PDA

View Full Version : Сатаната действа подмолно. Хората също. Хората сатани ли са?



Agartha
06-14-2016, 10:55
Сатаната действа подмолно. Хората също. Хората сатани ли са?

inewton
06-14-2016, 10:58
У всеки има грях.

Agartha
06-14-2016, 11:01
У всеки има грях.

За това ли създадох нова тема, бре, момко!? :D

Dwyd96
06-14-2016, 11:02
Хората са си хора... :D

inewton
06-14-2016, 11:03
За това ли създадох нова тема, бре, момко!? :D

Какво повече искаш да ти кажа? Не ми се пише есе на тема "Грехът- оръжие на Сатана или хоби человечско".

solo_
06-14-2016, 11:04
inewton, може ли да те попитам едно нещо?

inewton
06-14-2016, 11:04
Може.

solo_
06-14-2016, 11:05
Може.

Някои още вярват, че сме правени от кал,
ако Бог създава всичко него кой го е създал?

Agartha
06-14-2016, 11:07
Какво повече искаш да ти кажа? Не ми се пише есе на тема "Грехът- оръжие на Сатана или хоби человечско".

Обясни ми гледната си точка.

Твърдя съвсем обратното на това, че Сатаната е този, който подкокоросва човек да прави разни там неща, които уж са лоши. Защо трябва човек да е добър по презумпция? Не може ли просто някой да си е гад и неговия характер да е такъв, без уж т.нар. Сатана да е намесен?

inewton
06-14-2016, 11:09
Някои още вярват, че сме правени от кал,
ако Бог създава всичко него кой го е създал?

Установено е схващането, че Бог не е създаден от никого.

Дори в Символа на вярата се казва "...нестърворен, единосъщен..."

Agartha
06-14-2016, 11:10
Защо трябва да търсим оправдание с чужди намеси и сили за това, че човек е смотан. Не може ли той просто да е смотан и това да е нормалното му състояние?

inewton
06-14-2016, 11:11
Обясни ми гледната си точка.

Твърдя съвсем обратното на това, че Сатаната е този, който подкокоросва човек да прави разни там неща, които уж са лоши. Защо трябва човек да е добър по презумпция? Не може ли просто някой да си е гад и неговия характер да е такъв, без уж т.нар. Сатана да е намесен?

Сатана отклонява хората от правия път. Така казва религията.

Иначе моето схващане е като твоето.

Dwyd96
06-14-2016, 11:11
Някои още вярват, че сме правени от кал,
ако Бог създава всичко него кой го е създал?

Ти още си и живееш в кал...

Agartha
06-14-2016, 11:15
Сатана отклонява хората от правия път. Така казва религията.

Иначе моето схващане е като твоето.

Да, това с отклоняването от религията ми е много странно как хората го разбират. Веднъж говорих с един свещеник, който ми е доста близък. Той ми каза, че религията казва, че не бива да се чете друга литература, защото за Бог това е съмнение в истинността.

На мен повече ми прилича на "Не чети друго, за да не вземе да се осъзнаеш."

inewton
06-14-2016, 11:19
Да, това с отклоняването от религията ми е много странно как хората го разбират. Веднъж говорих с един свещеник, който ми е доста близък. Той ми каза, че религията казва, че не бива да се чете друга литература, защото за Бог това е съмнение в истинността.

На мен повече ми прилича на "Не чети друго, за да не вземе да се осъзнаеш."

Донякъде е така. Във Ватикана поради тази причина има Папска академия на науките. Опитват се да обяснят противоречащите на религията факти.

Agartha
06-14-2016, 11:21
Донякъде е така. Във Ватикана поради тази причина има Папска академия на науките. Опитват се да обяснят противоречащите на религията факти.

Естествено. Аз лично се координирам с хората, когато искат да напускат работа и се опитвам да ги задържа, ако си струват като кадри. Разлика няма - религиозните фанатици са пчелички.

Това се опитвам да обясня. Но много сериозно ме настъпват всички, щом кажа и дума против фанатизма в религията.

inewton
06-14-2016, 11:23
Естествено. Аз лично се координирам с хората, когато искат да напускат работа и се опитвам да ги задържа, ако си струват като кадри. Разлика няма - религиозните фанатици са пчелички.

Това се опитвам да обясня. Но много сериозно ме настъпват всички, щом кажа и дума против фанатизма в религията.

За какво говориш? Не разбрах много.

Agartha
06-14-2016, 11:23
Че религията си пази хората, защото всеки напуснал я работи против нея - в конкуренцията.

inewton
06-14-2016, 11:25
Че религията си пази хората, защото всеки напуснал я работи против нея - в конкуренцията.

Така е. Но пък са малко случаите, в които Божи хора напускат религията (говоря за ръкополежени свещеници).

golemiq_korab_minava
06-14-2016, 11:26
Сатаната действа подмолно. Хората също. Хората сатани ли са?

сатаната не влиза ли в хората?

solo_
06-14-2016, 11:28
сатаната не влиза ли в хората?

Обладава ги.

Agartha
06-14-2016, 11:30
Така е. Но пък са малко случаите, в които Божи хора напускат религията (говоря за ръкополежени свещеници).

Ако си отворя устата, нямаш си представа какви хора ще изгърмят... Ще ти загатна, че божи хора на високи постове са ми подавали свещта в ритуали, които църквата смята за сатанистки. УЖАС! ПОТРЕС! Тъпаци.

Agartha
06-14-2016, 11:31
Обладава ги.

И аз обладавам момичетата понякога. Сатана ли съм?

inewton
06-14-2016, 11:37
Ако си отворя устата, нямаш си представа какви хора ще изгърмят... Ще ти загатна, че божи хора на високи постове са ми подавали свещта в ритуали, които църквата смята за сатанистки. УЖАС! ПОТРЕС! Тъпаци.

Това не е нещо новото. По времето на Бенедикт XVI през време на литургия в "Свети Петър" се пееха хваления на Луцифер. В едно от тях се пееше "... Луцифер... Христос, твоят син..."

solo_
06-14-2016, 11:37
И аз обладавам момичетата понякога. Сатана ли съм?

Ахахаха, забавен си.

Нищо не обладаваш.

Agartha
06-14-2016, 11:38
Това не е нещо новото. По времето на Бенедикт XVI през време на литургия в "Свети Петър" се пееха хваления на Луцифер. В едно от тях се пееше "... Луцифер... Христос, твоят син..."

Разбира се, че не е ново. Цялата ми идея е за глупавите християни да започнат да си отварят очите, защото няма време да им клепат на главите още сто години. Времето да се възползваме от простовати единици вярващи в разпънат на кръст тиквеник отдавна мина. Този образ отдавна загуби своята стойност и се сменя с нов. Времето тече, колко още ще ги чакаме?

Agartha
06-14-2016, 11:39
Ахахаха, забавен си.

Нищо не обладаваш.

Хвана ме, прав си. Не мога да те излъжа, да му се не види!

inewton
06-14-2016, 11:40
Разбира се, че не е ново. Цялата ми идея е за глупавите християни да започнат да си отварят очите, защото няма време да им клепат на главите още сто години. Времето да се възползваме от простовати единици вярващи в разпънат на кръст тиквеник отдавна мина. Този образ отдавна загуби своята стойност и се сменя с нов. Времето тече, колко още ще ги чакаме?

Чие време е дошло според теб?

Agartha
06-14-2016, 11:41
Чие време е дошло според теб?

От камък, хората започнаха да се кланят на човек.

От човек, хората започнаха да се кланят... Да се кланят?

inewton
06-14-2016, 11:43
От камък, хората започнаха да се кланят на човек.

От човек, хората започнаха да се кланят... Да се кланят?

Не всички са се кланяли. И не само сега, преди време също.

Фойербах прокарва идеята, че Бог е сътворен от човека, за да е спокоен, че след смъртта някой там го очаква. Някои древногръцки философи също не са се кланяли на божества. Има много такива примери.

Agartha
06-14-2016, 11:45
Не всички са се кланяли. И не само сега, преди време също.

Фойербах прокарва идеята, че Бог е сътворен от човека, за да е спокоен, че след смъртта някой там го очаква. Някои древногръцки философи също не са се кланяли на божества. Има много такива примери.

Не знаех, че трябва да уточня, но явно - трябва.

Не говоря за всички, а за масата.

inewton
06-14-2016, 11:52
Не знаех, че трябва да уточня, но явно - трябва.

Не говоря за всички, а за масата.

Ясно.

АгентМура
06-14-2016, 13:38
Всички сте пренастроени да служите на дявола, дори не го осъзнавате. Тъпанари.

Agartha
06-14-2016, 13:48
Всички сте пренастроени да служите на дявола, дори не го осъзнавате. Тъпанари.

Saint Satan!

KaRiNa.Ni
06-14-2016, 13:54
Да сатани са...не напразно казват че тук на земята няма ни един ангел.

Agartha
06-14-2016, 13:55
Да сатани са...не напразно казват че тук на земята няма ни един ангел.

Когато си помислиш нещо грешно, какво правиш, за да си простиш и да се оттървеш от тези зли мисли?

haritov
06-14-2016, 18:14
в някои религии дявола и злото не съществуват

defender
06-14-2016, 20:41
Да, това с отклоняването от религията ми е много странно как хората го разбират. Веднъж говорих с един свещеник, който ми е доста близък. Той ми каза, че религията казва, че не бива да се чете друга литература, защото за Бог това е съмнение в истинността.

На мен повече ми прилича на "Не чети друго, за да не вземе да се осъзнаеш."

Ти си изключителен гей.
За какво му на гей като тебе да се занимава с религия. Гейовете за друго са създадени, май.

Ако Бог е създал мъжа и жената, гейовете кой ги е създал, в библията не пише, че Бог е създал гейове заедно с Адам и Ева?
Изглежда гейовете са се появили след първородния грях да го ева.

Agartha
06-14-2016, 20:46
Ти си изключителен гей.
За какво му на гей като тебе да се занимава с религия. Гейовете за друго са създадени, май.

