PDA

View Full Version : Нито плаж,нито море повече



PooF
06-18-2016, 10:50
Здравейте!Знам,че често срещате тази тема,но аз искам да я отворя отново,защото този въпрос много ме притеснява.Да започнем от това,че съм на 16 години-момиче,преди около 2-3 години ми излязоха стрий на гърдите,изглеждат ужасно,заради тях нито мога да отида на плаж,нито на море.Общо взето съм бяла като албинос заради това.Те ми отнеха радостта от лятото.Така че искам да Ви попитам,възможно ли е по някакъв начин да се заличат?Чувала съм,че кокосово масло помагало,личната ми лекарка ми препоръча "Контратубекс" добре,но на майка ми и се видяха много пари за толкова малка опаковка и ми купи друг мехлем на същата цена,но по-голямо количество.За мое съжаление нямаше никакъв ефект.Така че искам да Ви помоля,ако някой има същия проблем и знае как поне малко да се заличат,го моля да ми сподели,аз сега съм тинейджърка и тези белези ми намалят самочувствието.Благодаря предварително!

nIkEnCeTy_bE
06-18-2016, 11:01
Може би, може да се мажеш с някакви неща, но според мен няма да се махнат. Аз също имам, и по дупето, но при мен е от рязка промяна в теглото през годините. Всеки си има някакви недостатъци по тялото, но ги превърни в твоя сила. Недей да се съжаляваш - има начин да се справиш. :)

ДОТА
06-18-2016, 13:08
Всеки си има някакви недостатъци по тялото, но ги превърни в твоя сила.

много глупаво изказване
освен да натрупа мускули по циците
които да дръпнат кожата от стриите
или да надебелее
недостатъците няма как да се превърнат в нещо положително
свикваш с тях и тва е

nIkEnCeTy_bE
06-18-2016, 14:05
Да, имах предвид, че има как да се справи. Макар, че мускули по гърдите малко трудно и няма да стане така. Според мен си трябва силикон, особено ако са и леко увиснали по една или друга причина. Вместо да се оплаква от това, че има стрии, може да ги приеме и просто да придобие самочувствие, въпреки това, защото има много по страшни неща.

ДОТА
06-18-2016, 18:08
.Да започнем от това,че съм на 16 години-момиче


Според мен си трябва силикон, особено ако са и леко увиснали по една или друга причина.

дано да си била на плаж и да те е напекло слънцето
другата възможна причина да пишеш такива простотии
не в в твоя полза

колко килограма си била и колко си сега

nIkEnCeTy_bE
06-18-2016, 18:51
Да, може би тъпо и неразбиращо се изказах. Може и да стане с покачване на мускулна маса. Към мен ли беше въпроса за килограмите? Аз по принцип имам фигура тип пясъчен часовник, но горната ми част е много отслабена. Смисъл, че съм слаба горе и покрай отслабването ми съвсем. Винаги съм била в порядъка на 48-52кг. но с рязко отслабване.

an7raks
06-18-2016, 18:53
Здравейте!Знам,че често срещате тази тема,но аз искам да я отворя отново,защото този въпрос много ме притеснява.Да започнем от това,че съм на 16 години-момиче,преди около 2-3 години ми излязоха стрий на гърдите,изглеждат ужасно,заради тях нито мога да отида на плаж,нито на море.Общо взето съм бяла като албинос заради това.Те ми отнеха радостта от лятото.Така че искам да Ви попитам,възможно ли е по някакъв начин да се заличат?Чувала съм,че кокосово масло помагало,личната ми лекарка ми препоръча "Контратубекс" добре,но на майка ми и се видяха много пари за толкова малка опаковка и ми купи друг мехлем на същата цена,но по-голямо количество.За мое съжаление нямаше никакъв ефект.Така че искам да Ви помоля,ако някой има същия проблем и знае как поне малко да се заличат,го моля да ми сподели,аз сега съм тинейджърка и тези белези ми намалят самочувствието.Благодаря предварително!

Направи готино стегнато тяло и те уверявам, че 95% от хората няма да забележат стриите.

