PDA

View Full Version : ЕС



golemiq_korab_minava
06-24-2016, 10:56
началото на разпада дойде . ингланд е вън

Ivaaaaa
06-24-2016, 11:14
От което кой печели? Не и те.

Indistinct
06-24-2016, 11:15
началото на разпада дойде . ингланд е вън

Може да имат правилно предчувствие.

golemiq_korab_minava
06-24-2016, 11:17
Великобритания винаги е била дясната ръка на САЩ. Няма да има победители в Европа

defender
06-24-2016, 11:24
Според мен в Европа има твърде голяма наситеност от много народи с различен манталитет, затова трудно могат да бъдат обединени в един общ съюз и трябва да се разделени на поне 2-3 съюза. Например в нашата зона, един Балкански съюз ми звучи добре.
Лошото е че по-малките съюзи няма да са толкова икономически конкурентни.

defender
06-24-2016, 11:35
Жалко, че сега ги няма трите мега политически евроатлантически интелекта - ауриса, дарки и търнала. Но предполагам, че сега са в тежък депресивен шок и не им се говори.

deitona22
06-24-2016, 11:44
началото на разпада дойде . ингланд е вън

Ако са прави "експертите",ще започне ефекта на доминото...това за нас не се знае колко ще е на добре.

Dwyd96
06-24-2016, 11:59
Още не е излязла от ЕС и паунда се срина...

golemiq_korab_minava
06-24-2016, 12:02
Балкански съюз е все едно да искаш да македонец да прегърне българин , дефенди, мисли малко

Висшеградската четворка също няма да я бъде. Такива малки съюзи нямат достатъчно сили за каквото и да е.
Доминото не е задължително да последва веднага, заради Великобритания.

В момента не знам дали съществуват условия за създванена нов ЕС, по друг модел. Защото ЕС НАБЛЕГНЕТЕ , е създаден в това време, след втората световна, в което бива изцяло прикрепен към Западния полюс на САЩ. какво ли разбирате.


Сега положението е друго, горещо.

deitona22
06-24-2016, 12:07
Сега положението е друго, горещо.

И ще става още по-горещо...прекалено горещо за някои държави.

defender
06-24-2016, 12:10
Балкански съюз е все едно да искаш да македонец да прегърне българин , дефенди, мисли малко

Че в ЕС не е ли същото. Македония сега да не би да не се стреми към ЕС, където е България. Тая омраза между македонци и българи е абсолютно изкуствена.

golemiq_korab_minava
06-24-2016, 12:11
И ще става още по-горещо...прекалено горещо за някои държави.

приеми го като необходим преход от различните цикли и етапи на преминаването ни

golemiq_korab_minava
06-24-2016, 12:18
Тая омраза между македонци и българи е абсолютно изкуствена.

Изкуствена, но затвърдена. Чети история и не говори глупости. На Балканите няма разногласия, няма и слилна държава. Балканите са с нищо по-различно от Арабските племена, фигури за световнитесили. Има обстоятелства, които пренебрегваш. Има сили, които подценяваш. Има хора, които надценяваш. Ти да не си мислиш, че утре някой наш премиер ще направи съюз без никаква опора, с държави на същото положение. Това ще свървши с една провокация. И да не навлизам по-навътре.

defender
06-24-2016, 12:21
Има и друг вариант, САЩ, Русия и Турция само чакат ЕС да се издъни и веднага ще си го поделят, едва ще допуснат да настане някакъв хаос. Ама тъй като руснаците и гърците имат претенции към Истанбул, ще стане интересно как Русия и Турция ще се разберат.

defender
06-24-2016, 12:24
Изкуствена, но затвърдена.

човече, от историческа гледна точка, в момента в ес има много по-фрапиращи случай на сътрудничество между държави, които преди са били врагове.

Дори Украйна се прегърна с Германия, дето преди 50 години се тепаха като животни.

golemiq_korab_minava
06-24-2016, 12:25
1) гърция Истанбул няма да види жива.

2) поделението, което започна, няма да е поделение, на доброволен принцип и честни ръце.

golemiq_korab_minava
06-24-2016, 12:26
човече, от историческа гледна точка, в момента в ес има много по-фрапиращи случай на сътрудничество между държави, които преди са били врагове.

Дори Украйна се прегърна с Германия, дето преди 50 години се тепаха като животни.

повече няма да си пиша с теб. Ти дори не си прочел темата.

ДОТА
06-24-2016, 12:30
Дори Украйна се прегърна с Германия, дето преди 50 години се тепаха като животни.

вземи прочети малко история
украинците имаха нацистки отряди

defender
06-24-2016, 12:34
вземи прочети малко история
украинците имаха нацистки отряди
"Украинци съставляват и значителна част от Червената армия, както и от нейното командване.
Общият брой на цивилните жертви в Украйна по време на войната се оценява на 7 милиона души"

golemiq_korab_minava
06-24-2016, 12:39
"Украинци съставляват и значителна част от Червената армия, както и от нейното командване.
Общият брой на цивилните жертви в Украйна по време на войната се оценява на 7 милиона души"

С едно изрчение погледнато на момента изводи ли си правиш? Хайде прочети още малко, и ще разбереш, че Русия е била ликвидирала много пъти в историята украинската нация. Украйна подкрепя инвазията на Хитлер.

defender
06-24-2016, 12:45
Човек въпроса беше, че в ЕС има държави, които исторически имат много по-дълбоки конфликти, а ти ми говориш за България-Македония, че не можели да влезнат заедно в някакъв съюз.

Няма смисъл да се вдебеляваме в излишни приказки. Не знам защо се правиш на циркаджия.

golemiq_korab_minava
06-24-2016, 13:12
Напекнах ти вече как Германия направи съюз. Наложи се Сталин американците да елиминират един елит, за прекарат стени. За това ти споделих за обстоятелствата.

ДОТА
06-24-2016, 13:40
"Украинци съставляват и значителна част от Червената армия, както и от нейното командване.
Общият брой на цивилните жертви в Украйна по време на войната се оценява на 7 милиона души"

знаеш ли, че Сталин е принудил с оръжие украинците да се защитават
иначе тия капути щяха да гледат как руснаци умират и да си седят по къщите
даже нацистите са ги трепали като хлебарки, а те са се бутали на тяхна страна

aurissaaaaa
06-24-2016, 13:45
Жалко, че сега ги няма трите мега политически евроатлантически интелекта - ауриса, дарки и търнала. Но предполагам, че сега са в тежък депресивен шок и не им се говори.

Що, аз даже се радвам, че напуснаха ?
Бяха единствената пречка за федерализация на съюза.

ДОТА
06-24-2016, 13:47
мечтай си
тва беше само началото
сега и другите виждат, че е възможно
не всеки иска педали за съседи

defender
06-24-2016, 13:49
знаеш ли, че Сталин е принудил с оръжие украинците да се защитават
иначе тия капути щяха да гледат как руснаци умират и да си седят по къщите
даже нацистите са ги трепали като хлебарки, а те са се бутали на тяхна страна

Ами то и скоро се видя, че в Източна Украйна и Западна Украйна, живеят два различни по манталитет народа. Едните пак бяха на страната на Русия, другите на ЕС. Сигурно така е било и тогава.



Бяха единствената пречка за федерализация на съюза.

Защо да са били пречка, толкова източноевропейци си изкарваха хляба там и имаше интеграция? А сега визи, мизи?

aurissaaaaa
06-24-2016, 13:56
Няма какво да си мечтая.
Премиерката на Шотландия преди половин час каза, че ще има втори референдум за отцепване от Обединеното кралство и влизане в ЕС.

Англичаните явно дори не осъзнават какъв автогол си набиха

http://www.theguardian.com/politics/2016/jun/24/alex-salmond-second-scottish-independence-referendum-is-certain

defender
06-24-2016, 13:58
Англичаните явно дори не осъзнават какъв автогол си набиха


Явно хората си имат причина, явно им е дошло до гуша от неолибералния курс на ес и че никой не се съобразява с тях. Вместо европейските политици да си вземат поуки, те ги обвиняват. Ама то нищо не става без причина.

aurissaaaaa
06-24-2016, 14:00
Защо да са били пречка, толкова източноевропейци си изкарваха хляба там и имаше интеграция? А сега визи, мизи?

Федерализация означава прехвърляне на власт от местно ниво към европейския парламент.

Източноевропейците ще продължат да си работят там, не ги мисли. Англичаните ако искат достъп до европейските пазари, ще трябва да спазват същите разпоредби като тези на пълноправните членове на ЕС. На практика ще са като Норвегия и Швейцария - свободен достъп до пазара на труда в замяна на достъп до европейските пазари.

