PDA

View Full Version : Наднормено тегло - Помощ !!



RuiMyaoBG
07-31-2016, 11:43
Здравейте ! Около 2 месеца ме притеснява наднорменото ми тегло - 10кг над нормата :\ Може ли да ми предложите някаква диета и/или упражнения? Благодаря предварително! :)

ДОТА
07-31-2016, 11:49
над коя норма си
манекенките имат максимум 42кг за 180см ръст

mincheto
07-31-2016, 12:53
Сабале пий гореща вода с лимон.

tori
07-31-2016, 13:54
Просто си намери някакъв спорт, който ти харесва и си тренирай... Храни се здравословно - не хапвай бял хляб, хлебни изделия, сладкиши, пържено. Откажи безалкохолното и захарта, чипсовете, снаксовете, въобще неща в лъскави и шумолящи опаковки, храната от бързото хранене също. Яж пресни плодове и зеленчуци, мед, сурови ядки... Леки, диетични меса като пилешкото, ако ядеш месо. Има страшно много здравословни рецепти из нета, даже са И вкусни. Можеш да замениш дори сладките от магазина.

YuliyaR
08-04-2016, 19:42
Напротив, напротив! На 13 години трябва да ядеш всичко (в т.ч. бял хляб!!!) - по филийка обед и вечер. От сладко (шоколад) не се пълнее чак пък толкова - хапвай, но разумно. Дебелее се от месо (освен пилешко, него можеш да си го ядеш без ограничения), от пържено, от голямо количество тестяно, от т.нар джънк-храни - бейк ролс, кроасани, вафли, бисквити и т.н.. Плодове, зеленчуци, млечни и варива не ограничавай.

За отслабването е важно да правиш тренировки с тежести. Спокойно, може и със собствена тежест. Прави клекове, лицеви опори, коремни преси, бърпита. Прави ги на серии, по 10-15.

tochko
08-07-2016, 07:47
Напротив, напротив! На 13 години трябва да ядеш всичко (в т.ч. бял хляб!!!) - по филийка обед и вечер. От сладко (шоколад) не се пълнее чак пък толкова - хапвай, но разумно. Дебелее се от месо (освен пилешко, него можеш да си го ядеш без ограничения

Не схванах логиката? Каква е загубата от белия хляб? Аз в периода от 11 до сега съм ял предимно пълнозърнест и не съм забелязал разликата. Също така съм ял малко сладко, което не е фатално. Що остава до червеното месо и рибата какво им е? Да... ще кажеш че свинското вдига холестерола, но за вдигане може да говорим ако буха по една пържола всеки ден. Ако месото е телешко, ползата е голяма (ако се тренира с тежести) заради креатина, но пак е важно количеството месо. Да, пилешкото е чисто месо (по принцип) и ми е любимо, но наскоро ми обясниха как ги захранвали със всевъзможни пумии с химикали в тях, което ме накара да се замисля.

В случая за джънк фууда няма спор че трябва да се откаже.

Съветвам автора да прочете за равномерно балансирана диета-равномерно разпределени белтъчини, мазнини и въглехидрати и когато достигне баланса в храненето, да намали една идея (и то откъм въглехидрата) за да има ефект на изчистване.

Би било добре автора да избере добър треньор и да го тренира за целите му. Упражненията от горния коментар са перфектни за домашни условия, а изборът дали да правиш 8, 10, 12....20 зависи от броя серии или кръгове от движението-2,3,4,5.

Желая успех!

YuliyaR
08-07-2016, 12:44
Не схванах логиката? Каква е загубата от белия хляб? Аз в периода от 11 до сега съм ял предимно пълнозърнест и не съм забелязал разликата. Също така съм ял малко сладко, което не е фатално. Що остава до червеното месо и рибата какво им е? Да... ще кажеш че свинското вдига холестерола, но за вдигане може да говорим ако буха по една пържола всеки ден. Ако месото е телешко, ползата е голяма (ако се тренира с тежести) заради креатина, но пак е важно количеството месо. Да, пилешкото е чисто месо (по принцип) и ми е любимо, но наскоро ми обясниха как ги захранвали със всевъзможни пумии с химикали в тях, което ме накара да се замисля.

В случая за джънк фууда няма спор че трябва да се откаже.

Съветвам автора да прочете за равномерно балансирана диета-равномерно разпределени белтъчини, мазнини и въглехидрати и когато достигне баланса в храненето, да намали една идея (и то откъм въглехидрата) за да има ефект на изчистване.

Би било добре автора да избере добър треньор и да го тренира за целите му. Упражненията от горния коментар са перфектни за домашни условия, а изборът дали да правиш 8, 10, 12....20 зависи от броя серии или кръгове от движението-2,3,4,5.

Желая успех!

