PDA

View Full Version : Харвард



anamaria33
07-31-2016, 23:29
Здравейте :)
Видях, че има подобна тема на тази, но коментарите под нея бяха единствено да обиждат момичето колко е неграмотно и реално никого не даде отговор на въпроса. Проучила съм някои неща, но не бяха достатъчни и искам да попитам няколко въпроса... Пишат, че са нужни отличия и извънкласни дейности, но в България никой не дава документ с който можеш да докажеш, че си участвал в някакви благотворителни дейности, че помагаш на стари хора, занимаваш се с разни неща, но нищо? Спортистите получават медали на които пише 1во място, 2ро място и тн.- медали закупени от левчето... Успеха ми се оформя да е 5,70 или 5,80 в зависимост от матурите следващата година, успях да взема TOEFL C1 с много добър резултат, подготвям се за SAT I и SAT II, но аз разчитам напълно за стипендия. Нямам възможностите да плащам 50000 долара всяка година, но Харвард ми е мечта от малка и правя всичко по силите си да постигна това, което искам. Ще съм благодарна ако ми дадете някои съвети, ако някой е запознат с отпускане на стипендии - какво е нужно и дали има 100% покритие на разходите, какви трябва да са ми резултатите на изпитите (Sat) защото точковата им система е много объркваща и дали изобщо имам шанс след като успеха ми не е 6.00. Благодаря ви предварително.

Staneff
08-01-2016, 05:37
Ако можеш влез в състезания за стипендии като на енерджи например