PDA

View Full Version : Има ли случайни неща?



golemiq_korab_minava
06-11-2016, 20:30
Онзи ден даваха в натионал джеографих или дискавъри даваха един интересен филм с Хокинг.

За Хокинг не знам много, мързи ме да проучвам, атеист ли си падаше, но е гении, учен, физик.

Така де. Да оставим политиката. В животът има ли случайни неща? Или всичко се случва точно така, каквото трябва да бъде.


Имаме ли собствен избор на действие или ни е закодирано какво да мислим и какво да правим подсъзнателно?


Контролираме ли животът ни или той ни контролира? Според вас хаотично ли се движим, като електрони, или закономерно. (във филма беше споменато за квантовата механика изместваща всички реални наши представи за физиката)



Исус е казал - аз не правя, аз предавам. Известни думи. Какво разбирате под тази мисъл?

Ако е истина, това означава ли, че ние сме създадени точно с определена цел, тоест ние правим предвидени неща, не само за хора, ами като ЦЯЛО. Или всичко зависи от поредица на случайни събития, непланувано. ( въпреки планувания за 30 години по напред план и подчертаните възмножни сценарии и грешки, чрез добре планирани социологични експерименти и изчисления) и въпреки всичко да опираме до случайния късмет, в точното време, с точния мозък.

Chrysothemis
06-11-2016, 20:58
Няма случайни неща, всичко е предопределено от съдбата.

golemiq_korab_minava
06-11-2016, 20:59
Няма случайни неща, всичко е предопределено от съдбата.

Какво е съдба?

За какво тогава сме поставяни пред избор?

golemiq_korab_minava
06-11-2016, 21:07
Или нашия избор е като електрон, който среща препядствие. Едно и също правим, за да се измъкнем. хаха

Изборът ни е предначетан от мислите ни. А всеки мисли определен начин?


Смисълът се губи.

golemiq_korab_minava
06-11-2016, 21:11
Ние мислим, според нашите виждания, а какви са нашите виждания, ако не поставени в кибритена кутийка

LoadRunner
06-11-2016, 21:11
няма съдба, всичко е случайност
никой не може да предвиди всяка милисекунда от живота на 7 милиарда хора и защо като говорите такива тъпотии за съдби и божества визирате само хората
ние сме бозайници както и животните има и насекоми и тнтн а тяхната събда и тя ли е предначертана
на мен миризливките ми се вижда че се движат като свободни електрони и не мисла че бог им е чертал траекторията на летене

АгентМура
06-11-2016, 21:16
wsi4ko e laina. nqma slu4ainosti, sweta wyrwi kym samouni6tojenie

golemiq_korab_minava
06-11-2016, 21:21
няма съдба, всичко е случайност
никой не може да предвиди всяка милисекунда от живота на 7 милиарда хора и защо като говорите такива тъпотии за съдби и божества визирате само хората
ние сме бозайници както и животните има и насекоми и тнтн а тяхната събда и тя ли е предначертана
на мен миризливките ми се вижда че се движат като свободни електрони и не мисла че бог им е чертал траекторията на летене
Ми съдбата най-общо на тревопасните е предначертана да бъдат изядени.


Съдбата на повечето хора се свежда до поредица от прости действия - храна, спане, секс, висшета, взаимодействие в една изкуствено създадена цивилизация. Да - цивилизацията е ИЗКУСТВЕНА.... (създадена по модел) (но не и естественото обособяване на расите) .


Едници обаче променят процесите.
Случайно ли е?

golemiq_korab_minava
06-11-2016, 21:23
ае де, агарта. коментирай. хаха

АгентМура
06-11-2016, 21:25
golemi ste misliteli, wnimawaite da ne se obyrkate

Грозния
06-12-2016, 13:58
Има и случайни неща (и в науката и в живота), но повечето от тях само ни се струват или ни се иска да са такива 8)!

Agartha
06-13-2016, 09:02
ае де, агарта. коментирай. хаха

Една от най-големите грешки на човека е да смята, че това, което важи за него се отнася и за останалите.

Има хора, на които пътят им е предначертан и техният живот е изгубен в кратък цикъл - тук са, за да свършат онова, което ще помогне на други, които са на по-високо ниво. А тези, които са на по-високи нива имат няколко избора, които също се ограничават с времето.

Най-важният фактор, за да се разисква тази тема липсва и той е осъзнаването и разбирането за света, в който живеете. Вие не го осъзнавате и не го разбирате правилно, затова е излишно да се обсъжда.

Попитаха ме какво е причинило Големият взрив. Така, както на лично съобщение, то и тук няма да отговоря на този въпрос. Но ще попитам - дали пък Големият взрив е това, което си представяте?

golemiq_korab_minava
06-13-2016, 13:25
Хубави разсъждения! Макар че съм ги чувал... По телевизията. От къде знаеш обаче кой каква представа има за света? Има толкова различни представи... За големия взрив ще извиняваш, но това е само теория. Преди големия взрив не се знае дали няма още един. И цяла нова вселена. И в близките 300 години няма да научим. Тя и скоростта на светлината е бавна.

Agartha
06-13-2016, 13:28
Хубави разсъждения! Макар че съм ги чувал... По телевизията. От къде знаеш обаче кой каква представа има за света? Има толкова различни представи... За големия взрив ще извиняваш, но това е само теория. Преди големия взрив не се знае дали няма още един. И цяла нова вселена. И в близките 300 години няма да научим. Тя и скоростта на светлината е бавна.

Не знаех, че по телевизията вече са започнали да говорят по-хубави неща. Като цяло последно преди няколко години, когато бях по-редовен зрител, предимно глупости говориха. Включително и т.нар. интелигентни програми.

golemiq_korab_minava
06-13-2016, 13:40
Не, в някои филми. С умни режисьори. По телевизията иначе не си заслужава и новини да гледаш..

Agartha
06-13-2016, 13:45
Не, в някои филми. С умни режисьори. По телевизията иначе не си заслужава и новини да гледаш..

Кажи, че става дума за филми. Да, там съм съгласен. И не само, освен по телевизията (филмите), и в книгите ще го прочетеш. Аз не съм открил топлата вода, драги. Не съм го и твърдял, смятам от вече достатъчно дългата ни кореспонденция си си направил извода, че не говоря неща, които съм си измисли някъде в сънищата или с напушените компании в панелките на гетата.

golemiq_korab_minava
06-13-2016, 14:32
То добре. Но в различните книги пишат разчини неща. Колкото и големи професори да пишат. Изяодите сам трябва да си ги правиш.

