PDA

View Full Version : Семейно проклятие или Божествен благослов



Joe An
08-08-2016, 12:45
Имам няколко добри познати, а също и един приятел, за които отчуждението - и дори ненавистта към родителите, са станали като хапчета за приспиване и за спокоен сън. Не искат за нищо на света да им простят прегрешенията към тях, изоставянето в най-важните моменти и в най-критичните фази на израстването им, решили са, че могат напълно да ги изтрият от живота си и да продължат напред „без тия дъртофели и навлеци“. Боли ме за тях, понеже виждам как отсичайки корените си, те постепенно изсъхват, красивите им зелени корони постепенно пожълтяват и опадват, а до цвят и до истински сладък и сочен плод те никога не стигат. А са толкова готини, толкова умни и надарени! Защо такъв ценен потенциал се разпада като в ядрена реакция? И точно както в нея, те се превръщат в оръжия за самоунищожение, а дори и за масова кремация на околните. Понеже примерът на отцепредателството пълзи като радиация наоколо. Бащи и майки, свекъри и свекърви, тъстове и тъщи... Погледнали ни накриво, изтърсили някаква дивотия от старческо слабоумие по наш адрес, уау, пък не ни дали къщи, лишили ни от апартаменти, не ни завещали вили, коли и ниви, да му се не види! И какво от това?! А Бог не ни ли е заповядал да ги почитаме, за да живеем добре и дълго? Така заради непростителността си и заради ненаситния покемон на материализма си ще изпуснем безброй щастливи и благословени дни...

http://anlov.blog.bg/lichni-dnevnici/2016/08/08/semeino-prokliatie-ili-bojestven-blagoslov.1469400

DerStuermer
08-08-2016, 18:52
... и заради ненаситния покемон на материализма ....


http://prikachi.com/images/940/8866940M.gif


Аналогията с дървото малко ми куца... Погледни го така, всяка ябълка рано или късно трябва да падне от дървото за да стане ябълково дърво и да пусне собствени корени. Корените на дървото от която идва тая ябълка нямат нищо общо с корените на дървото, което ще порасте от тая ябълка, поне не пряко. Всяко семе само пуска корени и става дърво. Тия дето падат рано са еднакво обречени на провал, както и тия дето изобщо не падат и гният по дърветата. Там е проблема всъщност - че много падат, без да са узрели. И после цял живот си остават като деца , нищо че са направили всички онези неща, които уж са показател за "узряване". Уви, вътрешното израстване не може да се симулира, колкото и някои хора да се вживяват. Ама то как и тия хора да узреят истински, при положение че техните родители, прародители и т.н. също са едни пораснали деца? И в тоя аспект, уважението към родителите не бива да се дава наготово, а да се заслужи, както е във всяко едно друго взаимоотношение. Още повече че родителите са пълни с глупости в които самите те не вярват, но считат че е нужно да ги натрапват на децата си за да компенсират собствените си провали в живота. Така че бунтът срещу родителите е неизбежен етап във вътрешното израстване, но все пак не е последния етап. Тия за които говориш явно просто са зациклили в този етап. Всичко с времето си.

Joe An
08-09-2016, 12:41
Мисля, че в България има прекален родителски контрол и вмешателство в живота на техните деца, който наистина може да ги остави недоразвити и даже да ги направи инфантилни. Да, човек съзрява и поема по свой собствен път. Трябва да има отделяне и пълна независимост, за да се носи отговорност, да се поемат рискове и да се върви напред. Тогава има личностно израстване и синът или дъщерята не стават заложници на амбициите, маниите и комплексите на родителите си. Обаче достигне ли човек до това ниво на свобода и зрялост, тогава здравите семейни връзки между поколенията би трябвало също да се утвърждават. Така е по принцип: здрави семейства, задружни родове, читав народ. А я какво е в момента? И естествено, всеки ще донесе вода от девет кладенеца, за да оправдае отношението си на огорчение, незачитане и даже на презрение към най-близките си...

