PDA

View Full Version : Защо да е грешно да съдя хората спрямо музиката, която слушат?



underfree11
07-11-2016, 11:36
Имам този навик да си изграждам първоначални мнения за хората спрямо музиката която слушат и много искам да чуя конкретна причина защо това е грешно? Аргументи от типа - "Детинско е" , "Всеки може да слуша каквото си иска" не ми изясняват нещата.
Човек слуша даден стил музика, следователно харесва нещата за които се пее в музиката. Това значи, че музиката определя и характера на човек. Човек който слуша чалга значи харесва темите секс и любов. Аз ако не харесвам този стил музика, човекът срещу мен го харесва ме навежда на мисълта, че той харесва неща които аз не харесвам, следователно аз не харесвам този човек.
Не съм на 12 и имам ясна представа за гнусният кичозен свят на днешното поколение и за това ми е много интересно защо да не съдя хората по музиката която слушат.

KREED
07-11-2016, 17:15
Щом ти е кеф, съди бе. По какъвто искаш критерии съди. То си е твоя работа, а дали е правилен е друг въпрос.

Грозния
07-11-2016, 18:52
Да си създаваш представа що за хора са, по това каква музика слушат е най-малкото прибързано, макар че музикалните предпочитания издават някои неща.

YoungBloodZ
07-11-2016, 18:55
не е грешно... аз също си вадя изводи за хората спрямо музиката която слушат
пример: ако даден човек слуша чалга аз си вадя извод че не трябва да имам нищо общо с него и се отдалечавам от него колкото се може повече 8-)

divergent
07-11-2016, 19:06
Имам този навик да си изграждам първоначални мнения за хората спрямо музиката която слушат и много искам да чуя конкретна причина защо това е грешно? Аргументи от типа - "Детинско е" , "Всеки може да слуша каквото си иска" не ми изясняват нещата.
Човек слуша даден стил музика, следователно харесва нещата за които се пее в музиката. Това значи, че музиката определя и характера на човек. Човек който слуша чалга значи харесва темите секс и любов. Аз ако не харесвам този стил музика, човекът срещу мен го харесва ме навежда на мисълта, че той харесва неща които аз не харесвам, следователно аз не харесвам този човек.
Не съм на 12 и имам ясна представа за гнусният кичозен свят на днешното поколение и за това ми е много интересно защо да не съдя хората по музиката която слушат.

За чалгата конкретно повечето я слушат заради долнопробната музика и се кълчат по селата върху масите. Това пак означава, че си е простоват де, но е много относително, понеже някои хора я слушат само след определен брой ракии. Принципно всеки е прав за себе си в такива дебати, аз принципно съдя за човек по предпочитанията му за музика, но пък ако някой слуша нещо, което не ми допада, това не ме спира да общувам с него. Но пък ако слуша същите неща като мен, това ме кара да ми е още по-симпатичен. И не винаги текстът и темата са най-важни, на някои парчета само инструменталът им кърти. Аз принципно мога супер много да харесвам текста на някоя песен и да намирам смисъл в него, но пък ако звученето не ми допада, няма да я слушам. Малко се отметнах от темата като че ли, но както и да е. Някои съдят за хората по музиката, други по стила на обличане или пък по зодията. Кое е най-кухото не мога да определя, всеки знае за себе си и сам си намира начините, по които да определи какъв е човекът отсреща.

Ouroboros
07-11-2016, 21:56
За чалгата конкретно повечето я слушат заради долнопробната музика и се кълчат по селата върху масите. Това пак означава, че си е простоват де, но е много относително, понеже някои хора я слушат само след определен брой ракии. Принципно всеки е прав за себе си в такива дебати, аз принципно съдя за човек по предпочитанията му за музика, но пък ако някой слуша нещо, което не ми допада, това не ме спира да общувам с него. Но пък ако слуша същите неща като мен, това ме кара да ми е още по-симпатичен. И не винаги текстът и темата са най-важни, на някои парчета само инструменталът им кърти. Аз принципно мога супер много да харесвам текста на някоя песен и да намирам смисъл в него, но пък ако звученето не ми допада, няма да я слушам. Малко се отметнах от темата като че ли, но както и да е. Някои съдят за хората по музиката, други по стила на обличане или пък по зодията. Кое е най-кухото не мога да определя, всеки знае за себе си и сам си намира начините, по които да определи какъв е човекът отсреща.

Подкрепям с две ръце


Донякъде си прав, главно защото колкото прости и празноглави хора познавам, всички те точно чалга слушат. Но също така познавам няколко човека които само чалга слушат, но същевременно са невероятни личности. Идеята ми е че според моите наблюдения един простак ще се кефи на чалга и кючеци със сигурност, но не всеки който харесва чалга и кючеци задължително е простак. Аз например супер много се кефя на Nicki Minaj, но същевременно не мога без песни като тези на Lorde. Всичко е много относително, човешката личност може да бъде много сложна понякога.
Вкуса към музиката може да ти даде първична представа за човек, но за да знаеш какъв е, нужно е поне да го опознаеш.

RapExotic
07-12-2016, 09:06
Човек който слуша чалга значи харесва темите секс и любов.

По-точно темите извращения и деградация. В много други стилове се пее за секс и любов, но никъде те не са представени по толкова просташки начин, колкото в чалгата.

