PDA

View Full Version : Някой запознат ли е с регресиите в минали животи?



LoveInfect
06-29-2016, 08:58
Ако някой иска да си говорим затова да ми пише.

npp
07-02-2016, 20:51
няма минали животи, има минали вечности

онези регресии са разни измислици на "тъмнината"

LoveInfect
07-16-2016, 21:49
Обясни какво означава минала вечност, npp?

inewton
07-17-2016, 05:26
Обясни какво означава минала вечност, npp?

И си готова да слушаш сектантски словоблудствия?
Няма прераждания. Това мога да кажа по темата.
И само да напомня, ислямът също отрича преражданията.

GuardianAngel
07-17-2016, 07:57
И си готова да слушаш сектантски словоблудствия?
Няма прераждания. Това мога да кажа по темата.
И само да напомня, ислямът също отрича преражданията.

Не го слушай тоя религиозен фанатик,разбира се че има прераждания.Те са един основните принципи на живота.
Миналите животи не се помнят с една цел и тя за да живееш по лесно в този.Ако помниш всички хора който си обичал ще искаш да се върнеш при тях..ще разбереш че си имал едно друго семейство и ако си умрял на ранни години дори тези хора може да са още живи...а това може да обърка и твоя и тяхният живот.До миналите си животи на човек му се да дава да стигне като само ако е достатъчно развит и ги приеме спокойно като отминал опит, а не напълно емоционално, защото може да го съсипе тази информация.
Миналите животи понякога са на други планети и в други слънчеви системи.Те също така може да са много назад във времето, а не последователни.Може да са паралелни едни на други.
Спомени за минали животи може да видиш на сън.Как ли ?
Много просто в сънят повечето пъти човек е наблюдател..той наблюдава себе си отстрани,да човек чувства това което другият аспект от него преживява напълно ,усещаш чувстата му,чуваш мислите му и прочие...Тогава ти се показва или твой минал живот или твой паралелен живот.Защо по време на сън ли ? Много просто.Йогите и другите който медитират ,стоят неподвижно и не мислят за нищо просто дишат,докато не почнат да усещат чуват и виждат неща който не ги създава ума им.Когато спят някои хора заспиват в една поза и в продължение на часове не мърдат,те също не мислят защото ума спи,но духа работи.
Регресиите ,имах една приятелка ,тя беше при Христо Нанев,не беше много очарована...той е един едиг голям ум.Но честно казано това не и помогна много в тоя живот че знаеше 3 минали нейни живота.Въпрос на личен избор е.

Ако имаш други въпроси по подобни теми ,може да ме питаш всичко.

golemiq_korab_minava
07-17-2016, 08:00
Може да има. няма човек който знае всичко..

inewton
07-17-2016, 10:30
GuardianAngel, само глупости дрънкаш. Кажи си й направо, че искаш контанкт с нея, ама не е нужно да говориш простотии.
Накратко, мини на ЛС.

GuardianAngel
07-17-2016, 11:40
GuardianAngel, само глупости дрънкаш. Кажи си й направо, че искаш контанкт с нея, ама не е нужно да говориш простотии.
Накратко, мини на ЛС.

Непросветлените да не ми говорят,вярвай си в религията живей си в рамките на Земята и не ме занимавай че ако те почна ще заекваш опитвайки се да цитираш жалките пасажчета от книжката за манипулация на съзнанието.Всички сме Звездни същества ,ти като искаш да си живееш СЛУЖЕЙКИ на БОГОВЕТЕ заповядай.Аз не служа на никой,смърт няма има преминаване на енергията от едно състояние в друго доказано от физиците !

Не искам лично съобщение ,ако искаш щях да и пиша там,нямам интерес към момичето като към момиче.

GuardianAngel
07-17-2016, 11:44
GuardianAngel, само глупости дрънкаш. Кажи си й направо, че искаш контанкт с нея, ама не е нужно да говориш простотии.
Накратко, мини на ЛС.

http://www.parallelreality-bg.com/statii/izvanzemen/503-2014-07-11-12-27-38.html

ей тва е специално за теб,опресни си знанията за библията и не приемай нищо буквално

inewton
07-17-2016, 11:47
http://www.parallelreality-bg.com/statii/izvanzemen/503-2014-07-11-12-27-38.html

ей тва е специално за теб,опресни си знанията за библията и не приемай нищо буквално

Нали знаеш, че това е секта?

GuardianAngel
07-17-2016, 13:10
Нали знаеш, че това е секта?