LoadRunner
06-18-2016, 19:32
никинцето бе неска наистина не ти е от най-мисловните дни, да не кажа глупав ден, както и на другите
няма как да скриеш стрии с уголемяване на гърдите поради простата причина че ще получиш бонус още толкова стрии защото тръгваш да разпъваш още кожата си
стрии не се махат и това всеки го знае, това е необратима деформация на кожата, остават завинаги
на който не му изнася истината да не я чете или научава, то затова тъпите хора живеят лесно както и да е

антакса е казал авриант да се чувстваш добре в кожата си но едва ли ще го направиш поради простата причина че ако и това беше толкова лесно всички жени и мъже щяха да са атлетични и секси ама не са

аз имам стрии на бицепса, трицепса странно ама и на задника също а нито съм отслабвал нито надебелявал драстичн никога
ама на задника са ми първите още от малък, и май е защото много играех футбол и постоянно бягах и може и да съм направил някой мускул там, на ръцете са ми от фитнес вече и прочие
там са си от години и не са мърдали, даже може да са се увеличили ма на мен не ми изглеждат хич грозно особено като се изпека и стана черен щото аз ставам черен и си ми стоят чудно
са си гледам бицепса и си ги виждам че са си бая но са бледи ама то нормално аз на всяка тренировка за ръце т.е. уголемяват ми се с 2см на ръка и си е нормално да се пръсне кожата

LoadRunner
06-18-2016, 19:33
Да, може би тъпо и неразбиращо се изказах. Може и да стане с покачване на мускулна маса. Към мен ли беше въпроса за килограмите? Аз по принцип имам фигура тип пясъчен часовник, но горната ми част е много отслабена. Смисъл, че съм слаба горе и покрай отслабването ми съвсем. Винаги съм била в порядъка на 48-52кг. но с рязко отслабване.

дебела ли си била като малка или
защото това 48-52 си е едно голямо нищо като килограми
грозни стрии може да получиш ако от 60 паднеш на 40, 45
и какво значи пясъчен часовник по-точно

nIkEnCeTy_bE
06-18-2016, 19:36
Винаги съм била слаба, просто съм висока и килограмите ми са малко за моята височина. Сега съм окей на килограми, дано се задържа така. Просто за моята височина, когато отслабна доста си личи. Няма да казвам къде имам стрии, мен ми е ясно, че не могат да се махнат. Аз говорих за гърдите и когато отслабнеш цялостно, тъй като аз имам слаба горна структура, това ясно си личи. Пясъчен часовник, по принцип, означава, че имаш равни пропорции горе и долу. Но, честно казано, може и да отивам към круша, защото имам широк ханш.

LoadRunner
06-18-2016, 19:38
още нещо, имате стрии щото не се грижите за себе си от малки, нямате навици от майките си
ако сте се мазали с кремове или дори мас която си е 6лв килото и става за тяло нямаше да имате стрии
и в заключение сигурно всяка втора жена има стрии а всяка 3та по циците

nIkEnCeTy_bE
06-18-2016, 19:39
Е, да, не съм се мазала като малка, но съм спортна натура и съм спортувала. Просто явно при мен бързия метаболизъм и израстването не дойдоха постепенно, а изведнъж. Откъдето имам и други проблеми с костната структура.

LoadRunner
06-18-2016, 19:48
ти верно си висока, беше писала нещо към 175
ама са пък костната структура :д кво тр да значи това

nIkEnCeTy_bE
06-18-2016, 19:50
Е, няма значение, просто не съм обърнала внимание на някои други неща и съответно родителите. Както и да е. То да си висок вече го смятам за недостатък, особено със сравнително ниския ръст на българите. (конкретно мъжете)

LoadRunner
06-18-2016, 19:52
ниския ръст на българите. (конкретно мъжете)
това не съм го чувал до сега, пак нещо ме смайваш
и какъв е ниския ръст на българите според твоята статистика

nIkEnCeTy_bE
06-18-2016, 19:56
Ами виждала съм мъжете в другите страни, най-вече на запад. Доста по-високи са. Тук на Балканите, мъжете обикновено са с ръст (говоря средно) 1,75-1,85. Имам наблюдение около моето обкръжение и дори като съм тренирала. Гледам го от моята гледна точка на високо момиче - да си намериш по-висок е малко... трудно. Зависи де. Висок спрямо моите предпочитания говоря над 1,85.

LoadRunner
06-18-2016, 20:03
аз съм 180-182 и не се чувствам хич хич ама хич нисък как да ти го кажа по-ясно, и не само че не се чувствам ами и просто не съм а ти това се опитваш да изкараш на "балканските мъже"
а ти над 185 отиваш в няква крайност и пак странно да кажеш 185 средно хахах

nIkEnCeTy_bE
06-18-2016, 20:05
За мен над 1,85 е високо. В никакъв случай не казвам, че подбирам хората така, ама ако имам някакви "претенции" за нещо спрямо отсрещния човек, ръста, може би, ще е такова. Да не говорим, че аз нося и токчета в ежедневието понякога и сложи още 7-8см. - 1,82 как ти звучи?!