Agartha
06-13-2016, 14:53
Провери общото между режисьорите, писателите и текстописците/изпълнителите. Другите няма нужда да се коментират.

golemiq_korab_minava
06-13-2016, 16:09
Какво да провер? Режисьорите правят филми, интересни за зрителите, които си плащат. Писателите също. Някои го правят по лични убеждения, други - поръчково, не знам.

haritov
06-13-2016, 18:04
Няма случайни неща, всичко е предопределено от съдбата.

ние сами определяме пътя си

няма случайни неща на този свят

inewton
06-14-2016, 06:59
няма случайни неща на този свят

Така ли? Тогава защо съществуват теория на вероятностите, на хаоса,...?

Dwyd96
06-14-2016, 07:07
Така ли? Тогава защо съществуват теория на вероятностите, на хаоса,...?

Защото хората имат твърде свободно време и мислят глупости :D

inewton
06-14-2016, 07:09
Защото хората имат твърде свободно време и мислят глупости :D

Тук трябва да се съглася. Това по-добре да не го бяха измисляли.

Agartha
06-14-2016, 08:02
Днес случайно се изтървах в автобуса, докато пътувах за KFC-то.

Samo Botev Plovdiv
06-14-2016, 08:10
Онзи ден даваха в натионал джеографих или дискавъри даваха един интересен филм с Хокинг.

За Хокинг не знам много, мързи ме да проучвам, атеист ли си падаше, но е гении, учен, физик.

Така де. Да оставим политиката. В животът има ли случайни неща? Или всичко се случва точно така, каквото трябва да бъде.


Имаме ли собствен избор на действие или ни е закодирано какво да мислим и какво да правим подсъзнателно?


Контролираме ли животът ни или той ни контролира? Според вас хаотично ли се движим, като електрони, или закономерно. (във филма беше споменато за квантовата механика изместваща всички реални наши представи за физиката)



Исус е казал - аз не правя, аз предавам. Известни думи. Какво разбирате под тази мисъл?

Ако е истина, това означава ли, че ние сме създадени точно с определена цел, тоест ние правим предвидени неща, не само за хора, ами като ЦЯЛО. Или всичко зависи от поредица на случайни събития, непланувано. ( въпреки планувания за 30 години по напред план и подчертаните възмножни сценарии и грешки, чрез добре планирани социологични експерименти и изчисления) и въпреки всичко да опираме до случайния късмет, в точното време, с точния мозък.

Честно казано - при всеки е различно. Но изводът е един - всичко е предначертано и винаги в крайна сметка по някакъв начин се стига до това, което трябва да се случи. А има и хора, които просто са като ясновидци - казват какво ще се случи след 1 месец (например) и... След 1 месец се случва точно това, ама не неща от типа на "След 1 месец съм на концерта на Nightwish." или "След 1 месец ще ходя на море.", а някакви по-сложни за прогнозиране неща.

Agartha
06-14-2016, 08:13
Честно казано - при всеки е различно. Но изводът е един - всичко е предначертано и винаги в крайна сметка по някакъв начин се стига до това, което трябва да се случи. А има и хора, които просто са като ясновидци - казват какво ще се случи след 1 месец (например) и... След 1 месец се случва точно това, ама не неща от типа на "След 1 месец съм на концерта на Nightwish." или "След 1 месец ще ходя на море.", а някакви по-сложни за прогнозиране неща.

Никога!

haritov
06-14-2016, 08:39
Много ограничено мислене показвате

dreamwalker.
06-22-2016, 20:26
Да .

inewton
06-23-2016, 20:58
Донякъде имаме свободна воля, донякъде земният ни път е предопределен. От една страна, за да дойде човек на земята той трябва да се роди и след това задължително да умре, за да си отиде, това е предопределеното. От друга страна, как ще живее е негов изобр. Бог е дал на човека свободна воля "И рече Бог: Да направим человека по образу нашему и по подобию нашему..." Бит. 1:26
Но той отговаря за тази свободна воля.
И накрая, ако Бог беше предопределил живота на всекиго, то хората щяха да са като машини. Да им е внушено, че трябва да обичат Бога, да Му се подчиняват,... Но чрез свободната си воля човекът не е обикновено творение Божие, чрез свободната си воля той може да обича Господа истински, не защото му е казано, че така трябва, а защото така иска, в това вярва и на това се уповава.

АгентМура
06-23-2016, 21:00
[https://www.youtube.com/watch?v=jnpFuwSe2Bc


Храна за мозъка! :smt085

Agartha
06-23-2016, 21:00
Донякъде имаме свободна воля, донякъде земният ни път е предопределен. От една страна, за да дойде човек на земята той трябва да се роди и след това задължително да умре, за да си отиде, това е предопределеното. От друга страна, как ще живее е негов изобр. Бог е дал на човека свободна воля "И рече Бог: Да направим человека по образу нашему и по подобию нашему..." Бит. 1:26
Но той отговаря за тази свободна воля.
И накрая, ако Бог беше предопределил живота на всекиго, то хората щяха да са като машини. Да им е внушено, че трябва да обичат Бога, да Му се подчиняват,... Но чрез свободната си воля човекът не е обикновено творение Божие, чрез свободната си воля той може да обича Господа истински, не защото му е казано, че така трябва, а защото така иска, в това вярва и на това се уповава.

Правите много, много, много голяма и основна грешка като придавате толкова голяма важност на хората.

inewton
06-23-2016, 21:04
Правите много, много, много голяма и основна грешка като придавате толкова голяма важност на хората.

А на кого трябва да се придава важност?

Agartha
06-23-2016, 21:06
Светът не е сътворен заради човека, за да играе той (човекът) такава главна роля в т.нар. "случайности".

inewton
06-23-2016, 21:09
Светът не е сътворен заради човека, за да играе той (човекът) такава главна роля в т.нар. "случайности".

Не е сътворен заради, но е сътворен (и) за човека. А човекът като венец на Божите творения има правото сам да взима решения относно себе си.

АгентМура
06-23-2016, 21:10
Не е сътворен заради, но е сътворен (и) за човека. А човекът като венец на Божите творения има правото сам да взима решения относно себе си.

ВЕЛИК!

Agartha
06-23-2016, 21:11
Не е сътворен заради, но е сътворен (и) за човека. А човекът като венец на Божите творения има правото сам да взима решения относно себе си.