Мда..то всичко което, не го пише в оная книга е секта, а вие сте единствените които казвате истината или поне така ви е удобно да вярвате,имаш 1 книга докажи я ! Няма как понеже няма нито едно доказалтество,доказателст о за други раси и цивилизаций на Земята колкото искаш...но да разбира се ,секта е щом казваш.
Аз имам спомени от предишните си животи.Ти като нямаш си е твой проблем.Въпросът обаче е че цивилизацийте който са в нашата галактика са милиони години по напреднали от нас, ако искат да ти покажат едно блато ,че е езеро ще го направят и ще вярваш понеже не поставяш нищо под съмнение и вярваш на всичко сляпо.Хора като теб са лесно управляеми и манипулирани.ТЕ са ни създали..няма Бог и такива простотии, всичко е генно инжинерство и както ние можем да правим генетично животни и да развъждаме растения така и те го правят с хуманоидни форми.Чудесата който би изтъкнал са просто напреднали технологии и развити духовни същности.
Само се замисли, хората около теб се опитват да те използват и понякога успяват, а какво остава за цивилизации по стари от нас с хиляди години..ти си една пионка в ръцете им ...

inewton
07-17-2016, 13:13
Дори да приемем, че сме експеримент на напреднала цивилизация, тогава те откъде са се взели? И така докато се стигне до началото. Как е възникнала според теб първата цивилизация? Какво е било в началото?

RagioL
07-17-2016, 14:26
Няма прераждания. Това мога да кажа по темата.

тук вече не позна

п.п. ще ми осветиш ли ламаринения ковчег че напоследък само луди по пътищата :D

npp
07-17-2016, 14:35
Обясни какво означава минала вечност, npp?

единичната вечност е пълното редуване на различните събития на вечността без повторение, подобно на събитията в един пълнометражен филм, които не се повтарят докато филмът не започне отначало, колкото и пъти да бъде гледан няма да бъде видяно нищо ново от онова, което вече е било възпроизведено преди, така е и (с) единичната вечност, период по-дълъг от хилядолетие, подобно на хилядолетието, което е по-дълго от едно столетие, тя започва там където свършва, и по своята същност представлява възпроизвеждане на вариациите на различните възможни събития до пълното им изчерпване с акцент върху позитивната форма на съществуване благодарение на истинския Бог - всичко се повтаря, само позициите на душите се сменят последователно...

за сравнение, "кармата" включва т.нар. "три гуни", които водят душата до кармични дългове, вследствие на което тя преминава през 8 400 000 раждания (в), суетни форми на съществуване и смърти, което е един полуцикъл на т.нар. "самсара", кръговрат на реинкарнационна еволюция и (реинкарнационна) дееволюция, включващ всяка душа на вселената, която на теория все още не се е освободила (напълно) от него, понеже не се дава пълна гаранция, че която и да е душа ще успее някога да се освободи от "самсара", и всичко това се случва в рамките на една огромна вечност...

Богът на първото учение е Истинският, защото, за разлика от богът на "кармата", не е зверски експлоататор, но прави всичко, което е по силите Му, и което въобще е по силите на най-могъщия Бог, за да осигури душите с изобилен и вечен живот, докато богът на кармата би могъл да прекарва душите през цикъла на самсара в продължение на трилиони на трилиони години само и само за да извлече максимална полза за себе си като ги експлоатира всячески по безмилостен и садистичен начин...

RagioL
07-17-2016, 16:57
Какво е било в началото?

В началото беше Словото

GuardianAngel
07-17-2016, 17:31
Експлозията разтърсила Небитието на Празнотата.
Първична „същност‖ била изхвърляна насилствено навън. Подобно на един прастар океан, вълна след вълна се
разбивала навън в черната яма на Празнотата. Небитието съзряло Хаоса, Хаосът се излял в Небитието.
Когато прастарите води шурнали навън, реки от черна „същност‖ се завъртели заедно, образуващи
огромни водовъртежи. Когато водовъртежите се завъртели навътре, „същността‖ се кондензирала в облаци от
газ. Супернагрети искри от силите на свиване в ядрото на водовъртежа, подпалили бързо изпаряващите се
облаци. Експлозия след експлозия образували огромни метеори, супернови от блестящи червени и звезди-
джуджета от пламтящо синьо. Подобно на острови във водите на „същността‖, се образували звездите от
водовъртежите във въртящите се галактики. Отново и отново се повтарял процесът в Празнотата... още веднъж
и още веднъж се раждала нова Галактика.
След време една от тези галактики щяла да бъде позната като „ЕРИДАНУС”. Това е историята
на една малка част от ЕРИДАНУС... и на един малък свят, познат ни като ЗЕМЯТА.