Ако Бог е създал мъжа и жената, гейовете кой ги е създал, в библията не пише, че Бог е създал гейове заедно с Адам и Ева?
Изглежда гейовете са се появили след първородния грях да го ева.

defender-е, не си интересен моето момче. Отиди пак в параклиса и удряй глава в стената до сутринта.

defender
06-14-2016, 20:47
ти си един нетолерантен към вярващите, гей.

АгентМура
06-14-2016, 20:49
Ти си изключителен гей.
За какво му на гей като тебе да се занимава с религия. Гейовете за друго са създадени, май.

Ако Бог е създал мъжа и жената, гейвоете кой ги е създал, в библията не пише, че Бог е създал гейове заедно с Адам и Ева?
Изглежда гейовете са се появили след първородния грях да го ева.

Хомосексуалността е подигравка на предполагаемото произведение на вашия бог, Адам и Ева. Сега е Хасан и Гега. Кур за Библията и всички заблудени псета, които вярват и вливат пари в хипнотичната машина "Църквата".

defender
06-14-2016, 20:50
Отиди пак в параклиса и удряй глава в стената до сутринта.

какви ги говориш бе човек?

defender
06-14-2016, 20:52
Хомосексуалността е подигравка на предполагаемото произведение на вашия бог, Адам и Ева.

Колко ли е гадно да си някаква карикатура с цел подигравка на нещо си и с това да се изчерпва целия ти смисъл.

АгентМура
06-14-2016, 20:55
Колко ли е гадно да си някаква карикатура с цел подигравка на нещо си и с това да се изчерпва целия ти смисъл.

То никой гей не вярвам да го прави заради това. Ама тези, които умишлено са подтиквали хората да промотират хомосексуалност, заради това го правят. Жалък Дефендър.

defender
06-14-2016, 21:03
Сега е Хасан и Гега. Кур за Библията и всички заблудени псета, които вярват и вливат пари в хипнотичната машина "Църквата".

говориш като някакъв футболен ултрас на 3 бири, който ползва думата с три букви като някаква молитва и като я каже и всичко е наред, врагът е наказан, хихи.

Дето имаше един лаф "напиши к*р и да бягаме", та и твойта същата.

АгентМура
06-14-2016, 21:07
говориш като някакъв футболен ултрас на 3 бири, който ползва думата с три букви като някаква молитва и като я каже и всичко е наред, врагът е наказан, хихи.

Дето имаше един лаф "напиши к*р и да бягаме", та и твойта същата.

Твоя бог стои безучастен, гледайки от небето, докато тук вилнеят всякакви демонични изчадия. Ти си малоумно шимпанзе, зомбирано ако си мислиш, че Господ го е грижа за теб. Ултраси, молитви, тъпо копеле си. Лапай на папата и се надявай.

АгентМура
06-14-2016, 21:12
Деца незаслужено боледуват и страдат, изнасилват ги, измъчват ги, всякакви шибани брутални гадости се случват на невинни хора, докато бог няма къде да го видиш близо до тия ситуации. Как може да почиташ този бог бе, боклук такъв изроден?!

defender
06-14-2016, 21:13
Мисля, че познанията ти за Бог са изначално объркани. Тва се вика да не знаеш кой псуваш и за какво го псуваш.

Демек излиза, че ти в момента псуваш собственото си въображение, баси.

АгентМура
06-14-2016, 21:24
Мисля, че познанията ти за Бог са изначално объркани. Тва се вика да не знаеш кой псуваш и за какво го псуваш.

Демек излиза, че ти в момента псуваш собственото си въображение, баси.

Ако ти все още вярваш в него, че е истински и че ви пази, в което не се и съмнявам, понеже си лек мъпет, значи тогава не съм "псувал" въображението си, а съм "псувал" малоумните ти кучешки представи за света, в който живееш.

defender
06-14-2016, 21:37
кучешки представи за света, в който живееш.

Вярващите ако гледат на човека като на създание с Божие достойнство, точно такива като тебе гледат на човека и света по животински и му предават животински смисъл.

То ако не вярваш в Бог, можеш ли изобщо да отлепиш от животинския начин на мислене (т.е. липсата на такова)? Едва ли!

АгентМура
06-14-2016, 21:39
Вярващите ако гледат на човека като на създание с Божие достойнство, точно такива като тебе гледат на човек и света по животински и му предават животински смисъл.

То ако не вярваш в Бог можеш ли изобщо да отлепиш от животинския начин на мислене (т.е. липсата на такова)? Едва ли!

:smt036 хахахахаахаххаааааааааааа а

defender
06-14-2016, 21:45
Няма смисъл да се смееш толкова нагло-шумно, все едно си способен да ме изненадаш с някакви тайни похвати и познания.

толкова елементарно блъфираш с това гейски-интелектуално чупене на китки.

АгентМура
06-14-2016, 21:48
дразниш се

defender
06-14-2016, 21:49
по-скоро чеша се

АгентМура
06-14-2016, 21:52
Ако наистина Господ съществува, той е пълен боклук. А ти си мръсна безпомощна овца, за да вярваш в него.

defender
06-14-2016, 22:01
Все пак много по-интелигентни хора от тебе са ни дали свобода на вероизповедание.

И изобщо можеш ли да ни кажеш какви са твоите ценности, които демонстрираш и защитаваш. Според мен просто се ерчиш като разгонен коч на сухо, ей така за спорта.

АгентМура
06-14-2016, 22:17
Все пак много по-интелигентни хора от тебе са ни дали свобода на вероизповедание.

Никаква свобода не са ви дали ве, тъпанар. Първоначално са я наложили насилствено тук, Княз Борис I. Пък и навсякъде по света. Това е инструмент за контрол, за да сте като роботи, да сте предвидими, да правите, каквото ви се сложи в главата и каквото се очаква от вас, да сте част от машината и да не се противопоставяте. Интелигентни са били тия, дето са наложили тази измишльотина, да, ама са били и много подли.

Нали си виждал как християнски духовници изпълняват церемонии за късмет и благополучие, когато войски са готови да заминават на война да избиват хора. А уж бог казва "Не убивай!" и тея от църквата трябва да проповядват това, а те всъщност на тези церемонии показват, че одобряват изтребление. Религията е слуга на властта, на царете, а царете воюват. Главното във войната е елемента на заблуда, а ти си една много заблудена овца и нищо не виждаш.

defender
06-14-2016, 22:23
Никаква свобода не са ви дали ве, тъпанар. Първоначално са я наложили насилствено тук, Княз Борис I. Пък и навсякъде по света. Това е инструмент за контрол, за да сте като роботи, да сте предвидими, да правите, каквото ви се сложи в главата и каквото се очаква от вас, да сте част от машината и да не се противопоставяте. Интелигентни са били тия, дето са наложили тази измишльотина, да, ама са били и много подли
Аха, значи и ти знаеш за пазената хиляди години от човечеството тайна, чувствам се разконспериран. Господарите на света, рептилите, няма да останат никак доволни, че знаеш. Сега ще изпратят бенджи, закс и звездния принц у вас.

ПП: може да изпратят и мъже в черно с онова апаратче за памет.

АгентМура
06-14-2016, 22:28
Аха, значи и ти знаеш да пазената то човечеството хиляди години тайна, чувствам се разконспириран. Господарите на света, рептилите няма да са доволни, че знаеш.

К'ви рептили и господари на света ве?! Те властващите са го направили да изглежда като смешка вече. Всеки си е господар на гьола, ама и това не е малко, като гьола е пълен с милиони малки животинки като теб и жабоците и поповите лъжички се изхранват с теб. Много ясно, че ще те държат в гьола, както могат ве. Ако всички узнаят к'ви са измекяри, всеки ще се опитва да се откъсне от този начин на живот освен страхливците.

АгентМура
06-14-2016, 22:35
ПП: може да изпратят и мъже в черно с онова апаратче за памет.

Глупак. Вярваш в бог на небето, който не помага с нищо в моменти на трудност, ама ти се струва невъобразимо да има изключително могъщи хора с огромна власт на планетата, на която живееш. Ти си едно тъпо безмозъчно псе, пожелавам ти най- лошото от живота. Надявам се децата ти се родят с по 1 вежда, с зъби като ледени висулки и ченгели за носове. Боклук тъп, заради хора като теб света е толкова скапано и безнадеждно място.

defender
06-14-2016, 22:39
Така е, така е, държат ни в гьола господаритe, дето не са рептили ама за сметка на това са аверчета с поповете.
Даже света се управлява от попове - шефовете на мвф, федералния резерв, световната банка, обама, путин, меркел, всички до един са попове. НАТО и военна организация на европейски и американски попове.

В парламента поп до поп. цецка цачева и тя е поп.

АгентМура
06-14-2016, 22:43
Така е, така е, държат ни в гьола господаритe, дето не са рептили ама за сметка на това са аверчета с поповете.
Даже света се управлява от попове - шефовете на мвф, федералния резерв, световната банка, обама, путин, меркел, всички до един са попове.

В парламента поп до поп. цецка цачева и тя е поп.

тъпак си ве. самата институция е създадена от властта навремето, поповете сигурно разсъждават като теб и вярват в това, което ти вярваш, ама същевременно служат в интерес на властта.

Църквата те прави мирен, мил и сърдечен, докато властта те чука в дупето без да го знаеш.

defender
06-14-2016, 22:46
Да де, има нисши попове изпълнители и висши попове властници. Обама и Меркел всеки ден ги дават по телевизията как ходят на Църква за да покажат, че тя е техен властови инструмент.

Единствено хомосексуалистите са единствената ни надежда да счупим оковите на властта. Напрееед.

defender
06-14-2016, 22:49
Сега се замислям, хомосексуалистите да не са някакво партизанско движение.

А ауриса ги защитава.

defender
06-14-2016, 22:53
то либерализма е някакво партизанско течение срещу традициите, а ауриса го защитава.

ауриса ако не е партизанин, ей та на.

АгентМура
06-14-2016, 22:55
Подигравай се, глупако.