Не съм твърдял никога обратното (относно собствените решения). Но разисквате тема, за която не сте подготвени. И този път държа да отбележа, че НЕ СЪМ НАПАДАТЕЛНО НАСТРОЕН, както и НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ. Напротив. Има теми и хора, които не троля. Тази тема и ти специално си от тях.

АгентМура
06-23-2016, 21:11
[https://www.youtube.com/watch?v=jxIlR6caYZQ


Няма случайности на този свят! Всичко е предопределено от нашия Бог! Съдбата е истинска!

inewton
06-23-2016, 21:14
Не съм твърдял никога обратното (относно собствените решения). Но разисквате тема, за която не сте подготвени. И този път държа да отбележа, че НЕ СЪМ НАПАДАТЕЛНО НАСТРОЕН, както и НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ. Напротив. Има теми и хора, които не троля. Тази тема и ти специално си от тях.
Тогава какво твърдиш? Решенията са израз на волята.

Това не е нападателно, то е по-скоро арогантно, но нали имаш свободна воля, дръж се както искаш.

АгентМура
06-23-2016, 21:16
Тогава какво твърдиш? Решенията са израз на волята.

Това не е нападателно, то е по-скоро арогантно, но нали имаш свободна воля, дръж се както искаш.

Арогантен си, Нютон! Забрави ли, че Господ контролира всичко?!

Нютон, аз съм избраният!

Agartha
06-23-2016, 21:18
Тогава какво твърдиш? Решенията са израз на волята.

Това не е нападателно, то е по-скоро арогантно, но нали имаш свободна воля, дръж се както искаш.

Звучи арогантно от страни. Не е арогантно. Арогантно е държанието на потребители като Карина. Нютоне, твърдя, че човекът не е важна фигура в създаването на света. Той е една прашинка от времето, през което съществува този свят. Неговата роля е започнала преди време и ще приключи с време. Светът го е имало преди, ще го има и след човека. Не може да очакваш, че случайността до някаква степен и създадения човек според вашата теория с вашия бог са толкова сериозно обвързани помежду си. Вие не знаете нищо за света, в който живеете. Звучи арогантно, но е истина. Аз не робувам на това дали ме смятате за нагъл, тъп, красив, сексапилен или смотянак. Не е мой проблем, че звучи арогантно.

АгентМура
06-23-2016, 21:20
There's nothing special about being born. Not a thing. Most of the universe is just death, nothing more. In this universe of ours, the birth of a new life on some corner of our planet is nothing but a tiny, insignificant flash. Death is a normal thing. So why live?

-Johan Liebert


Смъртта е единствения ни Бог!

Fisherman
06-23-2016, 21:30
Така ли? Тогава защо съществуват теория на вероятностите, на хаоса,...?

нищо градивно не може да дойде от хаос,тези теории съществуват,защото и хаоса съществува

inewton
06-23-2016, 21:31
Звучи арогантно от страни. Не е арогантно. Арогантно е държанието на потребители като Карина. Нютоне, твърдя, че човекът не е важна фигура в създаването на света. Той е една прашинка от времето, през което съществува този свят. Неговата роля е започнала преди време и ще приключи с време. Светът го е имало преди, ще го има и след човека. Не може да очакваш, че случайността до някаква степен и създадения човек според вашата теория с вашия бог са толкова сериозно обвързани помежду си. Вие не знаете нищо за света, в който живеете. Звучи арогантно, но е истина. Аз не робувам на това дали ме смятате за нагъл, тъп, красив, сексапилен или смотянак. Не е мой проблем, че звучи арогантно.

Но както каза сам, човекът взима.собствение решения. Бог е взел много решения, за създаването на "всичко видимо и невидимо", за прогонването на Адам и Ева от Едем, за падението на Луцифер,... Те всички не са ли следствие от свободната мМ воля? В такъв случай чоекът (способен на решения) също би следвало да има свободна воля. И въпреки, че тя не е сравнима по значимост с Божията, по характер е същата.

Fisherman
06-23-2016, 21:31
There's nothing special about being born. Not a thing. Most of the universe is just death, nothing more. In this universe of ours, the birth of a new life on some corner of our planet is nothing but a tiny, insignificant flash. Death is a normal thing. So why live?

-Johan Liebert


Смъртта е единствения ни Бог!

прекрасно,с нихилизъм далече се стига,нищо чудно,че в страните с най-много атеисти и самоубийствата са най-много

АгентМура
06-23-2016, 21:32
Но както каза сам, човекът взима.собствение решения. Бог е взел много решения, за създаването на "всичко видимо и невидимо", за прогонването на Адам и Ева от Едем, за падението на Луцифер,... Те всички не са ли следствие от свободната мМ воля? В такъв случай чоекът (способен на решения) също би следвало да има свободна воля. И въпреки, че тя не е сравнима по значимост с Божията, по характер е същата.
Тъпанар!




[https://www.youtube.com/watch?v=iR3fSL9WMdg

inewton
06-23-2016, 21:33
нищо градивно не може да дойде от хаос,тези теории съществуват,защото и хаоса съществува

А как би обяснил това без хаос?
"А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната..." Бит. 1:2

АгентМура
06-23-2016, 21:33
прекрасно,с нихилизъм далече се стига,нищо чудно,че в страните с най-много атеисти и самоубийствата са най-много

Dwyd96 намери това за "полуинтелигентно" изказване, така се изрази самият той!

defender
06-23-2016, 21:33
интересно къде в католицизма е свободната воля, когато папата ти е шеф по божествените въпроси.

inewton
06-23-2016, 21:35
интересно къде в католицизма е свободната воля, когато папата ти е шеф по божествените въпроси.

Папата е "princeps inter pares", но това не е същината на темата.

АгентМура
06-23-2016, 21:35
"А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната..." Бит. 1:2

Това не е хаос, а нищета!

defender
06-23-2016, 21:36
В католицизма папата е безгрешен авторитет. Никакъв равен не е.

Agartha
06-23-2016, 21:37
Но както каза сам, човекът взима.собствение решения. Бог е взел много решения, за създаването на "всичко видимо и невидимо", за прогонването на Адам и Ева от Едем, за падението на Луцифер,... Те всички не са ли следствие от свободната мМ воля? В такъв случай чоекът (способен на решения) също би следвало да има свободна воля. И въпреки, че тя не е сравнима по значимост с Божията, по характер е същата.

Адам, Ева, ябълката, Луцифер, паднал ангел и т.н. са символи, които означават съвсем друго. Не представляват това, което разбирате. Темата е за случайността, а не толкова свободната воля, за която споменах, че не съм отрекъл. Но свободната воля има и своето свободно ограничение.