RagioL
07-17-2016, 17:43
Експлозията разтърсила Небитието на Празнотата.
Първична „същност‖ била изхвърляна насилствено навън. Подобно на един прастар океан, вълна след вълна се
разбивала навън в черната яма на Празнотата. Небитието съзряло Хаоса, Хаосът се излял в Небитието.
Когато прастарите води шурнали навън, реки от черна „същност‖ се завъртели заедно, образуващи
огромни водовъртежи. Когато водовъртежите се завъртели навътре, „същността‖ се кондензирала в облаци от
газ. Супернагрети искри от силите на свиване в ядрото на водовъртежа, подпалили бързо изпаряващите се
облаци. Експлозия след експлозия образували огромни метеори, супернови от блестящи червени и звезди-
джуджета от пламтящо синьо. Подобно на острови във водите на „същността‖, се образували звездите от
водовъртежите във въртящите се галактики. Отново и отново се повтарял процесът в Празнотата... още веднъж
и още веднъж се раждала нова Галактика.
След време една от тези галактики щяла да бъде позната като „ЕРИДАНУС”. Това е историята
на една малка част от ЕРИДАНУС... и на един малък свят, познат ни като ЗЕМЯТА.

това ми е познато
трай си с тия простии

RagioL
07-17-2016, 17:47
та по темата
интересна е но не бих говорил публично

inewton
07-17-2016, 18:25
тук вече не позна

п.п. ще ми осветиш ли ламаринения ковчег че напоследък само луди по пътищата :D

За кое не съм познал? В Библията (както и в Корана) нищо не се говори за прераждания?
Аз се придържам към Библията и илзагам своята гледна точка.

GuardianAngel
07-17-2016, 18:29
та по темата
интересна е но не бих говорил публично

Просветли ме ?

Knispel666
07-17-2016, 20:18
Не го слушай тоя религиозен фанатик,разбира се че има прераждания.Те са един основните принципи на живота.
Миналите животи не се помнят с една цел и тя за да живееш по лесно в този.Ако помниш всички хора който си обичал ще искаш да се върнеш при тях..ще разбереш че си имал едно друго семейство и ако си умрял на ранни години дори тези хора може да са още живи...а това може да обърка и твоя и тяхният живот.До миналите си животи на човек му се да дава да стигне като само ако е достатъчно развит и ги приеме спокойно като отминал опит, а не напълно емоционално, защото може да го съсипе тази информация.
Миналите животи понякога са на други планети и в други слънчеви системи.Те също така може да са много назад във времето, а не последователни.Може да са паралелни едни на други.
Спомени за минали животи може да видиш на сън.Как ли ?
Много просто в сънят повечето пъти човек е наблюдател..той наблюдава себе си отстрани,да човек чувства това което другият аспект от него преживява напълно ,усещаш чувстата му,чуваш мислите му и прочие...Тогава ти се показва или твой минал живот или твой паралелен живот.Защо по време на сън ли ? Много просто.Йогите и другите който медитират ,стоят неподвижно и не мислят за нищо просто дишат,докато не почнат да усещат чуват и виждат неща който не ги създава ума им.Когато спят някои хора заспиват в една поза и в продължение на часове не мърдат,те също не мислят защото ума спи,но духа работи.
Регресиите ,имах една приятелка ,тя беше при Христо Нанев,не беше много очарована...той е един едиг голям ум.Но честно казано това не и помогна много в тоя живот че знаеше 3 минали нейни живота.Въпрос на личен избор е.

Ако имаш други въпроси по подобни теми ,може да ме питаш всичко.

Спомням си че веднъж намерих клип в ютуб, чрез който можело да разбереш за миналите си животи, посредством някакъв вид хипноза. Според мен това е една изкривена версия на стандартната хипнотерапия, където след като човек е хипнотизиран, се прави тест за асоциации. Та в този клип също имаше такова асоцииране, което уж намеквало кой си бил в предния си живот. Според мен това са глупости, но доколкото разбрах в по-миналия си живот съм бил американец роден някъде през 50-те, дори се видях с белите маратонки, дънките, ризката и хипи прическата. За по-миналия си живот успях само да разбера, че съм бил немски войник, умрял в Сталинград.
Та, просветената, ако може да споделиш, това с хипнозата и асоциациите установена практика ли е сред тези, които те връщат в минали животи?