Решението им като цяло си беше глупаво - досега се ползваха със сериозни привилегии и вноската им беше значително по-ниска от това, което трябва да бъде. Плюс това като член на ЕС си връщаха и друга част от парите през инвестиционни проекти на съюза.

Сега ще плащат като Норвегия, имигрантите от ЕС пак ще могат да си работят там, пак ще трябва да спазват законите, които ЕС прокарва, но няма да имат думата. Като цяло си беше идиотско решение.

defender
06-24-2016, 14:03
свободен достъп до пазара на труда в замяна на достъп до европейските пазари.

Ами то целта на ес не е ли била точно това, пазар без граници, ама те се изхитриха и впоследствие почнаха да промиват мозъците на народите с някакви нови ценности. И англичаните им казаха, ай сиктир.

aurissaaaaa
06-24-2016, 14:09
Ценности ? Ако свързваш ЕС с 'гей ценности' и смяташ, че хората заради 'гей ценности' са гласували да излязат ... еми ...

http://www.pewresearch.org/fact-tank/2013/12/12/eastern-and-western-europe-divided-over-gay-marriage-homosexuality/

ко да ти кажа, дори за България процентът е почти 50.

Виж това вече е по-интересна карта :
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/05/19/article-2632603-1E027A9100000578-487_962x645.jpg

Излязоха, 'щото са скръндзи, ама сега 3 пъти по-скъпо ще им излезе.

ДОТА
06-24-2016, 14:11
Решението им като цяло си беше глупаво - досега се ползваха със сериозни привилегии и вноската им беше значително по-ниска от това, което трябва да бъде. Плюс това като член на ЕС си връщаха и друга част от парите през инвестиционни проекти на съюза.
Сега ще плащат като Норвегия, имигрантите от ЕС пак ще могат да си работят там, пак ще трябва да спазват законите, които ЕС прокарва, но няма да имат думата. Като цяло си беше идиотско решение.

май не схващаш, че след като те с огромните си привилегии, даже миналата година още им позволиха, са решили да напуснат, значи нещо не е както трябва в тоя съюз.
само шибани проституки биха позволили някой друг да им определя законите
100-те ни еврогея и помощен персонал в Брюксел получават сума за заплати, с която в България биха се изхранили 10 000 човека, а тия педалчета там не са свършили работа и за една филия хляб

aurissaaaaa
06-24-2016, 14:16
Не ги определя 'някой друг', а парламента.
Закон не може да мине без да е одобрен от европейския парламент, за който ти гласуваш.
В комисията пък се изпращат хора от правителството на всяка държава.
За правителството си гласуваш на местните избори, а за европейския парламент - на европейските.


след като те с огромните си привилегии, даже миналата година още им позволиха, са решили да напуснат, значи нещо не е както трябва в тоя съюз.

http://ichef.bbci.co.uk/news/560/cpsprodpb/F2A6/production/_90081126_eu_referendum_maps_app_images_624_result s_no_title.png

Достатъчно е да видиш кои райони са гласували за излизане и ти става ясна картинката.

Не знам мен ли се опитваш да баламосваш или себе си. Тия глупости, които пишеш, може и да минават в комент секцията на блица, която е lowlife свърталище, но не ми ги сервирай на мен ако обичаш.

defender
06-24-2016, 14:17
Излязоха, 'щото са скръндзи, ама сега 3 пъти по-скъпо ще им излезе.
И като си представиш, че те са едни от богаташите в ЕС, А ако живееха в нашите условия, сигурно и секунда нямаше да издържат в ЕС.

Не знам какво ги е издразнило ама мисля, че не е това, че са скръндзи.

ДОТА
06-24-2016, 14:18
аз знам кои са гласували срещу излизането
смешните педали в ситито им
преди години Англия беше нещо
същите тези живели тогава
сега гласуваха за излизане

aurissaaaaa
06-24-2016, 14:25
иванчо пръдна и на марийка й потече носа

а две пуйки правеха любов с еднорог

ДОТА
06-24-2016, 14:28
Украйна изрази готовност да замести Великобритания в ЕС
Да спасим Европа като континент, призовават в Киев
http://www.blitz.bg/news/article/422914
Депутатът от Върховната рада Анна Гопко заяви, че Украйна е готова да заеме мястото на Великобритания в Евросъюза. Коментарът по повод решението на британците да напуснат ЕС бе публикуван на личната й страница във Facebook

така като се замисля
май желанието на тия кретени да влязат
означава, че ЕС вече е свършил

aurissaaaaa
06-24-2016, 14:33
абе нз ама аз се притеснявам бая повече от изборите в САЩ.

Ако вземат да изберат Хиларито, както малко не е наред с главата женицата и иска да ги въоръжава, САЩ ще вземат да въоръжат Украйна, и както са се надъхали, ще изринат Мурзилия чак до камчатка

defender
06-24-2016, 14:36
ще изринат Мурзилия чак до камчатка

Но и да не забравяме, че една ядрена ракета от Москва до Вашингтон е там за 18 минути.
Още докато Хиларито не си е сложила сутрин грима.

ДОТА
06-24-2016, 14:38
мда, а Русия вероятно ще седи само
щото за два часа не могат да изпепелят
цялата територия на Украйна
и никой няма да посмее да им каже нещо
тва оръжие освен с камили да го вкарват
ама като знам западнато оръжие
сигурно ще им дадат пушки от Виетнамската война

aurissaaaaa
06-24-2016, 14:41
Е, ти пък сега. Те просто ще се загубят няколко стотин ейбръмса по време на екскурзия в западните покрайнини на Украйна.

Кога пък САЩ са въоръжавали някого тайно.

ДОТА
06-24-2016, 14:43
руснаците и без това трябва да се преоворъжат в следващите две години
а те знаем, че старо оръжие не унищожават, тъкмо да го употребят някъде
както направиха в Сирия и накараха целия западен свят да се насере

aurissaaaaa
06-24-2016, 14:44
Е насраха се, да.

Чудя се колко са платили за един от 2-та пленени от ислямска държава Руски Т-90.

Аз със сигурност бих си го купил да го поразгледам.

ДОТА
06-24-2016, 14:46
със сигурност повече
отколкото Китай плати на сърбите
за "невидимия" им самолет
свален с оръжие от 70-те години

golemiq_korab_minava
06-24-2016, 14:54
Все още Европа е обезвъоражена. Като нас. Що се хващате.

Грозния
06-24-2016, 20:50
Според мен в Европа има твърде голяма наситеност от много народи с различен манталитет, затова трудно могат да бъдат обединени в един общ съюзТия народи, за които говориш дойдоха в Европа отвън!

Има и друг вариант, САЩ, Русия и Турция само чакат ЕС да се издъни и веднага ще си го поделятПочваш да загряваш вече :D!

Но и да не забравяме, че една ядрена ракета от Москва до Вашингтон е там за 18 минути.... както и ракета от Вашингтон до Москва :D!

ДОТА
06-24-2016, 20:53
... както и ракета от Вашингтон до Москва :D!

тая ракета дори няма да успее да прекоси руските граници

defender
06-24-2016, 20:55
тая ракета дори няма да успее да прекоси руските граници

Сигурно говориш за с-400?



... както и ракета от Вашингтон до Москва :D!
Аз лично не знам дали американците имат толкова бърза ракета и толко далекобойна, а и като ги знаем колко са добре с ракетните двигатели

haritov
06-24-2016, 20:56
... както и ракета от Вашингтон до Москва :D!


руснаците имат ракети които са в космоса и могат да бъдат стрелнати по всяко време та 18минути са много време
нямаш време даже и кафе да пиеш

не случайно Русия има въздушно космически войски

ДОТА
06-24-2016, 21:20
Достатъчно е да видиш кои райони са гласували за излизане и ти става ясна картинката.


70% от гласувалите в Лондон са против излизане
60% от жителите на Лондон са мургави
то се вижда и от кмета им

ДОТА
06-24-2016, 21:27
и малко от Кеворкян

Както се очакваше, телевизиите не се справиха и с Брекзит-а.
И Господ да мине случайно през България, те и това ще проспят.
Разчитаха пак на нашите папагали, от които нищо оригинално не може да се очаква.
Нито една телевизия не си направи труда да осигури коментарите на влиятелни английски анализатори.
В замяна на това цъфна френският посланик Ксавието – вечният бърборан, който е омръзнал на всички – освен на любителите на френски целувки от някои телевизии.
И какво каза?
Референдумът бил победа на Путин!?
Нормалният разум не може да проумее подобни нелепости – освен ако не е опиянен поне колкото Ксавието.
Как да не избяга Британия от тия идиотщини.

***
А Доналд Туск, президентът на Европейския съвет, се оказа син на Фридрих Ницше.
Туск ни припомни думите на баща си: „Това, което не те убива, те прави по-силен“.
Само дето това са думи на Ницше.
Такива хора управляват Съюза.

