PDA

View Full Version : Работа



badgal
06-16-2016, 16:56
Искам да работя, но нашите не ми позволяват :( на 16 год. съм и вече искам да печеля собствени пари печелени с мой труд ^_^ Чух, че в интернет може да се работи у дома :/ Някой знае ли нещо за такива сайтове ? Мерси предварително!

KaRiNa.Ni
06-16-2016, 17:25
Дори и вашите да ти позволяват пак не може да работиш.Ти си непълнолетен,кой умник изобщо ще те вземе на работа?! Когато навършиш 18 години тогава може да си изкарваш сам хляба и да си независим от вашите,а сега е невъзможно гледай си ученето и не се занимавай с глупости. Такава работа дето търсиш по интернет няма! Ако имаше как в къщи по интернет да си изкарваш пари нямаше хората да работят от сутрин до вечер! Забрави всякакви такива методи по интернет да изкарваш пари това е само и единствено измама.

badgal
06-16-2016, 17:28
Споко ;) много мой приятелки работят като сервитьрки и барманки дори са по-малки от мен !

KaRiNa.Ni
06-16-2016, 17:38
Споко ;) много мой приятелки работят като сервитьрки и барманки дори са по-малки от мен !

Питай ги как така работят като "сервитьорки"?! За да работиш нещо на 16 трябва да имаш познати,близки приятели за да те наредат на работа.Заведенията в които работят се укриват доста неща щом пускат непълнолетни лица да работят...никое заведение,което си спазва реда на работа и т.н няма да допусне лица под 18 годишна възраст да работят,каквато и да е длъжност!

Dwyd96
06-16-2016, 17:50
Дори и вашите да ти позволяват пак не може да работиш.Ти си непълнолетен,кой умник изобщо ще те вземе на работа?! Когато навършиш 18 години тогава може да си изкарваш сам хляба и да си независим от вашите,а сега е невъзможно гледай си ученето и не се занимавай с глупости. Такава работа дето търсиш по интернет няма! Ако имаше как в къщи по интернет да си изкарваш пари нямаше хората да работят от сутрин до вечер! Забрави всякакви такива методи по интернет да изкарваш пари това е само и единствено измама.

Ще се опитам да не те обиждам.
ТИ СИ ЕБАТИ ТЪПАТА ПУТКА. По закон всеки навършил 16 години може да бъде част от икономически активното население. И понеже знам, че си с коефициент на интелигентност на амеба с умствена изостаналост, ще ти преведа..

Всеки непълнолетен, навършил 16 години може да работи с разрешение на родителите му.

До автора: Работата по Интернет в 70% от случайте е пълен фалш.

KaRiNa.Ni
06-16-2016, 18:02
Ще се опитам да не те обиждам.
ТИ СИ ЕБАТИ ТЪПАТА ПУТКА. По закон всеки навършил 16 години може да бъде част от икономически активното население. И понеже знам, че си с коефициент на интелигентност на амеба с умствена изостаналост, ще ти преведа..

Всеки непълнолетен, навършил 16 години може да работи с разрешение на родителите му.

До автора: Работата по Интернет в 70% от случайте е пълен фалш.

Отново ти благодаря за комплимента. Дай доказателство че може под 18 годишна възраст да се работи. Всеки навършил 16 години може да работи единствено ако е в сферата на изкуството със съгласието на родител.

Dwyd96
06-16-2016, 18:35
http://lex.bg/mobile/ldoc/1594373121


Чл. 302 и чл.303

ПС: Специално за теб имам още един член, ама трябва да си на коленца ;)