LoveInfect
07-17-2016, 20:31
И си готова да слушаш сектантски словоблудствия?
Няма прераждания. Това мога да кажа по темата.
И само да напомня, ислямът също отрича преражданията.

Знам, но има и бях свидетел на доказателства... мисля че няма една истина, мисля че всичко е комбинирано...
Има друга истина...
Вярвам и в Бог и в преражданията, вибрационната Вселена, аурите... всъщност всичко се нарежда и нещо вътре в мен ми казва че това е истина. Не можеш да ме разубедиш вече съм го доказала на себе си.

inewton
07-17-2016, 20:33
Знам, но има и бях свидетел на доказателства... мисля че няма една истина, мисля че всичко е комбинирано...
Има друга истина...
Вярвам и в Бог и в преражданията, вибрационната Вселена, аурите... всъщност всичко се нарежда и нещо вътре в мен ми казва че това е истина. Не можеш да ме разубедиш вече съм го доказала на себе си.
Аз и не искам да те разубеждавам, само излагах мнението си.

Мисля, че грешиш. Истината винаги е само една.

LoveInfect
07-17-2016, 20:37
единичната вечност е пълното редуване на различните събития на вечността без повторение, подобно на събитията в един пълнометражен филм, които не се повтарят докато филмът не започне отначало, колкото и пъти да бъде гледан няма да бъде видяно нищо ново от онова, което вече е било възпроизведено преди, така е и (с) единичната вечност, период по-дълъг от хилядолетие, подобно на хилядолетието, което е по-дълго от едно столетие, тя започва там където свършва, и по своята същност представлява възпроизвеждане на вариациите на различните възможни събития до пълното им изчерпване с акцент върху позитивната форма на съществуване благодарение на истинския Бог - всичко се повтаря, само позициите на душите се сменят последователно...

за сравнение, "кармата" включва т.нар. "три гуни", които водят душата до кармични дългове, вследствие на което тя преминава през 8 400 000 раждания (в), суетни форми на съществуване и смърти, което е един полуцикъл на т.нар. "самсара", кръговрат на реинкарнационна еволюция и (реинкарнационна) дееволюция, включващ всяка душа на вселената, която на теория все още не се е освободила (напълно) от него, понеже не се дава пълна гаранция, че която и да е душа ще успее някога да се освободи от "самсара", и всичко това се случва в рамките на една огромна вечност...

Богът на първото учение е Истинският, защото, за разлика от богът на "кармата", не е зверски експлоататор, но прави всичко, което е по силите Му, и което въобще е по силите на най-могъщия Бог, за да осигури душите с изобилен и вечен живот, докато богът на кармата би могъл да прекарва душите през цикъла на самсара в продължение на трилиони на трилиони години само и само за да извлече максимална полза за себе си като ги експлоатира всячески по безмилостен и садистичен начин...

Това е интересно. Откъде е развита тази теория?

LoveInfect
07-17-2016, 20:41
Inewton трябва да ти пратя истината за Исус Христос и защо той е специален.

LoveInfect
07-17-2016, 20:42
Мисля, че грешиш. Истината винаги е само една.

В човешкият свят, да.

inewton
07-17-2016, 20:43
Inewton трябва да ти пратя истината за Исус Христос и защо той е специален.

Инджил ли?

inewton
07-17-2016, 20:43
В човешкият свят, да.

Навсякъде.

LoveInfect
07-17-2016, 21:12
Ragiol да си изчисти личните.

npp
07-17-2016, 21:56
Това е интересно. Откъде е развита тази теория?

не бих я нарекъл теория, но истина, явява се от правилното упражняване на вярата в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, същата истина е представена и в библейските писания, а ние Неговите свидетели сега я представяме в по-директна и разбираема форма

inewton
07-18-2016, 05:52
не бих я нарекъл теория, но истина, явява се от правилното упражняване на вярата в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, същата истина е представена и в библейските писания, а ние Неговите свидетели сега я представяме в по-директна и разбираема форма

Малко извън темата, но искам да попитам. Къде в Библията можем да открием, че Бог е в полубудно състояние, както ти казваше?

npp
07-18-2016, 08:50
Малко извън темата, но искам да попитам. Къде в Библията можем да открием, че Бог е в полубудно състояние, както ти казваше?

