъдеще

Не само без бъдеще, брат, и без минало! :D

defender
06-04-2016, 13:53
Agartha, а ти иначе хубав гей ли си, симпатичен ли си?

Мъжете хвърлят ли ти око на улицата?

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 14:04
Агарта, както виждаш, никой не се засяга от теб, спри да извъртваш темата в други посоки, само защото го приема лично и не можеш да се докажеш.

Като не ти харесва света, или променяш нещо, или си правиш бесило. Само глупавите, които не знаят в какви лайна живеят, и че са като рибки в аквариум, живеят с щастливи мисли за света. Но тъй като наблюдавам, и те си имат свои неюриятности, билп то от всякакъв характер. Обаче ти мойто момче ли не ти знам възрастта, младо си още, неопитно, та преди да слагаш всички под общ знаменател, погледни себе си , извън огледалото в стаята, и разбери, че също си създаден от това, което всички, не си от друго.

Agartha
06-04-2016, 14:13
Агарта, както виждаш, никой не се засяга от теб, спри да извъртваш темата в други посоки, само защото го приема лично и не можеш да се докажеш.
Признавам ти, това не го очаквах. Удар под кръста.


Като не ти харесва света, или променяш нещо, или си правиш бесило. Само глупавите, които не знаят в какви лайна живеят, и че са като рибки в аквариум, живеят с щастливи мисли за света. Но тъй като наблюдавам, и те си имат свои неюриятности, билп то от всякакъв характер.
Променям, променям. Не се безпокой за мен. Иначе ми харесва света. Но може и по-добре.


Обаче ти мойто момче ли не ти знам възрастта, младо си още, неопитно, та преди да слагаш всички под общ знаменател, погледни себе си , извън огледалото в стаята, и разбери, че също си създаден от това, което всички, не си от друго.

И аз не знам твоята, може да съм момче за теб, може ти да си за мен - не се знае знае ли се, но не е важно.
Под общ знаменател не слагам никого от изродите. Всеки е различен и има своята индивидуалност. Мисля, че няколко пъти вече водим този разговор, на мен ми писна да го пиша постоянно. А на теб да го четеш?
От какво съм направен не бързай да ми даваш обяснение. Гледайте вие от какво сте направени, това е по-важно. :)

Имате още много хляб да ядете, за да ми пояснявате разни несигурни информации, които тук-там сте чели или сте чули, та сте взели и да повярвате.

АгентМура
06-04-2016, 14:14
Според вас, какъв е смисълът на живота?

Agartha
06-04-2016, 14:17
Според вас, какъв е смисълът на живота?

Мисля, че това е друга тема. Защо не я започнеш, аз бих участвал с удоволствие.

inewton
06-04-2016, 14:23
Би ли споделил с мен какво казва Библията относно този въпрос? Накратко ако е възможно...

За педофилите ли? Нищо не казва.

Казва за геевете, за зоофилите, за всякакви други девиации, но за педофилите няма нищо.

АгентМура
06-04-2016, 14:28
За педофилите ли? Нищо не казва.


Защо ли?

inewton
06-04-2016, 14:30
Защо ли?

Не знам. Може би не се смята за грях.

Я някой по-запознат с Корана от мен да каже дали там има нещо за педофилите.

defender
06-04-2016, 14:35
Според вас, какъв е смисълът на живота?

Със сигурност не е да спиш с мъже.

Аз не бих спал с мъж ако мисля, че това не е смисълът на живота.

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 14:37
Агарта. Спорът ни започна именно, защото повтаряш едно и също на места, където не е необходимо. Злепоставяш мнението ми като го дубликираш с други думи.

Та писна ми и на мен да ти слушам безграничното его, а да приказваш общо приети неща.

Ако беше нялой, вече щеше да змаеш възрастта ми . и други неща за мен.

Аз те предупреждавам много да не се възхваляваш. Не се знае над теб колко етажи има. Не се знае с кой ще си утре.

АгентМура
06-04-2016, 14:39
Със сигурност не е да спиш с мъже.


Със сигурност.

Dwyd96
06-04-2016, 15:32
Не знам. Може би не се смята за грях.

Я някой по-запознат с Корана от мен да каже дали там има нещо за педофилите.