Случайността и свободната воля са свързани понятия, но са също и толкова противоречащи се. Имам лимит на информацията, която мога да изнасям. Не знам по какъв друг начин да ти го обясня. В Библията е написано и описано всичко онова, което знам и много повече от онова, което не знам. Проблемът ви е, че я четете буквално. Няма книга, която носи Знание, да бъде написана и четена буквално. Знанието не се предава вербално или смислово в текстове, то се завещава. А завещание в такъв сериозен мащаб може да направят само хора способни да опишат всичко по такъв начин, че да го разберат само избрани единици.

АгентМура
06-23-2016, 21:39
Адам, Ева, ябълката, Луцифер, паднал ангел и т.н. са символи, които означават съвсем друго. Не представляват това, което разбирате. Темата е за случайността, а не толкова свободната воля, за която споменах, че не съм отрекъл. Но свободната воля има и своето свободно ограничение.

Случайността и свободната воля са свързани понятия, но са също и толкова противоречащи се. Имам лимит на информацията, която мога да изнасям. Не знам по какъв друг начин да ти го обясня. В Библията е написано и описано всичко онова, което знам и много повече от онова, което не знам. Проблемът ви е, че я четете буквално. Няма книга, която носи Знание, да бъде написана и четена буквално. Знанието не се предава вербално или смислово в текстове, то се завещава. А завещание в такъв сериозен мащаб може да направят само хора способни да опишат всичко по такъв начин, че да го разберат само избрани единици.

Те с Dwyd96 са зубрачи, не се занимавай с тях... Те просто не разбират.

Agartha
06-23-2016, 21:42
Те с Dwyd96 са зубрачи, не се занимавай с тях... Те просто не разбират.

Мура, престани да разводняваш темата.

Fisherman
06-24-2016, 10:51
А как би обяснил това без хаос?
"А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната..." Бит. 1:2

звучи ми като създаването на планетата,нали си у ФМИ,там нали ви учат на математика,математически е невъзможно създаването на света и живите организми от хаос

inewton
06-24-2016, 12:38
звучи ми като създаването на планетата,нали си у ФМИ,там нали ви учат на математика,математически е невъзможно създаването на света и живите организми от хаос
Създавайнето й при условия на хаос. (Не съм у ФМИ).

До Agartha: Свободната воля е мярка за нивото на случайност.

Agartha
06-24-2016, 20:23
До Agartha: Свободната воля е мярка за нивото на случайност.

Свободната воля е неразбираема за вас, хората. Има време, докато я разберете.

defender
06-24-2016, 20:39
Свободната воля е неразбираема за вас, хората. Има време, докато я разберете.

Звучиш като фантастичен екшън герой, от някое приключенско фентъзи с извънземни.

inewton
06-24-2016, 20:40
Звучиш като фантастичен екшън герой, от някое приключенско фентъзи с извънземни.

Не, звучи като dreamealker (и solo_). Май я забрави вече...

defender
06-24-2016, 20:46
Не, звучи като dreamealker (и solo_). Май я забрави вече...

Поне нечовека да ни беше казал как той разбира свободната воля, ама все говори с недомлъвки и все едно, че нещо му дължим.

inewton
06-24-2016, 20:48
Поне нечовека да ни беше казал как той разбира свободната воля, ама все говори с недомлъвки.
Решил е да съсипе един от малкото останали сериозни раздели.

defender
06-24-2016, 20:50
сега сигурно ще изръси, че е краля слънце.

о, не пак, човече.

inewton
06-24-2016, 20:56
сега сигурно ще изръси, че е краля слънце.

о, не пак, човече.

Има напредък. Преди дори и пола си не знаеше.

defender
06-24-2016, 21:02
Има напредък. Преди дори и пола си не знаеше.
Може да изживява втори пубертет? Объркан е.

inewton
06-24-2016, 21:03
Доколкото знам, dreamwalker e момчиче.

Ама стига спам.

defender
06-24-2016, 21:07
dreamwalker e момчиче.

Много интересно, това някакъв 4-ти пол ли е? Ей много напредват нещата в тази област, сигурно е от храната?

Агарта, с какво се храниш?

inewton
06-24-2016, 21:08
Много интересно, това някакъв 4-ти пол ли е? Ей много напредват нещата в тази област, сигурно е от храната?

Агарта, с какво се храниш?

Трябваше да е момиче, ама явно ми се спи.

Fisherman
06-25-2016, 09:36
https://www.youtube.com/watch?v=xTmfbr6cCTU

Ivaaaaa
06-25-2016, 12:46
^wtf e tova xd

Agartha
06-25-2016, 16:12
Решил е да съсипе един от малкото останали сериозни раздели.

Не вярвах, че ще го кажа и за теб, но явно съм възлагал празни надежди. Оставям ви, за да не ви съсипя раздела, вие си пишете християнските "тайнства".

defender
06-25-2016, 16:30
Не вярвах, че ще го кажа и за теб, но явно съм възлагал празни надежди. Оставям ви, за да не ви съсипя раздела, вие си пишете християнските "тайнства".

Човек, седи тука, ти си важен елемент, мислехме, че си богат, успял човек, с добро самочувствие, ама май се оказа хилка.

inewton
06-25-2016, 17:08
Човек, седи тука, ти си важен елемент, мислехме, че си богат, успял човек, с добро самочувствие, ама май се оказа хилка.
Ти се подигравай, ама той наистина е един от малкото, с които можем да обсъждаме религиозни теми.

В раздела хора не останаха, къде отидоха?

АгентМура
06-25-2016, 17:13
Ти се подигравай, ама той наистина е един от малкото, с които можем да обсъждаме религиозни теми.

В раздела хора не останаха, къде отидоха?

Навярно са се отчаяли от вас, фанатиците.

Fisherman
06-25-2016, 17:18
^wtf e tova xd

една шваба,която защитава правата на жените,като дава да и ровят между краката напълно напознати на улицата

Arrests[edit]
In 2015, Moiré was arrested by French police, and spent the night in the cells, after posing for naked "selfies" with tourists in front of the Eiffel Tower.[11] The following year, she was arrested again in London for having strangers stroke her privates.

Грозния
06-25-2016, 17:24
една френска артистка,която защитава правата на жените,като дава да и ровят между краката напълно напознати на улицатаИ на коя улица се случва това :shock: :D?