npp
08-09-2016, 19:55
уникален си с това свидетелство в тази тема - обикновено системата на човешката(666) религия учи хората да странят от родителите си, и лошото е, че някои докато бяха тинейджъри не можеха да осъзнаят колко важно е това да уважаваш и обичаш родителите си, едни после съжаляваха за това, други са оставали като обидени за цял живот - и това се дължи най-вече на факта, че системата на човешката(666) религия е пропускала да ги научи на правда, и все пак има и случаи, при които би било по-добре за човека да не почита родителите си от определена гледна точка, а най-вече когато родителите са идолопоклонници и се опитват да учат (и) децата си да бъдат такива, иначе родителите винаги е добре да бъдат уважавани и обичани

inewton
08-09-2016, 20:09
Не съм съгласен, npp. Коя религия по- точно учи на странене от родителите? Още повече, че ти (доколкото съм забелязал) се придържаш към Библията. Петата заповед на Господа ясно казва, че родителите трябва да се почитат.

Дори родителите да са идолопоклонници, това не пречи не пречи на децата след съзряване да повярват в Бог. Този случай дори е за предпочитане, т.к. ако детето сляпо следва завещаните от родителите му вярвания, голяма е вероятността всъщност у него да няма никаква вяра. Но ако човек сам открие Бога, той ще го възлюби истински. Може би и затова е добре, че в училищата няма вероучение. Няма смисъл на невръстни деца да се насаждат идеи, които повечето от тях не могат да осмислят.

И още нещо. Не смятам, че относно вярата родителите са фактор. Вярата е израз на любовта към Небесния Отец, лична придобивка на отделния индивид.

Electrа
08-09-2016, 21:29
Не съм съгласен, npp. Коя религия по- точно учи на странене от родителите? Още повече, че ти (доколкото съм забелязал) се придържаш към Библията. Петата заповед на Господа ясно казва, че родителите трябва да се почитат.

Дори родителите да са идолопоклонници, това не пречи не пречи на децата след съзряване да повярват в Бог. Този случай дори е за предпочитане, т.к. ако детето сляпо следва завещаните от родителите му вярвания, голяма е вероятността всъщност у него да няма никаква вяра. Но ако човек сам открие Бога, той ще го възлюби истински. Може би и затова е добре, че в училищата няма вероучение. Няма смисъл на невръстни деца да се насаждат идеи, които повечето от тях не могат да осмислят.

И още нещо. Не смятам, че относно вярата родителите са фактор. Вярата е израз на любовта към Небесния Отец, лична придобивка на отделния индивид.

Впечатляващи разсъждения

Alucard666
08-09-2016, 23:57
Не съм съгласен, npp. Коя религия по- точно учи на странене от родителите? Още повече, че ти (доколкото съм забелязал) се придържаш към Библията. Петата заповед на Господа ясно казва, че родителите трябва да се почитат.

Дори родителите да са идолопоклонници, това не пречи не пречи на децата след съзряване да повярват в Бог. Този случай дори е за предпочитане, т.к. ако детето сляпо следва завещаните от родителите му вярвания, голяма е вероятността всъщност у него да няма никаква вяра.
Да, общо взето няма нужда жалките ти родители да ти втълпяват че и ти си жалък, когато може и самостоятелно да си си жалък така или иначе :D

inewton
08-10-2016, 06:03
Да, общо взето няма нужда жалките ти родители да ти втълпяват че и ти си жалък, когато може и самостоятелно да си си жалък така или иначе :D
Бог така или иначе съществува. Ти ако искаш вярвай в него, ако искаш недей.

В какво вярваш?

DoctorSatan-666
08-10-2016, 11:44
Бог така или иначе съществува. Ти ако искаш вярвай в него, ако искаш недей.

В какво вярваш?
В нищо. Не ми е потребно да вярвам. Само предполагам някой неща, събирам хипотези, доразвивам ги и т.н.

