PDA

View Full Version : Предателство, приятелство, подигравки и живот :(



Jenaration
07-19-2016, 17:02
здравейте! Името ми е Джен и съм от Русе на 13 години. Исках да ви разкажа една история, която ми се случи наскоро, но още не знам какво да направя. В Русе има групички от така наречените "Пластмасови" (с няколко приятелки ги наричаме така). Там са събрани всички известни, наперени, фалшиви и гадни момичета и момчета, които живеят в целия град. Преди около седмица се запознах с едно от тях-походката (всеки си има псевдоним, защото целта е всички да останат анонимни). Първо беше много мила с мен и ме покани да стоя с тях. Мислех да откажа, но си помислих "какво пък, нови приятели" и отидох. Стоях с тях цяла седмица. С походката станахме приятелки-писахме си, споделяхме си и всичко, което правят приятелите заедно. Запознах се с много хора. И така не след дълго й споделих, че харесвам едно много сладко момче, което принципно стои с тях, но това лято се върна приятелката му (която не знаех, че съществува) от Англия и излиза само с нея. Преди да разбера, че той е обвързан си писахме и му казах, че го харесвам. Той е казал на приятелката си, нейното име остава в тайна, така че ще я наричаме пинчера (има куче пинчер и е влюбена в него) и тя започна да ми вика името по целия център, да се подиграва с мен и да ме бъзика. Беше ми много гадно, но какво да правя-игнорирах я. Един ден реших да седна на операта докато чакам две момчета. Тя дойде и започнаха отново подигравките, намеците, сърказма. Дойде и момчето, но то не беше като нея. Него го наричаме байка, защото кара BMX. Той й каза няколко пъти да ме остави, но тя му отказваше. Дойдоха и други байкъри, но те не ми говориха изобщо. И след половин час някъде пристигнаха и приятелите ми. Тръгнахме да се разхождаме, но котката на единия се разболя и отиде до един магазин да й купи разни неща. Другия го придружи, а аз седнах на пейката да ги изчакам. Дойдоха други две момчета-Колата (постоянно пиеше кола) и руснака (рус със сини очи). Те карат тротинетки за трикове, така че ги зачисляваме към байкърите. Те също ме скъсаха от подигравки, целеха ме с едно топче, заливаха ме с течности, обиждаха ме. Дойдоха приятелите ми и тръгнахме към апартамента на едното момче, за да остави лекарствата за котката. Колата и руснака се влачеха и разказваха на длъж и на шир, че харесвам байка и към тях се присъединиха още 5-6 момчета, които правеха същото-подигравки и подигравки. Наричаха ме Мани (мамута от детския филм "Ледена епоха") и много други неща. Аз си тръгнах без да разберат. Не излизах няколко дни и днес ми се наложи да отида на центъра за да се видя с момичето, за което ви разказах по-рано-походката. Първо никой нищо не ми каза, но след 2 часа тя отиде при колата, руснака и другите. Мислех, че ще ме защити, но не. Тя показа чата ни. Показа там, където й бях казала, че искам да съм на мястото на пинчера, защото байкъра е близък с нея. Казах й, че ще бъде хубаво да имам гадже байкър и да съм известна. При което дойдоха колата и друг байкър-никнейма. Започнаха най-жестоките обиди и подигравки. С плач си тръгнах от там. Страшно ме беше срам. Сега не знам какво да правя. Трябва ми съвет, но в никакъв случай няма да казвам на родителите ми. Моля ви, кажете какво да правя.....

YoungBloodZ
07-19-2016, 17:27
Елементарно... смени компанията

tori
07-19-2016, 17:51
Не че нещо, но не можеш да наричаш някого Пинчъра и да очакваш нормално отношение. И не знам къде се тикаш, когато не харесваш някоя компания. За едното му Байкър не трябва да ставаш за резил. И в Русе феймъси нЕма, само отрепки сте. И малките, и големите са такива. А да не говорим за Данчо цигането или за Глотрия, щот ни отиде синята кръв.

an7raks
07-19-2016, 18:06
Не че нещо, но не можеш да наричаш някого Пинчъра...

Право в болната тема. :D

mincheto
07-19-2016, 18:33
Ати незнаеш ли,че НЕбива да се доверяваш на никого в този скапан живот?Както винаги казвам и ''и най-добрата ти приятелка '' може да използва слабостите ти срещу теб ,ако така и е удобно, или има изгода от това.Иди при тех и им кажи, ''да харесвам го и какво толко,някой имали нещо друго да ми каже или да ви почвам наред''?Бъди по-отворени и отракана и да видиш как ще бягат от теб на другата улица.

LoadRunner
07-19-2016, 18:49
Минчо много съм ти отпуснал каиша напослдък

tori
07-19-2016, 19:30
Право в болната тема. :D
Хахах, да, бе. Точно.

KREED
07-19-2016, 21:25
Не че нещо, но не можеш да наричаш някого Пинчъра и да очакваш нормално отношение. И не знам къде се тикаш, когато не харесваш някоя компания. За едното му Байкър не трябва да ставаш за резил. И в Русе феймъси нЕма, само отрепки сте. И малките, и големите са такива. А да не говорим за Данчо цигането или за Глотрия, щот ни отиде синята кръв.

