PDA

View Full Version : 9 години разлика



LoveInfect
07-30-2016, 20:50
Привет! Искам да питам при връзка 16 годишно момиче с 25 годишно момче, (тоест 9 години разлика) имайки на впредвид че момичето е сравнително зряло. Вие какви възможни проблеми бихте видели в такава връзка?

smilegirl12
07-30-2016, 20:52
педофилизам, използвачество от към момчето пъйк и това са 9 години до колкото мога да смятам

mm28
07-30-2016, 20:57
Основно виждам проблеми в смятането. Иначе има проблем за момчето - рано или късно подлежи на смяна.

Mоnstera
07-30-2016, 21:17
педофилизам, използвачество от към момчето пъйк и това са 9 години до колкото мога да смятам

И аз мисля че само педофилия ще има.

LoveInfect
07-30-2016, 21:53
Каква ви педофилия, нещо друго не можете ли да кажете? Педофилията се отнася за сексуални връзки дете под 14 - възрастен.

Mоnstera
07-30-2016, 22:03
Ам ... в очите на закона до навършване на 18 години си дете ... а по възрастен ако прави секс с дете как се нарича .. ?
Добре да оставим това настрана, имате голяма разлика какво мислиш че му се върти в главата ?? Сега (предполагам) мисли къде ще работи и живее, дори и да е с теб за повече време ще сте на различни етапи на развитието си. Ти сега (пак предполагам) ще се чудиш какво ще учиш в по нататък, ще искаш да следваш мечтите си и т.н. докато това стане и ти ще искаш да гониш мечти той ще иска вече семейство и вече ще има кариера и ще е стабилен (това е ако останете заедно, което не ми се вярва ама все пак ..)
Все пак ми се иска да разбера твоето виждане, какво мислиш че той очаква от теб, дали ако започнеш да се виждаш с 9години по-голям ще си щаслива, и дали той ще ти дава подкрепата от която се нуждаеш.

jghgh
07-31-2016, 05:02
На 16 всеки си мисли, че е зрял, ама йок, и 9 години не са малко.
На теория любовта няма граници, на теория годините са без значение, но на практика....

Не че и аз не съм имала такива връзки де. Явно човек трябва лично да се убеди.
Сега, от позицията на 23 годишна, в никой случай не намирам за нормално голям човек, вероятно с висше образование, да се заглежда по човек, който още е в гимназията... Няма пропорция.

Теб те разбирам ти защо го харесваш и какъв ти се струва, че е, но той какво намира в едно дете и какво му се е случило, че в неговия диапазон той няма успех, и може да привлече само по-малко момиче. И то значително по-малко момиче от него.

LoveInfect
07-31-2016, 06:46
Ам ... в очите на закона до навършване на 18 години си дете ... а по възрастен ако прави секс с дете как се нарича .. ?
Добре да оставим това настрана, имате голяма разлика какво мислиш че му се върти в главата ?? Сега (предполагам) мисли къде ще работи и живее, дори и да е с теб за повече време ще сте на различни етапи на развитието си. Ти сега (пак предполагам) ще се чудиш какво ще учиш в по нататък, ще искаш да следваш мечтите си и т.н. докато това стане и ти ще искаш да гониш мечти той ще иска вече семейство и вече ще има кариера и ще е стабилен (това е ако останете заедно, което не ми се вярва ама все пак ..)
Все пак ми се иска да разбера твоето виждане, какво мислиш че той очаква от теб, дали ако започнеш да се виждаш с 9години по-голям ще си щаслива, и дали той ще ти дава подкрепата от която се нуждаеш.
В очите на закона, след навършване на 16 се водя полупълнолетна (има го този термин) , но няма значение въпросът е че такава връзка е законна. Аз не виждам проблем в това той да се чуди какво да работи а аз да се чудя какво да уча. Имаме с него сходни интереси и разбирания и перфектна комуникация на мисли и идеи. И като че ли единствената пречка която виждам е как ще го възприемат другите, но и това си има решение.

mm28
07-31-2016, 07:06
Това за педофилията е пълна глупост, но истината отново е в мнението на jghgh. Иначе пак казвам, проблем виждам само за него, тъй като неминуемо ще се стигне до момент, в който ще го замениш с друг.

tori
07-31-2016, 07:08
Виждам, че ако останете заедно, веднага след като завършиш, ще се зажените и ще му направиш дете. Десет години след това няма да ти се седи вкъщи вече, а ще хукнеш да излизаш, щото не си се наживяла. И ще се разделите с бой.

