PDA

View Full Version : Безпокойство.. стрес.. ПОМОЩ



Lana20
07-25-2016, 07:20
Привет. Реших да пиша тук, защото проблемът ми ме притеснява. Не съм го споделила още на никого. Става дума за нещото, наречено "anxiety" на английски. Предполагам сте го чували. На български се превежда като "безпокойство". Аз съм само на четиринадесет години, но ми се налага да се изправям пред много проблеми било то с приятели, училище, предстоящи събития или срещи, случили се конфликти... и т.н. От известно време вече не мога и да спя спокойно. Легна ли си започвам цяла нощ да се притеснявам, напрягам се и мисля за събитията през утрешния ден или за минали неща, които са ми повлияли. Понякога започва и да ме боли глава от цялото това напрежение. Премислям всичко случващо се предварително и това допълнително усилва стреса и безпокойството. Например, преди всяка тренировка (волейбол) си мисля дали ще се справя, дали няма да объркан нещо.. какво ли ще се случи и т.н. Много се притеснявам и един вид ме е страх от това какво ще ми се случи в бъдещето.. Наистина имам нужда от съвети как да избягвам целия този стрес и безпокойство. Благодаря.

Mima1212
08-09-2016, 19:30
Доста често срещано е вече за съжаление. Хубаво е, че се занимаваш със спорт. Що се отнася до конфликти, говорене пред хора/устно изпитване и т.н. не съм сигурна как може да се предотврати безпокойството/ треперенето на ръце/ потене без някакви успокоителни може би. Според мен трябва да поговориш с родителите ти или сама да отидеш до психолог, сигурно са се сблъсквали с много случаи като твоя и могат да ти помогнат без лекарства. Другият вариант е да излизаш по-често с повече хора, общувай с момчета, без да мислиш, че може да ти се подиграват или отблъснат. Не бягай от конфликти, но не си ги създавай и сама. Звучи лесно, но не е, само че приятелите ти ще ти помогнат.
П.С. за проблема със съня ти препоръчвам да започнеш сериал, който ще ти е интересен гледай го преди лягане, за да не мислиш за други неща.