PDA

View Full Version : Уличен художник



Милена97
06-04-2016, 09:38
Такаа,не знам дари това е правилното място за темата ми,но все пак реших да я пусна,защото искам съвет.
Искам през лятото да си изкарам някакви пари и си мислех,че може да се пробвам като уличен художник,но не знам как би се възприело това от хората в България,в другите страни като Франция,Великобритания,САЩ има много такива художници,така че там това е нещо често срещано и хората не го гледат като нещо странно,но не знам тук как би се възприело. Освен това,за да стане един портрет наистина красив аз го правя поне няколко часа,а това на улицата би било просто груба скица за 15 минути,а дори не знам кой би стърчал 15 минути да го рисувам в това забързано ежедневие,когато всеки закъснява за някъде.Освен това как точно се случва всичко? Как да накарам хората да се спрат при мен? Може би трябва да имам по-атрактивен вид? А статив трябва ли да си нося? Сгъваем стол? Наистина нямам представа,може да звучи доста тъпо,но не знам как се случват нещата. Няма да искам по много пари от хората,кой колкото ми даде,1-2-5 лева,дори може в началото да рисувам безплатно,за да се прочуя доколкото е възможно,не знам...освен това мога ли да имам проблеми,като например да ми наложат глоба или нещо подобно? Пълнолетна съм и живея в София. Моля за съвети!

Indistinct
06-04-2016, 10:25
Може да работиш на принципа хората да ти дават снимка и ти да я превръщаш в уголемен портрет. Казваш след колко време ще е готова картината и хората минават да си я вземат и плащат. Никой не би стоял 15 минути на едно място, особено в топлите дни.

Agartha
06-04-2016, 11:12
Има хора, които ще стоят на едно място 15 минути, за да получат портрет, не е вярно, че не биха. Всеки е търпелив според характера си, а те са много и различни.

Проблеми с общината ще имаш, да. Първо, че трябва да облагаш приходите си и съответно да плащаш данък на печалбата си, и второ трябва да имаш разрешение от същата за тези ти действия. Ако искаш да нямаш проблеми, сменяй местата и давай мобилния си номер на хората, за да те намират по него (понеже локацията ти ще е друга). Но е рисковано. И като човек занимаващ се с изкуство е хубаво да привлечеш хората с вече готови продукти, които те да видят, иначе ще се надяват на магия.

Поздравления за инициативата, жалко че тук цигари без бандерол се продават на всяко второ магазинче, но хората на изкуството (рисуване, китари, цигулки и актьорско майсторство) се гонят. Ама к'т тако'a.

chemist9009
06-04-2016, 11:21
Здравейте!

Много хубава идея. Преди имаше улични художници в центъра на Варна. Ще ви трябва cтатив и cгъваем cтол. Отноcно обличането, може и без атрактивноcт. Миcля, че площад Cв. Неделя, бул. Витоша и района на НДК ca меcтата за развиване на такова изкуcтво. Mоже и да ви ce наложи да cи изкарате разрешително за този вид дeйноcт. Уcпех! :)

Dwyd96
06-04-2016, 16:46
А защо например не почнеш истинска работа?

KaRiNa.Ni
06-19-2016, 22:54
Такаа,не знам дари това е правилното място за темата ми,но все пак реших да я пусна,защото искам съвет.
Искам през лятото да си изкарам някакви пари и си мислех,че може да се пробвам като уличен художник,но не знам как би се възприело това от хората в България,в другите страни като Франция,Великобритания,САЩ има много такива художници,така че там това е нещо често срещано и хората не го гледат като нещо странно,но не знам тук как би се възприело. Освен това,за да стане един портрет наистина красив аз го правя поне няколко часа,а това на улицата би било просто груба скица за 15 минути,а дори не знам кой би стърчал 15 минути да го рисувам в това забързано ежедневие,когато всеки закъснява за някъде.Освен това как точно се случва всичко? Как да накарам хората да се спрат при мен? Може би трябва да имам по-атрактивен вид? А статив трябва ли да си нося? Сгъваем стол? Наистина нямам представа,може да звучи доста тъпо,но не знам как се случват нещата. Няма да искам по много пари от хората,кой колкото ми даде,1-2-5 лева,дори може в началото да рисувам безплатно,за да се прочуя доколкото е възможно,не знам...освен това мога ли да имам проблеми,като например да ми наложат глоба или нещо подобно? Пълнолетна съм и живея в София. Моля за съвети!


Това е като да си уличен музикант,имат талант и какво я си изкара пари за целия ден само колкото да си купи хляб и една лютеница,то ако на това му се вика работа аз съм ангелче и мога да летя.По-добре да раздаваш флаери там поне повече ще изкарваш.

the dreamer
07-10-2016, 23:35
А защо например не почнеш истинска работа?
Защото е скучна.
По-хубаво е да превърнеш хобито си в работа, от която да се изхранваш.

Dwyd96
07-11-2016, 18:20
Защото е скучна.
По-хубаво е да превърнеш хобито си в работа, от която да се изхранваш.

Ако се изхранва с това, значи авторката яде по 1 филия хляб на ден.

Грозния
07-11-2016, 18:58
Защото е скучна.
По-хубаво е да превърнеш хобито си в работа, от която да се изхранваш.Навярно мислиш, че да ходиш на работа е само малко по-скучно отколкото на кОпон :D!
Порастни!

LoveInfect
07-13-2016, 17:22
Момичето може да има талант! Вие какво знаете??? Това, че уличен художник като зяло не е добре платена работа, не означава, че точно тя няма да пробие, аз лично познавам успели художници почнали точно като нея.
Миличка, в началото ще ти е трудно, но прецени добре възможностите си без да слушаш мухльовци, които си нямат понятие от изкуство.

smilegirl12
07-13-2016, 17:23
Момичето може да има талант! Вие какво знаете??? Това, че уличен художник като зяло не е добре платена работа, не означава, че точно тя няма да пробие, аз лично познавам успели художници почнали точно като нея.
Миличка, в началото ще ти е трудно, но прецени добре възможностите си без да слушаш мухльовци, които си нямат понятие от изкуство.

ооооо душаааааа къде се губиш липсваш ни

Dwyd96
07-14-2016, 11:41
Момичето може да има талант! Вие какво знаете??? Това, че уличен художник като зяло не е добре платена работа, не означава, че точно тя няма да пробие, аз лично познавам успели художници почнали точно като нея.
Миличка, в началото ще ти е трудно, но прецени добре възможностите си без да слушаш мухльовци, които си нямат понятие от изкуство.

Не сме казали, че няма да пробие.



Искам през лятото да си изкарам някакви пари

Ама момичето иска да изкара пари. От това няма да изкара кой знае колко...............