PDA

View Full Version : Как да надебелея??!



Beauty77
07-20-2016, 14:58
Здравейте хора, искам да се допитам до вашето мнение как да кача килограм.
Аз съм на 14г, висока съм 1.69 и тежа 41кг.
Всички ми казват "много си слаба" , "яж бе момиче". Всичко това ми се забива в главата.
Купих си рибено масло, обаче нищо. Искам да кача поне 8 кг..даже да стана 50кг.
Според мен наистина изглеждам слаба.
Ям сутрин около 11:00 11:30, като ям по две фили с масло, лютеница, днес крема сирене, онзи ден 2 парчета баница и тутманик.
На обед ям около 15:00. и днес ядох супа, а вечер ям в 21:30 или 22:00 като снощи ядох спагети.
Ям най-много до 3 филийки хляб. Също като изляза навън взимам чипсове, солети.
Чат пат правя упражнения за мускули.

Помощ...

Indistinct
07-20-2016, 20:20
Това става с ядене. Няма друг начин. Рибеното масло на мен лично не ми е влизало в полза.

Храни се повече. Знам как звучи. Просто не се отказвай.


Едит:
Намерих един коментар от Rakshy, който може да е полезен.




Дали правиш мускулна маса, или не, е сложен процес, който включва правилно натоварване + правилно хранене + правилна почивка.

Като цяло следваш модела даден ни от нас самите, преди години - бебетата. Какво правят бебетата? Играят, ядат, спят. Заменяш играта им с игра за големи - вдигане на тежести(кросфит, прост фитнес, щанги, трибой, квото искаш), вкарваш повече адекватна храна и спиш достатъчно и за нула време си човек отново :Д

-извод: ЯЖ.

Beauty77
07-26-2016, 22:33
С ядене, обаче не става..не ми се лепи...явно не ям достатъчно и много...Извинявай, но данеби и ти да имаш същия проблем?!

ParadiseCity
08-07-2016, 21:36
Интересно, ще следя темата, понеже и на мен ми трябва някое друго килце винаги съм си яла като прасе ама не се получава :D

NissaN
08-13-2016, 14:19
С течение на времето ще се налееш.Първо растеш на височина после и на кила.

Frysco
08-13-2016, 19:18
Не ядеш достатъчно белтъчини, така както описваш нещата.Трябва на всяко ядене да има по нещо от следните неща-яйца, мляко, сирене, извара, месо... за да имаш енергия трябва да приемаш въглехидрати или мазнини, а за изграждане на тъканите, на организма са му необходими белтъчини (протеини).За спортисти или трениращи, се смята точно количеството, но ориентировъчно грамовете протеини на ден, трябва да са повече от мазнините и малко по-малко от въглехидратите. Например 150 гр протеин на 50 гр мазнини на 170 гр въглехидрати-това е чисто ориентировъчно.
8 кг е постижима цел, но наистина е най умно да ги качиш чрез спорт. Аз бих ти препоръчал плуване-развива добре фигурата, белите дробове, а от друга страна честото потапяне в басейна, на температура 26-28 градуса, стимулира организма да натрупа малко подкожни мазнини.

Indistinct
08-13-2016, 19:43
С ядене, обаче не става..не ми се лепи...явно не ям достатъчно и много...Извинявай, но данеби и ти да имаш същия проблем?!

Да. И продължавам да го имам. Свалям килограми бързо, а за качване се изисква усилено хранене.

szantye
08-25-2016, 21:34
и аз съм така, на 14 съм 158см 42-43кг. сигурно имаме бързи метаболизми.