например в четвъртата заповед: помнете съботата за да я освещавате, поне не бива да осквернявате Божието създание, защото Бог създаде всичко за шест дена, а от седмия ден Той..., затова го благослови - като се има предвид, че тази заповед е написана векове след седмия ден

defender
07-18-2016, 09:18
например в четвъртата заповед:

(Бит 2)
2. и в седмия ден си почина от всичките Си дела, що извърши.
3 Бог благослови седмия ден и го освети, защото в него си почина от всички Свои дела

"си почина" - това не е ли в минало време, че Той си е починал в седмия ден, а не че продължава да почива, иначе най-малкото щеше да пише "си почива".

Другото, което е: пише, че Бог благослови седмия ден, а как може някой да благослови нещо, докато спи и е в безсъзнание?

Защо го благословил, защото в него си почина (минало-свършено време)

inewton
07-18-2016, 09:19
например в четвъртата заповед: помнете съботата за да я освещавате, поне не бива да осквернявате Божието създание, защото Бог създаде всичко за шест дена, а от седмия ден Той..., затова го благослови - като се има предвид, че тази заповед е написана векове след седмия ден

Аз не си спомням точно къде и не ми се търси сега, но би трябвало да е около 20- та глава на Битие, където се говори за Авраам и Агар, по- точно за Агар и Исмаил, когато тя е в пустинята, тя извиква Бога и той я чува. Това ме наваеде на мисълта, че може и да си прав донякъде. Има разбира се и други такива примери, но това е първия, за който се сещам. Мисля, че след това и с Яков имаше подобна случка.

RagioL
07-18-2016, 09:31
Ragiol да си изчисти личните.
готово

RagioL
07-18-2016, 09:43
За кое не съм познал? В Библията (както и в Корана) нищо не се говори за прераждания?
Аз се придържам към Библията и илзагам своята гледна точка.

а аз просто съм я чел а не се придържам към нея
има доста случаи на деца разказвали за предишния си живот
и са получени реални доказателства

Просветли ме ?

това не беше ли от Урантиа?
не че съм я чел

inewton
07-18-2016, 09:50
а аз просто съм я чел а не се придържам към нея
има доста случаи на деца разказвали за предишния си живот
и са получени реални доказателства

Тогава защо и трите големи световни религии отричат преражданията?

RagioL
07-18-2016, 10:02
това в случая не е от значение

inewton
07-18-2016, 10:04
това в случая не е от значение

Как да не е? Ти казваш, че това, в което не вярва по- голямата част от човечеството всъщност е истина.

RagioL
07-18-2016, 10:09
някога човечеството е вярвало че земята е плоска
защо трябва да ме интересува във какво вярва по-голямата част от човечеството?

npp
07-18-2016, 15:32
(Бит 2)
2. и в седмия ден си почина от всичките Си дела, що извърши.
3 Бог благослови седмия ден и го освети, защото в него си почина от всички Свои дела

"си почина" - това не е ли в минало време, че Той си е починал в седмия ден, а не че продължава да почива, иначе най-малкото щеше да пише "си почива".

Другото, което е: пише, че Бог благослови седмия ден, а как може някой да благослови нещо, докато спи и е в безсъзнание?

Защо го благословил, защото в него си почина (минало-свършено време)

Аз не си спомням точно къде и не ми се търси сега, но би трябвало да е около 20- та глава на Битие, където се говори за Авраам и Агар, по- точно за Агар и Исмаил, когато тя е в пустинята, тя извиква Бога и той я чува. Това ме наваеде на мисълта, че може и да си прав донякъде. Има разбира се и други такива примери, но това е първия, за който се сещам. Мисля, че след това и с Яков имаше подобна случка.

не е толкова просто обяснението, Библията е била преведена от оригинален текст написан на староеврейски и старогръцки, ако погледнем чисто граматически на един библейски стих, каквито са 2ри и 3ти на Битие 2, тогава ще можем да разберем, че староеврейските глаголи могат да бъдат преведени и тълкувани по различни начини, например "почина"(שָׁבַת, shabath) може да означава и спря/престана, което включва и възможността това да е станало ненапълно но в някаква степен, т.е. староеврейските глаголи не са като глаголите на нашия съвременен роден език, подобно може да се каже и за "седмия ден"(שְׁבִיעִי, shĕbiy`iy), прилагателно и редно числително, на което могат да се придадат различни атрибутивни предлози в зависимост от превода и тълкуванието, например "от седмия ден нататък"

другото, което е, че библейските писания трудно биха могли да се преведат и разтълкуват правилно без откровение от истинския Бог