***
Висши европейски служители били помолени да отложат отпуските си, планирани за месец юли, за да се отдадат на задълженията си.
Ето това е Отдадена Европа.

***
За капак се обади и Нашата Логорея Плевнелиев.
И какво каза гоцеделчевският мислител?
„Брекзит бил ясен знак за ненаучен урок от Историята“.
Това каза нашият провинциал, който си позволява да поучава Велика Британия.
Поучава Британия, поучава Русия – а не може да върже собствените си потури.
И за какъв ненаучен урок говори гоцеделчевския даскал?
Но той така си гази с цървулите из Историята.
Англичаните не забравят такива изхвърляния.

***
Онзи ден пък каза, че Европейският съюз бил гаранцията да няма войни в Европа.
Югославските войни не бяха ли в Европа?
А пък след разпадането на ЕС трябвало да очакваме война.
Пригответе един катър за нашия Главнокомандващ – за да даде урок на британците.

***
Кога ще се отучат нашите цървуланковци да се държат като клоуни?
Известната фраза, която някои приписват на Гьоте, но всъщност принадлежи на Апелес, първохудожника на Елада – „Обущарю – не гледай по-високо от обувките!“ – сякаш е съчинена за нашия Плевнелиев.

***
КЕВОРК КЕВОРКЯН
https://www.facebook.com/kevorkkevorkianVN/?fref=ts

haritov
06-25-2016, 07:38
това е референдум

всичко се решава в парламента

няма да напуснат ЕС напуснат ли го Ирландия и Шотландия ще се отделят от UK

за Англия това е немислимо

да не говорим за инфлацията

ДОТА
06-25-2016, 07:42
това е референдум

всичко се решава в парламента


тва е английския парламент
не е нашенския с 240 свине
англичаните изпълняват волята
на народа си, дори и да не им харесва

defender
06-25-2016, 09:26
това е референдум

всичко се решава в парламента

няма да напуснат ЕС напуснат ли го Ирландия и Шотландия ще се отделят от UK

за Англия това е немислимо

да не говорим за инфлацията

леле, ЕС е същинско робство, няма измъкване.

golemiq_korab_minava
06-25-2016, 09:33
Хайде да залагаме, коя ще е следвашата. Гърция, Италия, Испания, или Франция. Или Унгария Полша и Чехия.

Aeternal
06-25-2016, 09:37
Второто най-търсено нещо в google в деня на референдума е "what is EU", и тук са тръгнали да ми говорят за някакви геройчни англичани, които са се преборили със злия еу :Д
В същото време нашите помаци няма да спрат да защитават вражеските руски интереси.

defender
06-25-2016, 09:40
Хайде да залагаме, коя ще е следвашата. Гърция, Италия, Испания, или Франция. Или Унгария Полша и Чехия.

Залагам на първите две.

Ама нека първо да се приготвят добре, че който напусне ЕС, задължително го очаква изолация като при руснаците.

defender
06-25-2016, 09:45
Второто най-търсено нещо в google в деня на референдума е "what is EU", и тук са тръгнали да ми говорят за някакви геройчни англичани, които са се преборили със злия еу.

Те всички са тъпи (англичани, гърци, руснаци, всички наред са тъпи), само една шайка подлоги на едрия капитала са най-умните ве.

Аз вече като чуя, че някой по телевизията го хвалят, че бил "умен и красив" и веднага подразбирам, че е олигофрен в роля.

ПП: А да, испанците и те бяха тъпи.

golemiq_korab_minava
06-25-2016, 09:47
ахам, Великобритания е силна държава, затова успя да напусне. И заради близките й отношения със САЩ. От друга страна, остава в НАТО. Но ако други държави напуснат, НАТО няма да ги обедниява срещу Русия. Нож с две остриета.
Аз мисля, че Франция вече няма да има подкрепата на Великобритания в някои проблеми, затова има възможност да излезе. Франиця излезе ли - този път ефекта на доминото ще е веднагически. Но като цяло само 1 държава още трябва да го стори. Гърция има мерак, но няма икономика. Полша пък според мен си умира от страх при евентуално отделяне, да не бъде подкрепена военно, заради Русия. Унгария и чехия също имат големи противоречия с мигрантите.

aurissaaaaa
06-25-2016, 10:13
Вие гледайте ако ви се сбъдат мечтите как всичко живо под 30 годишна възраст ще се изнесе на запад, а тук какви ще останете ... мале мале



И без т'ва в Б-я са останали около 2млн души в трудоспособна възраст - още 500К ако се изнесат направо да се закрива държавата

golemiq_korab_minava
06-25-2016, 10:21
Аурисе. Тъп ли си или да? В момента се изнасят българите. Още 200 хиляди, да те поправя са нужни. По статистически данни, това са няма още 1 десетилетие. След това ще има необратни последици. Това е при запазване на сегашните обстоятелства.

Скоро във Великобритания ще искат визи за българите. Сам може дасе досетиш как вратите ще се затегнат. Те излязоха точно, за да прекратят беженския наплив от българи, румънци и куп арабска пашмина. В бъдеще българите ще придобият статус на неидентифицирани мигранти. Ти няма да си с нищо повече за тях от сийска маймуна. Това е удар за нас. Удар е и за англичаните, живеещи у нас. Великобритания в момента е яко смачкана, заради цели в по-далечно бъдеще. Това е като инжекция. Първоначално те заболява, но после те предпазва от болести. И ако си мислиш, че аз се кефя, или си мисля, че ще се оправим от всичко, което става - грешиш. Просто и в двата случая ние ще сме гъз.

defender
06-25-2016, 10:31
Вие гледайте ако ви се сбъдат мечтите как всичко живо под 30 годишна възраст ще се изнесе на запад, а тук какви ще останете ... мале мале



И без т'ва в Б-я са останали около 2млн души в трудоспособна възраст - още 500К ако се изнесат направо да се закрива държавата
Защо да се изнесат на запад, то това е проблема, че дори западните народи също много-много не са доволни от налаганото статукво (Италия, Испания, Англия, във Франция милионни протести).

И само като някой народ, малко покаже характер, и идва търнала да му каже, че е тъп, и после идва ауриса да го заплашва с бедност.
А в същото време същите хора имат претенции, че са някакви супер свободолюбиви - ама явно това е само поза.

Aeternal
06-25-2016, 11:23
Великобритания ако е смачкана държава не ми се мисли България каква е? Климат, за 100000 път - четеш ли се като пишеш?

Дефенди, кво се припозна в горния ми пост и почна пак да сипеш наред?

Ти си корпоративен защитник и фашист, не аз.

А англичаните сега сами си спретнаха един мейдан, щото след резултатите от референдума е редно двете северна ирландия и република ирландия да се обединят, а уелс да стане самостоятелна държава. Гениални са великобританците да. Голям характер, един премиер блъфира в опита си да разиграва целия съюз, не му мина номера и сега я направят още 1 референдум, я си е ебало майката.

defender
06-25-2016, 11:30
А англичаните сега сами си спретнаха един мейдан, щото след резултатите от референдума е редно двете северна ирландия и република ирландия да се обединят, а уелс да стане самостоятелна държава. Гениални са великобританците да. Голям характер, един премиер блъфира в опита си да разиграва целия съюз, не му мина номера и сега я направят още 1 референдум, я си е ебало майката.

Добре, щом има толкова недоволни народи в ЕС, тогава на кого всъщност служи този европейски съюз, с чия воля всъщност се съобразява?

Честно казано откакто сме в ЕС, в България май са вдигнали само цените, двойно.
А да, и дойде финансова криза. Точно 2007 влизаме, 2008 финансова криза. Направо все едно по план-график.

Aeternal
06-25-2016, 11:37
Добре, щом има толкова недоволни народи в ЕС, тогава на кого всъщност служи този европейски съюз, с чия воля всъщност се съобразява?

Честно казано откакто сме в ЕС, в България май са вдигнали само цените, двойно.
А да, и дойде финансова криза. Точно 2007 влизаме, 2008 финансова криза. Направо все едно по план-график.
Да, милиарди долари бяха загубени, за да може България да бъде посрещната в ЕС с криза. :D

А ако искаш да знаеш защо ги има тея кризи, можеш да прочетеш Капиталът на Маркс&Енгелс. Къс/дългъг кредитен цикъл и така нататък .. :Д
И аз не ги разбирам.

defender
06-25-2016, 11:39
Да, милиарди долари бяха загубени, за да може България да бъде посрещната в ЕС с криза.