Абсолютно!
Вместо вие, лапетата, да се опиянявате от това да сте "известни" и да сте във "връзки", учете, колкото тъпо, изтъркано и банално да звучи. Учете, развивайте уменията си, намерете си хобита вместо да се шляете из центъра. Из центъра кръжат най-големите олигофрени на града. По-добре дружи с онези другите приятелки, дето заедно ги наричате онези - "пластмасови".

Между другото, нещото, което най-вече ме гложди е - "Казах й, че ще бъде хубаво да имам гадже байкър и да съм известна."
Тези слова ги бълва средното лапе и започвам да губя надежда. Оставете, че нашето поколение е преебано отвсякъде, но по-малките са още по-зле. :\

baby_baby
07-20-2016, 10:09
Тая твоя "приятелка" изобщо не ти е била или оная я е на говорила както и другите

Остави ги не се занимавай с тях не им обръщай внимание иначе ще продължават

n.hristova
07-20-2016, 16:32
Добре, ти самата не си харесвала тези групички, защото са фалшиви хора, но въпреки всичко си се набутала там? Защо за бога, като ти е пределно ясно какви хора са тези, които имат голямо самочувствие и познават всички... Все тая минало е вече. Според мен най-доброто и майа едиствено решение е тотално да ги заебеш и да си намериш нормала компания, но първо ги опознай преди да споделяш лични неща.

Christinna
07-24-2016, 20:54
И все пак момичето е само на 13, нормално да ги приема така нещата. Като цяло не знам защо го прочетох цялото това нещо, но wtf.. байкъри, пинчери, походки, забърках се.

qkataa_123
07-26-2016, 06:38
И аз също съм от Град Русе и съм на 15 и съвета ми към тебе е да не се занимаваш с такива и да си намериш по свястни приятели защото много пъти съм попадала на такива ама знаешли какво правех с тях - просто ги игнорвах :D :D Така и ти направи с тях и се прави че не ти пука и те ще те оставят намира,поне аз така си мисля. Знам какво е в Русе също така и някой хора са отвратителни но навсякаде ги има такива

tori
07-26-2016, 07:10
И кво е в Русе, бе?! Ш каеш че сме чудо град и има баси американския филм с всички прилежащи групички. Русе е такъв такъв смех, че си нямате идея. Ама вие сте малки и ви прибират до 22, не сте виждали центърО пуст. Не сте виждали как феймъси спят на шадравана. Ама иначе сме у големио филм. Единственото по-опасно място са кварталите около Селяметя, щот циганите са се смесили с българите из тях и са направили некви негра, които си мислят, че улицата ги учи. А истината е, че разтикват трева и пият всеки петък. Обаче никой не ги е бил достатъчно, за да си стоят вкъщи и да гледат Бандата на Оушън за супурнайти път, за да стане безопасно. Малките сте 13-15 годишни фенки на Клюкарката и се филмирате, че сме на ебати центъра на вселената.

qkataa_123
07-26-2016, 07:22
И кво е в Русе, бе?! Ш каеш че сме чудо град и има баси американския филм с всички прилежащи групички. Русе е такъв такъв смех, че си нямате идея. Ама вие сте малки и ви прибират до 22, не сте виждали центърО пуст. Не сте виждали как феймъси спят на шадравана. Ама иначе сме у големио филм. Единственото по-опасно място са кварталите около Селяметя, щот циганите са се смесили с българите из тях и са направили некви негра, които си мислят, че улицата ги учи. А истината е, че разтикват трева и пият всеки петък. Обаче никой не ги е бил достатъчно, за да си стоят вкъщи и да гледат Бандата на Оушън за супурнайти път, за да стане безопасно. Малките сте 13-15 годишни фенки на Клюкарката и се филмирате, че сме на ебати центъра на вселената.

Много добре знам какво е в Селяметя защото живея в квартал който се намира много близо до там

tori
07-26-2016, 08:49
Като си от там, кажи ми за последното убийство, изнасилване, отвличане, последния обир на дом/магазин/банка, последния палеж в квартала? Колко са дилърите на истински наркотици, а не на трева? Контрабанда на цигари/алкохол колко си видяла? А трафик на хора? Била ли си свидетел на измама за много пари? Побоите между негра не важат - избивайте се колкото искате, разтикването на трева и то не важи, да знаеш. Щот и аз съм живяла в блока срещу входа на гробищата ама освен дечурлига да пушат там нощем, не е имало друго.

bsm
08-01-2016, 13:19
Доста тийн филмчета си гледала. В живота има много по-важни неща от това да се харесаш на група деца т.нар. от теб "Пластмасови" или "Байкърчета". Спри с тези шантави прякори, смени си компанията и не се доверявай от ряз на всеки. А що се отнася до подигравките ги игнорирай, с плач нищо няма да постигнеш.

KREED
08-01-2016, 18:04
tori, много хубави разсъждения, но колкото и да им приказваш, те няма да те разберат. Защото нямат умствен капацитет ли, защото са по-малки ли, не знам. Мисълта ми е, че само си хабиш приказките, защото нищо не вдянаха от това, което каза.

tori
08-01-2016, 18:23
Малки са и им е простено, и аз като бях малка, всичко ми беше ясно. В един момент всички ги чуква горния и отиват на долния.

KREED
08-01-2016, 20:07
Именно. :D