Наскоро чух една много интересна хипотеза относно колективното съзнание, което се проявява като Бог. Та теорията изхождаше от това че хората имат вътрешен диалог със себе си, тоест всеки чува различни гласове в главата си в процеса на мислене и общуване. Само че естествено това не е на глас, при повечето хора. Но пък е доста срещано при шизофрениците. Та теорията гласеше че тия гласове са израз на един вид ментален, колективен организъм, едно свръх-Его от която всички сме част, а вътрешния диалог е субективното проявление на това Его във всеки един човек. Основното предположение беше, че някъде в зората на човечеството, всички примитивни хора са чували гласове, все едно че са халюцинация, и са приписвали този глас на Бог. Но, в хода на историята, хората са почнали да пътуват и някои от тях забелязали, че примерно племето от другата страна на планината, също чува идентични гласове, но ги вместо на речния Бог, ги приписва на планинския Бог, примерно. И това са били първите хора, който са започнали да се идентифицират с този глас, като свой собствен, а не като гласа на Бог. И това са били първите съзнателни хора, в малко по-широк смисъл на думата. Това е един вид било раждането на Егото.
Тая теория е доразвита на базата на една друга теория, за "напушената маймуна", според коята отличителните качества на човешкия интелект и неговата еволюция имат значителна връзка с хилядолетно консумиране на халюцигенни гъби и растения. Което има логика, понеже отличителните черта на интелекта са способността за абстракция, за сравняване и уподобяване и селективно подреждане и групиране на характеристки и свойства на различни предмети. Тая абстракция непременно е свързана с това което в неврологията е познато като синестезия - тоест когато неврони от визуалния регион влияят и на неврони от слуховия, вкусовия, сетивния и т.н. региони, което позволява на човек да вкусва цветове, или да помирисва звуци и други подобни. Психаделиците имат много подоно влияние върху човешкия мозък, а е доказано че при хора който се занимават с рисуване, музика, поезия и изобщо креативни дейности, синестезията е много по-често засилена. Един професор много простичко даде пример на аудиторията, като има показа две фигури - едната овална, другата с ъгли, след което две измислени думи - едната с меко звучене, другата с по-остро, след което накара аудиторията да познае коя дума на коя фигура отговаря. Почти всички мигновенно дават един и същ, правилен отговор. Как това има общо с мисленето и способността за абстракция, индукция, дедукция и метафора? Ами основата на всяка едно понятие е представата, визуалния наглед. Един вид сетивните данни са основата, на която могат изобщо да се изградят основните мисловни категории - за пространство и време, за качество и количество и т.н. Ако не си виждал повече от два цвята, няма как да добиеш представа какво означава понятието цвят. Но да си виждал повече от два цвята, съвсем не е единственото условие за да добиеш такава представа. Трябва именно да можеш да се абстрахираш от само червения цвят или само от зеления цвят, за да извадиш общото между двете - а именно че и двете са цвят. Тоест трябва да имаш мислено възможността да смесваш различни възприятия и избирателно да си ги представяш и комбинираш различни аспекти от тях, за да може изобщо да имаш мислене в категории и принципи. С други думи, свойството на човек да си представя е изключително свързано с това да вижда нещо, без да има нищо пред него. Един вид да халюцинира. И с това всъщност може да се вникне в ума на един шизофреник, който не се различава много от един шаман, който взима билки и изследва вътрешния си свят. Разликата е в това че шамана има опит - той може да падне в дупката с белия заек и да излезе отново на повърхността, дори да донесе нещо със себе си, докато шизофреникът е тотално потънал в бездната на собствения си ум. В този смисъл шизофренията е един вид неконтролирана регресия към едно по-първично, по-дълбоко измерение на съзнанието, от което произлиза цялата човешката спиритуалност като цяло. Същото се вижда и при децата, където още не са формирани твърдо границите на понятия и познати явления, което позволява на децата да са много креативни и да мислят извън рамките на кутията.

Electrа
08-10-2016, 13:00
Бог така или иначе съществува. Ти ако искаш вярвай в него, ако искаш недей.

В какво вярваш?

Доктор Сатана сам си призна, че е социопат, за какво ти е в какво вярва

inewton
08-10-2016, 13:02
Доктор Сатана сам си призна, че е социопат, за какво ти е в какво вярва
Всеки вярва в нещо. Долна лъжа ще е ако някой каже, че не вярва в нищо.

А ти в какво вярваш?

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 13:11
Нютоне. Ти как стигна до християнския бог? Ако беше в Китай пак ли щеше?

