PDA

View Full Version : Помощ Бързоо ;(



HexaneFTW
06-12-2016, 18:03
Хора много спешно е утре ще ме изпитват на тези задачи а незнам как се решават моляви кажете ми или пратете някой туториал
http://prntscr.com/bfixvu

inewton
06-12-2016, 18:06
Е не. Да не можеш да умножиш елементарни изрази. Трябва да си аутист с алцхаймер, шизофрения и изострено парафренно разстройство.

Indistinct
06-12-2016, 18:10
аутист с алцхаймер, шизофрения и изострено парафренно разстройство.

Май ми напомня на някого.

HexaneFTW
06-12-2016, 18:12
Хора аре плс помогнете де

Indistinct
06-12-2016, 18:23
Всяко с всяко. ^

HexaneFTW
06-12-2016, 18:28
Не разбирам

Indistinct
06-12-2016, 18:36
Представи си, че х ти е дадено число. Тогава как ще решиш задачите? После просто направи същото, но като преписваш х според правилата дали е умножение или събиране. Къде си бил цяла година?

KaRiNa.Ni
06-12-2016, 18:44
Колко са лесни тези задачи,ако ти ги реша и пратя няма да си мислил и мъчил над тях:D Никога не съм питала някого или да пиша в интернет за каквито и да било задачи трябва да се учи а не да блееш като теле в зеле.

golemiq_korab_minava
06-12-2016, 18:54
Колко са лесни тези задачи,ако ти ги реша и пратя няма да си мислил и мъчил над тях:D Никога не съм питала някого или да пиша в интернет за каквито и да било задачи трябва да се учи а не да блееш като теле в зеле.

Вие вместо да му давате празни приказки, можеше да му помогнете с някакъв сайт, обяснение или друго. Защото математиката опира до там, първо да ти бъде обяснено. Всичко останало е като машинка. Логиката липсва. Ако ви се даде задача, без да сте чели по какъв начин се решава, то ще има 1 месец да се чудите.


Аз не разбирам от математика. Имах само двойки. Така че не мога да помогна.

KaRiNa.Ni
06-12-2016, 19:04
Вие вместо да му давате празни приказки, можеше да му помогнете с някакъв сайт, обяснение или друго. Защото математиката опира до там, първо да ти бъде обяснено. Всичко останало е като машинка. Логиката липсва. Ако ви се даде задача, без да сте чели по какъв начин се решава, то ще има 1 месец да се чудите.


Аз не разбирам от математика. Имах само двойки. Така че не мога да помогна.


Да не сме учители?! Защо ходи на даскало?! Има занималня,има си и частни уроци за да се научи.Има си съученици по-умни от него да му обяснят,ние от нищото ще му казваме как и защо от къде на къде.

Indistinct
06-12-2016, 19:11
как и защо от къде на къде.

Това е форум. Място, където се задават въпроси.
Нали обясних. Ако и така не го разбира, да каже.

golemiq_korab_minava
06-12-2016, 19:12
Да не сме учители?! Защо ходи на даскало?! Има занималня,има си и частни уроци за да се научи.Има си съученици по-умни от него да му обяснят,ние от нищото ще му казваме как и защо от къде на къде.

Никой не те кара да му обясняваш. Дори да му отгаворяш, момиче.

Щом пита, значи няма приятели съученици. Частните уроци не са решение за всичко, нито пък всеки има пари. А учителките не са благотворително дружество.

inewton
06-12-2016, 19:36
Вие вместо да му давате празни приказки, можеше да му помогнете с някакъв сайт, обяснение или друго. Защото математиката опира до там, първо да ти бъде обяснено. Всичко останало е като машинка. Логиката липсва. Ако ви се даде задача, без да сте чели по какъв начин се решава, то ще има 1 месец да се чудите.


Аз не разбирам от математика. Имах само двойки. Така че не мога да помогна.

Корабе, а аз, например, откъдя накъдя да му обяснявам как се умножава!? Предполага се, че е поне в 7-ми клас. Отдавна трябва да се е научил да умножава. Ако не се е значи е пълен неграмотник, човек незаслужаващ каквито и да е обяснения. Никой не е лъжен да се занимава с умствено изостанали дебили, чакащи всичко на готово.
И не е вярно това, че трябва да му се обяснява като на някое насрано бебе. Той ако искаше да разбере как се решават щеше сам да потърси някъде, който търси намира. Той просто иска решения на неговите задачи.

HexaneFTW
06-12-2016, 19:37
Цял ден ги търся те излизат някви за 7-ми клас
а аз съм 6-ти най-простите искам да науча а те ми излизат най-сложните

inewton
06-12-2016, 19:41
Това е форум. Място, където се задават въпроси.

Включително и място за безплатно решаване на задачи? Не мислъ.

Indistinct
06-12-2016, 19:47
Включително и място за безплатно решаване на задачи? Не мислъ.

Аха. Значи цялата тема математика е илюзия. :D

Dwyd96
06-12-2016, 19:51
Отговор в

inewton
06-12-2016, 19:52
Аха. Значи цялата тема математика е илюзия. :D

Както виждаш, аз и там не им решавам задачите. Но сега, с цялото си мъщество ще дам отговорите на тези. Автора да се оправя по-нататък.

а) 3x+y
б) 6(x^3)y
в) 6x(y^2)
г) -8(x^6)(y^3)
д) -5(x^2) -5xy +5x
е) 3(x^2) +5x -2

Юлиян
06-12-2016, 19:55
Като видях тия задачи хич не съжалявам че подраних за тренировка :?

