PDA

View Full Version : Един обикновен ден в Кофата 2



StringTheoryPracticist
06-29-2016, 19:29
Първа част: клик (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/583327-%D0%95%D0%B4%D0%B8%D0%BD-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D 0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B2-%D0%9A%D0%BE%D1%84%D0%B0%D1%82%D0%B0)

Разхождахме се с crazyfenka, GuardianAngel и още хора и говорихме за това дали Кофата ще напусне Тийнпроблемския съюз за да се отдели като отделен форум със собствени правила. Някой каза, че Кофата не би могла да оцелее сама - и в същия момент чух като малко дете вика и се инати и се обърнах и видях как избягва от семейството си напук; GuardianAngel каза, че това е полиджба и значи, че Кофата ще се отдели но няма да успее, а другите изглежда вярваха също. Аз казах, че ако това беше така щяхме да можем да изкараме много пари със залагания като питаме тези неща гадателки, даже да грешат понякога. Запитах се колко хора от форума още вярват в такива неща като тези двамата. Нещо ме погъделичка изтормозващо, но успях да си запазя фокуса.

Точно в този момент видяхме гадателката Esdeath. Поздравихме я или я попитахме да ни предскаже бъдещето, не съм сигурен. Esdeath се забави. Името ѝ ми напомня на метафората за смъртта на световете - мислех, че антропоморфната смърт е само за хора, а не за цели светова. Но поначало защо се занимавах с това да слушам гадателка? Пак пилея време, а нямам никакво... Бях ужасен. Esdeath каза, че света ще свърши. Аз го осъзнах, че наистина е така и, че това са ми последните моменти и вече е късно да направя каквото и да е. Небето потъмня - отгоре имаше огромен кораб като извънземен, който щеше да постави краят на времето. Забеляза ни и пусна атомна бомба, с която ни уби. Лежах мъртъв и усещах вятъра около мен; можех леко да се мръдна и поне да видя какви са тези кораби.

Усетих неприятно гъделичкане по ръката. Лежах в леглото си, но също така още бях на онова място и се чудех какво ще видя ако погледна----мухата ми кацна на лицето и вече не можех да си продължа съня. Пляснах с две ръце пред лицето си и я убих. Не че имаше смисъл - в Кофата, нещата се съживяват след като ги убиеш. Поразмърда се цялото легло. Имаше някой до мен. Бавно и внимателно погледнах наляво и видях divergent, която ме гледаше в очите и се усмихваше разсеяно. Направих се че се усмихвам, а с по-далечната ръка тихичко грабнах сатъра и ѝ отрязох главата, да ѝ е за урок. По-късно като се сетих ми се прищя да не бях реагирал така, защото изглеждаше гушкава и симпатична.

По пътя за фитнеса се препънах и се изправих набързо защото усетих, че Indistinct ме гледа мнително, сякаш съм изгубил точки. Пита ме накъде отивам.
- Към фитнеса.
- А колко ще вдигнеш?
- Ами... много, надявам се?
- Ще видим.

Питах я колко е часът, защото си бях оставил телефона вкъщи. Тя ме пита колко мисля, че е часът. Смених темата - питах я кой куидич отбор иска да спечели довечера. Тя ме пита кой отбор искам аз да спечели и зачака отговор сякаш от това зависи дали ще си изгубя главата. Казах ѝ, че съм за Майкоебачите. Тя каза, че и тя е за тях, но май го каза само защото аз съм за тях, или просто нямаше ентусиазъм. След това продължи да ме гледа изпитателно, като че ли да ми види следващото действие - дали ще е провал или сполука. Това е нещо като моята любопитност към хората, обаче само с две възможни интерпретации (провал, сполука). Явно си приличаме - отговорих на това отношение по моята му версия и я питах защо осъжда действията на хората така, защо отговаря на въпросите с въпроси, и ѝ дадох няколко въпроса от психологически тестове. Не беше най-адекватната реакция от моя страна, защото тя май го правеше заради себе си а не заради мен - май беше вид защитна реакция. От разговора не ми остана време за фитнес - тук в Кофата, времето тече в брой думи.

Бях се унесъл - мислех си за divergent... за малко да се блъсна в едно момиче, което плачеше защото не беше получило никакви номинации за мис тийнпроблем 2016 и казваше, че е грозно. Другите го подминаваха, но tori го утешаваше. И се получаваше. Казах, че след няколко години може да е хубава като tori.

По-нататък, pe6oskeiborda, haritov и още няколко циганина правеха пари на "тука има - тука нема" със залагания и други такива измами. Dwyd96 ги беше надиграл и се кефеше на прилична пачка. Хората го питаха какво ще си купи с толкова пари - последният iPhone? iPad, iPod? Той отговори:























...........