Децата са податливи.
Най- важното е те да добият представа за морал.
За това на първо място в родителя. Или средата, от която черпи познание и възпитание.

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 13:14
Доктор Сатана сам си призна, че е социопат, за какво ти е в какво вярва
Електра. Доктора знаеш ли какво учи?
А за теб съм забелязал, че си четящо момиче. Може би малко по-самотно, с родителска подкрепа. Четеш ти. :D

inewton
08-10-2016, 13:18
Нютоне. Ти как стигна до християнския бог? Ако беше в Китай пак ли щеше?

Децата са податливи.
Най- важното е те да добият представа за морал.
За това на първо място в родителя. Или средата, от която черпи познание и възпитание.

Бог е навсякъде. Как мюсюлмани и будисти стават християни според теб?

Не казвам, че средата и възпитанието са пречка, но че и без тях може да минем.
Как има и грешници, езичници, сектанти и еретици, които стават християни според теб, които не са имали нужната среда и възпитание като деца. Преди време във влака се бях запознал с един затворник. Бил е в затвора 14 години и там е повярвал в Бог. Има и много други такива случаи.

Electrа
08-10-2016, 13:18
Електра. Доктора знаеш ли какво учи?
А за теб съм забелязал, че си четящо момиче. Може би малко по-самотно, с родителска подкрепа. Четеш ти. :D

Философия във ВТУ, защо?

К'во трябва да значи това?

haritov
08-10-2016, 14:06
явно света е малък

няма перфектен родител но всеки родител е дал нещо от себе си за детето си

понякога човек трябва да стане родител за да разбере

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 16:53
Бог е навсякъде. Как мюсюлмани и будисти стават християни според теб?

Не казвам, че средата и възпитанието са пречка, но че и без тях може да минем.
Как има и грешници, езичници, сектанти и еретици, които стават християни според теб, които не са имали нужната среда и възпитание като деца. Преди време във влака се бях запознал с един затворник. Бил е в затвора 14 години и там е повярвал в Бог. Има и много други такива случаи.

:) не казвам, че не може да има трансформация, макар и в редки случаи. Казах, че християнските разбирания за морал, както и на много други религии, с които имат допирни точки, произлизат от общи корени, те съществуват за да показват правилното, да учат, да служат за общо единение, вяра, за пример, за успешен контрол. Което същи ще рече, че е от изключителна важност да има нужната информация от която да черпи човешкия гении при нужда, при допир, при контакт, явявящ се след нечия подбуда, било то провокирана или родена от изпитание. Даа имаме разпространени правила за разбиране.

Повечето хора се раждат заченати с качествата на бъдещия им персонаж и светоглед. Повечето хора и в лоша среда, и в добра среда, носят своята искра. Но средата е тази, от която до голяма степен зависи усвояването на нов материал за нови желания. Биология.

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 16:54
Философия във ВТУ, защо?

К'во трябва да значи това?

Философско мислене има.
Значи че имаш похвалата ми.

Alucard666
08-10-2016, 17:39
Всеки вярва в нещо. Долна лъжа ще е ако някой каже, че не вярва в нищо.


http://prikachi.com/images/583/8869583f.gif

Alucard666
08-10-2016, 17:40
Electra откъде знаеш че уча във ВТУ?

Electrа
08-10-2016, 17:43
Философско мислене има.


Да, щеше да е малко странно, ако нямаше

Electrа
08-10-2016, 17:44
Electra откъде знаеш че уча във ВТУ?

Упражнявам се да чета мисли, искам да стана телепат

Alucard666
08-10-2016, 17:50
Упражнявам се да чета мисли, искам да стана телепат
Какво си мисля сега?

Alucard666
08-10-2016, 17:55
Да, щеше да е малко странно, ако нямаше

Ааами, повече от половината в моя курс изобщо не знаят за какво става въпрос.

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 17:59
Electra откъде знаеш че уча във ВТУ?

Беше казал.

Electrа
08-10-2016, 18:17
Какво си мисля сега?

Кое "сега"? "Сега" мина. Няма "сега" - има само минало и бъдеще. Както и да е: усещам, че мислиш, че съм идиот

Electrа
08-10-2016, 18:17
Ааами, повече от половината в моя курс изобщо не знаят за какво става въпрос.