Сега да задълбаваме в микро- и макронутриентите ли искаш?
Ок, обяснявам:
1. момичето е на 13. Това е още детски организъм, бялото брашно, при все, че се спряга за една от трите бели отрови, е много важна част от балансираната диета за подрастващи. Колко калории ще бъде разликата, според теб, между 2 филии дневно бял и пълнозърнест хляб? Не голяма, по мое мнение. В крайна сметка, не бива да се търси нисък въглехидратен прием, а оптимален, според възрастта на момичето.

2. Право имаш, що се отнася до пилешкото месо. То, у нас, както и в чужбина не е пилешко, а е от т.нар бройлери, които са генно модифицирани пилета, захранват се с добавки, стартерни храни. Реално, освен ако не си гледаш кокошки на село, които храниш само с тревичка, ще ядеш ГМО. Но това едва ли само за кокошките се отнася.
Познавам спортисти, които, дори и в моментите си на режим, ядат сланина - да, сланина, с цел набавяне на нужното количество мазнини, но понеже момичето иска отслабване, не го предлагам. Ако тръгне да изчислява калории, баланс, индекси и тем подобни, допускам вероятността да и писне и да се откаже. Телешко не препоръчвам по други съображения - скъпо е, жилаво, иска по-прецизна термична обработка, а тези популярни напоследък филета от "младо телешко" на мен ми миришат на сукалче...

А, пропуснала съм нещо важно до авторката на темата: комбинирай си храните така:
месо+зеленчуци (пресни или на пара)
ИЛИ
риба+зеленчуци
ИЛИ
Въглехидратни + зеленчуци

Но никога Месо +ориз/картофи/варива

Комбинациите "Боб с наденица" и "пържола с пържени картофи" са врагове :)

mayaaa
08-11-2016, 15:18
Само в моят свят ли в пълнозърнестият хляб не липсва нищо от белия, а обратното и силовите тренировки спрямо вида си са за релеф/сила/покачване на мускулна маса, а кардиото за отслабване? :-o

Към авторката: Самата изчерпателност си.... Кажи ни за какви кг става въпрос, на какъв ръст, каква възраст ако тази в профила ти не е вярна. С какво се храниш, по колко, колко често? Тренираш ли, какво и колко пъти седмично? Ние не сме гадатели...

tochko
08-11-2016, 17:35
Защо трябва да се заяжда Юлия не разбирам?
Да ако говорим за калории и баланс относно въглехидрата си права но.....

Първо бялото брашно и сладкото вдигат инсолина което от своя страна намаля ЧХР след консумация, а нали говорехме за развитие на тялото? Пълнозърнестото или типово брашно вдига инсолина в по малки граници като не влияе толкова значително на хормона на растежа.

Второ, колко дълго те захранва бялото брашно с енергия? Отговорът е малко в сравнение с типовото поради технологията на окачествяване на брашната. С други думи бялото брашно е доста по финно и лесно за смилане от тялото за разлика от по грубото типово брашно. Не случайно домашния типов хляб често става клисав поради едрите слепващи се частици. При типовия хляб същото количество калории (по твои думи) се разкага по бавно в стомаха и въглехидратът е по бавен, а не искаме глад нали?

Трето не ми хареса тонът ти.

YuliyaR
08-11-2016, 19:23
Само в моят свят ли в пълнозърнестият хляб не липсва нищо от белия, а обратното и силовите тренировки спрямо вида си са за релеф/сила/покачване на мускулна маса, а кардиото за отслабване? :-o


Само в твоя, да :)
Единственото преимущество на пълнозърнестия хляб пред белия е в съдържанието на фибри, набавянето на дневната нужда от които може да стане с 2 до 3 хляба! Калориите са пренебрежимо по-малко...

Умерената силова тренировка ускорява метаболизма и изгражда мускули (не говорим за релеф), които мускули сами по себе си имат нужда да се захранват. При сравнително по-нисък калориен прием, те "ядат" мазнини, което води до отслабване.

@tochko, ако изброяването ми те е засегнало, направила съм го по стилистични съображения :) Това че гледната ни точка се различава далеч не означава, че съм недобронамерена... При все това вярвам, че в дебата (интелигентния) се ражда истината :)

sevdalina
10-13-2016, 18:12
Ключът към всичко е добрата организация и силната воля :)

anonymous908491
10-13-2016, 19:45
Ключът към всичко е добрата организация и силната воля :)

воля за какво
да не се тъпчеш като прасе ли

qkataa_123
10-15-2016, 08:28
Здравейте ! Около 2 месеца ме притеснява наднорменото ми тегло - 10кг над нормата :\ Може ли да ми предложите някаква диета и/или упражнения? Благодаря предварително! :)

Всеки ден прави по 20 или повече обиколки бягане и се храни здравословно имам предвит да махнеш от менюто си мазните храни а да ядеш най вече плодове и по лека храна