Ivaaaaa
06-25-2016, 17:53
една шваба,която защитава правата на жените,като дава да и ровят между краката напълно напознати на улицата

Arrests[edit]
In 2015, Moiré was arrested by French police, and spent the night in the cells, after posing for naked "selfies" with tourists in front of the Eiffel Tower.[11] The following year, she was arrested again in London for having strangers stroke her privates.

Не намирам логика в това й действие. По какъв начин се бори за каузата си? Какво иска да покаже с това? О.о

inewton
06-25-2016, 18:09
Деца, обсъждайте блудниците в друг раздел!

Ivaaaaa
06-25-2016, 18:15
За Бога <= (тематично), скрий се.

Fisherman
06-25-2016, 18:32
Не намирам логика в това й действие. По какъв начин се бори за каузата си? Какво иска да покаже с това? О.о

щот няма,тази е проститутка

solo_
06-25-2016, 19:13
И на коя улица се случва това :shock: :D?

аре беги да я бараш :D

inewton
06-25-2016, 19:55
За Бога <= (тематично), скрий се.

Малка мръснице, не усещаш ли, че не си по темата!?

Ivaaaaa
06-25-2016, 20:23
Изразяваш се много пошло за един добър християнин.

inewton
06-25-2016, 20:26
Изразяваш се много пошло за един добър християнин.

Писано е. "Живот ще се даде за живот; око за око; зъв за зъб; ръка за ръка; нога за нога" Второзаконие 19:21.

defender
06-25-2016, 21:17
Изразяваш се много пошло за един добър християнин.

Това си негова работа как ще се изразява, Бог му е съдник. Изобщо това, че е станал християнин е немалък подвиг, особено в днешно време, на префърцунен атеизъм.

Ivaaaaa
06-26-2016, 05:50
Ама защо ми обясняваш рандом неща, които не ме интересуват. Нали също така се казва "не съди, за да не бъдеш съден". Егати лицемерието. В постовете си присъпва толкова християнски закони, че изглежда по-грешен и от мен - "неверницата". И, ако вземем него като извадка на българския православен християнин... пха.

Knispel666
06-26-2016, 14:58
Изобщо това, че е станал християнин е немалък подвиг

Да, голям подвиг е да вярваш в 2000 годишни глупости, вместо в съвременни глупости, както повечето. Особенно празниците, постите, паленето на свещи и споделянето на статуси от типа на " Сподели тази икона за щастие". Колосален подвиг, so cool and edgy m8.
Ще ме научиш ли и аз как да бъда толкова смел, сигурно е много трудно - толкова много ви репресират вас християните, то не са масови убийства, данъци върху църквите, отнемат ви милионите декари земи, отнемат ви правото да се изказвате публично, хвърлят ви по затворите, следят ви агенти на ДАНС, работата си ебало майката. Откъде намираш толкова кураж?
Btw може ли автограф?

Fisherman
06-26-2016, 15:48
Докторе как може да си толкова ТЪП,седиш пред ЯВНИ доказателства,които щи извадят кривите очички и ги отричаш.Защо веднъж не се опита да прочетеш Библията с разбиране?И кое е глупост България ли,която е основана на Християнството или целия свят въобще,чиито закони и ред идва от Християнството.

Библията е на много повече от 2000 години,дори и на толкова да беше нещата,които ги пише там важат и днес и това я прави ценна и не просто една книга написана от хора,една измислица без цел.
Хората могат само да разрушават,плючят и лицемерничат и когато им покажеш,че има друг начин,те са готови да те набучат на кол,защото свинския начин на живот е по-лесен от правилния начин на живот.

Освен кучешкото си невежество друго не показа с този пост.

HetzersGonnaHetz
06-26-2016, 17:05
Докторе как може да си толкова ТЪП,седиш пред ЯВНИ доказателства,които щи извадят кривите очички и ги отричаш.Защо веднъж не се опита да прочетеш Библията с разбиране?И кое е глупост България ли,която е основана на Християнството или целия свят въобще,чиито закони и ред идва от Християнството.

Библията е на много повече от 2000 години,дори и на толкова да беше нещата,които ги пише там важат и днес и това я прави ценна и не просто една книга написана от хора,една измислица без цел.
Хората могат само да разрушават,плючят и лицемерничат и когато им покажеш,че има друг начин,те са готови да те набучат на кол,защото свинския начин на живот е по-лесен от правилния начин на живот.

Освен кучешкото си невежество друго не показа с този пост.

Знам че си трол, но ОК, I'll bite.
Първо - не съм казал нищо за Библията, там има доста полезни неща и скрити истини, но те са поднесени алегорично и смисълът им е съвсем различен от този, който организираните религии приемат за своя доктрина. Също така, не отричам приноса на християнството в европейската и световна култура, но пък да твърдиш че Християнството е дало на света законите и реда, като че ли преди християнството хората са живели като диви зверове, е меко казано малоумно. Произходът на морала а оттам и на законите не е религиозен, още по-малко пък християнски. Произходът му е това което Кант, нарича "категорически императив" - т.е. спазване на дълга заради самия дълг - няма значение в какво точно се изразява дълга, защото дълга сам по себе си, като абстрактна форма, не подлежи на никакви опровержения и не се нуждае от никакви оправдания и обяснения. С други думи, идеята за дълг (а оттам и нуждата от морал) е много по-стара от всички религии, философии, идеологии и пр. Достатъчно показателно е че всяко общество, от най-развитите до най-примитивните, има някаква форма на морал и законност. Още по-показателно е че всеки човек изпитва нуждата да живее правилно (и го прави), в каквото и да се изразяват принципите му за правилност. Нали тъкмо заради това, всеки се напъва че е прав и дърпа чергата към себе си. И най-простия малоумен абориген да срещнеш, и той ще действа по презумцията че мисли и постъпва правилно, макар и всичката тая правилност да е само в неговата глава. Оправдания за правилност винаги могат да се измислят, но жалката действителност е че зад всичките претенции за правилност, стоят съвсем простички човешки потребности - за любов, признание, съвършенство и безсмъртие, ред, чувство за принадлежност и значимост - всички онези неща, в които хората виждат себе си като недостатъчни и несъвършени. Сега, сещаш ли се кой съдържа в себе си обратното на тези несъвършенства? Сещаш ли се кой е този универсален, идеален образ - толкова универсален че го има във всички култури, дори и при онези диви, канибалски племена в Нова Гвинея, които до неотдавна не са имали никакъв контакт с останалия свят?
Библията и християнството съвсем не са измислица бе цел - във всяка измислица има цел, и точно по целта се познава кое е измислица. Зад всяко човешко действие и мисъл стои мотив, и докато този мотив остава неосъзнат, оправдания винаги ще се намират. Например, не е нужно да си гений, за да разбереш защо детето ти те е излъгало, че не е изяло шоколада оставен на масата. Съвсем малко по-трудно да се досетиш защо един умиращ човек много по-лесно би повярвал, че след като умре ще иде в рая, но принципа е същия.