Защо си губят времето тогава?

haritov
08-10-2016, 18:24
Упражнявам се да чета мисли, искам да стана телепат

няма да станеш добра колкото мен

английска филология ли учиш?

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 18:33
Кое "сега"? "Сега" мина. Няма "сега" - има само минало и бъдеще. Както и да е: усещам, че мислиш, че съм идиот
Баси... И този диалог ли си ни чела.. ;д

А за мен какво мислиш, че си мисля, сега.

haritov
08-10-2016, 18:36
Баси... И този диалог ли си ни чела.. ;д

А за мен какво мислиш, че си мисля, сега.

тя не се интересува от твоята простосмъртна душа

Electrа
08-10-2016, 18:37
Баси... И този диалог ли си ни чела.. ;д

А за мен какво мислиш, че си мисля, сега.

Колко си гладен

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 18:40
Колко си гладен

Хм. Какво ям в момента?
А друго какво си мислих?

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 18:43
тя не се интересува от твоята простосмъртна душа

Тя е като дриймлорк. Има нещо магически.

haritov
08-10-2016, 18:45
Тя е като дриймлорк. Има нещо магически.

и на идея си нямаш даже


интересно защо ми игнорира въпроса какво учи

Alucard666
08-10-2016, 18:48
Кое "сега"? "Сега" мина. Няма "сега" - има само минало и бъдеще. Както и да е: усещам, че мислиш, че съм идиот
Защо си помисли, че си помисли това? По десетобалната скала, колко се страхуваш да не изглеждаш като идиот?

Защо си губят времето тогава?
Щот мама и тати са готови да кихнат кинти с надеждата че отрочето им ще се изучи и ще стане умно (като че ли тия две неща винаги вървят заедно) а всъщност просто му плащат да си пита питанката и да се напива по дискотеките.
Друг често срещан типажа са на "притеснените ученички", които си мислят че са в част по химия и преди изпит винги кръжат като оси, филмират се, беги мани.
Най-лошия типаж са псевдо-спиритуалните, който се напъват да звучат философски без изобщо да знаят за какво иде реч. Другите се просто там за да отбият номера, онли паст халф, фърст хаф гуд, секънд хаф нот соу гуд.

Electrа
08-10-2016, 18:49
Защо си помисли, че си помисли това? По десетобалната скала, колко се страхуваш да не изглеждаш като идиот?


-10, всички сме идиоти, някои от нас го осъзнават, други не го

Electrа
08-10-2016, 18:49
и на идея си нямаш даже


интересно защо ми игнорира въпроса какво учи

За какво ти е какво уча?

haritov
08-10-2016, 18:50
За какво ти е какво уча?

каза че можеш да четеш мисли

Alucard666
08-10-2016, 19:02
-10, всички сме идиоти, някои от нас го осъзнават, други не го

Да, но тези които не го осъзнават са под постоянна заплаха да го осъзнаят, затова биха си измислили всякакви оправдания да смекчат чувството за идиотизъм, ако изведнъж го осъзнаят. Това че всички сме идиоти някакси смекчава ли горчивината от това да бъдеш идиот? Или и то е просто оправдание дегизирано като смекчаващо обстоятелство? Ти осъзнаваш ли че си идиот? Колко точно идиот се оценяваш по десетобалната система.

Electrа
08-10-2016, 19:03
каза че можеш да четеш мисли

Това не означава, че съм мастърнала науката

haritov
08-10-2016, 19:04
Това не означава, че съм мастърнала науката

или можеш или не

Alucard666
08-10-2016, 19:08
И аз мога да чета мисли. Ето някой тук си е написал мислите и аз просто ги чета.

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 19:09
Това не означава, че съм мастърнала науката

Преди да се питам колко съм гладен, за да преценя колко моце да изям, имаше някои други мисли. Явно не знаеш. Има и друго. Беше 9 часа. Време за вечеря. Може да си научкала. Но пак е умно решение.
Много интересно. Позна. Кажи честно? Научка ли? Или че усети?

