PDA

View Full Version : Майка ми и оценките



ImTrippin
06-09-2016, 14:32
Здравейте,рожденният ми ден е на 19 юли,ще ставам на тринадесет. През годината (6 клас) Имах 4 основно,и някоя петица и шестица,но за седми ще уча много,защото ще влизам в елитна гимназия. Майка ми ме наказва за моите слаби оценки (четворки) И ми вика. Приятелят ми е от Пловдив,а аз от София и ми казва :
-Няма да ходиш до Пловдив!
Или пък за рожденния си ден искам нов телефон (Huawei p9) И за НАЙ-МАЛКОТО НЕЩО (например защо съм и повишила тон,защо се лигавя,защо нямам ключ Etc) Mи казва,че няма да ходя до Пловдив или няма да ми купи телефон,или за седми клас,при една ПЕТИЦА ИЛИ ЧЕТВОРКА МИ ГО ВЗИМА. което не мисля че е много нормално,но не знам дали е сериозна. Чувствм се ужасно,защото нямам подкрепата на семейството си,не мога да гоояс майка си,баща ми почина,а тя само ме упреква.. Не знам какво правя.. Нормален тиийн съм..

Pug_306
06-10-2016, 07:12
Ами седни си на гъза да учиш !!

nIkEnCeTy_bE
06-10-2016, 10:43
Доверието между родители се гради трудно и зависи от много фактори. Майка ми е от неамициозните родители, т.е никога не ме е ограничавала или наказвала за нещо, но ми имаше доверие. Също съм израснала без баща. Но си мисля, че това е по-малкото зло, отколкото родителите перфекционисти и такива, които ограничават децата си, за да не изпуснат контрола. За да изградите доверие помежду си, те трябва да ти дадат шанса да изпуснеш контрола, за да видят, че могат да ти имат доверие и ти от своя страна да не го изпускаш. Ти сега тепърва влизаш в пубертета и лесно можеш да залитнеш в дадена посока спрямо средата ти, но ако си достатъчно интелигентна и разумна няма да го направиш. Седни и поговори с майка ти - тя трябва да разбере, че сега е момента да падаш и да ставаш, да се забавляваш и опознаваш света, а трябва доверие и разум в това. Това, че те наказва, от една страна съм съгласна, но когато не е ограничаващо. Има неща, на които трябва да обърнеш внимание и такива, на които не толкова и да се забавляваш. Няма лошо да си имаш приятел и да излизаш, но за училището си постави една цел, една линия, която да следваш. Не се стреми да бъдеш перфектна и го обясни на майка ти. Следвай целта си, подготвяй се и влез да учиш това, което искаш. Ако майка ти не те разбира, не те подкрепя - жалко наистина, но ти следвай себе си!

irinagancheva
06-10-2016, 16:39
мисля че трябва да говориш с нея....кажи й това което написа в последните редове