PDA

View Full Version : Отслабване и оформяне



Sweet.Vampire
06-29-2016, 10:18
Здравейте, хора. :)
Момиче съм, на 18г., иска ми се да отслабна, защото имам много мазнини по тялото си, конкретно по дупето и бедрата. Разбира се, нагоре също имам но са значително по-малко. Не знам на какво се дължи този факт да дебелея в долната част на тялото, като не водя заседнал начин на живот. Всеки ден излизам и се разхождам. Избягвам да ям сладките храни и газираното, ходих при диетолог и ми предложи да ми направи хранителен режим, като това ще ми струва 100лв. и аз прецених, че мога и сама да си изготвя такъв. Ако някой може да ме посъветва какво да направя още, за да може да се чувствам добре в тялото си, защото наистина не ми харесва как изглеждам в момента. От скоро почнах да ходя на фитнес, висока съм 167см и тежа 64кг. Ще се радвам да ме посъветвате какво да направя. :)

ДОТА
06-29-2016, 11:07
превърни мазното в мускули
тренирай с големи тежести
запиши се да тренираш борба
и не се заблуждавай, че разходките помагат
освен ако се разхождаш в гората и бягаш от мечки
или се бориш с мечки, тва ми се струва по-вероятно

malkasladka
07-01-2016, 07:16
Какъв е смисълът да не ядеш сладко и да не пиеш газирано, ако ядеш пържени картофи и мазни манджи... Хубаво е, че си започнала да тренираш, но само с това не става за съжаление, трябва да ядеш качествена хранаинформирай се, в интернет има много писано по тази тема и не не за тридневни диети, а за здравословно хранене! Късмет!

tochko
07-02-2016, 11:17
Мазното не става на мускул.
Ще обясня ба кратко един прост принцип който ще почна.

Разделяме всяко хранене на две:

Една част месо, яйца, кашкавал или сиренце в количество колкото една твоя длан.

Втората част е до три длани нисковъглехидратна гарнитура(зеленчуци или варива) или високовъглехидратна такава (макарони, картоф или ориз).

Идеята е да смесваш две храни на ядене. Идеята на тези пропорции са като на равномерно балансирана диета с всичко позволено в нея. Предвидени са мултивитамини веднъж дневно и 1000mg рибено масло.

Във фитнеса трябват високо интензивни базови тренировки с 10-15-20 повторенив според тежест и интензивност. Може кардио и HIIT да прибавиш. Променяй тренировките ежедневно.
Ако почваш спорт истината е джудо или самбо. Внимавай какво правиш защото данните на тялото ти не изглеждатт зле, изгледа е нещо друго.