Electrа
08-10-2016, 19:12
И аз мога да чета мисли. Ето някой тук си е написал мислите и аз просто ги чета.

Така е, така е, young genius

Alucard666
08-10-2016, 19:13
Преди да се питам колко съм гладен, за да преценя колко моце да изям, имаше някои други мисли. Явно не знаеш. Има и друго. Беше 9 часа. Време за вечеря. Може да си научкала. Но пак е умно решение.
Много интересно. Позна. Кажи честно? Научка ли? Или че усети?

http://prikachi.com/images/709/8869709j.gif

Мисля че е време да се поспреш с cringe-a...

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 19:15
Факт е, че позна в правилния момент..

Alucard666
08-10-2016, 19:18
Така е, така е, young genius

Мда, сега ще ми кажеш ли откъде знаеш че уча във ВТУ? Да не би да ме сталкваш?

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 19:21
Да бе ще ти каже. Ще те гледа как се садваш.

Electrа
08-10-2016, 19:22
Мда, сега ще ми кажеш ли откъде знаеш че уча във ВТУ? Да не би да ме сталкваш?

Не, аз не съм модератор, че да stalk-вам Усетих, предположих, не знаех

haritov
08-10-2016, 19:22
това същество е стар потребител и просто си ви познава

Alucard666
08-10-2016, 19:24
Да бе ще ти каже. Ще те гледа как се садваш.

Просто завиждаш че не може и теб да те садне, щото вече си достатъчно саднат.

Electrа
08-10-2016, 19:25
Да бе ще ти каже. Ще те гледа как се садваш.

Защо да не кажа

Alucard666
08-10-2016, 19:27
Не, аз не съм модератор, че да stalk-вам


Да не би и теб да те банват? Какъв ти е стария никнейм?

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 19:28
това същество е стар потребител и просто си ви познава

Има вероятност. Но може и наистина да нещо повече.

Но с доктора миналата година си писахме ... За унито и другите теми. Доктора го познавам от 5 години. Бях тъпо лапе в раздел спорт. Доктора беше същия маняк. Хахах имаше още един маняк с извънземните му от американска зона 52 . :)

Electrа
08-10-2016, 19:28
Да не би и теб да те банват? Какъв ти е стария никнейм?

Нямам стар никнейм, за стотен път Каква е играта на тоя модератор?

Alucard666
08-10-2016, 19:29
Защо да не кажа

Ами защо тогава не казваш ами ме лъжеш така?

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 19:30
Просто завиждаш че не може и теб да те садне, щото вече си достатъчно саднат.

На мен не пиши по 2 причини.
Добра е, не иска допълнирелно да ме садне.
2 вече си свърши работата и успешно съм саднат.
Или не й пука. ;д

Electrа
08-10-2016, 19:31
Ами защо тогава не казваш ами ме лъжеш така?

И за какво ми е да лъжа random хора в random форум

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 19:32
Защо да не кажа

Фриймлорка така правише.. Всичко да е тайна.
И агарта същия

И аз така правя

Electrа
08-10-2016, 19:32
На мен не пиши по 2 причини.
Добра е, не иска допълнирелно да ме садне.
2 вече си свърши работата и успешно съм саднат.
Или не й пука. ;д

На теб пък какво ти става, все едно на теб съм ти казала къде учиш

Alucard666
08-10-2016, 19:34
Нямам стар никнейм, за стотен път Каква е играта на тоя модератор?

Не знам, нарочил ме е явно. Може да е някое готина модераторка да се е влюбила в мен и сега да се опитва да ми привлече вниманието. Дай боже всекиму. Алилуя!

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 19:38
На теб пък какво ти става, все едно на теб съм ти казала къде учиш
Да, за това ми каза колко съм гладен . ;д и до там. И знаеш къдв уча.. Знаеш... Но аз не знам.. До слабо усещане ли е, научкване ли е, нищо не знам . ;д

Alucard666
08-10-2016, 19:38
И за какво ми е да лъжа random хора в random форум

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/562/544/0b4.jpg

Electrа
08-10-2016, 19:38
Не знам, нарочил ме е явно. Може да е някое готина модераторка да се е влюбила в мен и сега да се опитва да ми привлече вниманието. Дай боже всекиму. Алилуя!