Dwyd96
06-12-2016, 19:55
Тъй като аз съм добър човек, ще помогна на момчето :D

Влизаш в гугъл плей и си сваляш malMath ili VolframAlpha :D

Indistinct
06-12-2016, 19:57
Както виждаш, аз и там не им решавам задачите. Но сега, с цялото си мъщество ще дам отговорите на тези. Автора да се оправя по-нататък.

а) 3x+y
б) 6(x^3)y
в) 6x(y^2)
г) -8(x^6)(y^3)
д) -5(x^2) -5xy +5x
е) 3(x^2) +5x -2

Браво на теб!

inewton
06-12-2016, 19:58
Тъй като аз съм добър човек, ще помогна на момчето :D

Влизаш в гугъл плей и си сваляш malMath ili VolframAlpha :D

Може да няма андроид, дядо Добри.

golemiq_korab_minava
06-12-2016, 20:05
Корабе, а аз, например, откъдя накъдя да му обяснявам как се умножава!? Предполага се, че е поне в 7-ми клас. Отдавна трябва да се е научил да умножава. Ако не се е значи е пълен неграмотник, човек незаслужаващ каквито и да е обяснения. Никой не е лъжен да се занимава с умствено изостанали дебили, чакащи всичко на готово.
И не е вярно това, че трябва да му се обяснява като на някое насрано бебе. Той ако искаше да разбере как се решават щеше сам да потърси някъде, който търси намира. Той просто иска решения на неговите задачи.

Авторът не иска да му бъдат решени, а търси помощ.


Не наричай хора с обидни думи, само защото не показват знания в дадена област, която и без това не се използва в реалността. Аз парични сметки с тези задачи не правя.


Това е същото, все едно да наречеш някой пълен неграмотник, защото допуска правописни грешки. Без да вложиш смисъл в изреченото. Последното доказва, че обекта просто не е внимавал в час по български.



Но български език говорят няколко милиона и сме малко известни на световната карта.

Indistinct
06-12-2016, 20:11
..и без това не се използва в реалността...


Без да вложиш смисъл в изреченото. Последното доказва, че обектът просто не е внимавал в час по български.



Всичко около теб е малко или много математика. Ти също си.

inewton
06-12-2016, 20:12
Автора не иска да му бъдат решени, а търси помощ.


Не наричай хора с обидни думи, само защото не показват знания в дадена област, която и без това не се използва в реалността. Аз парични сметки с тези задачи не правя.


Това е същото, все едно да наречеш някой пълен неграмотник, защото допуска правописни грешки. Без да вложиш смисъл в изреченото. Последното доказва, че обекта просто не е внимавал в час по български.



Но български език говорят няколко милиона и сме малко известни на световната карта.

Аз пък мисля, че точно иска да му бъдат решени.

Хаха, не се използвала в реалността. Наистина ли вярваш, че сега щеше да общуваш с мен по този начин ако не беше математиката?
И не се отнася само до компютрите, до всички технологии.

Може да говориш както си иска, но е недопустимо да допускаш елементарни правописни грешки. Ако ще и от 100 човека да се говори езика. Затова са правилата, за да се спазват.

golemiq_korab_minava
06-12-2016, 20:19
Всичко около теб е малко или много математика. Ти също си.

Разбирам, че харесваш математиката. Съгласен съм, че всичко може да се представи с изчисления. Като в матрицата. Но нека разделим хората, които се занимават професионално с тази наука, и хората, които не се налага да ходят с учебника до до магазина.

Dwyd96
06-12-2016, 20:24
Може да няма андроид, дядо Добри.

Има го и в iOS...

Indistinct
06-12-2016, 20:26
Има го и в iOS...

Забравяш неразрушимите нокии. :D

golemiq_korab_minava
06-12-2016, 20:27
Може да говориш както си иска, но е недопустимо да допускаш елементарни правописни грешки. Ако ще и от 100 човека да се говори езика. Затова са правилата, за да се спазват.
Остави правилата и питай дядо си какво са учили по български. След това го обвини, че е тъп и не спазва правилата. Ето това исках да ти кажа. Но разбира се, през общата публика, трябва да изтъкнеш. Да използваш обикновенното правило, а най-добре ти да го вложиш, ако можеш, че да те слуша тълпата.

inewton
06-12-2016, 20:28
Остави правилата и питай дядо си какво са учили по български. След това го обвини, че е тъп и не спазва правилата. Ето това исках да ти кажа. Но разбира се, през общата публика, трябва да изтъкнеш. Да използваш обикновенното правило, а най-добре ти да го вложиш, ако можеш, че да те слуша тълпата.

Дядо ми спазва правилата, съвременните. За твоя не знам.

golemiq_korab_minava
06-12-2016, 20:32
Дядо ми спазва правилата, съвременните. За твоя не знам.

На колко години е?

inewton
06-12-2016, 20:35
На колко години е?

71. Беше учител по немски.

golemiq_korab_minava
06-12-2016, 20:42
Браво. Моя е на 82. Не съм го изпитвал, ако това те интересува.


Спазвайте правилата, не казвам обратното. Трябва да изпъкнете. Който е разбрал останалата част, разбрал. Лека :)

Mitaka112
06-12-2016, 20:55
Хора немога да направя 8 понятия и теза (в един
есенен ден по шосето) някой можели да помогне

HexaneFTW
06-12-2016, 22:21
Както и да е исках просто някой да ми каже как се решават .. 30 отговора и нито един не ми помогна Просто утре съм R.I.P

Indistinct
06-13-2016, 05:16
И обясних, и inewton ти написа решенията. Само оставаше да се опиташ да го разбереш, а това вече не зависи само от теб. Математика не се учи от днес за утре. Свиквай.