Виж само как се изрази- "Единствено хомосексуалистите са единствената НИ надежда да счупим оковите на властта.".

Вие сте тъпи овце. Надявай се някой да се бори за лековерни малодушници като теб, най- много да тръгнат да се борят как да стигнат до това, което можете да им предложите, за лична тяхна облага. Мисли за себе си ве, тъпанар. Недей чака да те спасяват, недей чака нищо от никого на готово.

Ти сигурно си си представил някакви откачени дружни битки на опълченци срещу властта. Тъпо псе.

defender
06-14-2016, 22:59
Така е, ние сме овце, пък ти си досетливеца, сега остава да събереш армия и да освободиш света.

Ти сигурно си някакъв потомък на Спартак или свинаря Ивайло.

АгентМура
06-14-2016, 23:00
така е, ние сме овце, пък ти си досетливеца, сега остава да събереш армия и да освободиш света.

Ти сигурно си някакъв потомък на Спартак или свинаря Ивайло.




Ти сигурно си си представил някакви откачени дружни битки на опълченци срещу властта. Тъпо псе. Казах ти.

defender
06-14-2016, 23:03
Казах ти.

според мен, ти си поп-агент на властта, защото само псуваш овцете и им потискаш бойния дух.

АгентМура
06-14-2016, 23:05
според мен, ти си поп-агент на властта, защото само псуваш овцете и им потискаш бойния дух.

Аз съм болно куче. Ти бъди слуга на желанията на другите и носи невидимите окови около вратлето си да ти тежат на дребната душа. Лайно.

defender
06-14-2016, 23:11
Ти бъди слуга на желанията на другите и носи невидимите окови около вратлето си да ти тежат на дребната душа. Лайно.

Дон Кихот също се борил с вятърни мелници, чудовища и великани. Сигурно и твоя живот е щастлив колкото неговия. Толкова си свободен, а от псувните ти личи колко се е разгърнал духа ти от допира до тази свобода. Същинска статуя на свободата си, демек леко вдървен и циментиран, и служиш да позираш за снимки на туристите.

АгентМура
06-14-2016, 23:12
Вярвай в човека на небето, който създава дъжда, когато пикае от облаците.

АгентМура
06-14-2016, 23:13
Дон Кихот също се борил с вятърни мелници, чудовища и великани. Сигурно и товя живот е щастлив колкото неговия. Толкова си свободен, а от псувните ти личи колко е разгърнат духа ти от крилете на тази свобода. Същинска статуя на свободата си, демек вдървен си и служиш да позираш.

Ти не знаеш какво е псувня. Използваш думата погрешно за пореден път. Кога съм псувал тук в тази ни дискусия? :D

Всичко друго, което каза може и да е вярно, но те изнервих, нали? Не лъжи, можеш и просто да замълчиш.

defender
06-14-2016, 23:17
ругатни, псувни, звучни селски определения, все тая

според мен ти грам не знаеш какво е свобода (или може да знаеш точно 1 грам) и както казваш можеш да замълчиш.

Както казах твоята свобода е като вдървена, циментирана статуя за позиране.

АгентМура
06-14-2016, 23:18
Truth is stranger than fiction. Псе, вярващо в човек на небето.

defender
06-14-2016, 23:21
Truth is stranger than fiction. Псе, вярващо в човек на небето.
свободата е небе
робът лази в прахта.

АгентМура
06-14-2016, 23:23
според мен ти грам не знаеш какво е свобода (или може да знаеш точно 1 грам) и както казваш можеш да замълчиш.

Както казах твоята свобода е като вдървена, циментирана статуя за позиране.


Правя, каквото си искам и не се съобразявам с нищо и никой през повечето от времето.

АгентМура
06-14-2016, 23:24
свободата е небе
робът лази в прахта.

Това ти ли го измисли? Напълно безсмислено е. Като някаква част от долнопробно стихотворение е.

defender
06-14-2016, 23:28
Правя, каквото си искам и не се съобразявам с нищо и никой през повечето от времето.

това ми звучи леко мутренско, не виждам къде остави цивилизацията.

АгентМура
06-14-2016, 23:34
това ми звучи леко мутренско, не виждам къде остави цивилизацията.

Аз не съм лош човек, но просто не се съобразявам в повечето случаи. От това не e необходимо да следва, че вредя на хората.

defender
06-14-2016, 23:45
Аз не съм лош човек, но просто не се съобразявам в повечето случаи. От това не e необходимо да следва, че вредя на хората.
И как така ако не се съобразяваш с другите, означава, че не им вредиш? Например не се съобразяваш с път с предимство, застрашаваш от катастрофа още 10 автомобила и още толко пешеходци на пешеходната пътека и после казваш, че не им вредиш. Ти си истински очарователен магьосник, баш като мутра с мощен джип.

АгентМура
06-14-2016, 23:48
И как така ако не се съобразяваш с другите, означава, че не им вредиш? Например не се съобразяваш с път с предимство, застрашаваш от катастрофа още 10 автомобила и още толко пешеходци на пешеходната пътека и после казваш, че не им вредиш. Ти си истински в магьосник, баш като мутра.

ахахахахах Но това, което спомена, не би ли било неразумно и за мен самия? Това би било простотия, нищо друго. Аз ще лягам на топло в кревата си. Лека нощ и приятни сънища, Дефенди!

Еlmо
06-15-2016, 18:58
ахахахахах Но това, което спомена, не би ли било неразумно и за мен самия? Това би било простотия, нищо друго. Аз ще лягам на топло в кревата си. Лека нощ и приятни сънища, Дефенди!

Елмо те харесва!

АгентМура
06-15-2016, 19:04
Елмо те харесва!

Елмо, ти си Сатаната!

Еlmо
06-15-2016, 19:11
Елмо, ти си Сатаната!

Елмо е мъпет.

Agartha
06-15-2016, 20:55
@АгентМура, имаш няколко доста точни попадения, които не знам как си разбрал - дали прочел и приел или сам си извоювал като мисли - нямам идея. Но са наистина доста точни. Но в доста отношения грешите и двамата, но кой съм аз, та да ви го казвам...

Не разбирам обаче защо спориш с религиозен човек? :lol:

АгентМура
06-15-2016, 21:53
@АгентМура, имаш няколко доста точни попадения, които не знам как си разбрал - дали прочел и приел или сам си извоювал като мисли - нямам идея. Но са наистина доста точни. Но в доста отношения грешите и двамата, но кой съм аз, та да ви го казвам...

Не разбирам обаче защо спориш с религиозен човек? :lol:

Аз съм болно куче! Бих искал да разбера от теб къде греша ако си така любезен да ми обясниш! Бих искал да се поуча ако наистина си прав!

Agartha
06-15-2016, 22:12
Аз съм болно куче! Бих искал да разбера от теб къде греша ако си така любезен да ми обясниш! Бих искал да се поуча ако наистина си прав!

В това, че никой не е длъжен да се грижи за болните и страдащите и най-вече, че трябва да е добър с тях. Както ти си добър с някого и лош с другиго, онзи, когото наричате Бог, също е.

Agartha
06-15-2016, 22:13
Човек е низше създание и неговото време приключва. Не очаквайте някой да се бори за неговото оцеляване.

Agartha
06-15-2016, 22:15
Човек е низше създание и неговото време приключва. Не очаквайте някой да се бори за неговото оцеляване.

Ама съм глупав. Християните всъщност това правят, но тяхното време така или иначе приключва, заедно с останалите диваци, които блъскат глави в мрамора или не се къпят в събота и неделя.

АгентМура
06-15-2016, 22:16
Майната им на всички! Майната му на Бог! :smt098

Agartha
06-15-2016, 22:20
Майната им на всички! Майната му на Бог! :smt098

Не бъди толкова курназ-момче. Не, заради наказанията, които уж ще те последват, понеже съм убеден, че няма да има такива. По-скоро заради това, че не знаеш на кого казваш майната му. Хубаво е човек, когато не знае кой е отсреща или не разбира дадена ситуация, да си мълчи.

АгентМура
06-15-2016, 22:25
Не бъди толкова курназ-момче. Не, заради наказанията, които уж ще те последват, понеже не е сигурно, че ще има такива. Дори съм убеден, че няма да има. По-скоро не бъди толкова курназ, заради това, че не знаеш на кого казваш майната му. Хубаво е човек, когато не знае кой е отсреща или не разбира дадена ситуация, да си мълчи.

Така е, Агарта, ти си прав. Но под- "майната им на всички!", имах предвид, че не ме е грижа за никого и да правят, каквото желаят. Представата за Господ обаче ми е омразна и ми действа много отблъскващо.

Agartha
06-15-2016, 22:30
Представата за Господ обаче ми е омразна и ми действа много отблъскващо.

Религиите са направени според различните народи и различните разбирания за живота спрямо географското им положение. Ако не се вписваш в някоя от сектите (религиите, т.е.), не означава че трябва да си го изкарваш на т.нар. Бог казвайки майната му.

АгентМура
06-15-2016, 22:32
Религиите са направени според различните народи и различните разбирания за живота спрямо географското им положение. Ако не се вписваш в някоя от сектите (религиите, т.е.), не означава че трябва да си го изкарваш на т.нар. Бог казвайки майната му.

Tи не разбираш, Агарта. :( :smt075

Agartha
06-15-2016, 22:34
Tи не разбираш, Агарта. :( :smt075

Исус ще ти прости! †

АгентМура
06-15-2016, 22:34
_)_ Долно псе! :smt097

defender
06-15-2016, 22:46
които блъскат глави в мрамора или не се къпят в събота и неделя.

Тва някакво фолклорно християнство ли е? Изглажда представите ти за християнството са от бабите пред блока.

defender
06-15-2016, 22:50
Човек е низше създание и неговото време приключва. Не очаквайте някой да се бори за неговото оцеляване.

Това е интересно, разкажи малко повече. Мерси!

Agartha
06-15-2016, 22:53
Тва някакво фолклорно християнство ли е? Изглажда представите ти за християнството са от бабите пред блока.