KREED
07-31-2016, 08:17
В очите на закона, след навършване на 16 се водя полупълнолетна (има го този термин) , но няма значение въпросът е че такава връзка е законна.

Този термин го няма, под 14 човек се води малолетен, между 14 и 18 човек се води непълнолетен.

Относно какви проблеми може да има:
1. Неодобрение от родителите - 100%
2. Неодобрение от обществото (приятелите ви) - 100%
3. Той е на 25 - като нищо ще те заебе, като види някоя какичка с разтворени крачета.

Ако пък смяташ, че връзката ви е дори по-силна от клишираните романтични филми, бъди с него. Ваша си работа.
Лично аз, ако ви бях приятел, нямаше да ви коментирам и да ви спирам, дори бих подкрепил такава връзка, стига тя да е ЧИСТА!
Но ако се захванеш с този човек, имай в предвид гореизброените "проблеми".

dwanewane
07-31-2016, 08:25
Използвач мила !!

DarkTemplar
07-31-2016, 08:26
Не е за тебе.

ДОТА
07-31-2016, 08:34
16 годишна била зряла
хахахахаха

LoveInfect
07-31-2016, 10:06
Този термин го няма, под 14 човек се води малолетен, между 14 и 18 човек се води непълнолетен.

Относно какви проблеми може да има:
1. Неодобрение от родителите - 100%
2. Неодобрение от обществото (приятелите ви) - 100%
3. Той е на 25 - като нищо ще те заебе, като види някоя какичка с разтворени крачета.

Ако пък смяташ, че връзката ви е дори по-силна от клишираните романтични филми, бъди с него. Ваша си работа.
Лично аз, ако ви бях приятел, нямаше да ви коментирам и да ви спирам, дори бих подкрепил такава връзка, стига тя да е ЧИСТА!
Но ако се захванеш с този човек, имай в предвид гореизброените "проблеми".

Мерси много такэв отговор очаквах. Просто искам ако се "впускам" да съм общо взето наясно.

inewton
07-31-2016, 10:08
Мерси много такэв отговор очаквах. Просто искам ако се "впускам" да съм общо взето наясно.

Защо питаш след като знаеш, че ще обърнеш внимание само на отговорите, които искаш да чуеш?

Indistinct
07-31-2016, 10:17
Познавам момиче в такава връзка, тя обаче е на 18. Разликата между тях е 8-9 години, от година и нещо са заедно. Родителите се разбират добре с мъжа.
Все пак обмисли добре ситуацията. Изборът е твой.

LoveInfect
07-31-2016, 11:18
Защо питаш след като знаеш, че ще обърнеш внимание само на отговорите, които искаш да чуеш?

Аз питам за да знам какво точно да очаквам от хората. Реакцията на обществото. Също така за нпроблеми в такава връзка за които не съм се сещала например.А аз иначе най добре си знам с какво се привличаме.
На постове от сорта на: "Неее не го прави, правиш грешка" , естественно че няма да обърна внимание. На нещо по логично - може би.

LoveInfect
07-31-2016, 11:23
Познавам момиче в такава връзка, тя обаче е на 18. Разликата между тях е 8-9 години, от година и нещо са заедно. Родителите се разбират добре с мъжа.
Все пак обмисли добре ситуацията. Изборът е твой.