Откъде бяха загубени, тези милиарди на ЕС, от концесията на златото в Челопеч, от спирането на АЕЦ Козлодуй или от износа на квалифицирана работна ръка, която се вля в западната икономика?

golemiq_korab_minava
06-25-2016, 11:44
Аетернал. Къде въобще мериш България с Великобритания? Великобритания разбира се е яко смачкана. Вече има референдум за отцепване на Шотландия. Кой мислиш, че ще пострада повече? Една държава или целия съюз икономически. България не съществува като държава, ако ще ми я сравняваш тук.

golemiq_korab_minava
06-25-2016, 11:45
Откъде бяха загубени, тези милиарди на ЕС, от концесията на златото в Челопеч, от спирането на АЕЦ Козлодуй или от износа на квалифицирана работна ръка, която се вля в западната икономика?

И прокарването на всякакви стоки, заместващи българските, за които те печелят пари, а не ние.

paradosou
06-25-2016, 12:05
Твърде малко имам понятие от политика, че да си позволя да коментирам, обаче по ред причини и аз по-скоро мисля, че излизането e грешка. То сега очаквано е и някаква каша де - нали събират подписи за втори референдум, шотландците недоволстват, отделно лондончани се разграничават от общия вот... Мармалад 8-).
От друга страна наистина има какво да се желае по отношение на баланса в ЕС - така че хем хем членките да разполагат с достатъчно самостоятелност при взимане на решения (за да не се поражда опасно вътрешно напрежение), хем да се се следва все пак някакъв приемливо единен европейски курс.
Сигурно ще хвърлям по някой поглед на темата... ако вятърът не ме отвее в тотално друга посока xD. Би било интересно Dark да се включи с коментар. :)

Aeternal
06-25-2016, 12:16
Аетернал. Къде въобще мериш България с Великобритания? Великобритания разбира се е яко смачкана. Вече има референдум за отцепване на Шотландия. Кой мислиш, че ще пострада повече? Една държава или целия съюз икономически. България не съществува като държава, ако ще ми я сравняваш тук.

Ще има референдум за отцепването на Шотландия я, сами си го направиха това.

defender
06-25-2016, 12:26
Ще има референдум за отцепването на Шотландия я, сами си го направиха това.

демек, нищо не правете.

и това ми било търнал-либерала, човека на промяната и динамиката.

ти си консерва ве.

defender
06-25-2016, 12:35
търнала и ауриса са най-големите актьорчета в раздела.

haritov
06-25-2016, 12:36
разделяй и владей

нещо ми мирише тук

Aeternal
06-25-2016, 12:41
нещо ми мирише тук

Освен да се изкъпеш....

Малко бавно загряхте, че е разделяй и владей. Ама както дефендито каза, интелигентни, свободни хора, едните искат едно, другите друго, нормално е да се разделят.

defender
06-25-2016, 12:43
Те хората достатъчно са си разделени политически, полово, класово и всякак.

haritov
06-25-2016, 12:44
Освен да се изкъпеш....

Малко бавно загряхте, че е разделяй и владей. Ама както дефендито каза, интелигентни, свободни хора, едните искат едно, другите друго, нормално е да се разделят.

споко скоро ще име и при нас референдум за отцепване на територии и присъединяване към Турция след това

да живее демокрацията

paradosou
06-25-2016, 13:00
търнала и ауриса са най-големите актьорчета в раздела.

къде без раздаване на определения?! :D :D :D
не е хейт, може да бъде весело, ама ако е редовно веселата част отива на кино и темата става инвалид

defender
06-25-2016, 13:08
^Актьор не е обидна квалификация?

Ако кажеш, че "актьор" е обидна квалификация, то така обиждаш всички актьори.

ПП: по същата логика, търнала, одеве като ни нарече "помаци", къде беше да цензурираш?

paradosou
06-25-2016, 13:27
не цензурирам, бе, ваш избор е какви обръщения да си измисляте, дивейте на воля
грам не ми подхожда ролята на мод :D
иначе е повече от ясно, че "актьорчета" В СЛУЧАЯ не е използвано неутрално, ами с насмешка

defender
06-25-2016, 13:31
не цензурирам, бе, ваш избор е какви обръщения да си измисляте, дивейте на воля
грам не ми подхожда ролята на мод :D
иначе е повече от ясно, че "актьорчета" В СЛУЧАЯ не е използвано неутрално, ами с насмешка

Не намерих друга дума, а исках да се изразя.

Как да се изряза без да звучи като насмешка. Дай ми друга дума, дето да звучи по-сериозно.

Грозния
06-25-2016, 13:40
тая ракета дори няма да успее да прекоси руските границине мисла 8)!

Аз лично не знам дали американците имат толкова бърза ракета и толко далекобойна, а и като ги знаем колко са добре с ракетните двигателиПочти щях да забравя (както и вие) - американците имат ядрени оръжия в Турция и Западна Европа :D!

руснаците имат ракети които са в космоса и могат да бъдат стрелнати по всяко времеРусия има ракетни бази в космоса :shock:?!
http://gifsec.com/wp-content/uploads/GIF/2014/10/Obama-LOL-Funny-LOL-Laugh-Laughing-Hilarious-Thats-Funny-So-Funny-Hihi-HAHA-Obama-Obama-Laugh-Obama-Laughing-GIF.gif?gs=a
Да, добре :D!

defender
06-25-2016, 13:44
http://gifsec.com/wp-content/uploads/GIF/2014/10/Obama-LOL-Funny-LOL-Laugh-Laughing-Hilarious-Thats-Funny-So-Funny-Hihi-HAHA-Obama-Obama-Laugh-Obama-Laughing-GIF.gif?gs=a
Да, добре :D!

Да не би да използваш това с насмешка? - значи сега ще имаш проблем с paradosou.

Давай paradosou, ти си.

ДОТА
06-25-2016, 14:09
Почти щях да забравя (както и вие) - американците имат ядрени оръжия в Турция и Западна Европа :D!


http://www.usatoday.com/story/news/politics/2016/06/21/pentagon-close-repealing-transgender-ban/86180930/

даже преведено ще ти до дам, че иначе ще гледаш като теле
Транссексуалните – новите войници в армията на САЩ
http://www.blitz.bg/news/article/423154

golemiq_korab_minava
06-25-2016, 14:15
Без да уБиждам, но нямате напредък в анализирането.

Aeternal
06-25-2016, 14:21
^Актьор не е обидна квалификация?

Ако кажеш, че "актьор" е обидна квалификация, то така обиждаш всички актьори.

ПП: по същата логика, търнала, одеве като ни нарече "помаци", къде беше да цензурираш?

Говорих абстрактно ефенди, ти сам се идентифицира като помак - защитник на чужди интереси, а не на българските.

defender
06-25-2016, 14:30
Говорих абстрактно ефенди, ти сам се идентифицира като помак - защитник на чужди интереси, а не на българските.

Е да, ти говориш с нас, ама в същото време се обръщаш абстрактно не до нас. Значи малко излиза, че в случая си си говорил сам.

От къде да знам човек, объркал съм се, нормално е в този случай.

Terminator009
06-25-2016, 19:42
началото на разпада дойде . ингланд е вън

Това заслужаваха.Особено тъпата Меркел, която обърка цяла Европа с бежанците и се месеше в работите на държавите.Скоро Англия ще бъде последвана и от други държави.

haritov
06-25-2016, 20:16
не мисла 8)!
Почти щях да забравя (както и вие) - американците имат ядрени оръжия в Турция и Западна Европа :D!
Русия има ракетни бази в космоса :shock:?!
http://gifsec.com/wp-content/uploads/GIF/2014/10/Obama-LOL-Funny-LOL-Laugh-Laughing-Hilarious-Thats-Funny-So-Funny-Hihi-HAHA-Obama-Obama-Laugh-Obama-Laughing-GIF.gif?gs=a
Да, добре :D!

не съм казал че имат ракетни бази

та аз поне правя разлика между ракета и ракетна база за разлика от теб

Грозния
06-25-2016, 22:16
не съм казал че имат ракетни бази

та аз поне правя разлика между ракета и ракетна база за разлика от тебЕй верно ли :shock:?! Я пак?!

руснаците имат ракети които са в космоса и могат да бъдат стрелнати по всяко време

http://i49.vbox7.com/o/9f5/9f5cbc0d0.jpg?feature=og

haritov
06-26-2016, 05:29
Ей верно ли :shock:?! Я пак?!


http://i49.vbox7.com/o/9f5/9f5cbc0d0.jpg?feature=og
ми да ясно се вижда какво казвам че имат ракети


никъде не казвам нещо за ракетна база


не знам защо специално за теб трябва да пояснявам с 3 4 поста какво съм казал в един

това говори лошо за теб

Terminator009
06-26-2016, 05:57
И ние трябва да направим референдум за излизане от ЕС.

haritov
06-26-2016, 06:05
И ние трябва да направим референдум за излизане от ЕС.

