PDA

View Full Version : Художествена гимнастика - твърде късно?



daipet
06-18-2016, 19:21
Късно ли ми е на почти 13 да се занимавам с художествена гимнастика? Висока съм 166 см - 48 кг, но с малко усилия мога да сваля, ако се наложи. Мога основните гимнастически упражнения. Тренирала съм балет сериозно да 8годишна. Възхищавам се на златните момичета и не спирам да гледам състезанията им. Смятам да започна да се храня почти като тях. Лятото започва и ще се постарая да тренирам всекидневно - плуване, колоездене, бягане, перфектен женски шпагат, катерене по планините и т.н. Въпреки че догодина ще съм 7ми клас, ще се постарая да отделям поне по час в седмицата. Та... на въпроса. Много ли е късно? Някъде бях чела, че Бианка е започнала с худ. гим. на 12, а преди това е тренирала балет.

KaRiNa.Ni
06-18-2016, 21:43
Ще се наложи да сваляш килограми това е ясно но е трябвало от малка да започнеш да се занимаваш с худ.гимнастика балета си е балет и той не е от значение макар че е един добър старт.От 6-7 годишна си трябвала да започнеш да тренираш този спорт за да се развиеш за по-нататък а именно сега на тази възраст да ходиш по състезания и от теб и от работата ти като спортист зависи колко добра и известна ще станеш.В спорта който искаш се започва от ранна детска възраст и се спира на 25 години.

Lissa20
06-22-2016, 19:52
Като цяло никога не е късно за каквото и да е. Но лично за този спорт, ако искаш го тренираш, то тогава действай, но разучи повече като цяло за спорта и за лишенията и препятствията, през които трябва да преминеш, за да се получи нещо. Ако имаш желание ще се научиш на всичко. Важното е да си готова за всякакви последствия, защото това е сериозен спорт. Успех и умната ! :)

sevdalina
06-25-2016, 19:33
Имаш ли достатъчно желание и амбиция, никога не е късно за нищо.