Мерси Indistinct.

mincheto
07-31-2016, 11:29
а3 съм на 26, а мъжът ми гони 47. :D Мисля,че е нормално така той може да те вкара в правият път, ако се наложи .

jghgh
07-31-2016, 11:42
Аз питам за да знам какво точно да очаквам от хората. Реакцията на обществото. Също така за нпроблеми в такава връзка за които не съм се сещала например.А аз иначе най добре си знам с какво се привличаме.
На постове от сорта на: "Неее не го прави, правиш грешка" , естественно че няма да обърна внимание. На нещо по логично - може би.

Еми пробвай се и ще видиш.
За някои неща лично трябва да се убедиш.


Аз от моя опит съм разбрала, че докато жените сме/са по-малки, имат чувството, че "заслужават" нещо повече, някой по-зрял и etc. Действително са им по-привлекателни по-големите мъже, защото уж знаят как да се държат.
В действителност, и като мине някво време, разбират, че няма значение дали си с твой набор, или с по-голям, или с по-малък, важното е мъжът да е мъж, да има възпитание, уважение, и да се държи добре и да се чувстваш отлично с него.
Това е от значение, а то не зависи изобщо от възрастта му. Има си хора на години, които никак не са зрели, и обратното.


Да, хората ще са против, приятелите ти ще са против, неговите вероятно също, нима не го знаеш?
Но ти ще видиш сама за себе си дали и как ще се получи.

Мисля, че ще е нещо моментно, просто за преживяването. Особено ако след 12ти клас решиш да се преместиш в др.град да учиш. Или ако на него вземе да му "тиктака" часовничето и реши, че иска дете, сватба, нещо по-сериозно.

В никакъв случай по-големият на години мъж не е по-добър от по-малкият обаче, ето това ти е най-важният извод, но трябва да стигнеш сама до него.

ДОТА
07-31-2016, 11:48
Да, хората ще са против, приятелите ти ще са против, неговите вероятно също, нима не го знаеш?


забравяш прокурорите, които също ще са против
така могат да му стъжнят живота
че да се чуди с кой акъл се е хванал с непълнолетна

prosto_chovek
07-31-2016, 11:52
Това само ми напомня за един виц:
- Искаш ли да правим секс?
- Ти си на 14, аз на 30.
- Ама възрастта е само цифра!
- То и затвора е само постройка.


По темата, на тия години 16-25 не е толкова фрапантна разлика, като гледам мацките в момента на по 16 17 как изглеждат и как се държат и като знам акъла на доста голяма част от 20-25 годишните момчета, не мисля, че е някакъв проблем.

golemiq_korab_minava
07-31-2016, 17:07
Привет! Искам да питам при връзка 16 годишно момиче с 25 годишно момче, (тоест 9 години разлика) имайки на впредвид че момичето е сравнително зряло. Вие какви възможни проблеми бихте видели в такава връзка?

ами аз съм на 21, а 16 годишните вече ми се струват малки. Не е невъзможно. На 25 обаче би трябвало вече да се занимава с по-сериозни неща. Вероятно с по-големи не му върви.

sladura89
08-01-2016, 00:01
педофилизам, използвачество от към момчето пъйк и това са 9 години до колкото мога да смятам

Педофил е човек, който има сексуални намерения към деца, за деца се смятат хора, които не са навлезли в пубертета, а на 16 години те даже да не кажа, че вече са си преминали пубертета, така че не смятам, че има такова нещо, а пък законодателството казва, че ако е над 14 години няма проблем, вече друг е въпросът от морална гледна точка и дали момчето си има принципи момичето да е поне на 18 пълнолетна! :)