и да и не

някои само това чакат от друга страна потъваме с кораба

golemiq_korab_minava
06-26-2016, 06:22
и да и не

някои само това чакат от друга страна потъваме с кораба

С мен ли

Terminator009
06-26-2016, 09:51
http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-brekzit/zapochna-se-germaniia-i-finlandiia-iskat-referendumi-6055498
Както казах...

Грозния
06-26-2016, 10:41
руснаците имат ракети които са в космоса

ми да ясно се вижда какво казвам че имат ракети
никъде не казвам нещо за ракетна база

това говори лошо за тебХарката за пореден път се направи на шут :razz:! Сам :)!

С мен лиТи си потънал отдавна 8)!

haritov
06-26-2016, 13:57
Харката за пореден път се направи на шут :razz:! Сам :)!
Ти си потънал отдавна 8)!

всъщност сам доказваш що за стока си

даже няма нужда да пиша по твой адрес ти сам се излагаш

solo_
06-26-2016, 14:12
началото на разпада дойде . ингланд е вън

Кого го е грижа?

Terminator009
06-26-2016, 14:19
Кого го е грижа?

Лично мен не ме е грижа толкова за Англия, но Европейският съюз се разпада.Все пак се очакваше след всичките глупости, които направи Меркел.

aurissaaaaa
06-26-2016, 17:04
Ох, от 10 години се разпада този европейски съюз...

поздрави ; https://www.youtube.com/watch?v=Jo_-KoBiBG0

ДОТА
06-26-2016, 17:57
преди 10 години още си си пикал в гащите
много знаеш кво се е говорило тогава



Харката за пореден път се направи на шут :razz:! Сам :)!

по малоумната ти логика
всеки кораб в морето е
база за ракети

defender
06-26-2016, 20:31
"Как се унищожава един народ - Държиш в зависимост населението, като работещи бедни. От страх да не загуби работата си никой не шуква. Болшинството са заробени с кредити, а частните съдия изпълнители и банките имат чл.417 ГПК, нищо че противоречи на еврозаконодателството.
"Убиваш бизнеса. Страната само на думи има пазарна икономика. Тук могат да оцелеят само фирмите приближени до властта. На останалите пращаш проверки от десетките държавни институции, призвани да убият всякакъв напън да частен, нерегулиран от ТЯХ бизнес.
Въвеждаш хиляди регулации, не спазваш законите, но народа няма сили, нито пари да си търси правата по съдебен ред.
Скапваш образованието, изваждаш на пазара на труда все повече неграмотни, които не могат да се реализират и единствената им алтернатива е да чакат социални подаяния.
Променяш ценностната система на населението.
Не е важно дали си умен, а каква кола караш и колко пари изкарваш, независимо как, и кого познаваш, разбира се!
Да не ти пука колко ТЕ крадат, важното е ти да имаш за храна и екскурзия до Анталия на ултра ол инклузив."

aurissaaaaa
06-26-2016, 21:35
Да, на това му се вика мафия, и идва от русите и тяхната пета колона тук, а не от ЕС.

Погледни Чехия, или Словакия, или Словения, които са все под влиянието на Германия, а не на Русия, както е тук, и ми кажи, че положението е същото и там. Еми не е ...

Няма нищо лошо в това да харесваш руснаците и руската култура - в крайна сметка всеки българин може да усети връзката с българското. Често им сипвам, ама е ей-така, за цирка - да ви полазя и аз малко по нервите така, както вие лазите по моите с глупостите си.

Дано успееш някой ден да се абстрахираш от това и да видиш руската държавност такава, каквато е - мафия и човекомразство.

Electrа
06-26-2016, 21:39
Да, на това му се вика мафия, и идва от русите и тяхната пета колона тук, а не от ЕС.

Погледни Чехия, или Словакия, или Словения, които са все под влиянието на Германия, а не на Русия, както е тук, и ми кажи, че положението е същото и там. Еми не е ...

Няма нищо лошо в това да харесваш руснаците и руската култура - в крайна сметка всеки българин може да усети връзката с българското. Често им сипвам, ама е ей-така, за цирка - да ви полазя и аз малко по нервите така, както вие лазите по моите с глупостите си.

Дано успееш някой ден да се абстрахираш от това и да видиш руската държавност такава, каквато е - мафия и човекомразство.

Най-сетне един трезвомислещ в тази тема.

ДОТА
06-26-2016, 21:53
Да, на това му се вика мафия, и идва от русите и тяхната пета колона тук, а не от ЕС.
Погледни Чехия, или Словакия, или Словения, които са все под влиянието на Германия, а не на Русия, както е тук, и ми кажи, че положението е същото и там. Еми не е ...


вече съм свикнал на липсата на всякакъв смисъл в постовете ти
само дето изброените страни имат много по-добри търговски взаимоотношения с Русия, отколкото ние
само дето руските капитали в България са поне десет пъти по-малко от турските
до 96-та всичко в България си вървеше добре
след това твоите шефове вкараха циганчето костов, което разпродаде ограмната държавна собственост за жълти стотинки
след него онова недоучило келеме симеон довърши това, което комунистите строиха 45 години и което твоите любимци не са в състояние да построят за 10 века

golemiq_korab_minava
06-27-2016, 09:28
Най-сетне един трезвомислещ в тази тема.
Чула от тате ли си нещо дете шарено?

defender
06-27-2016, 10:08
Да, на това му се вика мафия, и идва от русите и тяхната пета колона тук, а не от ЕС.

Погледни Чехия, или Словакия, или Словения, които са все под влиянието на Германия, а не на Русия, както е тук, и ми кажи, че положението е същото и там. Еми не е ...

Няма нищо лошо в това да харесваш руснаците и руската култура - в крайна сметка всеки българин може да усети връзката с българското. Често им сипвам, ама е ей-така, за цирка - да ви полазя и аз малко по нервите така, както вие лазите по моите с глупостите си.

Дано успееш някой ден да се абстрахираш от това и да видиш руската държавност такава, каквато е - мафия и човекомразство.

Ами то значи излиза, че в България съществува следния феномен, че 26 години ни управляват все руски мафиоти, които в същото време подкрепят ЕС и НАТО.

Тогава как да си обясним, че 90% от тези дето са били министри и управляващи са завършили все западни университети и подкрепят ЕС и НАТО и в същото време ти казваш, че били с руската мафия.

Как така при войната в Украйна тези наши руски мафиоти бяха срещу Русия, още си спомням Вигенин, който уж беше социалист, демек руски мафиот, отиде и пръв стисна ръката на Яценюк.

Добре, да кажем Станишката е руски мафиот, но как този руски мафиот стана председател на ПЕС, демек супер европейско признание.

Добре да кажем Орешака е бил руски мафиот, но как този руски мафиот преди да трансферира в БСП, беше дясната ръка на СДС, точно така, дясната ръка.

Да кажем Сидеров е руски мафиот, но партията на този руски мафиот е незначителна и едва ли някога ще управлява, за да и се препише някаква значителна отговорност за дережето, още повече, че Сидеров е произлязъл от сдс.

Добре да се върнем на точката с банките дето с разни криминални закони рекетират хората, но как така в България няма една руска банка, значи излиза, че руските мафиоти гласуват закони облагодетелстваши европейските банки в страната, да могат как си искат да се разправят с хората.

Например една от банките в България се управлява от бивш министър от правителството на Костов - значи сите са руски мафиоти.

А и да не забравяме какво се случи с Гърция, абсолютно същия европейски почерк на банкерски рекет облагодетелстван от закона, но рекет на държавно ниво докато при нас това става на персонално и лично ниво относно всеки човек теглил кредит.

ПП:
"Държиш в зависимост населението, като работещи бедни. От страх да не загуби работата си никой не шуква."

Точно така, световната финансова криза свърши идеална работа. Естествено и тя е предизвикана от руски мафиоти.

Electrа
06-27-2016, 10:47
Чула от тате ли си нещо дете шарено?

Не чух, ама виждам, че си неграмотен социалист. Защо така?

Terminator009
06-27-2016, 10:55
Да, на това му се вика мафия, и идва от русите и тяхната пета колона тук, а не от ЕС.

Погледни Чехия, или Словакия, или Словения, които са все под влиянието на Германия, а не на Русия, както е тук, и ми кажи, че положението е същото и там. Еми не е ...

Няма нищо лошо в това да харесваш руснаците и руската култура - в крайна сметка всеки българин може да усети връзката с българското. Често им сипвам, ама е ей-така, за цирка - да ви полазя и аз малко по нервите така, както вие лазите по моите с глупостите си.

Дано успееш някой ден да се абстрахираш от това и да видиш руската държавност такава, каквато е - мафия и човекомразство.

Не забравяй, че ако я нямаше Русия, теб нямаше също да те има.

Terminator009
06-27-2016, 10:56
Най-сетне един трезвомислещ в тази тема.

