PDA

View Full Version : Impressions of a foreigner



drcoolboy2
06-23-2016, 11:59
Използвал съм Google Translator, защото аз не знам български и се надявам на преводача свърши добра работа, извинения, ако има някакви грешки!

Здравейте българи
Аз съм основно чужденец, от Индия и уча медицина в Медицински Университет, Плевен. Винаги съм бил заинтригуван да знам повече за вашата култура, традиции и начин на живот. През празници последния уикенд, аз отидох на екскурзия до Враца; родния град на моя български приятел, когото познавам от по-рано, тъй като ние взаимно се работи за онлайн краудсорсинг компания. Този човек е направил много за мен и ми помогна да се установят тук по-рано, тъй като може да сте наясно; езика е голяма пречка и имате нужда от български, за да се направи нищо и всичко, особено в Плевен. В такъв егоист свят като днешния, това е наистина трудно да се намери такива хора, които излизат от пътя си, за да помогне на непознат и да направят толкова много за него, за тяхна сметка.

Той ме бе поканен да дойде да посети семейството си и красива родния си град, за да мога с радост приел предложението, и бих искал да споделя това пътуване с вас. На първо място, аз бях толкова нервна, за да отиде от българските влакове, тъй като това е първият ми път (плюс факта, че няма директен влак от Плевен до Враца, но ти трябва да влакове се променят по Mezdhra - което означаваше, лесно се губи, ако дон "т успя да открие втори влак в рамките на кратко време на транзит, тъй като те спре на гарата само за 1 мин), но за щастие, младите хора наистина ми помогнаха много, от намирането на мястото си, за да се гарантира, че се надолу в правилната станция, наистина бих искал да благодаря на всички ви за това, че като полезен характер. :) Ако не беше ти, щях да не е в състояние да пътува с влакове, хаха! Дневна с български приемно семейство е като сбъдната мечта за всеки пътник / туристическа тъй като това всъщност е "истински" веселбата, като в сравнение с посещение на място и отседнал в хотел. Вие оставате с местните жители и ще получите едно наистина добро усещане, това е като мечтата на всеки пътник. Посетихме Леденика пещери, което е наистина, наистина невероятно; както и красивите Стара планина и Скакля водопади. Отделно от това, когато отидох там; Имах късмет, че не е един непрекъснат културен фестивал (или дни ..), така Регионалния музей е безплатно и имаше много невероятни програми, подредени. Един автобус с Мадам Тюсо-подобни статуи на велики хора; традиционна българска танцова програма, музика, храна, конна езда! Също така, в музея в себе си е наистина прекрасно. След това, новоизграден Батман-тематични Леденика парка е наистина просто страхотно също. Тя имаше само 5D кино в цялата БГ, и предполагам, че децата ще се радва на 5D-доста опит! Ние също имахме традиционна българска храна. Очевидно, баща на Гай обича готвене; Взех няколко храни от моята култура за тях да има вкус, и те обичах тези! Той дори варени един от черни очи ми грах (зърна за сънародници), от моята култура; и тя е вкусна! Какво невероятно съчетание от култури. Аз наистина нямам думи за това пътуване и невероятно време, плюс прекрасно гостоприемство, което е наистина похвално. Ето един Photobucket линк към няколко снимки от пътуването, направете имат поглед: -! Http://s154.photobucket.com/user/78787878787/library/Trip%20to%20Vratsa
Всичко на всичко, това е просто невероятно и аз съм наистина развълнуван от този вид гостоприемство и добри хора като теб! Благодаря ви хора :)