Ти четеш ли и осмисляш ли правилно прочетеното? Знаеш ли какво представлява изречението, което си цитирал пропускайки това: "заедно с останалите диваци"?

АгентМура
06-15-2016, 22:53
Това е интересно, разкажи малко повече. Мерси!

саркастичен, мизерен, арогантен и лутащ се в неведение присмехулник

defender
06-15-2016, 23:00
саркастичен, мизерен, арогантен и лутащ се в неведение присмехулник

искаш да кажеш, че съм типичен гей ли ве?

АгентМура
06-15-2016, 23:01
искаш да кажеш, че съм типичен гей ли ве?

Май да. Така излиза сега като го прочетох.

defender
06-15-2016, 23:08
Май да. Така излиза сега като го прочетох.
Може и така да е?

А иначе ти, който правиш каквото си искаш, какво нестандартно прави днес? Сигурно човек като тебе има интересен живот, особено да показва средни пръсти, на кой на улицата днес показа среден пръст и това те накара да си щастлиФТ?

АгентМура
06-15-2016, 23:10
Може и така да е?

А иначе ти, който правиш каквото си искаш, какво нестандартно прави днес? Сигурно човек като тебе има интересен живот, особено да показва средни пръсти, на кой на улицата днес показа среден пръст.

Друсах си сутрешната доза хероин, после пуших марихуана, амфети малко за освежаване и за десерт бирички!

defender
06-15-2016, 23:12
Друсах си сутрешната доза хероин, после пуших марихуана, амфети малко за освежаване и за десерт бирички!
Сууупер си. Явно не ти се живее.

АгентМура
06-15-2016, 23:13
Сууупер си. Явно не ти се живее.

Аз живея на върха, когато си набода иглата във вената.

defender
06-15-2016, 23:15
Аз живея на върха, когато си набода иглата във вената.

И после кво праиш на върха.

АгентМура
06-15-2016, 23:18
И после кво праиш на върха.

разтапям се на него, докато вие мизерствате и гоните някакви илюзорни, недостижими, възвишени цели и се мъчите по цял ден като мравки

defender
06-15-2016, 23:23
човече, нашия наркотик е нон-стоп и е безплатен, а вие се дупчете и ставайте гейове.

за мене марихуаната и наркотиците също са някакъв вид религия ама доста по-примитивна.

АгентМура
06-15-2016, 23:25
човече, нашия наркотик е нон-стоп и е безплатен, а вие се дупчете и ставайте гейове.

за мене марихуаната и наркотиците също са някакъв вид религия ама доста по-примитивна.

хахаха вашия наркотик е лайно хахахаа

Ако Господ не идва лично да разговаряте лице в лице, не ми го хвали вашия наркотик!

defender
06-15-2016, 23:34
хахаха вашия наркотик е лайно хахахаа

Ако Господ не идва лично да разговаряте лице в лице, не ми го хвали вашия наркотик!

Ти като си биеш дозата, разговаряте ли си после със спринцовката? Какво и викаш, "спринцовке, знаеш ли, че имаш страшно готина игла".

АгентМура
06-15-2016, 23:39
Ти като си биеш дозата, разговаряте ли си после със спринцовката? Какво и викаш, "спринцовке, знаеш ли, че имаш страшно готина игла".

понякога взимам и магически гъби, в такъв момент би било съвсем възможно да се окажа провеждащ разговор със спринцовката и разговора да ни е много дълбок и смислен дори!


Бих искал да се докопам до DMT- the spirit molecule!

defender
06-15-2016, 23:42
понякога взимам и магически гъби, в такъв момент би било съвсем възможно да се окажа провеждащ разговор със спринцовката и разговора да ни е много дълбок и смислен дори!

Аха и в същото време се подиграваш на християните.

А представям си какви ги върши Агарта.

АгентМура
06-15-2016, 23:43
вие сте скучни животни, християните...

defender
06-15-2016, 23:47
вие сте скучни животни, християните...

Така е, не сме циркаджии. А ти имаш проблем със скуката ли?

АгентМура
06-15-2016, 23:48
Така е, не сме циркаджии. А ти имаш проблем със скуката ли?

Аз нямам такива проблеми.

defender
06-15-2016, 23:50
Аз нямам такива проблеми.

тогава защо си на наркотици?

АгентМура
06-15-2016, 23:53
тогава защо си на наркотици?

от халюциногените се стига до големи преживявания. пробвай. ДМТ е върха, като да отидеш в отвъдното и да се върнеш обратно е.

defender
06-15-2016, 23:55
от халюциногените се стига до големи преживявания. пробвай. ДМТ е върха, като да отидеш в отвъдното и да се върнеш обратно е.

Човек дето е ходил в отвъдното и се е връщал, и в същото време да не е вярващ, баси, това е гейско поведение.

АгентМура
06-15-2016, 23:58
Човек дето е ходил в отвъдното и се е връщал, и в същото време да не е вярващ, баси, това е гейско поведение.

аз не съм го опитвал още, но го знам от други. Но не е казано, че отвъдното, в което може би ще се окажеш, ще отговаря на това, както е описано в християнството. като го взема ДМТ-то и ми се яви вашия Господ там, тогава ще стана вярващ. За мен все още сте еквивалентни на псета.

defender
06-16-2016, 00:01
ок, ще чакам да се върнеш от отвъдното да ни разказваш.

АгентМура
06-16-2016, 00:02
недей, псе. питай Господ да ти разкаже.

defender
06-16-2016, 00:05
Ми Господ се е върнал от отвъдното и ни е разказал, ама ти не му вярваш. Затова и ние няма да ти вярваме като се върнеш и ще те наричаме псе.

АгентМура
06-16-2016, 00:12
Ми Господ се е върнал от отвъдното и ни е разказал, ама ти не му вярваш. Затова и ние няма да ти вярваме като се върнеш и ще те наричаме псе.

за срещата ми с него, която евентуално ни предстои го питай, псе. Тъпо псе.

defender
06-16-2016, 00:17
псе е животно дето няма елементарни познания срещу какво е, ама важното е да лае и да вдига олелия. При тебе се получава, между другото.

АгентМура
06-16-2016, 00:25
псе е животно дето няма елементарни познания срещу какво е, ама важното е да лае и да вдига олелия. При тебе се получава, между другото.

http://www.autumnbench.com/wp-content/uploads/2014/05/jesus-memes-autumnbench.com_.jpg

defender
06-16-2016, 00:36
Един учен математик беше изчислил, че всяка лъжа може да бъде разкрита до няколко години ако е наистина лъжа и в нея са замесени повече хора.

2000 години малко ли ти се виждат. Ако християнското учение съществува повече от 2000 години, то философии като фашизъм, комунизъм, скоро и либерализъм просъществуват едва около 50-70 години.

Готиното е че всички тези философии еднодневки са се пръкнало в основата си от дарвинизма, атеизма т.е. вижда се че това е една гнила основа, която все ражда дебилни философии. Но въпреки това атеисти либерали, комунисти, фашисти по света колкото щеш.

АгентМура
06-16-2016, 00:47
Един учен математик беше изчислил, че всяка лъжа може да бъде разкрита до няколко години ако е наистина лъжа и в нея са замесени повече хора.

2000 години малко ли ти се виждат. Ако християнското учение съществува повече от 2000 години, то философии като фашизъм, комунизъм, скоро и либерализъм просъществуват едва около 50-70 години.

Готиното е че всички тези философии еднодневки са се пръкнало в основата си от дарвинизма, атеизма т.е. вижда се че това е една гнила основа, която все ражда дебилни философии. Но въпреки това атеисти либерали, комунисти, фашисти по света колкото щеш.

Ходи на църква, болно момче. Математик бил изчислил... Ха- ха! :D Лъжите математиката не ги разобличава.

defender
06-16-2016, 00:54
ок, толкова досетливост къде се е събрала в един човек.

А ти иначе как вместваш свободата с наркозависимост.

лека.

АгентМура
06-16-2016, 01:00
ок, толкова досетливост къде се е събрала в един човек.

А ти иначе как вместваш свободата с наркозависимост.

лека.

Не съм наркозависим! Лека нощ, приятелю!

inewton
06-16-2016, 05:45
Ходи на църква, болно момче. Математик бил изчислил... Ха- ха! :D Лъжите математиката не ги разобличава.

Мура, защо спориш по такива теми като нищо не знаеш?

Agartha
06-16-2016, 09:32
Един учен математик беше изчислил, че всяка лъжа може да бъде разкрита до няколко години ако е наистина лъжа и в нея са замесени повече хора.
Не е нужно да си математик, за да го изчислиш. Ако на теб не ти достига интелект да го направиш сам, затова явно се и уповаваш на Библията - явно и вяра ти трябва, за да се чувстваш добре.


2000 години малко ли ти се виждат. Ако християнското учение съществува повече от 2000 години
Малко са, да. Понеже ограниченият ти мозък смята света за жив от 3000. А относно това дали не са го разкрили като лъжа, първо трябва да си отлепиш погледа от глупавите ти книги, където ясно се доказват манипулациите, които се използват за налагане на религията (без значение коя).


то философии като фашизъм, комунизъм, скоро и либерализъм просъществуват едва около 50-70 години.
А ако беше малко по-начетен, щеше да знаеш, че националсоциализъм съществува от времената преди някой изобщо да спомене "бог" като дума. И преди 1933, и след 1945 тази идеология продължава да се използва за управлние. Тя не е нова и не е измислена от мустакат чичко в затвор. Както и марксизмът. Демокрацията всъщност е прикрит марксизъм с единствената разлика в местенето на капиталите.


Готиното е че всички тези философии еднодневки са се пръкнало в основата си от дарвинизма, атеизма т.е. вижда се че това е една гнила основа, която все ражда дебилни философии.
Я си припомни кои са първите християни и кой прави основата на вярващите тогава? Жени (тогава са били необразовани и лесно манипулируеми (ебаси, ся не е така!)), идиоти с недъзи, болни от неизличима болест и слабо развити психически индивиди, чиито отговорности са се изразявали да оповестяват идването на деня и отминаването му.