tori
08-01-2016, 05:53
Педофил е човек, който има сексуални намерения към деца, за деца се смятат хора, които не са навлезли в пубертета, а на 16 години те даже да не кажа, че вече са си преминали пубертета, така че не смятам, че има такова нещо, а пък законодателството казва, че ако е над 14 години няма проблем, вече друг е въпросът от морална гледна точка и дали момчето си има принципи момичето да е поне на 18 пълнолетна! :)
Всъщност, ако родителите ѝ не го харесат, винаги могат да го съдят за педофилия, докто щерката е непълнолетна. Реално, ако тя се заяде и реши, че "е изнасилена", щото оня я е издразнил, въпросния може да лежи. (тук отварям една скоба и вмятам, че родителите имат и власт над детето си. Разбирай даже и, че малко хора под 18 се издържат сами.) Реално до 18 тя се води дете. И като такова, родителите имат юридическото право да правят каквото сметнат за добре за нея. В болница хора до 18 биват подписвани от родителите си, състоянието се съгласува с родителите/настойниците. Един най-прост бележник в училище даже се подписва от родител.
Авторката Е дете за прокурорите и твай. Това е правовият аспект на връзката. Оттам насетне следва моралния чак. За мен специално едни 9 години са ми половината живот, почти. (тва като майка ми, която казва "ама тя само с 10 години е по-голяма от теб..." Да, бе, но тва ми е точно половината живот.) Знаеш ли за половин живот колко опит се натрупва? Хората са на различни етапи, няма как да има кавото и да е. А ако оня е на нейния акъл и интереси, значи нещо здраво куца. Когато бая по-голям човек е с дете, значи че с негови връстници нещата не се получават, разбираш ли? Едно 25-годишно момиче не иска кой знае колко много, колкото и да се опитвате да го изкарате обратното.
Не че не е възможно да има връзки с такава разлика - напротив. Но между хора на по-голяма възраст. Когато и двамата вече гледат в една посока. На тия години разликата е твърде много, не иде. Както казах - тя ще се зажени за него като завърши и после ще си бие главата, че е изпуснала да се наживее.

LoveInfect
08-01-2016, 13:02
Педофил е човек, който има сексуални намерения към деца, за деца се смятат хора, които не са навлезли в пубертета, а на 16 години те даже да не кажа, че вече са си преминали пубертета, така че не смятам, че има такова нещо, а пък законодателството казва, че ако е над 14 години няма проблем, вече друг е въпросът от морална гледна точка и дали момчето си има принципи момичето да е поне на 18 пълнолетна! :)

Ми да такъв е закона, така че... въпреки че съм бая далеч от закони и разни обвинения. Интересно ми е обаче как веднага него оплювате, както и да е :)
Мерси за всички отговори. Някои от тях отговориха на въпросите ми :)

tori
08-01-2016, 13:24
Него оплюваме, защото - както казах - ако по-голям е с много по-малък, проблема обикновено е в по-големия. Ако не можеш да си хванеш приятел/ка на твоята (или приблизително близка) възраст, значи нещо в теб куца. Казаха ти горе, че е нормално на тия години да смяташ, че ще намериш по-различно отношение от голям човек, дори той да ти е по-интересен от връстниците. Реално големия има възможност да има повече опит и да е по-уравновесен, но не винаги е така. Има хора на години за деца, но с акъл на такива.
Не отричам, обаче, и че по-малкия също може да има вина. Не малко са примерите за момиченца, които са си повярвали и имат нужда да се доказват на себе си и околните като Лолитки. Съответно почват сеирите - имам позната, която разведе един мъж и после го заряза след година и малко връзка за "по-як". Оня ѝ бил омръзнал нещо. Въобще, за мен има малък шанс успеваемост подобно начинание, но това вероятно са предразсъдъци.
Главата и връзката са си твои, определено, но като човек, видял подобни връзки отстрани, мога да кажа, че е възможно да е опасен за теб. Чухме за достатъчно физически наранени по-малки момичета по новините. Вярно - не го познавам, но реално е потенциално опасен. Единствения съвет е да мислиш с главата си, а не със задника. Или с глава в задника, щото това е още по-опасно.

И специално за родителите винаги можеш да опипаш почвата като представиш пример за приятелка, която не,познават и по-голямо момче. Вече, ако са благосклонни, може да се получи и да ги запознаеш. Рилейтвам с +1000 запознаването особено в твоя случай.

SherlockHolmes
08-01-2016, 14:00
Виждам, че ако останете заедно, веднага след като завършиш, ще се зажените и ще му направиш дете. Десет години след това няма да ти се седи вкъщи вече, а ще хукнеш да излизаш, щото не си се наживяла. И ще се разделите с бой.