Та, относно предния ми коментар, не си схванал иронията. Смешно е да твърдиш че днес е подвиг да бъдеш християнин, и то особено когато Иисус е бил бунтар, преследван и разпънат на кръст за идеите си, а ти си седиш на климатик, цъкаш на клавиатурата и се изживяваш като праведен (естествено само докато не те засърби около гащите и не отвориш PornHub, както е случая с дефендър) и всичко това докато се опираш на авторитета на християнската религия, която днес е мултимилиардна индустрия с огромна власт, и която няма нищо общо с оригиналното послание на Иисус.
Още по-смешно ми е на фона на това че ме баннват постоянно, а и не малко проблеми съм имал в миналото заради политически причини, а някой хора се изкарват герои, само защото са си лепнали етикета християнин и пляскат глупости по форумите.

Fisherman
06-26-2016, 17:25
Ами как са живели преди Християнството я извади книжките от 2000 години преди Христа.


ето един цитат на 2000 години,който има перфектен смисъл и днес,защото нищо не се е променило:

Romans 1:18-32

"18The wrath of God is being revealed from heaven against all the godlessness and wickedness of men who suppress the truth by their wickedness. 19For what may be known about God is plain to them, because God has made it plain to them. 20For since the creation of the world God’s invisible qualities, His eternal power and divine nature, have been clearly seen, being understood from His workmanship, so that men are without excuse.

21For although they knew God, they neither glorified Him as God nor gave thanks to Him, but they became futile in their thinking and darkened in their foolish hearts. 22Although they claimed to be wise, they became fools, 23and exchanged the glory of the immortal God for images of mortal man and birds and animals and reptiles.

24Therefore God gave them up in the desires of their hearts to impurity for the dishonoring of their bodies with one another. 25They exchanged the truth of God for a lie, and worshiped and served created things rather than the Creator, who is forever worthy of praise! Amen.

26For this reason God gave them over to dishonorable passions. Even their women exchanged natural relations for unnatural ones. 27Likewise, the men abandoned natural relations with women and burned with lust for one another. Men committed indecent acts with other men, and received in themselves the due penalty for their error.

28Furthermore, since they did not see fit to acknowledge God, He gave them up to a depraved mind, to do what should not be done. 29They have become filled with every kind of wickedness, evil, greed, and hatred. They are full of envy, murder, strife, deceit, and malice. They are gossips, 30slanderers, God-haters, insolent, arrogant, and boastful. They invent new forms of evil; they disobey their parents. 31They are senseless, faithless, heartless, merciless.

32Although they know God’s righteous decree that those who do such things are worthy of death, they not only continue to do these things, but also approve of those who practice them.

defender
06-26-2016, 18:00
хихихи, доктора е класа.

HetzersGonnaHetz
06-26-2016, 18:07
Ами как са живели преди Християнството я извади книжките от 2000 години преди Христа.
Няма много такива книжки, но пък има предостатъчно доказателства за цивилизации и култури, което е доказателство че са имали някаква форма на държавна организация, тоест това доказва че са имали морал и закони. И то много, много преди християните.

ето един цитат на 2000 години,който има перфектен смисъл и днес,защото нищо не се е променило:
Това че един цитат има смисъл сега, не означава че и всичките останали също имат. Този цитат има смисъл, но съвсем различен от този който си представяш. И също така, това съвсем не е оригиналния му вариант, но дори и зад конкретните забрани и морални поучения се вижда, че Господ не е някакъв чичка, които дава наставления, седейки на златен трон, някъде отвъд границите на битието. Господ е метафора за онази "част" от човека, която единствено заслужава да се нарече божествена, защото тя е създателят на целия свят - целия свят си ти и твоята мисъл, защото всичко което познаваш и наричаш святи битие е само твое творение и никога не може да съществува извън твоята мисъл. Така както онова, което наричам аз свят е продукт на моя "Бог". Не случайно Бог се представя като творец и като носител на истината и не случайно е универсален, защото истината е във всеки от нас, но за доста тя не е удобна - и затова си преправят Бог и истината да им служи както им е удобно - да бъде идол, някой който да ти говори на ушенце и винаги да ти дава правилните решения, а ти само да слушкаш, като добро детенце. Чети, всичко това е написано в тия цитати, но без подходящ ъгъл на гледане става пълно мазало.

defender
06-26-2016, 18:23
Докторе много си ентусиазиран и нахъсан, ще изхвърчиш като хеликоптер, не съм те виждал такъв.

Тва християнство много те нерви? .

HetzersGonnaHetz
06-26-2016, 18:34
Докторе много си ентусиазиран и нахъсан, ще изхвърчиш като хеликоптер, не съм те виждал такъв.

Тва християнство много те нерви? .

Съвсем не, нито пък имам обобщен поглед върху християнството. Все пак съм запознат с генезиса и метаморфозите на европейската култура и тези на християнството, както и връзката между двете, така че всякаква генерализация от моя страна е изключена. Ако на теб ти се иска да има такава, това говори някои неща за теб, не за мен. Много ли ти се иска да ме нерви християнството?

defender
06-26-2016, 18:38
Съвсем не, нито пък имам обобщен поглед върху християнството. Все пак съм запознат с генезиса и метаморфозите на европейската култура и тези на християнството, както и връзката между двете, така че всякаква генерализация от моя страна е изключена. Ако на теб ти се иска да има такава, това говори някои неща за теб, не за мен.

Докторе между християнските ценности и светските ценности няма нищо общо, въпреки, че на пръв поглед изглеждат еднакви по начин на назоваване (като думи и изрази).

А ти разсъждаваш за християнските ценостти като за светски.

HetzersGonnaHetz
06-26-2016, 18:47
Докторе между християнските ценности и светските ценности няма нищо общо, въпреки, че на пръв поглед изглеждат еднакви по начин на назоваване (като думи и изрази).


Има общо и то много, или по-скоро, не че има много общо, а че двете са съответствени - едното е проявление на другото и обратното, естествено в различна степен и контекст.

А ти разсъждаваш за християнските ценостти като за светски.
Не, аз разсъждавам за светското измерение на християнските ценности.