Ако на 10 ракии е трезвомислещ...

defender
06-27-2016, 11:30
Сорос: След Брекзит разпадането на ЕС е практически необратимо
"Сорос пише още, че ЕС е станал нефункциониращ и е престанал да удовлетворява нуждите и стремежите на гражданите си."

ПП: Още един руски мафиот, кажи аурисе, кажи ни за него нещо.

Грозния
06-27-2016, 17:56
вече съм свикнал на липсата на всякакъв смисъл в постовете тиТи си свикнал с липсата на смисъл и в твоите постове :razz: 8)!

до 96-та всичко в България си вървеше добреАми да - мафията вилнееше по улиците и фалира държавата :x!

haritov
06-27-2016, 18:58
Ти си свикнал с липсата на смисъл и в твоите постове :razz: 8)!
Ами да - мафията вилнееше по улиците и фалира държавата :x!

когато напишеш нещо смислено Чък Норис ще се усмихне

golemiq_korab_minava
06-27-2016, 19:02
Не чух, ама виждам, че си неграмотен социалист. Защо така?

Да виждаш не е достатъчно, цветче. Сега си задай въпроса по-разбираемо, за да се разбере дали искаш да ти пиша нещо в дадена насока, или ще се осмиваме и ирономизираме. Това ниво не е за теб.


И понеже все пак ще приема, че желаеш да научиш нещо за натурата ми, ще ти отговоря.


Да, социалисит съм по светоусещане. Което не виждам да влияе негативно върху околните. Напротив. Социализмът се прилага в едни от най-богатите държави. Като скандинавските. Социализмът отново стои в рамките на капитализма. Той не го изключва. Колкото съм социалист, сега ще те изленадам, че съм от части и капиталист. Капитализъм е обширно понятие. Капитализмът в оптимални граници и приложения - е необходимо да съществува. Той дава стимул на хората да се развиват. В момента този стимул се прилага на основно и примитивно ниво - материализъм ( парични средства). Получава се един ефект, на ненасищане и гонене на личното его. Демокрацията с вкараната либерализация допълнително поощрява тазни негативна форма на развитието.

Но какво се получава вселдствие за малките и недобре развити страни в тази система? - робовладелство, разпад на ценности, свръх консумиране от определени лица и в крайна сметка - разпад, път към създаване на нова система. Защото всяко нещо си има край.


Нито социализмът, нито десните не са решаващия фактор за развитието ни. А системата се прилага мащабно. Мащабно служи за копиране и интегриране на малките единици (бг). Както ти сама нищо не можеш да направиш, ако няма хора, които да ти помагат, колкото и да си мислиш, че заслугата е изцяло твоя, а всичко друго ти е дадено като иструмент, така и държавите сами не определят правилата.

aurissaaaaa
06-27-2016, 19:36
Социализмът в същността си е продължение на либерализмът, и изисква демократично и толерантно общество.

Може национал-социалист да си, или най-обикновен фашист, ама социалист не си.

наздраве

golemiq_korab_minava
06-27-2016, 20:00
dobree :)

defender
06-27-2016, 20:00
Тва Германия и Франция щели да създават супердържава, а ние пак ще сме някъде в далечната периферия, демек в дълбоката провинция.

defender
06-27-2016, 20:18
Социализмът в същността си е продължение на либерализмът, и изисква демократично и толерантно общество.

Ауе аурисе ти да не си станал някЪв религиозен ве. Звучиш като папата. Някакви мормони да не са те вербували..

Според мен богатата каста живее в социализъм помежду си, в някакво мини общество.


ПП: Аурисе, а как се връзва пазарът със социализма, защото пазара по дефолт май не е много социален, тва за него си е чиста загуба.

Пазарът в чистата си форма иска богатите да му поднесът труповете на социално слабите, демек, един вид жертвено агне и курбанЬ. То излиза, че пазара си е жив окултизъм.

defender
06-27-2016, 20:58
Обаче англичаните са взели референдума много сериозно и отговорно, напуснаха дори европейското по футбол.

Държат си на думата, братче.

aurissaaaaa
06-27-2016, 21:54
ПП: Аурисе, а как се връзва пазарът със социализма, защото пазара по дефолт май не е много социален, тва за него си е чиста загуба.

Пазарът в чистата си форма иска богатите да му поднесът труповете на социално слабите, демек, един вид жертвено агне и курбанЬ. То излиза, че пазара си е жив окултизъм.

Ей тва не можете да проумеете гумените глави дето ревете срещу лошия капитализъм - за успешен капитализъм ти трябва общество с висока покупателна способност.

Няма абсолютно никакъв проблем да е 'социално' едно капиталистическо общество - дори напротив. Високи индивидуални данъци и високи помощи за безработните и социално слабите означава повече консумация, което е добре за бизнеса, поне доколкото (не)разбирам от икономика.
Добра здравна система означава по-ниски разходи за издръжка на болните и повече работници -> по-ниски заплати.
Добра образователна система -> повече висшисти -> повече конкуренция и по-ниски заплати и за тях.
Безбройни регулации, закони и процедури -> затвърждаване на монополите, тъй като само големите фирми могат да си позволят да минат през целия бълвоч.

Реално социализмът е рай за капиталистите - плащат абсурдно малко, а получават най-доброто, което човечеството може да предложи. Всичко е частна собственост, но се плаща от държавния бюджет. То всъщност затова и на доста хора не им се нрави идеологията - особено на бедните, които са най-преебани от цялата работа. Имам предвид бедни, но трудолюбиви. Другите са ясни.
Търси проблемът другаде.


// Стига разбира се да затвориш границите и държавата ти да не се превърне в летен лагер за социално слаби, неграмотници и мързеливци.

Или разни мафиоти и бандити, които експлоатират дупки в системата, да се докопат до власт.

defender
06-27-2016, 22:12
Аурисе, направо ми разказа играта. Чак стана безинтересно. Остави някаква надежда на опонентите бе човек, а ти направо със сътрапа.

ПП: ама утре предчувствам как кораба, харитов и дота ше ти сипнат.

golemiq_korab_minava
06-28-2016, 04:43
Като го чета имам чувство, че се намирам в някакъв изолатор с бактерии. Да ми представя социалната икономика в капитализма с някакви негови измислени словоизлияния. Дори не е чел за основните икономически форми и идеологии.

Социалния тип реформи в демократичните държави и модела на капитализма се изразява най-общо в типа на данъците. В единия случай се удрят богатите слоеве повече, което пък от друга страна има също отрицателно влияние. Стимулира се обаче малкия и среден бизнес, премахват се монополите и се увеличават добавките към по-бедните слоеве. За осъществяване на тази политика трябва да се взимат на предвин и куп други социални, културни и икономически факти, за които не съм много наясно. При положение обаче, че държавата няма собствено производство, не бъдейки империя, която да държи световни валути, банки и тнт, социална политика се превръща в едно изгнило петно. Парите отиват за цигани, а инвестиции просто няма. За това казах, че проблемът трябва да се разглежда на други основи. Извън сегашния модел.











Но понеже сме научени да си представяме света в граници, наложени ни точни по определени схеми, вие не виждате и не желаете да проумеете, че има и други алтернативи.

ДОТА
06-28-2016, 09:45
хахахаха
ауриса задмина по безумия и кораба

haritov
06-28-2016, 09:50
Ей тва не можете да проумеете гумените глави дето ревете срещу лошия капитализъм - за успешен капитализъм ти трябва общество с висока покупателна способност.

Няма абсолютно никакъв проблем да е 'социално' едно капиталистическо общество - дори напротив. Високи индивидуални данъци и високи помощи за безработните и социално слабите означава повече консумация, което е добре за бизнеса, поне доколкото (не)разбирам от икономика.
Добра здравна система означава по-ниски разходи за издръжка на болните и повече работници -> по-ниски заплати.
Добра образователна система -> повече висшисти -> повече конкуренция и по-ниски заплати и за тях.
Безбройни регулации, закони и процедури -> затвърждаване на монополите, тъй като само големите фирми могат да си позволят да минат през целия бълвоч.

Реално социализмът е рай за капиталистите - плащат абсурдно малко, а получават най-доброто, което човечеството може да предложи. Всичко е частна собственост, но се плаща от държавния бюджет. То всъщност затова и на доста хора не им се нрави идеологията - особено на бедните, които са най-преебани от цялата работа. Имам предвид бедни, но трудолюбиви. Другите са ясни.
Търси проблемът другаде.


// Стига разбира се да затвориш границите и държавата ти да не се превърне в летен лагер за социално слаби, неграмотници и мързеливци.

Или разни мафиоти и бандити, които експлоатират дупки в системата, да се докопат до власт.