И там няма нищо подобно. Мохамед се е оженил за 4 годишно момиче... А в рая освен вечни девственици ще ги чакат и юноши :D Затова казвам че това е най-парадоксалната религия.
Хомосексуализма е забранен педофилията (и с момче) и педерастията не е.

inewton
06-04-2016, 17:47
И там няма нищо подобно. Мохамед се е оженил за 4 годишно момиче... А в рая освен вечни девственици ще ги чакат и юноши :D Затова казвам че това е най-парадоксалната религия.
Хомосексуализма е забранен педофилията (и с момче) и педерастията не е.

Сине блудний, писано е, следоватено вярно е.

haritov
06-04-2016, 18:15
Сине блудний, писано е, следоватено вярно е.

ако знаеш колко мога да напиша за теб само

inewton
06-04-2016, 18:16
ако знаеш колко мога да напиша за теб само

Не теб не Дух Светий ти диктува, така че каквото и да напишеш, то няма никаква стойност.

haritov
06-04-2016, 18:21
Не теб не Дух Светий ти диктува, така че каквото и да напишеш, то няма никаква стойност.

я пак я пак?

на кого му е диктувал дух светии и какво е написано

я ми кажи тука да се образовам

inewton
06-04-2016, 18:23
я пак я пак?

на кого му е диктувал дух светии и какво е написано

я ми кажи тука да се образовам

Нали беше християнин. Трябва и сам да знаеш.

Край на спама в темата.

haritov
06-04-2016, 18:23
Нали беше християнин. Трябва и сам да знаеш.

Край на спама в темата.

май нещо и ти не знаеш какво говориш а?
менте поп

inewton
06-04-2016, 18:25
май нещо и ти не знаеш какво говориш а?
менте поп

Добре, обясни на ЛС, за да не смамим тук.

Ad hominem!

haritov
06-04-2016, 18:26
Добре, обясни на ЛС, за да не смамим тук.

Ad hominem!

не не ти отговори публично на въпросите които ти зададох и реши да избегнеш

inewton
06-04-2016, 18:29
Добре, ето:

"Понеже никога пророчество не се е появявало по човешка воля, но хора са говорили онова, което идва от Бога, водени от светия дух." 2 Петър 1:21

haritov
06-04-2016, 18:31
Добре, ето:

"Понеже никога пророчество не се е появявало по човешка воля, но хора са говорили онова, което идва от Бога, водени от светия дух." 2 Петър 1:21

въпрос 1: на кого е било диктувано от светия дух?

въпрос 2: какво е написал? (име на произведението)

inewton
06-04-2016, 18:32
въпрос 1: на кого е било диктувано от светия дух?

въпрос 2: какво е написал? (име на произведението)

1. На авторите.

2. Светата Библия.

haritov
06-04-2016, 18:35
1. На авторите.

2. Светата Библия.

много грешен отговор

менте поп си


библията се състои от евангелия а в тях самите апостолите разказват за спомените си които имат за Христос от времето прекарано с него

никой никъде не им е диктувал

Indistinct
06-04-2016, 18:39
никой никъде не им е диктувал

"...водени от Светия дух..."

haritov
06-04-2016, 18:42
"...водени от Светия дух..."

той каза че им е диктувал

inewton
06-04-2016, 19:04
той каза че им е диктувал

Същото е, Иване.

Така става като нямаш аргументи и се хващаш за едната дума.

haritov
06-04-2016, 19:06
Същото е, Иване.

Така става като нямаш аргументи и се хващаш за едната дума.


Не теб не Дух Светий ти диктува, така че каквото и да напишеш, то няма никаква стойност.

я пак :D

inewton
06-04-2016, 19:08
я пак :D

Няма какво повече да си кажем.

Да бях действащ свещенослужител... В православна църква нямаше да стъпиш. Такива като теб само по секти заслужават да ходят.

haritov
06-04-2016, 19:12
Няма какво повече да си кажем.

Да бях действащ свещенослужител... В православна църква нямаше да стъпиш. Такива като теб само по секти заслужават да ходят.
не ми трябва да стъпвам в църква за да съм с бога

а ти научи какво е библия

inewton
06-04-2016, 19:13
не ми трябва да стъпвам в църква за да съм с бога

а ти научи какво е библия

И сектантите така казват. Ти си си готов.