това че истинския Бог Отец е изпаднал в състояние на полусън не означава, че е напълно заспал, истината е, че Той никога за цялата изминала до този момент времева безкрайност не е бил напълно заспал, но винаги е бил достатъчно буден за да поддържа живота и съществуването, макар и преминавайки през край и следващо начало, поради това че Неговият живот също си има цикъл, като винаги е бил най-буден за истинските Светии и Праведници, макар че за съжаление дори и за тях е имало кризисни моменти в това отношение, например както Божият Син Исус се оказа като изоставен от Бога, макар и за един кратък момент, но достатъчно за да бъде заловен, осъден на смърт, разпнат на голгота и фактически убит

inewton
07-18-2016, 16:05
Във 2- ри и 3- ти стих не се говори нищо за "шабат" и "шевийий". Сигурно си се объркал.
Но съм съгласен. Не се бях досетил, че твоите схващания могат да се обяснят с разминаванията с оригиналните текстове.

npp
07-18-2016, 16:11
Във 2- ри и 3- ти стих не се говори нищо за "шабат" и "шевийий". Сигурно си се объркал.
Но съм съгласен. Не се бях досетил, че твоите схващания могат да се обяснят с разминаванията с оригиналните текстове.

ти си объркан

inewton
07-18-2016, 16:12
ти си объркан

Извинявай, гледам първа глава.

GuardianAngel
07-18-2016, 20:33
Рептилоидната върхушка обаче, има само една цел и тя е да откачи колкото се може повече „маймуни“ от духовната гора на Бога и да ловува с тях. За да постигне това тя трябва да обрисува една картина на смърт и безкрайни ограничения. Затова те са изградили религии базирани на смъртта, които изграждат бариери пред душите изправили се по пътя на своето приключение. Тези религии отричат възможността за вечен живот, а ни казват че душите ни са просто някакъв материал, който ще изчезне като бива асимилиран от цялото. Те не дават на „маймуните“ никаква надежда, като допълнително ги карат да вярват, че са умствено и духовно болни. Така, слепи за измамата, те с радост поемат от деструктивните лекарства на фармацевтите с изкривената вяра, че тези химии ще премахнат проблемите им. Единственото лекарство за справянето с тази изкривена реалност обаче е истината.

LoveInfect
07-18-2016, 21:06
а аз просто съм я чел а не се придържам към нея
има доста случаи на деца разказвали за предишния си живот
и са получени реални доказателства


това не беше ли от Урантиа?
не че съм я чел

Точно, сестра ми като беше на 2, заяви че не се казва така както се казва, а че се казва Едда. И ние трябваше да я обеждаваме в обратното. Тя няма откъде да чула името, всички много добре си спомняме.

LoveInfect
07-18-2016, 21:08
Във 2- ри и 3- ти стих не се говори нищо за "шабат" и "шевийий". Сигурно си се объркал.
Но съм съгласен. Не се бях досетил, че твоите схващания могат да се обяснят с разминаванията с оригиналните текстове.

Аз пък това си помислих отначалото, и знам че в Исляма молитвите трябва да са на оригинала, за да не се полчават тези разминавания.

LoveInfect
07-18-2016, 21:08
ти си объркан

Защо да е объркан, той просто използва и застава зад това което вярва.

LoveInfect
07-18-2016, 21:10
Рептилоидната върхушка обаче, има само една цел и тя е да откачи колкото се може повече „маймуни“ от духовната гора на Бога и да ловува с тях. За да постигне това тя трябва да обрисува една картина на смърт и безкрайни ограничения. Затова те са изградили религии базирани на смъртта, които изграждат бариери пред душите изправили се по пътя на своето приключение. Тези религии отричат възможността за вечен живот, а ни казват че душите ни са просто някакъв материал, който ще изчезне като бива асимилиран от цялото. Те не дават на „маймуните“ никаква надежда, като допълнително ги карат да вярват, че са умствено и духовно болни. Така, слепи за измамата, те с радост поемат от деструктивните лекарства на фармацевтите с изкривената вяра, че тези химии ще премахнат проблемите им. Единственото лекарство за справянето с тази изкривена реалност обаче е истината.

Това звучи много конспиративно. Всъщност ти имаш някакъв гняв към религиите, който ти пречи да виждаш "истината" . Без лоши чувства - изчасти се от него.

the...dreamer
07-19-2016, 18:31
И си готова да слушаш сектантски словоблудствия?
Няма прераждания. Това мога да кажа по темата.
И само да напомня, ислямът също отрича преражданията.
ААААААААААААААААААА! Папата говори за ислям !?!
И от къде знаете Ваше превъзходителство ?

inewton
07-19-2016, 19:29
ААААААААААААААААААА! Папата говори за ислям !?!
И от къде знаете Ваше превъзходителство ?