Напълно съм съгласен,но искам да добавя нещо Авторката може ли да ми отговориш на един въпрос който ме тормози?
Даже пробвай да си го зададеш сама ... какво прави този човек с теб?

golemiq_korab_minava
08-01-2016, 16:55
вие изкарате този на 25, все едно е на 30, 35. На 25 си още младеш. А повече на 25 са си момчета. На 25 още може висшето си да кара, да го издържат родителите в някаква степен.

LoadRunner
08-01-2016, 17:50
ква е разликата между 25 и 30 можеш ли да ми кажеш, искаш да кажеш че на 30 не може да е същото, така ли?
9 годни не е никаква разлика особено на мъж към жена и особено ако тя е вече над 20

LoadRunner
08-01-2016, 18:52
оппа, не съм прочел тази на колко е тцтц
та била на 16
еми може да има проблем понеже с 16 год пикла няма за какво да се говори или всичко ще се изчерпа в рамките на месец
и после само хахаха хихихи и '"не мога да понасям наще"
"не ме пускат до късно"" и тем подобни 16 годишни мисли, които много много няма да греят 25+ годишен тип

haritov
08-01-2016, 18:57
имал съм подобни вземания давания ама тя беше на 18 :D

това променя нещата

golemiq_korab_minava
08-01-2016, 19:26
ква е разликата между 25 и 30 можеш ли да ми кажеш, искаш да кажеш че на 30 не може да е същото, така ли?
9 годни не е никаква разлика особено на мъж към жена и особено ако тя е вече над 20
Все едно питаш каква е разликата между 15 и 20 годишен. Ами може, да.

Ewok
08-01-2016, 19:35
имайки на впредвид че

мммм
<3

LoadRunner
08-01-2016, 19:42
мммм
<3

тя била туркиня
не знаеш ли че беше писала че в нейното село се възмущавали как българите колели прасета жестоко
а в корана пишело че овцете трябвало да ги колят с МНОГО остър нож и то бързо

golemiq_korab_minava
08-02-2016, 05:47
тя била туркиня
не знаеш ли че беше писала че в нейното село се възмущавали как българите колели прасета жестоко
а в корана пишело че овцете трябвало да ги колят с МНОГО остър нож и то бързо
Нещо лошо?

HollyGolightly
08-02-2016, 15:42
Авторке, след като толкова те интересува общественото мнение, значи не е за теб тази връзка. В твоя случай даже и родителите ти май са против, та това дали си непълнолетна или (как го каза) "полупълнолетна?" няма много сила, все пак те те гледат, те те издържат, ще слушаш. А това за зрялостта го говори всяка твоя наборка като си намери батко.

Иначе останалите говорите със заучени фразички, които се срещат във всяка една подобна тема тук. Ако си падал по нея, значи просто никоя наборка няма да му върже? Интересно колко от вас биха се хванали с някого, само понеже ви се е вързал?
Както и това с наживяването, не всички обичат кОпони и пиянстване по цели дни и да се будят до различни на сутринта, за някои да "живееш" е именно това, да създадеш семейство и да си прекарваш времето с тях. Това, че имаш мъж/жена и дете вкъщи, не означава, че живота ти е свършил.