Аз знам какво е много по-добре от теб. Не ми е нужен бобротъпкач, за да я изучавам.

haritov
06-04-2016, 19:16
И сектантите така казват. Ти си си готов.

Аз знам какво е много по-добре от теб. Не ми е нужен бобротъпкач, за да я изучавам.

поне я прочети

inewton
06-04-2016, 19:18
поне я прочети

Чел съм я.

За пореден път, никой не е длъжен да ни гледа глупостите. Ако имаш още нещо- на ЛС, аз спирам да пиша не по темата.

haritov
06-04-2016, 19:20
Чел съм я.

За пореден път, никой не е длъжен да ни гледа глупостите. Ако имаш още нещо- на ЛС, аз спирам да пиша не по темата.

всичко което написах е вярно

ти не можеш да се похвалиш със същото

Agartha
06-04-2016, 19:21
Проблемът идва от това, че от всички пишещи в тази тема, всеки смята останалите за "ебаси сектантите". :D

Indistinct
06-04-2016, 19:22
Правилно и не съвсем.

inewton
06-04-2016, 19:25
Проблемът идва от това, че от всички пишещи в тази тема, всеки смята останалите за "ебаси сектантите". :D

Една е вярата- католикоправославна. Всичко друго е секта.

Dwyd96
06-04-2016, 19:25
Сине блудний, писано е, следоватено вярно е.

Тоест ако напиша, че си педал... Значи ще е вярно?

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 19:26
Правилно и не съвсем.

ти си жена, за теб не важи ;д

Agartha
06-04-2016, 19:26
Тоест ако напиша, че си педал... Значи ще е вярно?

Виж, написах им, че съм педал и още смятат, че е вярно. Така че... Да. :D

inewton
06-04-2016, 19:27
Тоест ако напиша, че си педал... Значи ще е вярно?
Сам знаеш, че не е вярно.

Indistinct
06-04-2016, 19:27
Една е вярата- католикоправославна. Всичко друго е секта.

Сега ги сля. Браво бе.. :D

inewton
06-04-2016, 19:29
Сега ги сля. Браво бе.. :D

Ти нищо не знаеш за истинската църква, така че не обсъждай тази тема.

Това е все едно Dwyd да говори как Бог създаде човека.

Dwyd96
06-04-2016, 19:30
Сам знаеш, че не е вярно.

Е ще е написано... Значо ще е вярно...

inewton
06-04-2016, 19:31
Е ще е написано... Значо ще е вярно...

Аз говорех за Библията, това също го знаеше.

Indistinct
06-04-2016, 19:32
Ти нищо не знаеш за истинската църква, така че не обсъждай тази тема.



Матей 18:20

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 19:32
не е написано от който и да е ;)

golemiq_korab_minava
06-04-2016, 19:33
Матей 18:20

йех, Ще те омъжа за дефендер! Намерихте се!

inewton
06-04-2016, 19:34
Матей 18:20

Това няма смисъл на църква.

P.S. Току що проверих и Biblia Vulgata. Там е използвано congregati, което също не означава църква.

Indistinct
06-04-2016, 19:41
Това няма смисъл на църква.

P.S. Току що проверих и Biblia Vulgata. Там е използвано congregati, което също не означава църква.

Не говоря за църквата, а за тези, които наричаш сектанти.

inewton
06-04-2016, 19:43
Не говоря за църквата, а за тези, които наричаш сектанти.

А когато учението им е грешно? Кое те кара да вярваш, че наследниците на свети апостол Петър проповядват грешното, а последователите на един отцепил се католик (1500 години след жертвата на Господа), впоследствие станал сектант, проповядват истина?

Indistinct
06-04-2016, 19:47
А когато учението им е грешно? Кое те кара да вярваш, че наследниците на свети апостол Петър проповядват грешното, а последователите на един отцепил се католик, впоследствие станал сектант проповядват истина?