Но въпреки това атеисти либерали, комунисти, фашисти по света колкото щеш.
То и кретени като християни, мюсюлмани, юдеи и всякакви други забулени от булото на Изида има, но както виждаш - живее се.

Хайде трай си вече, че от злобата на разпадащата ви се религия ще започнете да си пените устите от бяс.

Liora
06-19-2016, 07:44
Не е съвсем по темата,но...
http://www.nairaland.com/1292544/bible-god-actually-satan-satan
хмм...

АгентМура
06-19-2016, 07:45
Не е съвсем по темата,но...
http://www.nairaland.com/1292544/bible-god-actually-satan-satan
хмм...

Може би Бог е избивал само зли изчадия, а Дявола добри и невинни стойностни хора?!

Fisherman
06-19-2016, 21:52
Не е съвсем по темата,но...
http://www.nairaland.com/1292544/bible-god-actually-satan-satan
хмм...

Ролята не Дявола е да ни подвежда,мисли.

Fisherman
06-19-2016, 21:57
Хайде трай си вече, че от злобата на разпадащата ви се религия ще започнете да си пените устите от бяс.

Да,успех да просъществува света без християнската религия,в основата на законодателството са 10-те Божии заповеди дадени от Господ на Моисей,защо в основата не е Чарлз Дарвин?

Атеисти съществуват,откакто има и Християни,защо тогава Борис I e обединил племената под Християнската вяра,защо не се обединиха под начина на мислене,че няма Бог?

Когато се разпадне религията,ще видиш как се разпада и света около теб.Човечеството иска да се самоунищожи,още от частта на Библията наречена Битие.Нищо не се е променило и до днес.

Нищо ново не се случва,същите чехльовци,които плюят по религията,винаги ги е имало наричаме ги безгласни букви.

an7raks
06-20-2016, 10:32
Да,успех да просъществува света без християнската религия,в основата на законодателството са 10-те Божии заповеди дадени от Господ на Моисей,защо в основата не е Чарлз Дарвин?
Защото той не се е занимавал да вменява морал на никого.
Атеисти съществуват,откакто има и Християни,защо тогава Борис I e обединил племената под Християнската вяра,защо не се обединиха под начина на мислене,че няма Бог?
Защото и до него момент хората са били вярващи, просто в различни божества. Много по-лесно е да убедиш човек, че не го е създал бог Пешо, а бог Ицо, отколкото да го убедиш, че е произлязъл от маймуна.(още повече, че тогава дори не са съществували такива теории)
Когато се разпадне религията,ще видиш как се разпада и света около теб.Човечеството иска да се самоунищожи,още от частта на Библията наречена Битие.Нищо не се е променило и до днес.
С две думи и ти се съгласяваш, че голямата част от вярващите се правят на добри от страх да не го ядат цяла вечност в Ада, а не щото са добри сърца?
Нищо ново не се случва,същите чехльовци,които плюят по религията,винаги ги е имало наричаме ги безгласни букви.
Съгласен съм с теб, че хората още не са развили достатъчно самосъзнание, за да могат да съществуват без да се страхуват от наказание. Винаги съм бил на мнението, че религията е наложена с цел подчинение и управление на масите, както и съществуването им като общество.

Fisherman
06-20-2016, 11:23
Съгласен съм с теб, че хората още не са развили достатъчно самосъзнание, за да могат да съществуват без да се страхуват от наказание. Винаги съм бил на мнението, че религията е наложена с цел подчинение и управление на масите, както и съществуването им като общество.

Масите са за да се контролират,овчия манталитет никога няма да се изкорени,въпроса е кой ще ги контролира,защото те могат и да се контролират за добро

Доколкото разбрах от Библията,друг път освен Божия няма,дори и сега всичко да ти е наред и да си щастлив,отричайки се от Господа,бъдещето може би няма да е толкова светло за теб
хората са лоши по природа,виждаме го навсякъде,всеки ден,ние самите сме част от това идеята е да се озъпти за доброто на всички ни и учебниците по биология и Дарвин не ни предлагат решение на този проблем.

Хората НЕ МОГАТ да взимат правилните решения за себе си и останалите,защото винаги ще надделее егоизма им ще ги затрие.Ясно се вижда в Библията,Битие,ясно се вижда и днес.Това е истината,за да наред всичко,трябва да се живее в лишения,на много от които човек не иска да се отдаде.

defender
06-20-2016, 12:43
Винаги съм бил на мнението, че религията е наложена с цел подчинение и управление на масите, както и съществуването им като общество.


човече, верно ли имаш християните за толкова прости, ако е така 10 пъти досега да съм станал атеист и сатанист. Но не казвам, че не може и да има и такива хора, които казваш. То зависим човек, възпитан като роб, той и свобода да му дадеш, той сам от нея ще си изгради пак робство.

така, че недейте така лесно да анатемосвате религията.

an7raks
06-20-2016, 16:55
^Щом не съм прав, с какво допринася Християнството или коя да е религия за човечеството? Дали ще ходиш на църква, джамия, някакъв храм или ще се прибереш при семейството си, какво значение има? С какво си по-добър от атеист/агностик, на когото не му пука за религията, но общо взето се придържа към въпросните "заповеди" по свои лични подбуди?

Масите са за да се контролират,овчия манталитет никога няма да се изкорени,въпроса е кой ще ги контролира,защото те могат и да се контролират за добро
Абсолютно съм съгласен, но поне в Християнството се налага едно смирение, което е подозрително угодно за управляващите. Както ти сам каза, не е случайно, че Християнството се налага дори насила от повечето западни владетели.
Доколкото разбрах от Библията,друг път освен Божия няма,дори и сега всичко да ти е наред и да си щастлив,отричайки се от Господа,бъдещето може би няма да е толкова светло за теб
хората са лоши по природа,виждаме го навсякъде,всеки ден,ние самите сме част от това идеята е да се озъпти за доброто на всички ни и учебниците по биология и Дарвин не ни предлагат решение на този проблем.
Ако приемем, че "Божият път" е следването на /повечето/ заповеди и завети, защо смяташ за невъзможно човек да го следва без вярата в Бог? Ей така, просто защото съвпадат с личният му морал? Никой учебник не може да те научи да бъдеш човек, ако това не ти идва отвътре, да. Ако ти си го нямаш самосъзнанието и съвестта, тогава се налага да се страхуваш от нещо, за да следваш правия /Божия/ път.
Хората НЕ МОГАТ да взимат правилните решения за себе си и останалите,защото винаги ще надделее егоизма им ще ги затрие.Ясно се вижда в Библията,Битие,ясно се вижда и днес.Това е истината,за да наред всичко,трябва да се живее в лишения,на много от които човек не иска да се отдаде.
Защо да трябва да се живее в лишения? Не може ли просто да няма излишна свинщина, която правят няколко десетки човека в света? Ако свинете мултимилиардери си счупят касичката и си живеят само с толкова, колкото могат да похарчат, вместо да крият по банки в под матраци, ще има за всички, без да се налагат лишения никому. Ако следвахме идеологията за лишения, още щяхме да сме в средновековието и основното забавление да е горене на "вещици" и изтезаване на "неверници", а хората щяха да измират от чума.

defender
06-20-2016, 18:12
^Щом не съм прав, с какво допринася Християнството или коя да е религия за човечеството?

Истинското християнство спомага да има мир в света и да няма класова омраза и фашизъм. На всеки човек да се гледа като на равен, а не от гледна точка на това дали е беден или богат, черен или червен и т.н., а че всеки човек е равен по достойнство с другите, като Божие създание.
Също, че всеки човек има дарби от Бога, един повече, друг по-малко, но всеки трябва да ги използва за взаимното благо, а не този, който има повече дарби да тъпче този с по-малкото или пък обратното, този с по-малкото, нарочно да чака наготово от по-надарения, без да си мръдне пръста и други.

Liora
06-20-2016, 18:22
Ролята не Дявола е да ни подвежда,мисли.

Т.е. ролята му е да се прави на Бог ?

defender
06-20-2016, 18:34
^ Юдаизма какво казва за дявола? Мерси!

inewton
06-21-2016, 06:04
Т.е. ролята му е да се прави на Бог ?
Така звучи все едно Бог му е отредил това.
По- скоро Луцифер (като създание Божие) със свободната си воля сам е избрал пътя си.

Agartha
06-21-2016, 12:19
Истинското християнство спомага да има мир в света и да няма класова омраза и фашизъм. На всеки човек да се гледа като на равен, а не от гледна точка на това дали е беден или богат, черен или червен и т.н., а че всеки човек е равен по достойнство с другите, като Божие създание.
Също, че всеки човек има дарби от Бога, един повече, друг по-малко, но всеки трябва да ги използва за взаимното благо, а не този, който има повече дарби да тъпче този с по-малкото или пък обратното, този с по-малкото, нарочно да чака наготово от по-надарения, без да си мръдне пръста и други.

Беее Сиии Пьеее! Беее Сиии Пьеее!