И все пак, ще ми е интересно да чуя какво разбираш под светски и християнски ценности и каква е разликата между тях.

defender
06-26-2016, 18:54
Преди християнството на жените не се ли е гледало като на втора ръка хора, също не е ли било разпространено масово робовладелството, християнството няма ли заслуга за изкореняване на тези неща?

defender
06-26-2016, 19:28
И все пак, ще ми е интересно да чуя какво разбираш под светски и християнски ценности и каква е разликата между тях.

Разликата между тях е оттук до небето, ако светските ценности бяха чисти и можеха да спасят човечеството и да създадат някаква качествена цивилизация, Христос изобщо нямаше да идва. Но това е дълга, деликатна тема и грам не ми се занимава още по-малко с атеисте. А и обичам да гледам атеистки сеир и разсъждения, но и не казвам, че не са добри.

ПП: всъщност голяма част от разсъжденията ти хем са правилни, хем са далеч от целта, отнесени към християнството.

Fisherman
06-26-2016, 20:12
Няма много такива книжки, но пък има предостатъчно доказателства за цивилизации и култури, което е доказателство че са имали някаква форма на държавна организация, тоест това доказва че са имали морал и закони. И то много, много преди християните.



Хахаха и за това всичките до една са изчезнали нали?България просъществува вече над 1300 години.

Fisherman
06-26-2016, 20:27
Идеята е че ако оставиш хората на произвола им,те ще се затрият,трябва някой да им диктува какво да правят.Няма как.

Yoo reTo G
07-24-2016, 19:17
Не знам какви ги дъвчете в тая тема, аз ще ви кажа истината. Всичко е предопределено и същевременно нищо не е. Ще прозвучи странно, не очаквам одобрение или съгласа, но душата стои в космоса, нещо като вселена, абе ако щеш отвъдно го наречи, душата си седи в другото си измерение, докато не реши да се впусне в играта на живота. Душата знае какъв е сценария на играта, тя знае какъв е сценария на живота. Представете си го сякаш филм в който актьорите не знаят че това е просто филм. Те играят, справят се със ситуациите, мислейки си, че са реални, докато зрителите ги гледат. Живота е филм. Филм за земята, за нашето измерение. И всички ние сме роли. Телата ни са костюми. Душите ни са подложени на скрита камера. И да, животът си има сценарий, въпреки че той във всеки един момент може да се промени от мислите и действията ни. Сложно е за обяснение, но да, бъдещето е предопределено, макар и не съвсем. Нещо като план А. Ако нищо не се обърка е в действие план А. Ако не всичко е наред, тогава е план Б. Но живота, постановката, чиято сцена е Земята, това измерение и вселена има цел. Има цел да научи душата на нещо. Например в един от уроците се учим на нещо, в друг на нещо друго и така. Но докато не се научим на урока си той ще се повтаря и повтаря, живота ще се повтаря и повтаря, докато нашето Земно Аз не стане на едно ниво с Висшето ни Аз. От там нататък отиваме някъде, в друго измерение предполагам, но още не съм стигнал до там, че да ви кажа. Не знам, но ще разбера. Та тъй, това е, има си план А Б Ц Д и така до безкрай, защото всичко е възможно...

DoctorSatan666
07-24-2016, 20:19
душата стои в космоса, нещо като вселена, абе ако щеш отвъдно го наречи, душата си седи в другото си измерение, докато не реши да се впусне в играта на живота.

Живота е филм. Филм за земята, за нашето измерение. И всички ние сме роли. Телата ни са костюми. Душите ни са подложени на скрита камера

бъдещето е предопределено, макар и не съвсем

живота ще се повтаря и повтаря, докато нашето Земно Аз не стане на едно ниво с Висшето ни Аз. От там нататък отиваме някъде, в друго измерение предполагам, но още не съм стигнал до там, че да ви кажа.

http://prikachi.com/images/673/8848673M.gif

Това което си написал е просто некохерентен миш-маш от платонизъм, диалектически детерминизъм и повърхностни метафори. Тая постановка е всъщност доста стара, и макар сега да се дегизира с по-модерни и дори научни елементи, въпреки това си остава сравнително проста и без особенна дълбочина, особенно сравнена с други модели, където се залага на комплексност, а не на монотеистични архетипи за душа, господ, божествен план и подобни други feel-good-about-myself тип простотии.
Но естествено това не е важно, важното е че ТИ знаеш истината. Уау, уау, чакай малко сега.... ИСКАШ ДА МИ КАЖЕШ ЧЕ ЗНАЕШ ИСТИНАТА? Това е изумително! За първи път виждам човек, който казва че знае истината! Някой трябва да ти даде нобелова награда за такова радикално допускане. Брилянтно!

defender
07-25-2016, 13:10
особенно сравнена с други модели, където се залага на комплексност, а не на монотеистични архетипи за душа, господ, божествен план и подобни други

Ама докторчето много се дразни от Бог, трудно го превъзмогва.

defender
07-26-2016, 10:37
Доктор Сатан, когато философства срещу Бог:
https://www.facebook.com/JamesAlexanderEllis/videos/vb.215518138546303/962689327162510/?type=2&theater


ПП: Яко щрака по клавиатурата, хихи.

DerStuermer
07-26-2016, 11:46
Как мога да се дразня и философствам срещу Бог, след като не вярвам в него? Тоя въпрос е риторичен, но по интересното е защо ти ми приписваш тези реакции? Струва ми се че ако в твоите очи се дразня и бунтувам срещу Господ, това за теб е някакво доказателство че все пак дълбоко в себе си аз вярвам в Бог, но идеята за него ми дразни огромното, развратено, сатанистко его и затова изпитвам потребност да философствам срещу него. Дотук добре, психологически обосновано схващане. Само че щом си съзнателен за такъв психологически механизъм, не е зле да го допуснеш и за себе си - че идеята за Бог е все едно опит на 9-годишно да си обясни света и за мен е все едно дали вярваш или не, но за теб е удобно хората да отправят такива "критики", защото това подхранва собствените ти илюзии. Понеже ако някой се противопоставя на нещо, значи има на какво да се противопоставя. И целия опит на съвременния западен свят да се заличи християнството също открива възможност на хора да се изживяват като защитници, тоест мейнстрийма прави християнството cool and edgy. Но и обратното е вярно, понеже християнството някога е било мейнстрийм(някъде все още е ) а и оттам атеизма също може да бъде cool and edgy - затова и често съм казвал че атеизма също е религия, много от т.нар. атеисти запълват собствени душевни потребности чрез отрицание от Бог (най-чество става дума за отрицание на авторитарна фигура в семейството, което отрицание после се прехвърля върху универсалния образ за авторитет - Бог). Атеизъм по дефиниция означава " липса на вяра в Бог" но това е съвсем различно от това, което повечето атеисти правят - те ВЯРВАТ че няма Господ. Уви, аз не съм от тези хора. Просто като човек, който се занимава с философия, не мога да си позволя да разглеждам нещата по такъв начин че да им се противопоставям. Противопоставянето не е начин да вникнеш в нещата, а само начин да отразиш своите "неща" в тях. И общо взето това е което правят и християни и атеисти.

defender
07-26-2016, 13:25
(най-чество става дума за отрицание на авторитарна фигура в семейството, което отрицание после се прехвърля върху универсалния образ за авторитет - Бог).

