PDA

View Full Version : За кармата



poorArya.
06-06-2016, 00:56
Вярвате ли, че в живота властват законите на кармата? Ставали ли сте свидетели, убедили ли сте се сами в това? Някой ако иска може нещо конкретно да разкаже.
Аз лично вярвам и всекидневно го виждам и се убеждавам все повече.

Agartha
06-06-2016, 06:52
Кармата работи. 8 часа, трудов договор, реални осигуровки. И не се оплаква.

Samo Botev Plovdiv
06-06-2016, 07:25
Определено има някаква сила. Всеки я нарича по различен начин. Бог, Аллах, Съдба, Карма, Разум... ;)

npp
06-07-2016, 00:01
Вярвате ли, че в живота властват законите на кармата? Ставали ли сте свидетели, убедили ли сте се сами в това? Някой ако иска може нещо конкретно да разкаже.
Аз лично вярвам и всекидневно го виждам и се убеждавам все повече.

кармата е конспирация на злите сили, т.е. нещо, което не е създадено от (истинския) Бог, но беше налагано като такова с цел хората да бъдат лъгани, че няма истински(т.е. съвършено добър/праведен) Бог, понеже според това учение би трябвало да има някакъв вселенски метафизичен причинно-следствен закон за действие и противодействие, което е по-скоро акцент върху наличието на имперсонален вселенски механизъм, отколкото (акцент) върху съществуването на праведен Бог/системен вселенски Администратор на живота, плюс това законът на кармата допуска и дори налага съществуването на зло в света, което само по себе си не говори за наличието на истински отговорен Бог, а колкото за опита по отношение на съществуването на карма, който хора са имали включително и чрез преживявания, всичко такова е било инсценирано и внушено от невидими сили на злото...

poorArya.
06-07-2016, 18:05
кармата е конспирация на злите сили, т.е. нещо, което не е създадено от (истинския) Бог, но беше налагано като такова с цел хората да бъдат лъгани, че няма истински(т.е. съвършено добър/праведен) Бог, понеже според това учение би трябвало да има някакъв вселенски метафизичен причинно-следствен закон за действие и противодействие, което е по-скоро акцент върху наличието на имперсонален вселенски механизъм, отколкото (акцент) върху съществуването на праведен Бог/системен вселенски Администратор на живота, плюс това законът на кармата допуска и дори налага съществуването на зло в света, което само по себе си не говори за наличието на истински отговорен Бог, а колкото за опита по отношение на съществуването на карма, който хора са имали включително и чрез преживявания, всичко такова е било инсценирано и внушено от невидими сили на злото...

Хахахах, чакай малко, моля? И ти честно вярваш, че няма зло на света? Извинявай, но не си добре...

npp
06-07-2016, 23:23
Хахахах, чакай малко, моля? И ти честно вярваш, че няма зло на света? Извинявай, но не си добре...

зло имаше, но и учението за кармата е едно от големите злини, защото не учи хората (че могат) винаги да бъдат добри, но им казва, че не трябва да бъдат нито добри, нито зли, нито да обичат, нито да мразят, нито да желаят, нито да не желаят, иначе щели уж да си навлекат лоша карма, и така да си останат в някакъв предполагаем цикъл на раждане и смърт - сякаш е възможно за човек да не бъде нито добър, нито зъл, при положение че дори и пасивното отношение към нуждаещия се от помощ е вид лошо отношение, плюс това според същото онова учение, първо би трябвало да има едни три "гуни", които уж са създадени от Бог, дето водят всяка душа на вселената към неминуеми кармични обвързвания и обвързаности в продължение на минимум няколко милиона последователни инкарнации от предполагаемия цикъл на раждане и смърт - всичко това не говори за наличието на праведен Бог, но по-скоро за наличието на сатана, защото праведен Бог никога не би направил всяка душа на вселената да трябва неминуемо да преминава през целия този ад, който учението за кармата представя, и който накратко описахме тук, но е очевидно, че "богът" на онова учение е дяволът, и че то не изобразява никакъв истински Бог...

crazyfenka
06-18-2016, 09:51
Ами и аз вярвам в кармата .. може би е възможно не знам късмет ли е или карма но онзи ден ходейки си и си намерих на земята 230 лева .. Моля ? Кой си намира по земята толкова пари..

haritov
06-18-2016, 19:39
Ами и аз вярвам в кармата .. може би е възможно не знам късмет ли е или карма но онзи ден ходейки си и си намерих на земята 230 лева .. Моля ? Кой си намира по земята толкова пари..

кармата е нещо което не забелязваме