PDA

View Full Version : Твърде мазна коса!



liliq ivanova
06-05-2016, 15:03
Проблемът ми е, че косата ми е много мазна. Налага си да я мия най-много през ден. Наясно съм, че това е характерен проблем на момичетата в моята възраст, но не намирам решение. Не мога да я връзвам, тъй като от прекомерно връзване се е получила чупка, лично фризьор ми го е казвал. Предпочитам народна медицина или напълно безвредни козметични продукти. Но това не се търпи, мий, суши, всеки ден, понякога се налага и да я изправям, наелектризирана е. Наследствено е. Но трябва поне да подобря положението. Използвам шампоан за мазна коса от скоро, който ми помогна, но не е достатъчно. Можете ли да ми препоръчате подходящ балсам или маска за мазна коса? Не се превземам. Просто имам чувството, че по скалпа ми тече олио. Отвратително е. Момчетата само ми закачат косата и ме е срам да ходя в този вид. Слава Богу, нямам пърхот. Много се отвлякох. Много бих ви била благодарна!

Зайче..
06-06-2016, 20:26
Можеш да си вземеш сух шампоан, за да може на следващия ден да изглежда колкото се може по-добре. Къпи се сутрин преди да излезеш, за да е свежа през целия ден. Изплаквай я със студена вода. Ако използваш четка и сешоар за подсушаването ѝ, след като си готова (изправена) пускай студената струя на сешоара малко да ти подуха в косата - също действа много добре. Не мога да ти препоръчам маски и шампоани от лични наблюдения върху точно определени такива, но козметиката за коса на Kerastase е невероятна. Сигурна съм, че серията им за склонни към омазняване коси също ще дава добър резултат. Ако не ти идват много скъпи, можеш да пробваш, но за да има ефект наистина трябва да си вземеш голямата туба шампоан (защото едва ли ще се види разликата от първите 1-2 къпания, а ако си с дълга коса за толкова горе/долу ще ти стигне малката тубичка).
Предполагам има и доста рецепти за домашни маски, които също евентуално биха ти помогнали, но за това вече трябва да се поразровиш в гугъл.
Между другото, ако си боядисваш косата и е изгоряла може и от това да се омазнява. Прочетох, че е наследствено, но можеш да се позамислиш и относно третирането ѝ, защото то също оказва влияние в голяма степен.