sladura89
08-03-2016, 05:39
Всъщност, ако родителите ѝ не го харесат, винаги могат да го съдят за педофилия, докто щерката е непълнолетна. Реално, ако тя се заяде и реши, че "е изнасилена", щото оня я е издразнил, въпросния може да лежи. (тук отварям една скоба и вмятам, че родителите имат и власт над детето си. Разбирай даже и, че малко хора под 18 се издържат сами.) Реално до 18 тя се води дете. И като такова, родителите имат юридическото право да правят каквото сметнат за добре за нея. В болница хора до 18 биват подписвани от родителите си, състоянието се съгласува с родителите/настойниците. Един най-прост бележник в училище даже се подписва от родител.
Авторката Е дете за прокурорите и твай. Това е правовият аспект на връзката. Оттам насетне следва моралния чак. За мен специално едни 9 години са ми половината живот, почти. (тва като майка ми, която казва "ама тя само с 10 години е по-голяма от теб..." Да, бе, но тва ми е точно половината живот.) Знаеш ли за половин живот колко опит се натрупва? Хората са на различни етапи, няма как да има кавото и да е. А ако оня е на нейния акъл и интереси, значи нещо здраво куца. Когато бая по-голям човек е с дете, значи че с негови връстници нещата не се получават, разбираш ли? Едно 25-годишно момиче не иска кой знае колко много, колкото и да се опитвате да го изкарате обратното.
Не че не е възможно да има връзки с такава разлика - напротив. Но между хора на по-голяма възраст. Когато и двамата вече гледат в една посока. На тия години разликата е твърде много, не иде. Както казах - тя ще се зажени за него като завърши и после ще си бие главата, че е изпуснала да се наживее.

То не пречи и след като е над 18 да излъже, че е била насилена и пак да заведе дело! :)
Ами хора всякакви едни на 18 се държат като 40 годишни, а други на 30 се държат като 15 годишни и са запазили детското в тях, за което няма лошо! На който каквото му харесва! И аз съм на мнение, че момичето трябва да е поне на 18, ама пак мъжът ако е вече на около 40 би било малко прекалено! Но, ако се обичат и си допадат тяхна си работа, стига някой да не използва другия! :)

sladura89
08-03-2016, 05:40
Ми да такъв е закона, така че... въпреки че съм бая далеч от закони и разни обвинения. Интересно ми е обаче как веднага него оплювате, както и да е :)
Мерси за всички отговори. Някои от тях отговориха на въпросите ми :)

Моля пак заповядай! :)

sladura89
08-03-2016, 05:44
Него оплюваме, защото - както казах - ако по-голям е с много по-малък, проблема обикновено е в по-големия. Ако не можеш да си хванеш приятел/ка на твоята (или приблизително близка) възраст, значи нещо в теб куца. Казаха ти горе, че е нормално на тия години да смяташ, че ще намериш по-различно отношение от голям човек, дори той да ти е по-интересен от връстниците. Реално големия има възможност да има повече опит и да е по-уравновесен, но не винаги е така. Има хора на години за деца, но с акъл на такива.
Не отричам, обаче, и че по-малкия също може да има вина. Не малко са примерите за момиченца, които са си повярвали и имат нужда да се доказват на себе си и околните като Лолитки. Съответно почват сеирите - имам позната, която разведе един мъж и после го заряза след година и малко връзка за "по-як". Оня ѝ бил омръзнал нещо. Въобще, за мен има малък шанс успеваемост подобно начинание, но това вероятно са предразсъдъци.
Главата и връзката са си твои, определено, но като човек, видял подобни връзки отстрани, мога да кажа, че е възможно да е опасен за теб. Чухме за достатъчно физически наранени по-малки момичета по новините. Вярно - не го познавам, но реално е потенциално опасен. Единствения съвет е да мислиш с главата си, а не със задника. Или с глава в задника, щото това е още по-опасно.

И специално за родителите винаги можеш да опипаш почвата като представиш пример за приятелка, която не,познават и по-голямо момче. Вече, ако са благосклонни, може да се получи и да ги запознаеш. Рилейтвам с +1000 запознаването особено в твоя случай.

Може просто човека да си пада по по-млади момичета да не иска на неговите години! Едни си падат по по-големи други по наборки, трети по по-малки! Аз примерно имам приятелки в случая говорим за само приятели, които са значително доста по-малки от мен, но пък си се разбираме добре! Вече както казах някой от тях да не е с психични отклонения и единия да не използва другия! Ако са си сродни души или си подхождат дори и по-голямата разлика не е проблем! :)

sladura89
08-03-2016, 05:45
вие изкарате този на 25, все едно е на 30, 35. На 25 си още младеш. А повече на 25 са си момчета. На 25 още може висшето си да кара, да го издържат родителите в някаква степен.

+1 :)