PDA

View Full Version : Как да порасна на височина.. ? :D



eagle12
06-11-2016, 16:03
Здравейте.. Аз съм на 14 години, скоро ще правя 15 (7 клас). Тренирам футбол от 7 години. Висок съм 1.67 сантиметра .. По време на футбола съм тренирал - (лека атлетика и баскетбол и съм се набирал и висял на лостове), но много за кратко време и не видях да има ефект, следователно се отказах. Родителите ми са заможни, и ако искам да си взема нещо, с което да се издължа, мога - (без хранителни добавки и симуланти). Не пуша, пия алкохол, само когато се събера с компанията - 2/3 пъти на месец. Храня се обилно, от до ( без чипсове и рядко пия газирани напитки ). Повечето дни от години не спа много - 7/8 часа, заради тренировките/училището, но пък на следващите дни си наваксвам - по 10-11 часа - 2-3 пъти в седмицата....
Майка ми е висока 1.65, баща ми 175. 1-мия дядо Е висок 1.82, другия (от страна на баща ми, лека му пръст) беше висок 1.93, бабите ми по 1.65. Брат ми е висок 1.80, а сестра ми 1.72. Знам формулата за ръст, ако ще ми я казвате, няма смисъл.
Та, ако може да ми кажете какво друго да правя, за да порастна още, искам да стана поне 1.78-1.82, ако е възможно. Доста ме хейтят в класа ми, аз съм един от най-ниския, и да спомена, и брат ми в 7-8 клас е бил 1.63-1.65, бил е един от най-ниските, но в 12 клас е станал най-високия (сега е на 22 години).

Благодаря предварително! :)

Грозния
06-11-2016, 16:20
Ръста е преди всичко до ген и след това хранене. Ако приемем, че се храниш добре, значи си направил каквото е можело. Останалото е до ген и ти не можеш да го промениш. Майка ти е ниска, баща ти е със среден ръст. Може да си наследил повече гени от нея и бабите ти, щом и ти си нисък. Просто ти си мъжкият вариант на тях, така се е получило като са те правили :D!

искам да стана поне 1.78-1.82, ако е възможно.Не искам да те разочаровам, но е малко вероятно.

eagle12
06-11-2016, 17:02
Ръста е преди всичко до ген и след това хранене. Ако приемем, че се храниш добре, значи си направил каквото е можело. Останалото е до ген и ти не можеш да го промениш. Майка ти е ниска, баща ти е със среден ръст. Може да си наследил повече гени от нея и бабите ти, щом и ти си нисък. Просто ти си мъжкият вариант на тях, така се е получило като са те правили :D!
Не искам да те разочаровам, но е малко вероятно.

Ами горе/долу колко ще порастна докато спра, знам че се расте поне до 20-23 години. ?

KaRiNa.Ni
06-11-2016, 17:22
Не може да ти кажем колко ще растеш горе долу зависи само от теб и твоето тяло как се развива.А на 14 години не си нисък щом си 1,67см ако беше на 20 или 25 години и да си толкова висок да по статистика биха те водили нисък мъж.

solo_
06-11-2016, 17:38
Купи си HGH.

Грозния
06-11-2016, 19:29
знам че се расте поне до 20-23 години. ?Да бе - до 30-40 години :D! Може още на 14-16 да спреш да растеш на височина, най-много до 18-21 и то ако си започнал късно пубертета. Ако си започнал рано и по-рано ще стигнеш максималния си ръст.

Ами горе/долу колко ще порастна докато спра...Не може да се каже със сигурност, но най-интензивният растеж на височина трае 3-4 години максимум. След това се забавя и спира окончателно на около 20-21 години.
На колко години си започнал да растеш на височина?

eagle12
06-11-2016, 19:40
Да бе - до 30-40 години :D! Може още на 14-16 да спреш да растеш на височина, най-много до 18-21 и то ако си започнал късно пубертета. Ако си започнал рано и по-рано ще стигнеш максималния си ръст.
Не може да се каже със сигурност, но най-интензивният растеж на височина трае 3-4 години максимум. След това се забавя и спира окончателно на около 20-21 години.
На колко години си започнал да растеш на височина?

Ами от от миналото лято до сега с около 10-12 санта. Тази година доста хора ми казаха, че съм дръпнал доста.

Грозния
06-11-2016, 19:49
Ами от от миналото лято до сега с около 10-12 санта. Тази година доста хора ми казаха, че съм дръпнал доста.Значи от една година си почал да растеш на ръст, през следващата може да порастнеш още толкова и през третата може би още няколко см макс и толкова. Не е чак толкова зле. Може и да станеш 1,75-1,80, но пак най-много зависи от гените ти. Успех :)!

Юлиян
06-11-2016, 20:22
Здравейте.. Аз съм на 14 години, скоро ще правя 15 (7 клас). Тренирам футбол от 7 години. Висок съм 1.67 сантиметра .. По време на футбола съм тренирал - (лека атлетика и баскетбол и съм се набирал и висял на лостове), но много за кратко време и не видях да има ефект, следователно се отказах. Родителите ми са заможни, и ако искам да си взема нещо, с което да се издължа, мога - (без хранителни добавки и симуланти). Не пуша, пия алкохол, само когато се събера с компанията - 2/3 пъти на месец. Храня се обилно, от до ( без чипсове и рядко пия газирани напитки ). Повечето дни от години не спа много - 7/8 часа, заради тренировките/училището, но пък на следващите дни си наваксвам - по 10-11 часа - 2-3 пъти в седмицата....
Майка ми е висока 1.65, баща ми 175. 1-мия дядо Е висок 1.82, другия (от страна на баща ми, лека му пръст) беше висок 1.93, бабите ми по 1.65. Брат ми е висок 1.80, а сестра ми 1.72. Знам формулата за ръст, ако ще ми я казвате, няма смисъл.
Та, ако може да ми кажете какво друго да правя, за да порастна още, искам да стана поне 1.78-1.82, ако е възможно. Доста ме хейтят в класа ми, аз съм един от най-ниския, и да спомена, и брат ми в 7-8 клас е бил 1.63-1.65, бил е един от най-ниските, но в 12 клас е станал най-високия (сега е на 22 години).

Благодаря предварително! :)

гледай да се нацепиш преди всичко примири се най-добре както направих аз и ще видиш че ще си доволен от тренировките