кой ти е дилъра?

defender
06-28-2016, 10:29
означава повече консумация, което е добре за бизнеса,

Тоест излиза, че капитализмът е система облагодетелстваща физическите и душевни к*рви, това е тяхната система, те са в свои води. Например една к*рва консумира много повече секс и партньори от едно традиционно семейство, следователно тя е много по-важна за системата, по същата логика може да се даде пример и за душевните и политически к*рви.

Следователно капитализма и система на отдаване на първичното незабавно удоволствие и в огромно количество, което води до закърняване на разума и превръщане на хората (най-вече нисшата класа) в прасета, магарета и друг вид зависим добитък, но не и в пълноценни хора.

defender
06-28-2016, 10:51
ПП: Вече разбирам защо при всеки опит за промяна (например Брексит) Ауриса идва да ни заплашва с бедност, демек бизнеса заплашва добитъка с пръчка и че ще го остави без дневна порция, ако продължава да си търси правата, с което по някакъв начин ощетява бизнеса.

defender
06-28-2016, 11:03
Демокрацията в този случай служи само да ти дава свобода да консумираш, като пречупва всякакви форми на морал, задръжки, принципи и традиции, нищо друго.

defender
06-28-2016, 12:26
Относно идеята за првръщане на ЕС в свръхдържава под командването на Германия и Франция.
Полският премиер: Френско-германският дует не може вече да играе решаваща роля в ЕС

ПП: правилно, нали всички членки са равни?

golemiq_korab_minava
06-28-2016, 13:19
Как за нула време се струполяса такава силна държава. Близките години ще настъпи голяма мъка и бедност.

defender
06-28-2016, 13:26
Как за нула време се струполяса такава силна държава. Близките години ще настъпи голяма мъка и бедност.

Англосаксонците са умен народ, просто бягат от потъващия кораб, а преди около една година дори станаха член на Азиатската банка.
Не знам, мисля че тая цялата работа не е плод на някакъв случаен референдум от гласуващи селяндури. Спасяват се хората, те поне имат истински елит и имат какво да губят, затова се спасяват отрано.

golemiq_korab_minava
06-28-2016, 13:36
Аз не съм сигурен дали им се получава плана, защото имат политически разногласия. И не е само Шотладния. Стандарта им ще падне много, а ЕС ще ги изолират доколкото съществува. Дори искат вече английския да не бъде официален език. Имах предвид, че каквото идва от тук насам, както и да се спасяваме, този период няма да мине бързо, а много отекчително. По-зле от 90-те. 90-те имахме резерви от комунизма и стабилна Европа. Сега Ванга може да излезе права.

defender
06-28-2016, 13:41
Ами кво да стане, САЩ и Великобритания се спасяват, Франция и Германия и близките до тях държави си правят супер държава, а останалата част от Европа, разбирай Балканите, са за Путлер и Султана от Анадола, хахаха.

golemiq_korab_minava
06-28-2016, 13:46
Да, но за да вземе Путин нещо (турция се извиниза изтребителя, но още отношението на Русия към турция ще е хладно), първо трябва да мине през НАТО. НАТО си остава, лайната от НАТО сега ще използват ситуацията да провокират нещо... за да не изгубят контрола си върху Средна и Източна Европа.

defender
06-28-2016, 13:50
НАТО си остава, лайната от НАТО сега ще използват ситуацията да провокират нещо... за да не изгубят контрола си върху Средна и Източна Европа.


Ами може да сме някаква буферна предпазна зона между Европа и Азия, на постоянни вражди, разногласия, обиране на напрежението.
То май ние в момента сме точно това. То затова и тук не се развива никаква доходоносна икономика.

golemiq_korab_minava
06-28-2016, 13:54
Сега ли го разбра? Отколко време ти го натяквам? Средна и Източна Европа нямат армии, точно защото има ''мирен договор'' между Русия и Запада за гаранция. Това вече стана ясно видимо. Но процеса вече се прекрати. Всъщност процеса се прекрати още когато Русия премина в друга фаза. А ЕС я обгърна по граници.

defender
06-28-2016, 14:13
Ама добре, че сега ауриса го няма, иначе щеше да се опита пак да ни затапи с някаква теория.

ПП: електра и нея я няма, за му подложи нежното си рамо. хихи

aurissaaaaa
06-28-2016, 14:34
влизам през няколко часа да се посмея, кво да пиша ;д

aurissaaaaa
06-28-2016, 14:37
http://www.channelnewsasia.com/news/world/poland-wants-superpower/2909264.html

Грозния
06-28-2016, 15:46
хахахаха
ауриса задмина по безумия и корабаСамо се успокой - тебе няма кой да те задмине в това :razz:!

кой ти е дилъра?Който и да е, не е по-добър от твоя! Не знам с какво друсаш, само знам, че идва от Русия :D!

турция се извиниза изтребителяНикога не са се извинявали!

haritov
06-28-2016, 17:13
Само се успокой - тебе няма кой да те задмине в това :razz:!
Който и да е, не е по-добър от твоя! Не знам с какво друсаш, само знам, че идва от Русия :D!
Никога не са се извинявали!

лаеш като куче

ДОТА
06-28-2016, 19:10
Само се успокой - тебе няма кой да те задмине в това :razz:!

аз в рокля приличам повече на мъж
отколкото ти в мъжки дрехи

Грозния
06-28-2016, 19:49
аз в рокля приличам повече на мъжЩом си пробвал, няма защо да споря :D! Сигурно ти харесва :razz:!

anaberdi_6ah
06-29-2016, 08:15
истината е че докато Турция не влезе в Ес стабилност няма да има

Турция е единствения шанс на Европа да се справи с бежанците и самата Турция дава прекалено много спирайки ги до момента

Турция не веднъж е защитавала Европа и е закриляла християните и ще продължава да го прави

Dwyd96
06-29-2016, 11:11
истината е че докато Турция не влезе в Ес стабилност няма да има

Турция е единствения шанс на Европа да се справи с бежанците и самата Турция дава прекалено много спирайки ги до момента

Турция не веднъж е защитавала Европа и е закриляла християните и ще продължава да го прави

Мозъка на амеба ли си взел?

anaberdi_6ah
06-29-2016, 11:53
Мозъка на амеба ли си взел?

истината боли

golemiq_korab_minava
06-29-2016, 11:59
Нищо няма да стане, ако не приемем ислямска държава :D да не ни са сърдят.

defender
06-29-2016, 12:34
Турция е единствения шанс на Европа да се справи с бежанците и самата Турция дава прекалено много спирайки ги до момента
И как точно ще се справите с бежанците. Нали като влезете в ЕС ще стане нещо като великото преселение на турци в Европа. От трън та на глог.

Турците първо да си цивилизоват обществото, а това минава и през модернизиране на исляма, чак тогава да мислят за ЕС.

Всички мюсюлмани трябва да станат като нашия форумен приятел Метх, тогава може и да имате шанс за ЕС.

anaberdi_6ah
06-29-2016, 12:52
И как точно ще се справите с бежанците. Нали като влезете в ЕС ще стане нещо като великото преселение на турци в Европа. От трън та на глог.

Турците първо да си цивилизоват обществото, а това минава и през модернизиране на исляма, чак тогава да мислят за ЕС.

Всички мюсюлмани трябва да станат като нашия форумен приятел Метх, тогава може и да имате шанс за ЕС.

Турция има най-силната икономика в Европа и вероятно най-силната армия което ще бъде сериозен тласък за ЕС

истината е че не Турция има нужда от ЕС а ЕС има нужда от Турция

и няма нужда да си цивилизоваме обществото ние си имаме своя Цивилизация която е дала много света
не си мисли че ще ни казвате как да мислим ние мислим по свой начин и това ни прави една от най-великите държави в цялата човешка история

anaberdi_6ah
06-29-2016, 12:53
относно исляма нали вашите ценности ни позволяват да вярваме в каквото си искаме?

defender
06-29-2016, 13:05
Не забравяй, че Турция не е само Истанбул (и курортите), след Истанбул, в азиатската част, положението е много по-зле (културно, цивилизационно и всякак). Така съм чувал от приятели, които са били там. Даже не се спазват никакви правила за движение. За кво говорим.


ПП: Махленска работа.

defender
06-29-2016, 13:16
Турция (след Истанбул), в по-голямата си част е като един гигантски бит пазар в орландовци.

Помисли малко, един изящен, прелестен, възпитан, изкъпан европейски гражданин, като Ауриса, с модерно мислене и чорапогащник на мрежичка, как би се чувствал в такава среда.

хич не го виждам т`ва как Ше стане уе.

golemiq_korab_minava
06-29-2016, 13:17
Турция няма да влезе в ЕС, който пък няма да съществува много. Турция е развита, но ние не желаем турски приселници и навлизане на исляма в Европа. Турция може да бъде военен и икономически съюзник на всеки, но тя няма да влезе в ЕС. Турция има свои културни и религиозни основи, които не свъпадат с европейските. Край.

defender
06-29-2016, 13:26
Край.