Грозния
07-12-2016, 18:43
...според моите наблюдения един простак ще се кефи на чалга и кючеци със сигурност, но не всеки който харесва чалга и кючеци задължително е простак.Доста вярно - и аз съм забелязал подобно нещо, но има и хора, които слушат "свястна" музика и са прости :D!

smilegirl12
07-12-2016, 19:17
не е грешно... аз също си вадя изводи за хората спрямо музиката която слушат
пример: ако даден човек слуша чалга аз си вадя извод че не трябва да имам нищо общо с него и се отдалечавам от него колкото се може повече 8-)

hose 4ever tomorrowland wait us !! :D

golemiq_korab_minava
07-12-2016, 19:24
аз съм според настроението. и мога без да слушам.

HellKnight
07-13-2016, 20:23
Не знам за чалгата, но моите приятели лично доста се учудват от музикалните ми предпочитания. Аз знам повече жанрове, отколкото те знаят изпълнители. Намирам си музиката основно от 4chan, bandcamp, soundcloud и Pitchfork. Имам абонамент за Google Play и слушам по 2 албума на ден. Всички, които знаят какво слушам, често ме питат "абе, откъде ги намираш тия??", въобще без даже да са чули какво представляват. Винаги когато някой ми каже "слушам всякаква музика", ми се иде да ги питам: "я ми назови 5 harsh noise изпълнители". Според мен, не трябва да оставяш музиката да те определя, но лично предпочитанията ми ме превърнаха в доста претенциозен човек.

За да получите някаква представа за мен, любимите ми изпълнители са Bjork, Boris (японска метъл група), Sufjan Stevens, Radiohead, Death Grips, David Bowie, just to name a few. Всеки, на когото съм пращал Death Grips, ме е поглеждал, все едно съм заколил няколко новородени. :D

HellKnight
07-13-2016, 21:08
Човек, ти доста си съвпадаш с username-a. И не, не се опитах да съм special snowflake, просто си изразих мнението. И да, какво като сме сноби? По-нисши ли ни прави, какво?

И да, имам право да критикувам другите, когато се представят за нещо, което не са. Конформизмът е едно ужасно нещо, с което трябва да се борим. За да се слееш с тълпата, трябва или да слушаш мазна чалгия, или да четеш новите клюки по списанията.

Нещо ми казва, че browse-ваш плебит или найн гаг. Повтаряш едно и също, което вече е казано стотици, ако не хиляди пъти. Това, че ползваш дет метъл като пример, ми е достатъчно, за да стигна до това заключение.

Искаш, или не искаш, музиката, през повечето време, определя човека. Всички чалгари, които познавам, са някакви мутрафели, които се мислят за царе, а всички, които слушат нещо по-смислено са често тези, които взимат стипендии. Щом мен ме критикуват за моите предпочитания, защо аз да не отвърна със същото?

btw
>uses tired old maymays

qkataa_123
07-18-2016, 09:59
Имам този навик да си изграждам първоначални мнения за хората спрямо музиката която слушат и много искам да чуя конкретна причина защо това е грешно? Аргументи от типа - "Детинско е" , "Всеки може да слуша каквото си иска" не ми изясняват нещата.
Човек слуша даден стил музика, следователно харесва нещата за които се пее в музиката. Това значи, че музиката определя и характера на човек. Човек който слуша чалга значи харесва темите секс и любов. Аз ако не харесвам този стил музика, човекът срещу мен го харесва ме навежда на мисълта, че той харесва неща които аз не харесвам, следователно аз не харесвам този човек.
Не съм на 12 и имам ясна представа за гнусният кичозен свят на днешното поколение и за това ми е много интересно защо да не съдя хората по музиката която слушат.

Характера на човека не се определя по музиката......например аз слушам малко чалга но това не значи че мисля за секс и любов и незнам си какво още тамм....просто ми харесва да я слушам :)

Mana
07-20-2016, 11:29
Защо било грешно ли? А къде му е смисълът?

cickitenazlati
07-25-2016, 22:29
представяш ли си да не наебеш някоя само щото слуша орхан мурат
само си го представи
аз не мога

metalhearted
07-25-2016, 23:58
Характера на човека не се определя по музиката......например аз слушам малко чалга но това не значи че мисля за секс и любов и незнам си какво още тамм....просто ми харесва да я слушам :)

Самия факт, че името ти е qkataa_122, казва прекалено много...

qkataa_123
07-26-2016, 07:09
Самия факт, че името ти е qkataa_122, казва прекалено много...

Според мене не казва нищо просто така повече ми харесва да се пиша :

doggy_ivanov
08-01-2016, 14:34
Защо ли?Защото не може да делиш твоето семейство,приятели,непозна ти (когато отидеш на някое домашно парти).Не можеш и да им налагаш твоето мнение.Музиката е създадена за забавление и обединение,не за разделяне и интрига.Конкретно чалгата е проста музика по смисъл... Но ако трябва да сме честни нима нещата в рапа не са?Защото ги няма вече 2 пак,Биги и т.н. А и не само,музиката не може да те направи селяндур или кур*а ти или си това.. или ако си повярваш че си това ставаш това.Всичко е до обкръжението ти,до родителите ти,до това колко се филмираш като слушаш дадена песен.Трябва да се уважаваме въпреки различното мнение и вкусове.Да не забравяме също,че живеем на балканите!Така чее.. :))

LittleDude
08-01-2016, 14:41
Ми аз като слушам Керанов и Маната, да не съм умрял, да отида в рая и да говоря със свети петър... или в ада, понеже съм си счупил гръбнака като съм си правил сам свирка? Или са ме отвлекли извънземни? Тъпо е

Presianna86
08-26-2016, 03:14
Не мисля, че е правилно.