PDA

View Full Version : Проблеми с глезена



yl213
07-05-2016, 17:44
На 1 юли докато тренирам футбол, изведнъж стъпих накриво и веднага глезена ми се поду, но нямаше болки пак можех да вървя. После се прибрах сложих лед върху глезена , минаха няколко часа и отидох да ми направят снимка това става още същия ден направиха и казаха,че няма счупено.В момента вече не е толкова подуто,подутината слезе надолу слагам лед, и ДИЙП РИЛИЙФ гел,но има синини на 2 3 места и нямам болки.Въпроса ми е може ли да е счупен дали да си направя още една снимка ?

tori
07-07-2016, 07:43
Не, не е счупен. При счупването има нечовешка болка, налага се оперативна намеса веднага. Изкълчен ти е крака, не се притеснявай. Най-малкото - никой няма да те пусне да си ходиш със счупен крак, щото няма да можеш да ходиш.

haritov
07-07-2016, 08:42
На 1 юли докато тренирам футбол, изведнъж стъпих накриво и веднага глезена ми се поду, но нямаше болки пак можех да вървя. После се прибрах сложих лед върху глезена , минаха няколко часа и отидох да ми направят снимка това става още същия ден направиха и казаха,че няма счупено.В момента вече не е толкова подуто,подутината слезе надолу слагам лед, и ДИЙП РИЛИЙФ гел,но има синини на 2 3 места и нямам болки.Въпроса ми е може ли да е счупен дали да си направя още една снимка ?


то и 1000 снимки да направиш друго няма да видиш

но до колкото виждам има ефект от това което правиш просто не очаквай да мине веднага

yl213
07-08-2016, 09:48
Благодаря Ви за мненията, според вас за колко време ще ми мине преди 2 3 дена почнах да ходя.

football_guy11
07-08-2016, 16:22
Благодаря Ви за мненията, според вас за колко време ще ми мине преди 2 3 дена почнах да ходя.

Споко, колега, и аз тренирам футбол, и аз съм имал проблеми с глезена. Моето пък се получи от много глупава ситуация :D На края на тренировката имахме да направим удари, като пускаме топката по земя, треньорът ни я отмята встрани и шутираме. Стигнахме до удар от воле, като тоя път тренера ни я копва леко и ние атакуваме топката още във въздуха. Та на мен ми я отметна за десния крак, който ми е слабия, не си стегнах глезена, нацелих топката с по-предна част на ходилото и усетих ужасна болка в ахилеса и глезена отпред. Сякаш нещо се беше разкъсало. Беше надуто 2 дена, но за щастие ми мина много бързо. Хубаво е, че си се досетил да сложиш лед веднага след контузията. А това колко време няма да можеш да тренираш зависи колко лошо си го навехнал или изкълчил. Щом преди 2-3 дена си започнал да ходиш, съвета ми е да си дадеш почивка още около 9-10 дена, и когато можеш да въртиш глезена си във всички посоки, без да усещаш болка, си готов за екшън! :D

yl213
07-09-2016, 09:42
Благодаря ти колега и моя случай е същия подадоха ми топката,уж исках да направя някакъв трик и .....:D. Дано да се оправя,че пак да почна да тренирам!