- Ще си купя един iNewton.

Досега не бях обръщал много внимание на Dwyd96 - нещата му ми изглеждаха неутрално, не оставяха впечатление. Зачудих се какво стои зад такъв човек, който не забелязвам по принцип и се гмурнах из постовете му (виж: хроничен любопитко) и се постарах да разбера защо е написал всеки, ако може до такова ниво, че да мога да бъда Dwyd96 ако поискам. Не очаквах, но когато ги разбрах ми харесаха много - има много добри включвания обикновено, всъщност повечето му неща са включвания - доста хора мислеха че е прав, ама техните правометри бяха криви. Няколко дни по-късно пак не забелязвах постовете му, докато не се осъзнах, че трябва да отделям концентрация за да ги оценя - интересно.

Точно в момента водеше iNewton-ът си, който беше купил от семейството му. Още не му беше казал, че е роб, но беше време - извади една каишка и се ухили. iNewton се ядоса и изкара някаква тръба с дръжка и тежки елементи вътре и стреля по Dwyd96 с този уред, който верижно превръща всичките ти неутрони в енергия и същевременно предотвратява взаимодействие със заобикалящата те среда. Dwyd96 се свлече-разтопи в пушеща локва от безформена плът, потвърждавайки теорията, че човек не може да живее без неутрони. iNewton каза, че прави услуга на света като го лишава от селяни, които не си знаят мястото. Проверих си правометъра и казах:

- Еми не си прав.

Понякога думите не стигат за да си изразиш чувствата, затова iNewton стреля по мен.

Следва продължение...

(Ок, ако махаше неутроните, резултата нямаше да прилича на плът или изобщо на подобна материя защото ще се променят молекулите - не много реалистично, но за сметка на това в следващата част ще има малка доза реалистична математика).

inewton
06-29-2016, 19:41
Както и от историята се вижда, доброто (т.е. аз) винаги побеждава.

Умно дете си, струнаджия.

deitona22
06-29-2016, 19:48
Хах много е добре ! Продължавай !

Blockhead
06-29-2016, 20:11
Приказката ти е прекрасна, мисля да я пратя на един фр Елайзър ще я хареса.

crazyfenka
06-29-2016, 21:24
Супер дупер ! Чакам третата част !1

tori
06-30-2016, 08:11
Ахахахаха, благодаря ти за комплимента, наистина! Някак сладко е. :3

MrCreeper
06-30-2016, 08:44
Ех тоз младеж, голям сваляч е станал

divergent
07-03-2016, 12:09
Закопаха ме. :(

StringTheoryPracticist
07-03-2016, 12:23
Соло нещо се притесни и си изтри коментара :(

Соло, и теб ще те включа. Всъщност сигурно няма да ти хареса :D Съжалявам :(

А между другото, следя ви реакциите и желанията за да знам как да ви включа в по-следващи части. Поканени сте да се опитате да нагласите работите чрез това.

deitona22
07-03-2016, 13:18
Колко части планираш да са?

StringTheoryPracticist
07-03-2016, 13:33
Колко части планираш да са?
Почнал съм трета (ще се опитам да я пусна утре, ще ми се днес да работя над едно друго нещо) и май ще са около 5 докато покрия всичко, което искам. Плюс риск да се отклоня с неща които не са ми в листа, това ще увеличи броя части - ако се отклоня от планираното число ще е нагоре, а не надолу.

Indistinct
07-03-2016, 13:34
Почнал съм трета (ще се опитам да я пусна утре, ще ми се днес да работя над едно друго нещо) и май ще са около 5 докато покрия всичко, което искам. Плюс риск да се отклоня с неща които не са ми в листа, това ще увеличи броя части - ако се отклоня от планираното число ще е нагоре, а не надолу.

Звучи добре. Ще видим какво ще измислиш още.

Indistinct
07-04-2016, 20:19
StringTheoryPracticist, вземи малко почисти тази бъркотия.

StringTheoryPracticist
07-04-2016, 20:32
Упс.

Писах един интересен алгоритъм и се разсеях :D ще се опитам днес или утре да я напиша.

StringTheoryPracticist, вземи малко почисти тази бъркотия.
Готово. (Мисля? Кажи ако не работи.)

Indistinct
07-04-2016, 20:34
Упс.

Писах един интересен алгоритъм и се разсеях :D ще се опитам днес или утре да я напиша.

Готово. (Мисля? Кажи ако не работи.)

Явно не е готово.

StringTheoryPracticist
07-04-2016, 20:40
Вече е.