Чел съм Корана. Имам и много приятеи мюсюлмани.

the...dreamer
07-19-2016, 21:35
Чел съм Корана. Имам и много приятеи мюсюлмани.
Не е подходящо да даваш пример с една ''неправедна'' религия.

Agartha
07-20-2016, 08:51
Я, намирало се и още някой-друг мислещ.

Между другото, като чуя някой да каже "Не служа на никого" и ми става доста смешно. :D Но няма значение, важното е, че посоката на мислене е доста по-правилна от на забулените.

inewton
07-20-2016, 10:00
Не е подходящо да даваш пример с една ''неправедна'' религия.

В случая беше удачно. Имаше причина. Не говори без да знаеш.

defender
07-20-2016, 14:00
Между другото, като чуя някой да каже "Не служа на никого" и ми става доста смешно. :D

Т`ва тука, агортчо шефчето изнася лекция на плебейския си персонал, да не си правят илюзии, че има такова нещо като гражданско общество.

Agartha
07-20-2016, 14:01
т`ва тука, агортчо шефчето изнася лекция на плебейския си персонал, да не си правят илюзии.

Оо, defender-е, пак ли стана време да злобиш над другите? :D

defender
07-20-2016, 14:03
Оо, defender-е, пак ли стана време да злобиш над другите? :D

Ама ти не си другите, ти си агартчо шефчето.

Agartha
07-20-2016, 14:09
Ама ти не си другите, ти си агартчо шефчето.

А така, хубаво е да си го знаеш. И не го забравяй. :D

defender
07-20-2016, 14:21
Знаеш ли, че Митьо Пищова също е типично шефче.

Agartha
07-20-2016, 14:23
Сърби, сърби. :D Гадно е да караш коли втора употреба и да те е яд, че бавят заплатите на вашите, нали? :D

defender
07-20-2016, 14:28
А бил ли си с манекенки в джакузи, тогава не ми се прави на тежък. Даже и по телевизора не се те давали. Аматьор.

Agartha
07-20-2016, 14:31
А бил ли си с манекенки в джакузи, тогава не ми се прави на тежък. Даже и по телевизора не се те давали. Аматьор.

Не съм удрял жена през живота си, камо ли в джакузи да съм ги бил. Ако ти е в представите за Синиър, имаш доста лЕб да хапваш. :D

defender
07-20-2016, 14:40
Сърби, сърби. :D Гадно е да караш коли втора употреба и да те е яд, че бавят заплатите на вашите, нали? :D

За какво са ми скъпи коли за да си направя кефа? Например ние ходим по морето на стоп и палатки, от Резово до Дуранкулак съм бил и сме си прекарвали супер, ама тва ти никога няма да разбереш. Щото си материален инфантил, сигурно ако те ухапе комар на плажа ще се разревеш, ако не се намажеш с мехлем за 100 лв.

Agartha
07-20-2016, 14:45
За какво са ми коли, да си направя кефа, например ние ходим по морето на стоп и палатки, от Резово до Дуранколак съм бил и сме си прекарвали супер, ама тва ти никога няма да разбереш. Щото си материален инфантил, сигурно ако те ухапе комар на плажа ще се разревеш, ако не се намажеш с мехлем за 100 лв.

Харесваш ми. Глупав си, доказваш го, но и не се притесняваш от това. Радвам се на такива хора. Ще започна да те уважавам накрая, да не повярва човек.

Между другото, льольо, на палатки на Резово и на места, където дори не си чувал, съм ходил преди да ти отрежат пъпната връв от мама, и още ходя, и ще продължа да ходя. И да казваш на човек с пари колкото цялото ти ограничено въображение не може да си представи, че е материален при условие, че ползва градски транспорт почти редовно, има телефон за 400 лв и носи дрехи за не повече от 25 лв (ако не съм на среща по работа), е доста плитко и ограничено. Поинтересувай се малко и тогава говори, защото си доста смешен. В началото имаше и други като теб, които се заяждаха с мен, но поне си направиха труда да поговорят с мен и да разберат що за човек съм, та да не дават глупави предположения като твоите. Но отново повтарям - уважавам хора, които не се притесняват да се показват какви са. Давай, трябва хората да са открити, а не лицемери.