Библията е една и съща. Различните тълкувания вече стават проблем. Нямам нищо против наследниците на свети апостол Петър.
Послание към римляните 14:13

inewton
06-04-2016, 19:50
Библията е една и съща. Различните тълкувания вече стават проблем. Нямам нищо против наследниците на свети апостол Петър.
Послание към римляните 14:13

Остава си същият въпрос. Протестантите никога не са имали досег с апостоли, за да знаят кое е правилно и кое не.

Agartha
06-04-2016, 19:51
Апостолите обаче са имали досег до... Кого беше?

Agartha
06-05-2016, 07:40
Някой ще даде ли благодат от желание и да ми отговори?

АгентМура
06-05-2016, 07:52
Аз до сега свети духове не съм виждал. Виждал съм само слабохарактерни проповедници педофили, и такива със скъпи коли.

Agartha
06-05-2016, 07:54
Аз до сега свети духове не съм виждал. Виждал съм само слабохарактерни проповедници педофили, и такива със скъпи коли.

Скъпите коли нямат общо, не се бъркайте по това. Всеки в тая държава може да си позволи скъпа кола, какво остава за тия, дето имат пачки по двулевки.

Pitancho
06-07-2016, 16:45
НЯКОЙ Е ИЗЛЪГАЛ ДЕЦАТА ВИ
Скоро случайно попаднах на един нов популярен български филм и се загледах в него. Няколко нощи след това ми тежеше това, което видях, или по-скоро начина, по който беше представено.

Едно време, когато бях малка, в детските филмчета доброто и злото бяха диференцирани и ясно разграничени: пепляшка е добра, а мащехата и е лоша. Пепеляшка става принцеса, мащехата умира от яд. Доброто се награждава с добро, злото – със зло. Понеже харесвам анимации, продължих да ги гледам и с годините наблюдавах как се размива границата между черно и бяло. Как малко по малко се променя детското съзнание и разбиране за морал. Освен ругатните и сексуалните елементи, добрите герои започнаха да стават скучни, а започна да се акцентира върху това, че лошите не са съвсем лоши и е готино да бъдем като тях. Казвахме си – да, така е по-реалистично, но всъщност те командваха това кое да възприемаме за нормално и кое – не. Светът ни моделира такива, каквито той желае да бъдем: като започнем от детските филми и минем през порното, сериалите, музиката и рекламите.

Да се върна на българския филм. Уважаван лекар на средна възраст се влюбва в млада стажантка, с която започва да работи. В началото тя е непреклонна, но той е много мил и любящ към нея и тя постепенно се влюбва, в последствие на което забременява от него. Жената на лекаря естествено е много зла, властна и студена, тя разбира за всичко е се опитва да отрови младата любовница. Дъщерята на лекаря (също млада лекарка, но не чак толкова млада, колкото любовницата) я намира кървяща и безсилна в кабинета и извиква баща си, той я преглежда, бди над нея, плачат заедно и накрая с радост установяват, че плода е все още жив. Това беше сюжета, но как беше представен той?

Горкият лекар беше измъчен от живота си и копнееше за любов. Младата любовница пък е отраснала без баща и грижа, затова тази възможност за връзка с по-зрял мъж я остави безсилна и размекна моралните и ценности. Така се гледаха в очите, така се държаха за ръцете… Цялата история между тях беше пресъздадена с толкова привлекателен драматизъм, че чак да ти се прииска да си на тяхно място. Присъствието на дъщерята на лекаря ни най-малко не ги смущаваше, защото в тяхната любов нямаше повод за срам. Любовта побеждава всичко, нали? И си заслужава да жертваме живота си на нейния олтар?!

Втората история в сюжета беше за млада жена, която си беше продала бебето. Въпреки че беше направила този чудовищен избор, един санитар се влюби в нея и започнаха връзка. Също така много драматично и красиво!

Шокирах се!

Действия, които водят до душевна, морална, духовна и физическа смърт се представят за привлекателни и чудесни!

И затова искам да ви кажа:

Някой излъга децата ви, че е готино да си бунтар, да не спазваш законите, да се противиш и да гледаш с пренебрежение към всички институции и власти.

Някой излъга децата ви, че няма нужда да уважаваш учителите, полицаите, лекарите, военните, чистачките по улиците.

Някой излъга децата ви, че важното в университета е да изкараш оценки по какъвто и да е метод, а не да се опитваш да научиш нещо.

