PDA

View Full Version : Търся мнение ?



Cw7777
06-20-2016, 13:04
Здравейте ! Благодаря ви предварително за отговорите и се извинявам, ако темата ми не е на правилното място, но съм нова !
Сега към проблема... Баба ми е на 66г. оплаква се от световъртеж, залитане, и че губи равновесие. Казва, че чувства изтръпналост на половината част от лицето. От доста време е така . Наплашила се е и не иска да излезе дори до магазина, защото си мисли, че ще падне. И си втълпява разни неща, че е болна от какво ли не. Беше на различни лекари, невролози и те не дават диагноза. Казват, че тази изтръпналост на лицето ще намали, но винаги ще си я има, и че повечето е от притеснение, нерви и т.н.
Възможно ли е всичко наистина да е от психическо натоварване, защото имахме доста семейни проблеми в последно време и тя приема всичко доста навътре и винаги се притеснява за всичко, даже попрекалява . Пиша ви за да мога да успокоя най- вече нея и да разбера някой имал ли е същите симптоми и на какво най- вече може да се дължат те и има ли нужда от притеснение ?

KaRiNa.Ni
06-20-2016, 14:11
Когато си на възраст от всичко може да е разболееш,но старите хора не бива да прекаляват с нервите и притеснението,защото така става още по-лошо.Наблюдавам как онези възрастни,които не се дават на младите и ходят навсякъде по екскурзии,концерти и т.н са здрави дори и нещо да ги боли те не го взимат на сърце и продължават с динамичния живот,до като от самата възраст вече не им натежи.

Cw7777
06-20-2016, 15:36
Напълно съм съгласна, но как да обясниш това на човек който не иска да те разбере и се притеснява за най - малкото нещо ....

Indistinct
06-21-2016, 05:25
За жалост не можеш.
Цял живот са живели по такъв начин. На такава възраст не биха могли да се променят, още по-малко да бъдат променени.

tori
06-28-2016, 07:51
Може да е и физиологичен проблем. Кога започна да се проявява? Има ли ЯМР? Пълна кръвна картина? С невролозоте обсъждали ли сте изследвания за Б12, хомоцистеин и ММК? Възможно е да става въпрос и за микро инсулт, за това питам за ЯМР, макар че има случаи, в които не се улавя от ямр/скенер и диагнозата се поставя на юнашко доверие.
Провери ѝ лекарствата във Фрамар за странични ефекти и съвместимост едно с друго. Има комбинации, които се изписват заедно задължително и такива, които в комбинация могат да убият кон.

ДОТА
06-28-2016, 09:43
хохохохо
новата калпазанка е Тори

tori
06-28-2016, 12:12
Чак па калпазанка... Айде, айде.