И като вземем предвид и кипърския проблем. Краят става с удивителен!

anaberdi_6ah
06-29-2016, 15:22
така мислите българите щото сте били 500г под наше управление
но дефакто това е икономически съюз не културен
а европейските ценности са такива че всеки има право на своя собствена култура и религия
до тук само показвате вашите български комплекси

golemiq_korab_minava
06-29-2016, 15:37
Само че е факт, че не само българите няма да искат Турция в ЕС, но и много други държави, които не са били под турско робство не искат Турция, говори много.


Свободното предвижване на хора през границите, какво е бе, чок будала? Както европейските ценности са такива, че позволяват всеки да има своя култура и религия, така и вашия реджеп ... ердроган се осра като му наложиха правилата. Европейските ценности от този тип няма да се приложат в пълнотата, уверявам те. ЕС няма да съществува, защото народите не желаят вмешателство и разбиване на корените си, чрез тази емиграция и глобализация.

defender
06-29-2016, 15:40
^^ Само дето хартата по правата на човека на ЕС, хич не се връзват с вашата култура и религия и ся какво правим.
Че то ЕС и сега си има икономическа връзка с Турция, нали ядем домати от Турция.

То по тая логика дай да приемем и Саудитска Арабия и да женим деца за чичковци, както там е прието или да бесим и убиваме с камъни за обида на аллах.

defender
06-29-2016, 15:58
така мислите българите

А ти не си ли българин? Каква ти е личната карта, Турция ли пише?

ПП: Аз лично нямам комплекс, даже се радвам, че моя народ не е държал никой друг народ в робство и не е вършил геноциди над арменци или други.

Грозния
06-29-2016, 18:07
А ти не си ли българин? Каква ти е личната карта, Турция ли пише?Аз му открих паспорта 8)!

https://a-stuff.com.ua/10533-thickbox_default/passport-cover-troll-passport.jpg

Как не загряхте по рано :shock:?!

Terminator009
06-29-2016, 18:51
така мислите българите щото сте били 500г под наше управление
но дефакто това е икономически съюз не културен
а европейските ценности са такива че всеки има право на своя собствена култура и религия
до тук само показвате вашите български комплекси

Тихо ве, резняк. Ходи в Анадола. Пача мръсна...

defender
06-29-2016, 21:24
Стратфор: "НАТО е само призрак; ЕС се разпада; Германия скоро ще бъде притисната до стената от потърпевшите от нейната политика; следователно ще й се наложи отново да прибегне до военна сила. Момент, който не е далеч!"

ПП: Най ме изкефи "нато е призрак", хихи

defender
06-29-2016, 21:36
още малко продължение:
"А ЕС е РАЗВАЛИНА БЕЗ НИКАКВИ НАДЕЖДИ ЗА ВЪЗВРЪЩАНЕ НА НЯКОГАШНИЯ СИ ПРОСПЕРИТЕТ.
Следователно на Източна Европа й се налага да преосмисли стратегическите си позиции.“
„Отчуждаването от Русия НЕ Е умен ход за страните, които не биха желали да рискуват враждебността на Русия по време, когато са напълно лишени и оголени от защита; "

ПП:
"Европейският полуостров се намира в криза. Германия е най-богатата държава и тя се облагодетелства най-много от членството си в ЕС..."

баси готината статийка.

KaRiNa.Ni
06-29-2016, 22:42
началото на разпада дойде . ингланд е вън

Иии браво.

aurissaaaaa
06-29-2016, 23:17
„Отчуждаването от Русия НЕ Е умен ход за страните, които не биха желали да рискуват враждебността на Русия по време, когато са напълно лишени и оголени от защита; "

Да рискуват враждебността на Русия :Д ? Кой т'ва ? Молдова и Беларус ли ? 'Щото останалите са в Нато, а мурзилките с малкото пръстче да стъпят в територия на НАТО и ще бъдат изтреляни в космоса. Те САЩ и без туй само т'ва чакат.

ПП:
то даже кво да ги замерят с ракети - достатъчно е да ги изолират икономически и ще клекнат за няколко месеца. Да видиш после путака как ще се явява в белия дом с вазелнче в ръка.

Aeternal
06-30-2016, 09:55
Да рискуват враждебността на Русия :Д ? Кой т'ва ? Молдова и Беларус ли ? 'Щото останалите са в Нато, а мурзилките с малкото пръстче да стъпят в територия на НАТО и ще бъдат изтреляни в космоса. Те САЩ и без туй само т'ва чакат.

ПП:
то даже кво да ги замерят с ракети - достатъчно е да ги изолират икономически и ще клекнат за няколко месеца. Да видиш после путака как ще се явява в белия дом с вазелнче в ръка.

Подценяваш колко малко хора живеят в Русия и колко малко на путин му пука за стандарта им на живот. Или за живота им като цяло.

defender
06-30-2016, 11:27
и колко малко на путин му пука за стандарта им на живот. Или за живота им като цяло.

Казваш да му пука за стандарта на хората, но това не е ли малко социалистическо, особена казано от твоите уста?

ДОТА
06-30-2016, 15:20
ПП:
то даже кво да ги замерят с ракети - достатъчно е да ги изолират икономически и ще клекнат за няколко месеца. Да видиш после путака как ще се явява в белия дом с вазелнче в ръка.

гледам как след 2 години ембарго клекнаха
така клекнаха, че вече произвеждат всичко
което преди внасяха, плюс това станаха и
най-големия износител на пшеница

а на кравария и западна европа е нужно Китай за седмица да спре вноса
за да видим как се връщат в каменната ера

aurissaaaaa
06-30-2016, 20:11
https://www.youtube.com/watch?v=rzHmWker_4U

мда

aurissaaaaa
06-30-2016, 20:14
произвеждат свободни съчинения и нахални фашистчета само

май май така ще се окаже

ДОТА ти фашистче ли си или обикновено педалче ?

defender
06-30-2016, 21:08
"Спящите" клетки на Ислямска държава по света. При нас - стабилност":
http://www.faktor.bg/fadmin/ajax/images/imports/56c0d898f58f97145b4d5753c6f73ff7.jpg

ДОТА
07-01-2016, 21:34
http://afera.bg/%d1%83%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8%d1%87%d0%b5%d 1%81%d0%ba%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b7%d0%be%d1%84%d1%80%d0%b5%d0%bd%d 0%b8%d1%8f-%d0%b2-%d1%81%d1%82.html

Terminator009
07-02-2016, 13:21
"Спящите" клетки на Ислямска държава по света. При нас - стабилност":
http://www.faktor.bg/fadmin/ajax/images/imports/56c0d898f58f97145b4d5753c6f73ff7.jpg

На България няма какво да й се превзема. Ние вече сме си завладени.

ДОТА
07-04-2016, 07:19
http://www.consilium.europa.eu/en/meetings/fac/2016/05/12-13/

докато ревем срещу ТПТИ
педалите в ЕС спокойно ни го набиват
със САТА-ВИТС
http://bultimes.com/uvazhaemi-balgarski-upravlyavashti-sprete-tpti-i-seta/

чак настояват не страните да го одобрят
а само европейския парламент

ДОТА
07-05-2016, 12:18
https://www.youtube.com/watch?v=WMPBt12fgng

толкова смешно ми стана
Ромпи гледа като насран

fanton1
07-05-2016, 20:13
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/583441-Vojda-!?p=11472756#post11472756

Agartha
07-07-2016, 08:32
така мислите българите щото сте били 500г под наше управление
но дефакто това е икономически съюз не културен
а европейските ценности са такива че всеки има право на своя собствена култура и религия
до тук само показвате вашите български комплекси

Европейските ценности не са такива, каквито в днешно време се разправя, че са. Тези, днешните ценности, са на предателите на Европа и Европейската империя, и ги натрисат в огромни мащаби на всички държави. Затова и ЕС започна своя разпад отдавна. Сега си отвори една бира и се радвай, че успя да провокираш няколко души с тролския си коментар, който няма и грам общо с реалната ти личност.

defender
07-07-2016, 11:50
http://offnews.bg/news/Sviat-_12/Vodesht-na-Fox-pokaza-nevizhdani-dosega-snimki-na-Obama-ot-miusiulmans_632315.html

погледни аурисе, един камилар, дето хич не ги харесваше

mincheto
07-18-2016, 14:37
ЕС се управлява от Франция и Германия не го ли разбрахте вече.....

Dwyd96
07-18-2016, 20:00
ЕС се управлява от Франция и Германия не го ли разбрахте вече.....

Ти си била многУ умна..