PDA

View Full Version : СПЕШНО! Как се намира лице на фигура в Exel??!



gurl21
06-18-2016, 21:18
В понеделник ще ме изпитват на Exel,а аз си нямам представа как се работи с половината функции на глупавата програма.Госпожата е малко особена и не смеех да я питам повторно,защото веднъж като го обясни не обича много да повтаря и обикновено очаква да го разберем от първия път. Всички съученици,които попитах са забравили как се намира лице и обиколка но геометрична фигура в Ексел,защото беше преподавано преди месеци и никой не може да ми обясни. А в понеделник ще ме изпитват на това.Просто не мога да намеря човек,когото да попитам,защото никой не знае. Дори и в интернет не намерих стъпка по стъпка как не намира лице или обиколка.Моля някой тук да ми обясни или да ме пренасочи към друг форум,който е с по-различна тематика и където ще знаят да ми обяснят със сигурност. Така,изпитването се състои в това,че госпожата ще ми даде някоя фигура по неин избор и аз трябва да намеря лицето и обиколката й,използвайки командите в Ексел и знаейки формулите за лице и обиколка. Предполагам,че не е най-сложната за изпълнение задача,но няма кой да ми покаже как става,за да го схвана. Моля тук,ако някой знае да ми опише стъпка по стъпка командите,които се използват,в кои клетки се въвеждат данните и как точно се случват нещата.По принцип такива неща се обясняват нагледно,но в момента съм толкова отчаяна,че се хващам като удавник за сламка за коментарите в този форум. Освен това не знам дали има значение,но в къщи и в училище сме с Microsoft Office Exel 2010. Помогнете ми!

aurissaaaaa
06-19-2016, 00:30
https://www.youtube.com/watch?v=MUAr9Vh0PjI

изобщо не съм пипал ексел , дано ти помогне видеото

Риннеган
06-19-2016, 11:00
Не мисля,че мога да го обясня много добре ама ще се пробвам.

Правиш си няколко графи.

Първите графи:
Ако имаш правилен n-ъгълник,тогава правиш графа само за една страна(щот всяка страна е равна).Ако n-ъгълникът е неправилен,ще трябва да направиш отделна графа за всяка страна.

Втора графа:
Правиш една графа за височина или апотема

Трета графа :
Обиколка

Четвърта графа :
Лице

В графата за обиколка пишеш формулата =SUM(x+x+x+........),където x са координатите на стойностите за всяка страна.
Примерно : =SUM(G3+H3+I3+J3)

По същия начин пишеш за лице,само че пишеш формулата и вместо страните,пишеш техните координати в екселската таблица.

http://imgur.com/ahEvX9h

gurl21
06-19-2016, 15:20
Благодаря,сега ще пробвам,следвайки твоите упътвания! :)