DerStuermer
06-21-2016, 12:35
Истинското християнство спомага да има мир в света и да няма класова омраза и фашизъм. На всеки човек да се гледа като на равен, а не от гледна точка на това дали е беден или богат, черен или червен и т.н., а че всеки човек е равен по достойнство с другите, като Божие създание.
Също, че всеки човек има дарби от Бога, един повече, друг по-малко, но всеки трябва да ги използва за взаимното благо, а не този, който има повече дарби да тъпче този с по-малкото или пък обратното, този с по-малкото, нарочно да чака наготово от по-надарения, без да си мръдне пръста и други.
Ето, точно за това говорих- класически социален марксизъм в действие. Иронично е, понеже зад същата претенция за равенство и достойнство по рождение, комунистите изтребиха стотици милиони хора. Тая идея е изконно противоположна на европейския национален дух, където достойнството е нещо, което се придобива, чрез талант или усърдие, а не се дава по дефолт на всеки. Впрочем затова и капитализма е толкова омразен на тези самопровъзгласили се борци за социална справедливост - понеже дори и в капитализма, накрая най-достойните пак излизат на върха, по един или друг начин. А претенцията, че всеки бил роден равен по рождение, естествено може да служи само на онези, които се чувстват не-равни и репресирани, по силата на естествените закони, които движат човешките взаимоотношения и социални образувания. А те са такива, че стойността и позицията на един човек следва се определят от неговите качества. Естествено това изключва наследствения капитал и привилегиите като качество. Това от което християнството изхожда като мислене в тази насока, от идеята за равенство пред бога, е просто едно недоразумение, една грешна, политическа интерпретация на философска идея. Бог е вселената, и наистина, вселената не се интересува пряко от това кои какъв се е родил - никой няма специална привилегия за съществуване само, защото се е родил едикакъв си - напротив, всяко живо същество, всеки човек, народ или цивилизация самостоятелно придобива правото си на съществуване чрез постоянна борба. Това обаче, поставено в грешния контекст, християните разбират като равни права за всички. Лесно е да се проследи на чии интереси служи тази идея, не само в политически, но и в (между) личностен план. Уви, естествените закони се отнасят и до идеите - никоя няма свещенното право да бъде единствената, а всичко се определя от контекста, от духа на времето и необходимостта от дадени идеи. В известен смисъл марксистките идеи са едно атеистично продължение на християнските. Ако си представим човечеството като един единствен човек, то е съвсем закономерно, ако човекът довчера е бил християнин, днес да се застъпва за равни права за всички, естествено без да има каквито и да е божествени, научни или философски основания за това. Но пък има емоционални основания. Този човек просто запълва една историческа необходимост. Що се отнася до хората, които злоупотребяват с тази закономерност, за да движат света в изгодна за тях посока - това не е толкова лошо от една страна, защото в националния дух се ражда и слепия традиционализъм, които е оновната пречка пред всеки световен прогрес. И както всеки етап от човешкия живот има един единствен смисъл - да се израсте и надгради, същото се отнася и за човечеството като цяло. Това което е наистина "лошо", произхожда от факта, че човекът не е както християните го описват - божествена частица затворена в едно животинско тяло, а напротив - тялото и съзнанието са в неразривна връзка, и достойнствата на тялото (т.е. на расата) е определящо и за достойнствата на съзнанието. И тъй като човешкия прогрес е огледален образ на сумата от личните постижения на всеки един човек, то една промяна в расовия облик значително ще окаже влияние и върху човешкия прогрес (или по-скоро регрес). И докато идеите, цивилизациите и политическите доктрини идват и си заминават, не същото стои с расите - там промените са почти необратими. Ето защо е наложително расовия фактор да е основен за всяка една доктрина, която има претенцията да е в полза на народите, расите и човечеството като цяло. Това съвсем не означава разбира се че расата е изцяло определяща - всъщност тя е само предпоставка и изискване за развитие на достойни хора, но и социалния, възпитателния елемент е също толкова определящ.

DerStuermer
06-21-2016, 12:59
И кой жалкар си мисли, че може да ме спре с баннове?

defender
06-21-2016, 13:03
^^ Човек, не ме обвързвай с глупости. Явно робуваш на някакви абревиатури и предрасъдъци.

А според теб как трябва да бъде устроено обществото? Защо мислиш, че не трябва да има взаимна солидарност между бедни и богати?

ПП: Същия въпрос е и към доктора/
Според теб как трябва да бъде устроено обществото?

Всъщност ти си отговорил вече.

DerStuermer
06-21-2016, 13:19
^^ Човек, не ме обвързвай с глупости. Явно робуваш на някакви абревиатури и предрасъдъци.

А според теб как трябва да бъде устроено обществото? Защо мислиш, че не трябва да има взаимна солидарност между бедни и богати?

ПП: Същия въпрос е и към доктора/
Според теб как трябва да бъде устроено обществото?

Всъщност ти си отговорил вече.

Никой не е казал че не трябва да има солидарност между богати и бедни, но това не става чрез унищожението на богатите - става чрез една политическа и образователна система където богати и бедни споделят една и съща фундаментална ценност - солидарност на база индивидуален интерес, от който логически следва и солидарност на база национален и расов интерес, а не солидарност на основата, че всички сме равни по рождение, пред държавата, бог или каквото и да е.

an7raks
06-21-2016, 14:57
бла, бла, равенство, бла, бла, бла, солидарност, бла, бла, бла
Ще ми кажеш ли с какво мазния необразован и мързелив циганин, дето на 15 има 5-6 деца от 3-4 различни майки, е равен с теб и мен? По кой критерий е равен? По брой на крайниците ли? Или може би по права? И защо трябва да го издържаш този индивид и потомството му, щом е равен с теб?

defender
06-21-2016, 18:23
Явно сте някакви фашисто-сбърканяци, но както се отнасяте към другите, нека така и Бог да се отнесе към вас. Така, че сами ковете своята присъда. няма защо да се сърдите, че Бог бил "жесток", ами не, справедлив е. Всъщност Той е просто огледало на вас самите.

defender
06-21-2016, 18:36
Ще ми кажеш ли с какво мазния необразован и мързелив циганин, дето на 15 има 5-6 деца от 3-4 различни майки, е равен с теб и мен? По кой критерий е равен? По брой на крайниците ли? Или може би по права? И защо трябва да го издържаш този индивид и потомството му, щом е равен с теб?

Явно не си ме разбрал, никой не е казал че циганина трябва да лежи и другите да го издържат. Бог не толерира деградацията, но и в същото време Бог е и милостив. Бог познава сърцата на хората, кой се прави на хитра лисица и кой наистина е в нужда.

defender
06-21-2016, 21:30
И докато идеите, цивилизациите и политическите доктрини идват и си заминават, не същото стои с расите - там промените са почти необратими. Ето защо е наложително расовия фактор да е основен за всяка една доктрина, която има претенцията да е в полза на народите, расите и човечеството като цяло.

И коя раса дава най-добра предпоставка за достойни хора? И кой е фактора определящ, че една раса е най-добра предпоставка за достойнство? - щото едни раси имат по-красиви жени, други раси им е по-голям, трети са по-подредени и т.н.

an7raks
06-22-2016, 04:31
^На едни раси им е голям и могат да бягат бързо, а други раси развиват наука и дърпат света напред. Кои ли са по-полезни?

Явно не си ме разбрал, никой не е казал че циганина трябва да лежи и другите да го издържат. Бог не толерира деградацията, но и в същото време Бог е и милостив. Бог познава сърцата на хората, кой се прави на хитра лисица и кой наистина е в нужда.
Току що похаби цели три реда без да кажеш нищо съществено.

Agartha
06-22-2016, 08:44
^^ Човек, не ме обвързвай с глупости. Явно робуваш на някакви абревиатури и предрасъдъци.
Не те обвързвам, чисто и просто се ебавам с теб в прав текст.


Защо мислиш, че не трябва да има взаимна солидарност между бедни и богати?
Ти не написа само бедни и богати. Между бедни и богати има една единствена разлика и тя е парите и активите, с които разполагат. Аз имам много пари, но съм със стар android телефон. Дадох заем на приятел да си купи последния iPhone, защото няма никакви пари. Ето, има взаимопомощ между бедни и богати. Разликата между нас обаче не е в парите...

Agartha
06-22-2016, 08:50
Доколкото разбрах от Библията,друг път освен Божия няма


Хората НЕ МОГАТ да взимат правилните решения за себе си и останалите

Контролираме ви, защото сте прости и защото за това сте създадени - да изпънявате команди. Приемете го най-накрая, не е толкова срамно.

Agartha
06-22-2016, 08:52
^На едни раси им е голям и могат да бягат бързо, а други раси развиват наука и дърпат света напред. Кои ли са по-полезни?

Не е точно така. Всяка раса има своите плюсове, което не означава, че на тези с големите пишленца и бързото бягане се простира до там капацитета им. Съгласен съм, че европейската цивилизация е интелектуалната такава и е развила света, но не трябва да се отричат останалите. Има баланс, който трябва да се спазва.

defender
06-22-2016, 10:29
...

От нещата, които говорите се вижда, че не сте от много интелигентна раса. Ти се държиш като душевен запъртък, доктора като душевен запек, а агарта си е откровена разпуснато-душевна-либерал диария, с властово-капитиластически амбиции и елементи на пазарна диктатура (където либералната му осанка изведнъж се изпарява) и с типичен гейско-злобно-надменно-нагъл провинциален манталитет, с някакви фанатизирано-месианско-чифутски изказвания за превъзходство, власт и контрол. Демек проблемите са много.

Agartha
06-22-2016, 12:08
типичен гейско-злобно-надменно-нагъл провинциален манталитет

:lol: :lol: :lol:

И най-глупавите във форума разбраха, че ви ебавах за това, че съм педал. На теб обаче не ти стана ясно. Защо ли? :lol:
Злоба за какво? Само се опитай да си отговориш сам. Имам знания и достъп до места, които ти и хората като цяло нямат. Имам пари и власт, за която можеш да си мечтаеш. Возя се в удобни немски и английски возила. Чукам шест различни жени и си ги редувам. Дали аз съм злобният? :lol:
Връщай се в църквата и се моли да постигнеш и едно стъпало от духовната йерархия и да получиш поне малко от Знанието, тогава можеш да си даваш мнението и да очакваш да се взема на сериозно. До тогава си един прост християнин с недъг в мозъка, който се кланя на Бог, който не съществува.

DerStuermer
06-22-2016, 12:44
Злоба за какво? Само се опитай да си отговориш сам. Имам знания и достъп до места, които ти и хората като цяло нямат. Имам пари и власт, за която можеш да си мечтаеш. Возя се в удобни немски и английски возила. Чукам шест различни жени и си ги редувам. Дали аз съм злобният? :lol:
Връщай се в църквата и се моли да постигнеш и едно стъпало от духовната йерархия и да получиш поне малко от Знанието, тогава можеш да си даваш мнението и да очакваш да се взема на сериозно. До тогава си един прост християнин с недъг в мозъка, който се кланя на Бог, който не съществува.
http://prikachi.com/images/458/8810458p.gif

Хахахахаха, REKT...

defender
06-22-2016, 13:37
...

Човек, спри се ве.
Нито знам какъв си, нито съм се интересувал, нито съм те питал. Ти сам ни изсираш и натякваш какъв си и после сам ни обвиняваш, че сме били злобеели, завиждали.
Не знам какво се случва, но не ми харесва такова проблемно отношение.

Това ми мяза на някакъв вид нападателен ексхибицонизъм, където самия нападател се изкарва жертва. Така ексхибиционистът двойно изнасилва своите неволни жертви, защото е може би, просто, някакъв супер нещастник.

ReinhardHeydrich
06-22-2016, 13:49
Човек, спри се ве.
Нито знам какъв си, нито съм се интересувал, нито съм те питал. Ти сам ни изсираш и натякваш какъв си и после сам ни обвиняваш, че сме били злобеели, завиждали.
Не знам какво се случва, но не ми харесва такова проблемно отношение.

Това ми мяза на някакъв вид нападателен ексхибицонизъм, където самия нападател се изкарва жертва. Така ексхибиционистът двойно изнасилва своите неволни жертви, защото е може би, просто, някакъв супер нещастник.

Сигурно е трудно да си жертва на двойно изнасилване през интернет форум. Как се справяш с пост-травматичния стрес?

ReinhardHeydrich
06-22-2016, 13:51
BTW, отнема ми точно 1 минута да си направя нов профил, не знам защо някой изобщо си прави труда...

defender
06-22-2016, 13:55
Сигурно е трудно да си жертва на двойно изнасилване през интернет форум. Как се справяш с пост-травматичния стрес?

явно си толко ограничен, щом смяташ, че насилието може да бъде само на физическо ниво.

И аз не казвам, че се чувствам изнасилен, просто отбелязвам, че на този човек сякаш нещо не му е много у ред.

defender
06-22-2016, 14:00
BTW, отнема ми точно 1 минута да си направя нов профил, не знам защо някой изобщо си прави труда...

Чувството не е ли като изнасилване през интернет форум.

defender
06-22-2016, 14:13
Богатия позьор и светския философ-сатанист, срещу християните - да си дойдем на думата, олицетворение на вечната битка, още от времето на Иисус.

ПП: Ама интересно е как само се надушвате, тва не е случайно, тази воня имам предвид.

ReinhardHeydrich
06-22-2016, 16:05
явно си толко ограничен, щом смяташ, че насилието може да бъде само на физическо ниво.n=
Не, насилието(или тормоз, мисля че е по-правилната дума) може и да е психическо, но не и през интернет, където имаш възможността да игнорираш всичко.


Чувството не е ли като изнасилване през интернет форум.
Не, по-скоро е жалко и донякъде комично, но най-вече е доста показателно за някои неща.

Богатия позьор и светския философ-сатанист, срещу християните - да си дойдем на думата, олицетворение на вечната битка, още от времето на Иисус.
Сигурно е забавно да живееш в такава паралелна реалност, където нещата се развиват по толкова наивно детски начин.... Да си се представяш в образа на защитник на праведните, а ние да сме лошите окултисти, опитващи се да унищожат света и добротата.
https://www.youtube.com/watch?v=Q3bbsDJWlXQ

an7raks
06-22-2016, 17:04
Богатия позьор и светския философ-сатанист, срещу християните - да си дойдем на думата, олицетворение на вечната битка, още от времето на Иисус.

ПП: Ама интересно е как само се надушвате, тва не е случайно, тази воня имам предвид.

Накрая ще има ли епична финална битка, завършваща с обливането на света с бяла Божествена светлина?

Agartha
06-22-2016, 17:49
Богатия позьор и светския философ-сатанист, срещу християните - да си дойдем на думата, олицетворение на вечната битка, още от времето на Иисус.

ПП: Ама интересно е как само се надушвате, тва не е случайно, тази воня имам предвид.

Бях педал, после станах смешен, накрая и позьор... Какъв позьор бе, селяндур (сладур)? :D Няма да ме познаеш на улицата, когато съм сред вас, хората. Ниското ти интелектуално ниво не може да различи никого от нас в обществото ти от низши същества. Позьор може да кажеш на дъщеря си или на себе си, че се чудиш как дас и избиеш комплексите от глупостта и немотията ти. Аз тук съм анонимен, не печеля от това да казвам истината каквато е, за да съм позьор. Утре, ако сме на опашка, заедно в Лидъл или Кауфланд, дори няма да разбереш, че съм аз. Телефонът ми е по-евтин от твоя, сигуре съм. И часовникът ми не блещука като на дъщеря ти гримната от Пандора.

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 18:36
Бях педал, после станах смешен, накрая и позьор... Какъв позьор бе, селяндур (сладур)? :D Няма да ме познаеш на улицата, когато съм сред вас, хората. Ниското ти интелектуално ниво не може да различи никого от нас в обществото ти от низши същества. Позьор може да кажеш на дъщеря си или на себе си, че се чудиш как дас и избиеш комплексите от глупостта и немотията ти. Аз тук съм анонимен, не печеля от това да казвам истината каквато е, за да съм позьор. Утре, ако сме на опашка, заедно в Лидъл или Кауфланд, дори няма да разбереш, че съм аз. Телефонът ми е по-евтин от твоя, сигуре съм. И часовникът ми не блещука като на дъщеря ти гримната от Пандора.
Той дефендърчо путка само на картинка е виждал, ти чак с дъщеря го изкара :D

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 18:43
ПП: Модератора е упорито педалче.

Нека поне си заслужа банн-а

http://prikachi.com/images/734/8810734B.gif

lol, шегувам се

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 18:44
http://prikachi.com/images/736/8810736z.gif

Или пък не

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 18:46
http://prikachi.com/images/737/8810737R.gif

solo_
06-22-2016, 19:25
Obersturmbannfuhrer, харесваш екзекуции, а?

defender
06-22-2016, 19:28
Сигурно е забавно да живееш в такава паралелна реалност, където нещата се развиват по толкова наивно детски начин.... Да си се представяш в образа на защитник на праведните, а ние да сме лошите окултисти, опитващи се да унищожат света и добротата.
Стига глупости човече.

И това ми го казва философа-шмъркач, дето за да може да отлепи поне едно ниво от философската си житейска посредственост, задължително се напушва до степен, до която осъзнава жестоката истина, че абажура в хола му е най-добрия приятел и събеседник за развитие на философското си кпд. И дето, когато ефекта свърши, насъбраната инерция продължава да го държи в някаква извънбариерна действителност.

И оня дето се хвали с това, че можел да е*e жени. Като бях по-малък, живееш близо до нас един махленски батка, дето където ни видеше и все ни говореше с колко жени спал и че е спал с толкова жени, дето нямаме толкова косми на главите. Ама онзи ако беше на ниво квартална пиянка, то Агарта претендира, че е носител на някакво цитирам "висше Знание", само дето не знам по какво нивото на приказките му се различава от нивото на един махленски вожд.

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 19:29
Obersturmbannfuhrer, харесваш екзекуции, а?
Не, просто дерайлирам темата.
http://prikachi.com/images/767/8810767J.gif

defender
06-22-2016, 19:32
и да получиш поне малко от Знанието
Абе Агарта, какво е това "висше Знание", с главна буква, дето само ти го знаеш и още 2-3-ма. Шикалкавиш ни нали?

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 19:45
Стига глупости човече.

И това ми го казва философа-шмъркач, дето за да може да отлепи поне едно ниво от философската си житейска посредственост, задължително се напушва до степен, до която осъзнава жестоката истина, че абажура в хола му е най-добрия приятел и събеседник за развитие на философското си кпд. И дето, когато ефекта свърши, насъбраната инерция продължава да го държи в някаква извънбариерна действителност.


http://prikachi.com/images/783/8810783M.jpg

Хахаха, толкова много damage control.

ПП: Заради това с путката на картинка ли се издразни толкова? Сори, брат, не трябваше да те обявавам така.

defender
06-22-2016, 19:57
ПП: Заради това с путката на картинка ...........

човече, прояви малко интелектуален напън, всеки може да говор като каруцар. Не можа ли да измислиш нещо по-добро от "п*тка", например можеше да кажеш "членка". Хихи

defender
06-22-2016, 20:11
http://prikachi.com/images/783/8810783M.jpg

абе, тая членка малко мяза на Скарлет, с която доктора не можа да спи.

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 20:12
човече, прояви малко интелектуален напън, всеки може да говор като каруцар. Не можа ли да измислиш нещо по-добро от "п*тка", например можеше да кажеш "членка". Хихи

Не е никакъв интелектуален напън да използваш евфемизми, даже бих го нарекъл анти-интелектуално, защото е един вид социално индоктринирана самоцензура, която служи само за да не обиждаш инфантилни хора, които не разбират изобщо как функционира езика, думите и смислите влагани в тях.

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 20:15
абе, тая членка малко мяза на Скарлет, с която доктора не можа да спи.

Е сега, имаше си приятел момичето, хубав съм ама не чак толкова :lol:

defender
06-22-2016, 20:17
Е сега, имаше си приятел момичето, хубав съм ама не чак толкова :lol:

имала си приятел, та тя нали ти отиде на гости на крак бе човек.

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 20:20
имала си приятел, та тя нали ти отиде на гости на крак бе човек.

На гости на баба си, не на мен :D

defender
06-22-2016, 20:22
Е, че ти директно секс ли искаш да си поиска бре. Тва е момиче с класа бре, танасе.

къде ти е била заровена македонската наденица.

defender
06-22-2016, 20:26
Тва момиче не е като 6-те шаврантии на Агарта, дето си ги менкал в немската таратайка s-класа. хихи

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 20:29
Е, че ти директно секс ли искаш да си поиска бре. Тва е момиче с класа бре танасе.
Така е и аз се отнесох джентълменски, а не като теб да и спамя профила с аутистични свалки. Пък и тя беше в съвсем друг филм, но това са лични работи. Спирам да говоря за нея, да ти е гадно.

defender
06-22-2016, 20:33
Спирам да говоря за нея, да ти е гадно.

Така ли, така ли?!
Аз пък мисля, че приятеля на Скарлет е бил Гандалфа, затова си се отказал.

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 20:37
Така ли, така ли?!
Аз пък мисля, че приятеля на Скарлет е бил Гандалфа, затова си се отказал.

Хаха, аз пък си мислех, че ти си мислиш, че аз съм Гандалфа.

defender
06-22-2016, 20:38
ами имате прилики, ама имате и разлики, ама като знам каква лисица си, и как си мениш личността, може и ти да си.

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 20:41
Еми да, ама не съм.

defender
06-22-2016, 20:43
Аз иначе с удоволствие бих се оженил за гаджето на гандалфа. Ава тва е друга тема.

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 20:44
Аз иначе с удоволствие бих се оженил за гаджето на гандалфа.
Коя е тя?

defender
06-22-2016, 20:48
Ами не знам, аз мислех, че е Скарлет, защото тя много го защитаваше и също много била научила от него. Страшно.

Ама като се появи ти, тя почна по тебе да залита и аз си викам, а какъв е тоя триъгълник, става интересно, и тогава гандалфа изчезна ей така от нищото.

Obersturmbannfuhrer
06-22-2016, 20:58
Ами не знам, аз мислех, че е Скарлет, защото тя много го защитаваше и също много била научила от него. Страшно.

Ама като се появи ти, тя почна по тебе да залита и аз си викам, а какъв е тоя триъгълник, става интересно, и тогава гандалфа изчезна ей така от нищото.
Може просто да й е било интересно да говори с мен или с Гандалф - това че защитава определени хора с определен светоглед, не означава, че непременно трябва да залита по тях. Ама при положение, че си й бил зарибен, разбирам защо си си помислил така, хахаха....

Agartha
06-23-2016, 06:43
defenderчо, гроздето кисело, не го яж, моето момче. Ние кварталните вождове ще се задоволяваме с малкото. :lol: :lol: :lol:

Уж тролих да се забавлявам на глупости, ама от хорската такава (визирам теб) по-забавно няма. Мене не ме гледай, после ще си отида в кварталния ад при кварталния сатана и ще си стоя в кварталния казан. :lol: Само едно не разбрах, теб кой ще те спаси, при условие, че Исуската не съществува? :D

Редакция:

Шестте "шаврантии", както ги нарече ти, всъщност са само две "шаврантии". За другите можеш да си мечтаеш, че биха си легнали със селяндур като теб. Момичетата и жените търсят класа, приятелю. Тя не се намира в религиозните кретени. :D А ти и да ми обръщаш думите, че се хваля, фактите не могат да се променят. Говоря истината, защото много ти знае устата. Преди това си мълчах, ама другите не се напъват да се правят на каквито не са. И ти не се напъвай, не е срамно да си роб. И прост. И като цяло да ти е безсмислен животът.

defender
06-23-2016, 09:10
Преди това си мълчах, ама другите не се напъват да се правят на каквито не са. И ти не се напъвай, не е срамно да си роб. И прост. И като цяло да ти е безсмислен животът.

почти съм сигурен, че си член на някое тайно общество от ценко чоковци и цар кировци


при условие, че Исуската не съществува?

lol, тайното Знание

Agartha
06-23-2016, 09:42
почти съм сигурен, че си член на някое тайно общество от ценко чоковци и цар кировци

lol, тайното Знание

Доста време ти трябваше, за да ме разконсперираш, но най-накрая успя. Поздравления!

defender
06-23-2016, 09:46
Да бе, на една позната от бившата работа, дъщеря й още от малка я посветиха в масонството и тя се съгласи, какво падение. Мъжа й естествено не е случаен, ей такъв като тебе, само че, с по-ошлайфан манталитет.

Agartha
06-23-2016, 09:49
Да бе, на една позната от бившата работа, дъщеря й още от малка я посветиха в масонството и тя се съгласи, какво падение. Мъжа и естествено не е случаен.

Мен не ме приемат в масонството. Нямам нужните качества.

defender
06-23-2016, 09:54
Какви качества трябва да имаш? Нали е*еш жени, караш скъпи коли и ходиш на места дето другите хора не ходят, хихи?

А да, може би ти липсва представителност.

Е нищо де, отървал си се.

Сега сигурно си робско подразделение 1-ви ранг, хихи

ние простосмъртните сме 2-ранг.

Кво толко се хвалиш, 1-ранг над нас си, голям прас.

Agartha
06-23-2016, 10:00
:D Насъбираш сериозно злоба и яд в гърдите, нали? :D Интересни сте християните. Казвате, че ние уж сме се продали на дявола, а в същото време кой злобее и завижда... :D

Казвам, да. Няколко пъти намираш нещо, което да ми кажеш и всеки път ти затварям устата с факти, сега няма да спреш да го повтаряш, за да си излееш злобата. :lol:

Мога да продължавам да ти изреждам доста луксове, които някои хора можем да си позволим, за да си намериш и друг репертоар. Приятелски ти го предлагам, защото в пети пост подред вече започна да се изтъркваш. :D

defender
06-23-2016, 10:07
Добре, завиждам ти и злобея, явно това е важно за теб, някой да ти завижда и злобее. Ако няма такъв, сам си го създаваш естествено.

Agartha
06-23-2016, 10:08
Кралят Слънце е щастлив.

defender
06-23-2016, 10:10
Кралят Слънце е щастлив.
Хората не спират да ме учудват.

Agartha
06-23-2016, 10:13
Хората не спират да ме учудват.

Когато започнат да те разочароват, ще имаш по-голям напредък.

defender
06-23-2016, 10:16
Някой човек за да успее да ме разочарова, преди това трябва да е успял да спечели доверието ми с нещо.
А това, че някой е успял да ме излъже и да спечели доверите ми, вината си е изцяло моя. Тоест разочарованието от другите май изхожда от разочарованието от себе си.

defender
06-23-2016, 10:28
при тебе странното е че няма никакво разочарование от себе си, а градиш повърхностен напредък основан на външна сила върху разочарованието от другите.

Ей затова си такъв позьор, всъщност това е твоя начин за натиск върху другите.

Agartha
06-23-2016, 10:38
За пръв път пишеш нещо, което е вярно и има мисъл в него. Този път не те иронизирам - поздравления.

Имаш една грешка обаче, не се отнася за мен. Иначе разсъждаваш правилно.

vasil poriazov
07-16-2016, 09:46
Аз сега искам да ви кажа нещо, че като гледам никой не е запознат.
Луцифер, синът на утрото, падналият ангел, който се възгордял и така нататък..
Изпратен е от Бог на Земята като изпитание за хората, да види кои са достойни и кои не. Това е ;)

npp
07-16-2016, 15:11
Аз сега искам да ви кажа нещо, че като гледам никой не е запознат.
Луцифер, синът на утрото, падналият ангел, който се възгордял и така нататък..
Изпратен е от Бог на Земята като изпитание за хората, да види кои са достойни и кои не. Това е ;)

зависи какво имаш предвид под "Бог", защото в писанията на Новия Завет тази дума има различни значения, например говори се за Бог Отец, Който никога не е причинявал зло никому, обаче се говори и за "Бог", който е в състояние, и дори склонен, да причини зло на немалко човеци/души, следователно "Бог" има различни явления, ала никак не може да се каже, че от тази гледна точка той е личност, но това е една имперсонална гледна точка за "Бог", понеже при наличните обстоятелства не би имало как един и същи Бог съвсем нарочно и предумишлено да е хем добър, хем зъл, иначе всичко това, за което се говори в библейските писания щеше да се обезсмисли, например как щеше Бог съвсем основателно да (може да) каже "не причинявай зло на ближния си" ако самият Той докарваше неизбежна и непреодолима съблазън за човеците да причиняват зло на ближния си без да могат да избегнат и подтиснат злонамереността, която се проявява в и чрез тях?!, следователно няма как същият Бог да е хем добър, хем зъл, иначе не би бил съвършен пример на подражание за човеците да бъдат добри, и така написаното в Библията щеше да се обезсмисли, а Той щеше да е най-големият лицемер на вселената играещ си по възможно най-дяволски(я) начин с душите

общоприетите за последните векове вярвания за "луцифер" също не съвпадат напълно с написаното в писанията, защото ако Бог Отец пращаше или допускаше свои Ангели да вършат зло, тогава Той щеше да е по-виновен от самите тях, и дори по-виновен от всички други, но "луцифер" е човешкото одушевено същество, което се е оказало въвлечено в изключително безумната игра на "тъмнината", а също и душата, която се е оказала в период на "залез", период, който може да е съставен от множество единични вечности, сами по себе си също периоди по-дълги от хилядолетието, истинският Бог е милостив дори и към такива човешки същества, защото им открива "ключът", който "отключва" съзнанията им за (нуждата от) истинско покаяние, "ти беше дори херувим" т.е. преди множество единични вечности, "но сега си паднал", "как е станало това?!", ето че истинският Бог задава въпрос, чийто отговор едва ли загатва за престъпление от Негова страна, иначе дяволът щеше да е Той, следователно от тази гледна точка по-скоро човеци бяха грешници, дори дяволи в плът и кръв, даже и ангели на сатана, нечисти и зли "птици" опитващи се да изкълват посятото от Бога добро семе, грехът действуваше чрез тях, иначе нито щеше да е възможно за него да влезе и да се установи в света...

Agartha
07-20-2016, 08:44
Аз сега искам да ви кажа нещо, че като гледам никой не е запознат.
Луцифер, синът на утрото, падналият ангел, който се възгордял и така нататък..
Изпратен е от Бог на Земята като изпитание за хората, да види кои са достойни и кои не. Това е ;)

Ти изпълни ли си куеста? Щот' аз не съм.