Някой излъга децата ви, че е готино да пушиш цигари, че е красиво да гледаш как издишваш дима и правиш кръгчета от него.

Някой излъга децата ви, че е срамно да си в заведение и да не пиеш алкохол, че не можеш да се забавляваш без него, че алкохола те отпуска и те кара да се чувстваш щастлив.

Някой излъга децата ви да гледат ганстерски филми и да повтарят мутренски лафове, да повярват, че мутрите са готини и имат добри сърца, въпреки че пласират наркотици на деца и се избиват един-друг без да им мигне окото.

Някой излъга децата ви, че бракът е старомодна институция и че е съвсем приемливо да живеят и спят с когото им хрумне.

Някой излъга децата ви да експериментират с различни партньори, да се събират, разделят, да приемат като нещо нормално полигамията и хомосексуализма.

Някой излъга децата ви, че секса е просто една потребност – като храната и водата.

Някой излъга децата ви, че е срамно да се говори за вяра и за Бог, да се ходи на църква и да се търси смисъла на живота.

Някой излъга децата ви, че всички религии са еднакви и те нямат значение.

Някой излъга децата ви, че е готино да си лош и нацупен

Някой излъга децата ви да карат с мръсна газ и да не спазват правилата за движение, защото те са за загубеняци.

Някой излъга децата ви, че хляб, яден скришно е сладък и че всичко може да ти се размине, ако си тарикат.

Някой излъга децата ви, че трябва да се впишат в тази греховна и корумпирана система, защото не могат да я променят.

Някой излъга децата ви, че ако чувстваш любов към някого, ти трябва да имаш този човек на всяка цена, защото имаш право да бъдеш щастлив.

Някой излъга децата ви, че изневярата е нещо нормално.

Някой излъга децата ви да задоволяват всеки каприз на тялото си и да не познават самоконтрола.

Някой излъга децата ви да живеят, водени от емоциите, а не от разума си.

Някой излъга децата ви, че е готино да псуваш и да говориш нецензурни думи.

Някой излъга децата ви, че няма нищо лошо в това да си лош.

Някой излъга децата ви да правят всичко възможно, за да са скандални и различни.

Някой излъга децата ви да грабят с пълни шепи от света и че действията им нямат последствия.

Някой излъга децата ви, че не отговарят пред никой.

Някой излъга децата ви, че репутацията ти струва повече от съвестта ти.

Някой излъга децата ви, че парите са най-ценния ресурс.

ВНИМАВАЙ ТОЗИ НЯКОЙ ДА НЕ СИ ТИ!

Ваня Великова, 03.06.2016

Pitancho
06-07-2016, 16:45
Ако не сте съгласни с тези наблюдения, вероятно хем сте излъгани, хем не го осъзнавате.

defender
06-07-2016, 18:55
Ако не сте съгласни с тези наблюдения, вероятно хем сте излъгани, хем не го осъзнавате.

За съжаление е така!
Но все пак, човек е свободен да избере сам, откъде да се учи на морал и ценности. Достъпът до различни източници е въпрос на избор.

Agartha
06-07-2016, 19:59
@Pitancho, не знам кой е излъгал децата ни и с какво (абе знам, ама е излишна полемика), но съм сигурен в едно - ти си бая излъган. Не с това, че половината неща от цитата на Ваня не са верни, а с това че между правилните се впускат глупости и пропаганди за религията. Отново. Нека.

Някой излъга родителите ви, за да излъже вас, че някой излъга децата ни.
Нищо им няма на децата ни. Те са си нормални. Родителите им са олигофрени, там е проблемът.

defender
06-07-2016, 20:50
Някой излъга родителите ви, за да излъже вас, че някой излъга децата ни.

Това изказване е толкова гейски-неразбираемо. Може ли да го поясниш по-нормално. Мерси

Agartha
06-07-2016, 20:52
Ама съм прост.
* за да излъжат вас *

defender
06-07-2016, 20:56
значи викаш, че някой излъгал родителите ми, за да излъжат мен, че някой лъже децата ми?

Agartha
06-07-2016, 21:01
Така излезе според онзи дълъг пост.

defender
06-07-2016, 21:07
Ама виж, тебе не са успели да те излъжат и си станал гей. Това е забележително.

