PDA

View Full Version : Възможно ли е да съм бременна?



Liubovche
06-29-2016, 12:02
Здравейте! Искам да попитам възможно ли е да съм бременна?! Ситуацията е следната: на 21ви юни започнах да пия дуфастон 3×1 както ми каза генеколога, за да не ми дойде МЦ понеже бях на море. На 24 приятелят ми свърши в мен два пъти, а дуфастон продължих да пия до 26вкл. . На 27 ми дойде МЦ като отначало беше бледо розово и след това вече обилно кървене. Сега все още ми върви, но имам и болки в яйчниците и кръста, бълбукане ниско долу, главоболие и температура . Моля за съвет дали е възможно да е настъпила бременност?!

AmxModx
06-29-2016, 12:09
пий, пий химии... пий, пий...
скоро нито ще можеш да бъдеш оплодена, нито ще имаш менструация, нито нищо.
И защо питаш тук? По-добре отиди на видеозон / ехограф - или там каквото е...

Тук никой не може да каже на 100%

KaRiNa.Ni
06-29-2016, 21:44
Здравейте! Искам да попитам възможно ли е да съм бременна?! Ситуацията е следната: на 21ви юни започнах да пия дуфастон 3×1 както ми каза генеколога, за да не ми дойде МЦ понеже бях на море. На 24 приятелят ми свърши в мен два пъти, а дуфастон продължих да пия до 26вкл. . На 27 ми дойде МЦ като отначало беше бледо розово и след това вече обилно кървене. Сега все още ми върви, но имам и болки в яйчниците и кръста, бълбукане ниско долу, главоболие и температура . Моля за съвет дали е възможно да е настъпила бременност?!


Не си бременна,това е реакция от лекарството...и другия път преди да пиеш ДУФАСТОН си помисли,дали искаш да си рискуваш здравето,за едно море.

baby_baby
06-30-2016, 08:29
Не си бременна !

tori
06-30-2016, 09:13
Страничните реакции прочете ли в листовката? Щото може тва да е. Или пък летен вирус. С тая температура и главоболие, надали е друг, но пак прочети листовката за свое успокоение. Ако все пак искаш да си сигурна, че няма нищо, 14 дни след рисковия полов акт си направи тест със сутрешна урина, но надали си забременяла. Сега очаквай, между другото, да ти се обърка МЦ - напълно е възможно.

А останалите в темата голямо мрънкане. Щом е изписано от лекар, надали е чак толкова опасно, че да се филмирате - все пак всеки лекар е учил фармакология достатъчно много семестри, че да знае как действа дадено лекарствено вещество. Пак, де - не познавам лекарството и действието ми, но надали ще умре авторката. Ама филма ви е много, определено.
Карина, не знам защо осъждаш чуждия избор, не всички имат възможност да ходят на почивка всяка година. Ако е преценила, че риска си струва, не знам ти къде се бъркаш.

Maleficus
06-30-2016, 10:03
Страничните реакции прочете ли в листовката? Щото може тва да е. Или пък летен вирус. С тая температура и главоболие, надали е друг, но пак прочети листовката за свое успокоение. Ако все пак искаш да си сигурна, че няма нищо, 14 дни след рисковия полов акт си направи тест със сутрешна урина, но надали си забременяла. Сега очаквай, между другото, да ти се обърка МЦ - напълно е възможно.

А останалите в темата голямо мрънкане. Щом е изписано от лекар, надали е чак толкова опасно, че да се филмирате - все пак всеки лекар е учил фармакология достатъчно много семестри, че да знае как действа дадено лекарствено вещество. Пак, де - не познавам лекарството и действието ми, но надали ще умре авторката. Ама филма ви е много, определено.
Карина, не знам защо осъждаш чуждия избор, не всички имат възможност да ходят на почивка всяка година. Ако е преценила, че риска си струва, не знам ти къде се бъркаш.

Щом е изписано от лекар, няма какво да се обърка, все пак не е като да има лекари тройкаджии, нали са спали в часовете по фармакология, стига сте се филмирвали, лекарската грешка е мит ! Впрочем Тори, това безгранично доверие в докторите, може да ти струва много някои ден, ама има време, надявам се научиш някои работи, но не по трудния начин :D Авторката, ако се проявяват страничните ефекти е добре да ги спреш и приятеля ти да ползва кондоми.. Ако ги пиеш редовно, сигурно не си забременяла, но дори противозачатъчните не предлагат 100% сигурност, по - скоро 99%, малко кофти би било ако се окажеш от 1-ния % :D

tori
06-30-2016, 12:33
Не че няма възможност точно нейната лекарка да е спала в часовете. Ама да казваш, че с тройки се завършва медицина, е смешно. Има прагове в оценките за специализацията, 3 не е праг, не и за акушеро-гинекология. Да го знаеш от мен. Тва, че на някого не му се занимава или не е успял да се усети за нещо малко овреме, не значи задължително е тройкаджия. С три не се завършва медицина.

KuTaPa
06-30-2016, 13:21
http://bg.heroquizz.com/t/csmu84ndnq