LoadRunner
06-18-2016, 20:11
ама ако имам някакви "претенции" за нещо спрямо отсрещния човек, ръста, може би, ще е такова. Да не говорим, че аз нося и токчета в ежедневието понякога и сложи още 7-8см. - 1,82 как ти звучи?!

разбираемо

black pearl
06-18-2016, 20:58
Няма как да се премахнат стриите за съжаление. Не си набивай комплекси , ходи си на плаж и изпбщо не се притесняай. Хората с перфектни тела за изключително малко. Всеки има недостатъци. Аз стрии нямам ,въпреки че от 70 кг станах 48-49.За сметка на това имам белези по рождение и периодично ми се появява депигментация на кожата. Затова един съвет ,когато искате да отслабнете го правете бавно и постепенно,без да бързате за да няма такива резултати.

KaRiNa.Ni
06-18-2016, 21:20
Всички хора имат недостатъци,ако не се приемеш с дадения недостатък значи като човек не се харесваш. Никой не е перфектен едни са много ниски други пък са много високи трети пък много дебели и т.н

nIkEnCeTy_bE
06-18-2016, 21:27
Всички хора имат недостатъци,ако не се приемеш с дадения недостатък значи като човек не се харесваш. Никой не е перфектен едни са много ниски други пък са много високи трети пък много дебели и т.н

Ако недостатъците ти не включват това да мрънкаш и да се оплакваш, не трябва да се ограничаваш до това. Никой не иска да е дебел, повярвай ми. Но повечето хора решават да се оплакват и се успокояват с това, че е недостатък. Еми не, не е. Има начини. Да, никой не е перфектен, но има неща, които могат да се оправят, но ограничението не идва от тялото.

KaRiNa.Ni
06-18-2016, 21:34
Ако недостатъците ти не включват това да мрънкаш и да се оплакваш, не трябва да се ограничаваш до това. Никой не иска да е дебел, повярвай ми. Но повечето хора решават да се оплакват и се успокояват с това, че е недостатък. Еми не, не е. Има начини. Да, никой не е перфектен, но има неща, които могат да се оправят, но ограничението не идва от тялото.

И дебелите хора имат самочувствие по-точно момичетата хич не им пука че сланините им висят от дрехите те си ходят с къси поли и прилепнали дънки,но важното е че имат самочувствие и не се оплакват че са дебели а са се приели такива каквито са.Да права си тук че почти всеки се оплаква с нещо незначително,което няма да го направи по-малко човек.Просто явно е по-лесно да се оплакваш и да те успокояват от колкото да се вземеш в ръце.

anonimna:D
06-21-2016, 14:53
Loadrunner по-глупави коментари не бях чела скоро :Д И аз имам стрии и то на гърдите, ако ме видиш някой ден на плаж( недай се боже да се видим) не ме гледай, като не ти харесва. До авторката- мило момиче, знам какво ти е. В началото като ми се появиха стриите и аз се чувствах ужасно. Криех се, не ходих на море и така, много ме беше срам. Но някак си с течение на времето го преодолях, както и ти ще го преодолееш. Не трябва да те интересува хорското мнение. Няма перфектни хора. Аз лично никога не съм ходила с разголени блузки ( все пак имам и големи гърди, та не стига, че всички там ме гледат, ами ако се облека и с някакво дълбоко деколте, хептен неловко ще се чувствам), но ходя по язовири, по море, пека се колкото се мога повече с по изрязани бански и така доста ми се позаличиха стриите. Другото, което ми попомогна, но временно, е пречистена свинска мас. Пречистена няколко пъти със студена вода, а накрая с розова вода, за да мирише хубаво. Така няма и помен от миризмата на маста. Но аз за такива неща не съм постоянна и като спрях да се мажа пак започнаха да се виждат, защото като се мажеш редовно почти не личат. Ама да ти кажа ли, не си представям да се мажа всеки ден с мас, защото си е бая мазничко и лично мен ме дразни, заради някой си, който ще ми вади доводи да правя атлетично тяло, защото иначе за нищо не съм ставала едва ли не.