Твоите родители не са успели да те излъжат и сега чрез тебе берат щастливите плодове на истината.

Agartha
06-07-2016, 21:09
Разбира се, че е така. Плодовете, които берат са вкусни, сочни... Какво да ти описвам, знаеш. Като в приказка. Но пък мога да чета. Ти можеш ли да се похвалиш с това? :P

defender
06-07-2016, 21:11
Но пък мога да чета. Ти можеш ли да се похвалиш с това? :P

Не, аз съм обратен от гледна точка на четенето, това е истината. Проблем!?

npp
06-07-2016, 23:45
НЯКОЙ Е ИЗЛЪГАЛ ДЕЦАТА ВИ
Скоро случайно попаднах на един нов популярен български филм и се загледах в него. Няколко нощи след това ми тежеше това, което видях, или по-скоро начина, по който беше представено.

Едно време, когато бях малка, в детските филмчета доброто и злото бяха диференцирани и ясно разграничени: пепляшка е добра, а мащехата и е лоша. Пепеляшка става принцеса, мащехата умира от яд. Доброто се награждава с добро, злото – със зло. Понеже харесвам анимации, продължих да ги гледам и с годините наблюдавах как се размива границата между черно и бяло. Как малко по малко се променя детското съзнание и разбиране за морал. Освен ругатните и сексуалните елементи, добрите герои започнаха да стават скучни, а започна да се акцентира върху това, че лошите не са съвсем лоши и е готино да бъдем като тях. Казвахме си – да, така е по-реалистично, но всъщност те командваха това кое да възприемаме за нормално и кое – не. Светът ни моделира такива, каквито той желае да бъдем: като започнем от детските филми и минем през порното, сериалите, музиката и рекламите.

Да се върна на българския филм. Уважаван лекар на средна възраст се влюбва в млада стажантка, с която започва да работи. В началото тя е непреклонна, но той е много мил и любящ към нея и тя постепенно се влюбва, в последствие на което забременява от него. Жената на лекаря естествено е много зла, властна и студена, тя разбира за всичко е се опитва да отрови младата любовница. Дъщерята на лекаря (също млада лекарка, но не чак толкова млада, колкото любовницата) я намира кървяща и безсилна в кабинета и извиква баща си, той я преглежда, бди над нея, плачат заедно и накрая с радост установяват, че плода е все още жив. Това беше сюжета, но как беше представен той?

Горкият лекар беше измъчен от живота си и копнееше за любов. Младата любовница пък е отраснала без баща и грижа, затова тази възможност за връзка с по-зрял мъж я остави безсилна и размекна моралните и ценности. Така се гледаха в очите, така се държаха за ръцете… Цялата история между тях беше пресъздадена с толкова привлекателен драматизъм, че чак да ти се прииска да си на тяхно място. Присъствието на дъщерята на лекаря ни най-малко не ги смущаваше, защото в тяхната любов нямаше повод за срам. Любовта побеждава всичко, нали? И си заслужава да жертваме живота си на нейния олтар?!

Втората история в сюжета беше за млада жена, която си беше продала бебето. Въпреки че беше направила този чудовищен избор, един санитар се влюби в нея и започнаха връзка. Също така много драматично и красиво!

Шокирах се!

Действия, които водят до душевна, морална, духовна и физическа смърт се представят за привлекателни и чудесни!

И затова искам да ви кажа:

Някой излъга децата ви, че е готино да си бунтар, да не спазваш законите, да се противиш и да гледаш с пренебрежение към всички институции и власти.

Някой излъга децата ви, че няма нужда да уважаваш учителите, полицаите, лекарите, военните, чистачките по улиците.

Някой излъга децата ви, че важното в университета е да изкараш оценки по какъвто и да е метод, а не да се опитваш да научиш нещо.

Някой излъга децата ви, че е готино да пушиш цигари, че е красиво да гледаш как издишваш дима и правиш кръгчета от него.

Някой излъга децата ви, че е срамно да си в заведение и да не пиеш алкохол, че не можеш да се забавляваш без него, че алкохола те отпуска и те кара да се чувстваш щастлив.