То, че ще е трудно да спра да те иронизирам и да ти се присмиваме тук целия офис - трудно ще е, но мърлявите ти разсъждения започват да дразнят не, защото си прав, а защото продължаваш да тъпчеш на едно място. Ей това вече не го харесвам - хора, които тъпчат на едно място. Дай малко развитие де.

defender
07-20-2016, 14:53
И да казваш на човек с пари колкото цялото ти ограничено въображение

хихи, добре, добре.


Добре бе, някакъв цял офис се занимава в работно време с тиин форум, баси.

Тва ако не сте събрани само шуробаджаници и шефчета ей та на.

Agartha
07-20-2016, 14:54
хихихи


добре бе, някакъв ял офис се занимава в работно време с теен форум, баси.

тава ако не сте слбрани само шуроабаджаници.

Само братя и сестри по майчина линия.

defender
07-20-2016, 14:56
сигурно и крадете от държави поръчки, знаем ги схемите.

Agartha
07-20-2016, 14:58
сигурно и крадете от държави поръчки, знаме ги схемите.

При условие, че показваш демонстративно колко много неща не знаеш, не давай мнения по въпроси, които са ти далеч от интелектуалното ниво.

the...dreamer
07-20-2016, 15:01
В случая беше удачно. Имаше причина. Не говори без да знаеш.
Било удачно.
Стегни се бе ''христианино'' !

defender
07-20-2016, 15:01
При условие, че показваш демонстративно колко много неща не знаеш, не давай мнения по въпроси, които са ти далеч от интелектуалното ниво.
И какъв ти е таланта? Хвали се с таланта си, защо се хвалиш с колите си? После се сърдиш и обиждаш като хамалин.

Agartha
07-20-2016, 15:03
Освен в пряк пост специално към теб, и то доста демонстративно, някъде видял ли си да се хваля? И като цяло какъв е смисълът да се хваля пред някого с каквото и да е, щом съм във форума със съвсем друга цел? И още веднъж:


Дай малко развитие де.

inewton
07-20-2016, 17:11
Било удачно.
Стегни се бе ''христианино'' !

Пак казвам, най- малкото показваш невежество като обсъждаш въпроси, по които не са ти ясни всички факти.

the...dreamer
07-20-2016, 17:59
Пак казвам, най- малкото показваш невежество като обсъждаш въпроси, по които не са ти ясни всички факти.
Сега стана и маг. Знаеш какво ми е ясно и какво не ? Странно.

LoveInfect
07-22-2016, 17:28
Обиждайте се в друга тема.

the...dreamer
07-22-2016, 21:08
Обиждайте се в друга тема.
Добре де, извинявам се.

SHPAIdURmeN
07-22-2016, 21:12
Обиждайте се в друга тема.
+

По темата:

Темата е интерестна, определено.

Бях гледам веднъж един, нещо като документален филм, за едно момче от ВБ, което си спомня миналия живот, семейството си, как е починало и където е живял.
Ще се опитам, утре да намеря линка към филма, и на когото му е интересно, да го изгледа.

npp
07-24-2016, 15:42
каква е гаранцията, че такъв човек не е лъган?!, може просто да му е било внушено, досега е имало ангели на сатана, за които това не е било нещо голямо, внушава ли са и дори са зомбирали хора, типичен пример в това отношение са случаите на хора с разни халюцинации, илюзии, конфабулации, псевдомнезии, душевни разстройства и пр.

SHPAIdURmeN
08-02-2016, 03:34
Ще се опитам да намеря линка към филма, и на когото му е интересно, да го изгледа.

https://www.youtube.com/watch?v=6wvbEQytuQk



каква е гаранцията, че такъв човек не е лъган?!, може просто да му е било внушено
Естествено, но нека оставим възможностите, 'А' и 'Б', а хората по пътят да си избират.

npp
08-03-2016, 14:02
https://www.youtube.com/watch?v=6wvbEQytuQk



Естествено, но нека оставим възможностите, 'А' и 'Б', а хората по пътят да си избират.

ако си изберат идоли и ереси, това лесно би могло да ги ощети

лично аз съм виждал две снимки на групи хора, едната правена през хиляда осемстотин и някоя си година, а другата правена през 20 век, всички хора на двете снимки си приличаха страшно много, и една жена обясняваше, че това са едни и същи души, които са се преродили и сега отново се познават и са заедно, но истината е, че винаги е имало сходни типажи, дори сега могат да се намерят десетки хора от сходен типаж, които си приличат така сякаш все едно са еднояйчни близнаци - за сатана не е нещо голямо да покаже такива знамения

ето едно видео показващо сходни типажи живели в различни епохи, обаче нали ужким са се преродили:
https://youtu.be/IejTis9N1aU