PDA

View Full Version : Дископатия



TheEclipse
07-11-2016, 14:12
Здравейте..днес ми се случи нещо много,много неочаквано..Активен плувец съм от 10 години(сега съм на 15)и от около 7-8 месеца кръста леко ме болеше по време на или след тренировка(най-често след някакви спринтове)
Миналата седмица имах състезание и на 2рия ден се събудих със страшни болки в опашката.Тогава нямах дисциплини и през повечето време почивах,а треньорката ми даде 150 гр. Диклак.На следващият ден се чувствах горе долу по-добре и изплувах най-късата дистанция 50м,след което болките се върнаха и след разговор с треньорката и лекарката на басейна се наложи да прекратя състезанието един ден по-рано.Понеже се оплаквах на нашите,майка ми ме заведе на доктор,който ме прегледа и каза да почивам повече,да не се натоварвам изобщо в рамките на 1 седмица и щяло да мине(тогава болката още беше в опашната област)След няколко дни обаче болката се премести малко на горе към кръста.Майка ми е кинезетерапевт и веднага почнахме физиотерапия(масажи,процед ури),но без някакъв ефект.Днес най-накрая отидохме в болницата за снимка и се оказа,че имам сколиза и отделно дископатия..това ме шокира..сколиозата била вродена,а дископатията се получила от пренатоварване.След като лекарката ме погледна,точните и думи бяха:Ти си умно момче,но ще трябва да смениш спорта.Можеш да играеш ШАХ или нещо подобно..От отдавна не бях плакал,но не можех да се сдържа..Как по дяволите да се откажа от моя начин на живот ??Не мога да си представя какво ще правя ако не плувам или изобща не спортувам.След като се върнах у нас веднага започнах да чета за двете болести.Чрез упражнения можело да се оправи,но не знам вече какво да мисля.Довечера ще ме лекуват с народна медицина или по-точно смола.Въпросът ми е:Ще мога ли отново да плувам и да се състезавам както винаги е било или ще трябва да се откажа ?

haritov
07-11-2016, 19:14
ще можеш да плуваш докато не те заболи пак после няма да можеш