PDA

View Full Version : Противозачатъчни



a_a
06-30-2016, 16:19
Здравейте, от 2 месеца ми закъсняваше. Днес ходих на гинеколог прегледа ме и ми предписа хапчета за стимулиране на цикъла и противозачатъчни, от които да се нормализира цикъла... Много се колебая дали да пия противозачатъчните, тъй като чувам доста неща и не знам... Искам да попитам ако ги спра след 1 месец ще има ли някакъв проблем с мен ? Не съм запозната изобщо, а и нищо не разбрах от лекарката. Ще се радвам ако някой сподели! :)

tori
06-30-2016, 16:44
Смятам, че трябва да ги пиеш. Щом са изписани за регулация, значи трябва да ги пиеш, щото не са изписани от келешлък. Четеш листовката, казваш на лекаря, ако нещо те притеснява и толко. Пак казвам в тоя форум - има лекарства, които задължително се комбинират. На първо четене се сещам за бета-блокери и аце-инхибитори за пример.

Ivaaaaa
06-30-2016, 16:52
и аз бях на гинеколог днес ;д
правих си изследвания на хормоните. предполагам прогестеронът ти е нисък, както на мен и ти е изписал дуфастон за стимулацията. честно казано, аз не бих се съгласила да пия противозачатъчни, ако ми ги беше изписал и да поема целият този риск със страничните им ефекти заради нещо, което рано или късно ще се регулира. все пак това е организъм, не часовников механизъм.
*бтв, само те прегледа ли? о.о никакви изследвания? хм :(

a_a
06-30-2016, 16:57
Прегледа ме и ме прати след това при ендокринолог за изследвания на хормоните, но резултатите ще ги видя чак в ппнеделник, та така и сега не знам какво да правя....

Впрочем хапчетата са Белара, някой има ли мнение за тях ?

Ivaaaaa
07-02-2016, 11:04
егати изследванията толкова дни хд. не разбирам защо ти е изписала тези неща без първо да е видяла резултатите.

KaRiNa.Ni
07-02-2016, 11:24
Здравейте, от 2 месеца ми закъсняваше. Днес ходих на гинеколог прегледа ме и ми предписа хапчета за стимулиране на цикъла и противозачатъчни, от които да се нормализира цикъла... Много се колебая дали да пия противозачатъчните, тъй като чувам доста неща и не знам... Искам да попитам ако ги спра след 1 месец ще има ли някакъв проблем с мен ? Не съм запозната изобщо, а и нищо не разбрах от лекарката. Ще се радвам ако някой сподели! :)


По-старите марки противозачатъчни имат такива ефекти,поне до колкото едно време четях из форумите...но тези Белара,не съм ги чувала.Мога да ти предложа провитозачатъчни Джаз се казват пила съм ги една година предписани от гинеколога ми за регулиране на цикъла...мога да ти кажа че те нямат никакви странични ефекти и са по-подобрени от колкото старите марки.Но честно да ти кажа,ако цикъла ти е нередовен той ще си остане такъв и каквито и хапчета да пиеш,аз след като спрях Джаз пак ми закъсняваше,както беше преди.

AngelovaG
07-02-2016, 11:31
Противозачатъчните не са страшни, когато се приемат правилно.
Една таблетка на всеки 24 часа в рамките на 21 дни, следват 7 дни почивка и втори цикъл от 21 дни. Блистерчето е съставено точно от 21 таблетки, като всяка е обозначена с ден от седмицата. Обърни внимание на това, направено е с цел да не се объркаш. Ако пропуснеш някой ден, не е фатално, но в никакъв случай не приемай две таблетки в едно денонощие. Препоръчително е и листовката да се прочете. А противозачатъчните, които приемах аз се казват Ломекс, останах доволна.
Късмет!

KaRiNa.Ni
07-05-2016, 07:27
Противозачатъчните не са страшни, когато се приемат правилно.
Една таблетка на всеки 24 часа в рамките на 21 дни, следват 7 дни почивка и втори цикъл от 21 дни. Блистерчето е съставено точно от 21 таблетки, като всяка е обозначена с ден от седмицата. Обърни внимание на това, направено е с цел да не се объркаш. Ако пропуснеш някой ден, не е фатално, но в никакъв случай не приемай две таблетки в едно денонощие. Препоръчително е и листовката да се прочете. А противозачатъчните, които приемах аз се казват Ломекс, останах доволна.
Късмет!


По темата не знаеш нищо,а и няма на пазара противозачатъчни Ломекс такива изобщо не съществуват...и ако са ти предписани от лекар той може да ти обясни как се приемат и кога се пият!

a_a
07-05-2016, 13:14
Благодаря ви много, взех изследванията, оказа се че нивото на 2 хормона е много ниско, предписаха ми витамин Е, селен и цинк, казаха ми че може да е от стрес, под който наистина съм подложена.... и така все още нямам менструация и не знам...

KaRiNa.Ni
07-05-2016, 14:33
Благодаря ви много, взех изследванията, оказа се че нивото на 2 хормона е много ниско, предписаха ми витамин Е, селен и цинк, казаха ми че може да е от стрес, под който наистина съм подложена.... и така все още нямам менструация и не знам...

Намали стреса,увеличи богатите на витамини и белтъчини храна и ще видиш как ще ти се нормализира цикъла.

fanton1
07-05-2016, 15:06
Kato ne si go iskarvate kogato trqbva gi piite murshi