Атеистите значи пак са се объркали, Бог не е авторитарен. Напротив, тук парадоксалното, че точно подчинението на Бог ти носи свобода. Подобно както съвременната демокрация не може да съществува без закон, изобщо без закон не може да има свобода, а самия закон се явява израз на свободата. Така, че Божият закон е закон на свободата, но за разлика от Божият неизменим закон на който трябва да се подчинява и богатия и бедния, то демократичния закон лесно може да бъда манипулиран в полза на някой, чрез разни платени протестъри, ранобудни студенти, медии, кървави революции и други глупендъри на капитала.

defender
07-26-2016, 13:59
Хората, които не вярват в Бог и са срещу Него, всъщност са срещу собственото си щастие. Защото ако махнете небесния Бог, еднакъв за всички (богати и бедни), то със сигурност ще се сдобиете със земен бог, а всички знаем, що за хора се изживяват за земни богове (например краля слънце, рекордьор еб*ч в скъпи коли на форумЯ).

DerStuermer
07-26-2016, 14:31
Може ли поне за 1 секунда да излезеш от границите на разбирането си за Бог, и да погледнеш малко по-отвисоко. Бог може да е всичко, различни хора дават различно значение на тая дума. Бог в твоето разбиране може да не е авторитарен, по същия начин както авторитарността на един родител, може да бъде разбрана като любов (и в повечето случаи родителите именно така възприемат отговорността към децата си, защо ли?). Но за един саднат тийн, тая любов е задушаваща репресия. Тоест авторитарността е привнесено качество, на онзи който дава законите и правилата. Ако си съгласен с тези закони и правила, естествено че ще виждаш това като проявление на любов, но дали е наистина така? Виждаш ли, намерението на един родител, колкото и да е доброжелателно и искрено, съвсем не дава истинност на твърденията и моралните наставления чрез които родителя изразява тая доброжелателност. Същото е и с Бог. Тая негова доброжелателност е само в очите на тези които спазват божия закон - за млади и "свободолюбиви" хора тя е символ на репресия. Това е малко като жертвите на отвличания, които в последствие се влюбват в похитителите си. Просто нещата не изглеждат еднакво от двете страни. А бог като философска концепция няма нищо общо нито с любов, нито с репресия над никого - това е един безпристрастен вселенски принцип. И така, ако атеистите намират репресия в лицето на Господ, а християните в същото намират любов и свобода, то е съвсем логично да допусне човек че тук е намесен някакъв общ принцип, а това са двете му крайни проявления. И така, ако човек проектира нуждата си да се отърси от авторитетните мнения на родителите си, в това да отрича Господ, тогава каква е мотивацията на християните? Ами обратното - нужда от авторитет когато такъв липса. Всяко дете когато израства лавира между тия два образа, на авторитета(на силата, волята, закона) и на свободата(на емоционалното, субективното, женското начало) и като че ли природния механизъм съвсем разумно ги е насочил в образа на бащата и майката. Естествено майката също може да е доминантния образ. Но когато такъв образ липсва в детството или юношеството, тая липса всъщност определя вътрешния психичен живот на човека докато е жив и такъв човек е предопределен да търси такъв образ в лицето на някой или нещо . И естествено че всичко това се оправдава с любов. Тя не е любов - обективно погледнато тя е просто интеракция, но за тези, които им е потребно да си я представят като любов, тя наистина става такава. Робската психика тъкмо затова е съвместима с господарската психика - двете взаимно се допълват и поддържат. Робът тъкмо затова е роб, защото в неговата симбиоза с господаря си, той не се вижда като роб, а като обект на закрила от някой по-голям, по-могъщ, по-добър и т.н. Но когато гледаш роба през очите на господаря, виждаш точно крайната противоположност. И точно затова божия закон се разбира от едни като репресия, а от други като любов. Просто двете групи проектират напълно различно нещо върху един и същи образ и от тая проекция могат да се направят много заключения и за двете групи, защото проекцията е съответствена. И в двата случая става дума за едно и също нещо, но с противоположна посока на потребност.
Подобно е и отношението между садизъм и мазохизъм. Един садист се възбужда от причиняването на болка, докато един мазохист от приемането й. И в двата случая става дума за нанасяне на болка, но тя изглежда коренно различно от двете страни. Интересно как нещата които са противоположни всъщност си приличат едно с друго, дотолкова че лесно могат да си разменят местата. Например в случая с болката, ако си чел показания на измъчвани хора, всички казват че най-лошото от мъчението винаги е началото, когато само си представяш че те измъчват. В хода на мъчението, психиката свиква и дори се наслаждава и предизвиква мъчението, появява се поведение от типа на непукизъм или като някой който вика "Хайде де, застреляй ме", когато срещу него е насочено оръжие. Всичко това идва да покаже че нито твоита божия любов, нито божия авторитет на атеистите са качества присъщи на Бог. Бог е просто една идея, един съд, колкото пълен толкова и празен, колкото любящ, толкова и жесток - зависи само от теб доколко и с какво ще го запълниш, но във всички случаи ще твърдиш че всички тия качества са присъщи нему, защото в това е целта на илюзията. Основата на всеки сън, тоест за да бъде сън и фантазия нещо, то задължително се приема от сънуващия като истинско. В противен случай няма да е сън. Ако осъзнаваш че сънуваш, тогава това не е сън, нали? Същото е и със сексуалната фантазия - Ако осъзнаваш че да лъскаш над големи цици е просто твоя сексуална фантазия и сексуалното ти желание няма нищо общо със самите биологични, женски органи (въпреки че в образа за тях намира отдушник), това е смърт за всяка ерекция :lol: