PDA

View Full Version : Антикорупция



AntiCorruption
06-15-2016, 23:11
Здравейте, съфорумници!

От скоро ме вълнува един въпрос ,но колкото и да търся отговора в интернет откривам само глупави статии на жълти сайтове и нищо общо по темата.Пускам тема тук с надеждата да открия търсения отговор.

Нещото от което се интересувам е как може човек да се бори с корупцията в България ?
Какво трябва да направи ? Партия,някаква организация,протест ?
Има ли някаква функционираща система за борба с корупцията ?
Има ли нещо специално което трябва да се учи за това ?

Всичко което знаете ще е от полза.

Моля за сериозни отговори!

Agartha
06-15-2016, 23:40
Здравейте, съфорумници!

От скоро ме вълнува един въпрос ,но колкото и да търся отговора в интернет откривам само глупави статии на жълти сайтове и нищо общо по темата.Пускам тема тук с надеждата да открия търсения отговор.

Нещото от което се интересувам е как може човек да се бори с корупцията в България ?
Какво трябва да направи ? Партия,някаква организация,протест ?
Има ли някаква функционираща система за борба с корупцията ?
Има ли нещо специално което трябва да се учи за това ?

Всичко което знаете ще е от полза.

Моля за сериозни отговори!

Корупцията си ти. Ако ти не си корумпиран, и другите няма да бъдат. Поеми отговорност за себе си, не си сам. Ще ставате и все повече.

Но да знаеш, с нож на война... 100 банки кръв ще ти трябват.

Uncia
06-16-2016, 09:46
И в най-големият си пик, той пропадна в бездната. - т.е. Всяко нещо си има пикова точка, съответно и спад.
Ако правилата на играта не ти харесват, играй по правилата стигни до върха и промени правилата. - само по себе си е ясно.

Какво се учи ? - Ами политика.
Но след като зад завесите най-добре се дърпат конците, и същевременно(сравнително) е по безопасно, поради причината, че ти ще си човека, които си има острие, което да му разбива на пред пътя. Защото накрая не ти ще го отнесеш, а острието. - има доста примери за подобни политици в миналия век, които са играли ролята на острието.
Друго, добре е не ти да бъдеш последния информиран или като цяло информирания, а ти да си информиращия.

П.С. "Владетелят" - Н. Макиавели

KaRiNa.Ni
06-16-2016, 12:45
Взимай пример от държавата ни цялата е корумпирана. От най-малкото стъпало до най-високото,не може само 1,2 човека да се борят срещу цяла армия корумпирани.Колко партии през изборите се навъждват с изказване че едва ли не ако ги изберат нямало да има корупция,само че всички те лъжат! Всяка една партия иска да се намърда в политиката,за да си лапа паричките,да си взимат мезонети,яхти и т.н а ние бедните хорица да лапаме мухите.

Agartha
06-16-2016, 12:50
Взимай пример от държавата ни цялата е корумпирана. От най-малкото стъпало до най-високото,не може само 1,2 човека да се борят срещу цяла армия корумпирани.Колко партии през изборите се навъждват с изказване че едва ли не ако ги изберат нямало да има корупция,само че всички те лъжат! Всяка една партия иска да се намърда в политиката,за да си лапа паричките,да си взимат мезонети,яхти и т.н а ние бедните хорица да лапаме мухите.

Какъв интелект лъха, не е истина! Като взривната вълна от Китай миналата година беше, честно! Чак ми охлади потните топки.

AntiCorruption
06-16-2016, 13:44
Благодаря за бързите отговори. Надявам се да се понапълни темата с идеи,предложения и тк.

Agartha
06-16-2016, 13:49
Благодаря за бързите отговори. Надявам се да се понапълни темата с идеи,предложения и тк.

Очакванията ти за идеи ще се простират от плоскостта на черепната структура на пишещите до ръба на брадичката им в положение разбито лице в цимента. Не очаквай, т.е.

Това, което може да направи всеки от нас, ако иска да живее в правова държава с възможно най-ниска корупция, е да не се поддава на изкушенията и да мине метъра лесно. Всеки говори против корупция, но малко са тези, които биха отказали да платят 20 лв на полицай, за да не платят 100 лева на държавата като глоба.

Интелектуалците не смятат разходите като по-големи загуби за месеца, а ги смятат в дългосрочен план кое ще е по-изгодно. Една платена глоба от 100 лв е по-изгодна от 20 лева на КАТ-аджията.

Пресметни от коя страна искаш да си. От тази, в която корупцията е твой враг е много трудно, казвам ти го от личен опит. Трябват сериозни финанси, много нерви и здрав гръб. Ако си обикновен човек, просто си плащай нужното, не се изисква нищо повече. Ако се занимаваш с бизнес - мамата си ебало.

Agartha
06-16-2016, 13:56
В едно общество, в което корупцията е сведено до нисък левел, се изисква хората да са приели своята лична отговорност на първо място като не очакват първо да получат, за да дадат. В тази насока, твоята задача като родител (настоящ или бъдещ) е да направиш всичко възможно да изградиш здрави морални норми в децата си. Според зависи от професията си, можеш да помагаш и на други хора. Аз държа няколко души в България под мое ръководство и се стремя да им влияя по всякакъв начин, бидейки техен работодател.

На първо място обаче давам. Не ги карам да правят нищо, което не е в техните задължения, не изисквам лични услуги, защото не сме приятели и без значение дали дадена сделка върви към фалит, моята отговорност е да им изплатя нужния хонорар. Това от моя страна поражда в тях сигурност и те по метода на "счупените прозорци от Ню Йорк", ако си чел Малкълм Гладуел, продължават това дело в техните семейства и среди.

Разбира се, изключения има. Този начин на действие е по-ефикасен от всеки друг опит, защото ще те смачкат като гнида. Не е нужно. И сам войнът е войн.

golemiq_korab_minava
06-16-2016, 14:23
агарта. Хората вече нямат доверие. Те са обезверени и с право. Когато данъците не се реализират в полезни неща, отказват да плащат. Докато не намерят обща и единна кауза, която ги обединява, не очаквай българите да нсправят нещо по единично. Българите са тези хора, които гледат сами да се оправят, но сами нищо не могат. Разделяй и владей.

Agartha
06-16-2016, 14:24
Не използвай извинението с това какви са българите, защото всеки един от вас е отделна единица. Когато те глобят за неправилно изхвърлен боклук, не е виновен българина, когото не са глобили, а ти, че си направил същото. Когато не спреш на червен светофар, не е виновен другия, който онзи ден също не е спрял и не са глобили. Виновен си ти, че го правиш.

Ако ще следвате нечии пример, то поне нека да е на малкото останали морални хора.

golemiq_korab_minava
06-16-2016, 14:36
Когато ти вдигнат таксите на винетките двойно, а заплата ти стои, това е подигравка с труда ти. Още повече, когато не виждаш резултати, а пътищата си стоят разрушени- най- разрушени. Но какво са 100 лв за министъра, и какво са за таксиметровия шофьор и служителя. И после таксиметровия шофьор какво да прави? с гласа си, разчита , че някой политик ще му помогне. Обаче системата го лъже. И той е беззащитен. Какво ще стане ? Ами ще дойде време, когато ей такива безпомощни ще станат хайдути и няма да се подчиняват. Накрая ще избухне хущибридна война, извънконтактова, както искате я наречете.

Agartha
06-16-2016, 14:39
Мисля, че темата беше за това как може да се намали нивото на корупция? Нека пак не навлизаме в други теми, човекът този път пише нещо наистина важно и значимо, а не какво да прави с пъпката на главичката на малкия си приятел.

golemiq_korab_minava
06-16-2016, 14:57
И му обясняваш да е добър човек? Да не се поддава. Това е добре. Но не е достатъчно. Трябва да се действа. Не само за личностно развитие, но и с качествата ни, да постигнем нещо, да променим нещо. Ако се елиминира чалга културата, ако масово се разпростани и демонстратира правилното. Хората искат резултати. Късно е за обещания. Някой трябва да се надигне.
А не само да се подчинява на по- висши.

Agartha
06-16-2016, 15:00
И му обясняваш да е добър човек? Да не се поддава. Това е добре. Но не е достатъчно. Трябва да се действа. Не само за личностно развитие, но и с качествата ни, да постигнем нещо, да променим нещо. Ако се елиминира чалга културата, ако масово се разпростани и демонстратира правилното. Хората искат резултати. Късно е за обещания. Някой трябва да се надигне.
А не само да се подчинява на по- висши.

Корабе, не си ми прочел всичките мнения в темата - първи вариант.
Корабе, не искаш да приемеш някои от написаните ми изречения - втори вариант.

Избери си, след което виж по-горе, че съм му написал именно това - не е само до собствените действия, а и до влиянието което оказва. То се придава на семейството и на близките. Ако иска човек и е амбициран да направи повече, нека стане известен модел за подражание, щом се страхува, че като обикновена фигура ще се отрази положително само на един или двама.

golemiq_korab_minava
06-16-2016, 15:06
Именно. Но за да стигне на това ниво, трябва да намери начини да не деградира. Когато се събере с неподходящите. Които няма да го търпят. А тези хора, които не могат да се повлиаят? Защото са такива? Цар Борис ги е минал до девето коляно. Цар Петър също.

Agartha
06-16-2016, 15:25
Абе вие няма ли да спрете да търсите винаги помощ и подкрепа? Не разбрахте ли, че сте сами. Всеки е сам. Ако искате здраво общество, заздравете си локалната система (семейството) и спрете да гледате в чуждата паничка.

KaRiNa.Ni
06-16-2016, 16:33
Какъв интелект лъха, не е истина! Като взривната вълна от Китай миналата година беше, честно! Чак ми охлади потните топки.

"Умния" хайде да си затваряш плювалника,че ми омръзна от теб.

Uncia
06-16-2016, 16:34
golemiq_korab_minava, това което се опитва Agartha, да ти обясни е, че стани ти самия този добър пример, за да бъдеш пример на останалите. Което, е всъщност, толкова ефикасно, колкото метода, който беше описан в 2-рия сериозен коментар на Agartha.
За овладяването обаче на това изкуство са нужни постоянство, разбиране/анализиране на хората и тяхното положение. Защото както вече бе споменато има и изключения, затова преценката е важна. На кого точно да бъдеш пример, следователно примера да може да се предаде нататък.

П.С. Мъката ти е разбрана... Искаш действия ? Ами търси подход, за да подтикнеш действието.

golemiq_korab_minava
06-16-2016, 16:48
На същия принцип действа и религията и всяко друго учение. Ясно и точно формулирах и се съгласих с Агарта. Примерът който трябва да дадете сами е този, който трябва да успеете да приложите върху много повече хора. От агарта разбрах, че трябва да се науча да манипулирам изконно и професионално тези хора, които държат ключове. Но дори всичко това да вярно, аз все още имам и не отхвърлям моя светоглед. Ако от всеки човек ставаше владетел, нямаше да си пишем глупости. Владетеля е този, който има доблестта и силата да променя и създава нови правила и от когото зависи съществуването на цялата раса. Не се ли роди или не същестува ли кралицата, майката на пчелния кошер, пчелите са неспокойни . но да не забравяме, че работничките си правят нова майка, а не друг. Независимо, че пчераля, определя кога и как, пчелите същестуват епойщхи.

Uncia
06-16-2016, 17:13
но да не забравяме, че работничките си правят нова майка, а не друг..
Тогава, кои са работниците на наш' народ ?
Взимам ти примера, който между другото е на място. Но, когато няма на разположение екип от работници, търтеи, за работници не стават, а майка е немислимо да направят. И ето че стигаме отново до изграждането на работниците или в този случай, всъщност ги има, но не са екип.

aurissaaaaa
06-16-2016, 17:39
На същия принцип ....

Ти си откровено ненормален :rofl:

golemiq_korab_minava
06-16-2016, 18:47
Тогава, кои са работниците на наш' народ ?
Взимам ти примера, който между другото е на място. Но, когато няма на разположение екип от работници, търтеи, за работници не стават, а майка е немислимо да направят. И ето че стигаме отново до изграждането на работниците или в този случай, всъщност ги има, но не са екип.

Семейството е едно съвършенно цяло. Цял организъм. Работничките имат задължения. Майката им осигорява потомството. Без майката не могат да същестествуват. Но майката е една
И когато остарее, работничките я подменят. Тоест, работниците, обикновенните хора, в този случай на сравнение изхранват имат голямо значение за същестествуването ни. Пчелата по отделно не може да оцелее. Сама не може дя оцелее.

Аурисе. Аз съм луд, но разбрах, че има и по- луди, за сметка на това и по- знаещи.

Agartha
06-16-2016, 21:51
"Умния" хайде да си затваряш плювалника,че ми омръзна от теб.

Дете, отивай да слушаш Фики, не ми е до теб.

haritov
06-16-2016, 22:01
Взимай пример от държавата ни цялата е корумпирана. От най-малкото стъпало до най-високото,не може само 1,2 човека да се борят срещу цяла армия корумпирани.Колко партии през изборите се навъждват с изказване че едва ли не ако ги изберат нямало да има корупция,само че всички те лъжат! Всяка една партия иска да се намърда в политиката,за да си лапа паричките,да си взимат мезонети,яхти и т.н а ние бедните хорица да лапаме мухите.

и кой е виновен за това?

Agartha
06-16-2016, 22:13
и кой е виновен за това?

Фики и шайката нехранимайковци, които го слушат.

haritov
06-16-2016, 22:31
Фики и шайката нехранимайковци, които го слушат.

всички сме виновни

Agartha
06-16-2016, 22:34
всички сме виновни

Приятелката ми е писала. Извинявам се. Съгласен съм с теб. Бях й казал, че троля във форума и не знаеше, че в тази тема съм сериозен.

Uncia
06-17-2016, 08:55
Пчелата по отделно не може да оцелее. Сама не може дя оцелее.

Tова ти намеквах. Значи сме на едно мнение, браво.
Рядко се случва, такова нещо, в този форум.

Agartha
06-17-2016, 08:59
Не сравнявайте случая с пчели. Примерът може да се използва за други ситуации свързани хора, но не и с този.

golemiq_korab_minava
06-17-2016, 09:50
Tова ти намеквах. Значи сме на едно мнение, браво.
Рядко се случва, такова нещо, в този форум.
Рядко, но виждам напредък.

Агарта. Можеш ли да дадеш друго сравнение.

Освен това учил ли си за плелите?

пчелата го прави повече по инстинкт.

Agartha
06-17-2016, 09:59
Не съм изучавал в дълбочина, но една от инвестициите ми е в пчелни кошери и човекът, който ги гледа е много близък.

Изучавал съм човека обаче. :)

Довечера ще се прибера в България на удобна клавиатура и ще напиша повече, че сега съм на конференция и използвам телефон. Ебаси неудобните джаджи.

defender
06-17-2016, 11:08
Довечера ще се прибера в България на удобна клавиатура и ще напиша повече, че сега съм на конференция и използвам телефон. Ебаси неудобните джаджи.

Човека си чати на конференциите вее.

defender
06-17-2016, 11:14
абе, агарта, какви си тия конференции уе.
Мязаш ми на външния ни министър.

Agartha
06-17-2016, 11:28
абе, агарта, какви си тия конференции уе.
Мязаш ми на външния ни министър.

Ицо каза по-тихо, пречиш му да си почива.

defender
06-17-2016, 11:39
Кажи на Ицо да не дреме на конференциите.

ПП: може да го плеснеш зад врата, действа ободряващо.

Agartha
06-17-2016, 13:17
Кажи на Ицо да не дреме на конференциите.

ПП: може да го плеснеш зад врата, действа ободряващо.

Нещо те гложди, че работиш като роб, а някои хора имат по-важни дела ли? Не си издавай комплексите. :D

defender
06-17-2016, 13:39
Нещо те гложди да ми го кажеш това ли и да ми се изхилиш надменно ли.

Как ще работя като роб, нали съм европеец от ЕС.

На тия важни конференции и дела май нищо не научаваш.

Agartha
06-17-2016, 20:41
Агарта. Можеш ли да дадеш друго сравнение.
Освен това учил ли си за плелите?
пчелата го прави повече по инстинкт.

Пчелите работят на принципа на мравките (все пак са сродни). Имат строга йерархия, в която всеки знае своята задача и прави това, което му е отредено. Хората не са така. Те си вярват повече от колкото могат, правят неща, които не разбират, опитват се да се докажат и това ги стимулира да търсят повече материални блага, защото профанът търси доказателството, за да го види, пипне или чуе.

Корупцията е психологически онанизъм. Тя представлява смазана душевност, която иска да задоволи егото си по възможно най-бързия начин с живо доказателство, че стоиш над някого. Фактът, че получаваш пари от някого, за да направи дадено нарушение, означава че ти си този, който може да го съди. Т.е. от теб зависят правилата и ти си над него, а корупцията доказва това. В този ред на мисли, пчелите нямат его, което да задоволяват по този смешен и примитивен начин.

Редактирах.


всеки знае своята задача и не прави това, което му е отредено

стана


всеки знае своята задача и прави това, което му е отредено

Agartha
06-17-2016, 20:43
Отделно, пчелите са създания, чиито образ и символ стоят по-високо в йерархията от човек на някои езици непознати за него. Не е хубаво да сравняваш висше създание с низше такова.

golemiq_korab_minava
06-17-2016, 21:19
За всичко съм съгласен. С изключение, че пчелите, или мравките са по-висши създания. Те нямат развито самосъзнание, за да имат Его. Човекът от край време търси своето АЗ и смисълът на живота. Създава нови творения със силата на мислите си, на желанието си, на чувствата си. Пчелата не мисли. Тя няма време за кратския си живот да се учи като нас, за да възприема по същия начин света. Тя има вътрешна, вградена цел, която следва, без задава въпроси. Има и някои изключения. Например от добри пчелари съм чувал за пчелите - крадци. Пчели, научили се да крадът от чужди кошери, оставали такива за цял живот. И трябвало да се елиминирали. Тоест, възмножно е да греша. И пчелите да имат форми на самоусещане.


Сравнявал съм човекът с животните често. Но човекът, каквото и да си говорим, има различни белези. Единственото животно, което използва оръжия и оръдия на труда. Единственото животно, което има подобен разум на Земята.

Agartha
06-17-2016, 21:20
За всичко съм съгласен. С изключение, че пчелите, или мравките са по-висши създания. Те нямат развито самосъзнание, за да имат Его. Човекът от край време търси своето АЗ и смисълът на живота. Създава нови творения със силата на мислите си, на желанието си, на чувствата си. Пчелата не мисли. Тя няма време за кратския си живот да се учи като нас, за да възприема по същия начин света. Тя има вътрешна, вградена цел, която следва, без задава въпроси. Има и някои изключения. Например от добри пчелари съм чувал за пчелите - крадци. Пчели, научили се да крадът от чужди кошери, оставали такива за цял живот. И трябвало да се елиминирали. Тоест, възмножно е да греша. И пчелите да имат форми на самоусещане.


Сравнявал съм човекът с животните често. Но човекът, каквото и да си говорим, има различни белези. Единственото животно, което използва оръжия и оръдия на труда. Единственото животно, което има подобен разум на Земята.

Това за пчелите крадци ми предизвика интереса и ще питам моя човек задължително. И без това не съм се чувал с него от доста време.

Нека се върнем на темата, че с теб много обичаме да си водим нашите разговори в чуждите теми. :D

golemiq_korab_minava
06-17-2016, 21:41
В уйтюб има лекции по пчеларство. Магистратура може да се води. Друго интересно беше как при нападение на семейството от стършел, всички пчели го атакували, с цената на много животи, но никоя не се отказала до края :Д
Животът на пчелите минава през цяла система, която според мен още не е добре изучена от човека, защото е е доста сложно. Най-младите пчели първоначално хранят майката, гриждат се за домът, приемат прашеца от идващите пчели, след това започват да летят. И аз съм позабравил. Но не всичко е строго индивидуално. Една пчела, когато намери цвят, се връща и вика останалите със себе си. Чрез разни летежн кръгове сигнализира. Тоест, както казах, възможно е да грешка, и те също да могат да се учат като нас.



За корупцията аз си казах мнението, ама няма много пишещи. Като не става с добро, казали са хората, със сила ще стане. Толкова са много идиотите, че трудно ще изучиш. Те са идиоти и идиоти ще си останат. Вълкът козината си мени, но нрава - не. Те не са деца, за да им вграждаш първите 7 години. Те няма да дадът и стъпка назад, ще се налагат, колкото могат. Докато не умрат. А системата не започне ли да работи по КОРЕННО различен модел, поощряващ - вече споменатите стъпки, то хората ще деградират, и ще деградират, докато не се изродят цели деградирали поколения, които няма да могат дълго време да се променят. А вече това е факт.

SHPAIdURmeN
06-17-2016, 22:17
Не сравнявайте случая с пчели.
Е, всъщност, може да се използва, заради случая, който описваха. Въпрос на гледна точка.



А системата не започне ли да работи по КОРЕННО различен модел, поощряващ - вече споменатите стъпки,
След като има пропаднали сектори в държавата и полу-разрушена икономика. Едно е положително, може да се строи на ново, нещо по качествено, но това пък зависи от други фактори. Отдруга страна, ако не се строи на време, това би могло да се случи :


то хората ще деградират, и ще деградират, докато не се изродят цели деградирали поколения, които няма да могат дълго време да се променят.

aurissaaaaa
06-19-2016, 11:02
http://idvassilev.blogspot.bg/2016/06/blog-post_14.html

ДОТА
06-23-2016, 09:39
http://idvassilev.blogspot.bg/2016/06/blog-post_14.html

такива проститутки като тоя
си продават задника за жълти стотинки

==========================
Главният секретар на МВР обявил инцидента в Слънчев бряг за битов, защото бил много уморен
http://legalworld.bg/53901.glavniiat-sekretar-na-mvr-obiavil-incidenta-v-slynchev-briag-za-bitov-zashtoto-bil-mnogo-umoren.html

Съдебната реформа получи театрална подкрепа в парламента, преди да бъде осакатена
http://lex.bg/bg/news/view/63117