Някой излъга децата ви да гледат ганстерски филми и да повтарят мутренски лафове, да повярват, че мутрите са готини и имат добри сърца, въпреки че пласират наркотици на деца и се избиват един-друг без да им мигне окото.

Някой излъга децата ви, че бракът е старомодна институция и че е съвсем приемливо да живеят и спят с когото им хрумне.

Някой излъга децата ви да експериментират с различни партньори, да се събират, разделят, да приемат като нещо нормално полигамията и хомосексуализма.

Някой излъга децата ви, че секса е просто една потребност – като храната и водата.

Някой излъга децата ви, че е срамно да се говори за вяра и за Бог, да се ходи на църква и да се търси смисъла на живота.

Някой излъга децата ви, че всички религии са еднакви и те нямат значение.

Някой излъга децата ви, че е готино да си лош и нацупен

Някой излъга децата ви да карат с мръсна газ и да не спазват правилата за движение, защото те са за загубеняци.

Някой излъга децата ви, че хляб, яден скришно е сладък и че всичко може да ти се размине, ако си тарикат.

Някой излъга децата ви, че трябва да се впишат в тази греховна и корумпирана система, защото не могат да я променят.

Някой излъга децата ви, че ако чувстваш любов към някого, ти трябва да имаш този човек на всяка цена, защото имаш право да бъдеш щастлив.

Някой излъга децата ви, че изневярата е нещо нормално.

Някой излъга децата ви да задоволяват всеки каприз на тялото си и да не познават самоконтрола.

Някой излъга децата ви да живеят, водени от емоциите, а не от разума си.

Някой излъга децата ви, че е готино да псуваш и да говориш нецензурни думи.

Някой излъга децата ви, че няма нищо лошо в това да си лош.

Някой излъга децата ви да правят всичко възможно, за да са скандални и различни.

Някой излъга децата ви да грабят с пълни шепи от света и че действията им нямат последствия.

Някой излъга децата ви, че не отговарят пред никой.

Някой излъга децата ви, че репутацията ти струва повече от съвестта ти.

Някой излъга децата ви, че парите са най-ценния ресурс.

ВНИМАВАЙ ТОЗИ НЯКОЙ ДА НЕ СИ ТИ!

Ваня Великова, 03.06.2016

то и някой доста ги е проклел, като първо им е докарал съблазън, и после ги е съдил задето са се оказали съблазнени...

а именно това е начинът, по който се случва, когато в системата на човешката религия се изреждат хиляди причини за неминуемото съществуване на грях и съблазън, и за недостойнството на съблазнените да живеят... вместо да се работи за истинско, ефективно и нелицемерно спасение на човечеството

Agartha
06-08-2016, 08:13
Не, аз съм обратен от гледна точка на четенето, това е истината. Проблем!?

Момченце, треперещите пръстчета от злобеене не са добър сигнал за здравето ти. Научи се да четеш, ако искаш да водим разговор, а не да се правиш на интересен с глупостите си. Виж пример от korab-а. Може да не сме на едно мнение, но винаги му отговарям в смисъла на темата, а не го иронизирам.

haritov
06-08-2016, 08:38
и ся кво ще горя ли в ада за дето опъвах два дена една какичка?

Agartha
06-08-2016, 08:47
Което ми напомня, изпрати ли я до гарата? :D

haritov
06-08-2016, 08:50
Което ми напомня, изпрати ли я до гарата? :D

да

defender
06-08-2016, 09:44
ако искаш да водим разговор

Ако трябва да съм честен, все ми е тая, в смисъл, нямам фиксидея да водя разговор се теб, нямам и фиксидея да не возя, как дойде.

Agartha
06-08-2016, 10:20
Ако трябва да съм честен, все ми е тая, в смисъл, нямам фиксидея да водя разговор се теб, нямам и фиксидея да не возя, как дойде.

Не изглежда така цитирайки мой пост и задавайки въпрос.

@haritov, удри таа мачка, тя не е наша!

defender
06-08-2016, 10:34
Не изглежда така цитирайки мой пост и задавайки въпрос.

Казах, че нямам фиксидея да не говоря с тебе, как дойде.
А и все пак си един готин, европейски, цивилизован, чувствителен гей, как да не ти обърне човек внимание. В този форум сме джентълмени.