Мислех, че не вярваш в Бог. Иначе, да, ама се съмнявам да са останали готини модераторки

Electrа
08-10-2016, 19:40
Да, за това ми каза колко съм гладен . ;д и до там. И знаеш къдв уча.. Знаеш... Но аз не знам.. До слабо усещане ли е, научкване ли е, нищо не знам . ;д

Откъде знаеш, че знам? kekeke

Alucard666
08-10-2016, 19:41
И аз така правя
Само дето дриймърката и агарта бяха интересни, пък ти не си.

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 19:41
Откъде знаеш, че знам? kekeke

Знам, че знаеш повече неща за мен и мислите ми. Знам, не знам от къде. Доказваш го.

Electrа
08-10-2016, 19:41
Само дето дриймърката и агарта бяха интересни, пък ти не си.

А теб защо те банват?

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 19:43
Само дето дриймърката и агарта бяха интересни, пък ти не си.

До, щото съм социолог и си бърборя само моите врели на кипели. Агарта пък си е адски символ. Ама ти си знаеш, сигирно си писахте доста..

Alucard666
08-10-2016, 19:44
Мислех, че не вярваш в Бог. Иначе, да, ама се съмнявам да са останали готини модераторки

Е как да не вярвам. Просто аз съм дявола и съм тук да върша дяволската работа.

И мен ме съмнява, но така ми е удобно да вярвам. Що ми разваляш филма?

HellKnight
08-10-2016, 19:45
Само в този форум една религиозна тема може да стане /pol/ събрание...

Alucard666
08-10-2016, 19:46
Само в този форум една религиозна тема може да стане /pol/ събрание...

Нямаш ли уроци по биология да учиш? А чакай, то още е ваканция.

Electrа
08-10-2016, 19:47
Е как да не вярвам. Просто аз съм дявола и съм тук да върша дяволската работа.

И мен ме съмнява, но така ми е удобно да вярвам. Що ми разваляш филма?

Предлагам да търсим готини модераторки, не вярвам, че ще са толкова странни колкото настоящия особняк, кичещ се с тази титла

Alucard666
08-10-2016, 19:52
А теб защо те банват?

Когнитивен дисонанс.

Electrа
08-10-2016, 19:55
Когнитивен дисонанс.

ще ходиш ли при свидетелите на Йехова

Alucard666
08-10-2016, 19:56
Предлагам да търсим готини модераторки, не вярвам, че ще са толкова странни колкото настоящия особняк, кичещ се с тази титла

Аз и на готини потребителки съм доволен, пък тоя SJW олигофрен да си мре от болеста.

Alucard666
08-10-2016, 19:58
ще ходиш ли при свидетелите на Йехова

Обмислям го все още. Ако не за друго, поне за гаврата може да ида.

HellKnight
08-10-2016, 20:00
Аз и на готини потребителки съм доволен, пък тоя SJW олигофрен да си мре от болеста.

MUH FREEZE PEACH
Продължавай да ревеш, neckbeard.

Alucard666
08-10-2016, 20:01
До, щото съм социолог и си бърборя само моите врели на кипели. Агарта пък си е адски символ. Ама ти си знаеш, сигирно си писахте доста..

И какво ако сме си писали доста? Искаш да ти кажа какво сме си писали ли?

Alucard666
08-10-2016, 20:03
MUH FREEZE PEACH
Продължавай да ревеш, neckbeard.

http://prikachi.com/images/751/8869751J.jpg

HellKnight
08-10-2016, 20:03
И какво ако сме си писали доста? Искаш да ти кажа какво сме си писали ли?

Алукардчо, намерих снимка на тебе и баща ти. http://i.imgur.com/vO07V5m.jpg

Alucard666
08-10-2016, 20:08
Алукардчо, намерих снимка на тебе и баща ти. http://i.imgur.com/vO07V5m.jpg

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/093/671/41e.png

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 20:36
И какво ако сме си писали доста? Искаш да ти кажа какво сме си писали ли?

а не, каквото сте си писали, за вас си остава.

golemiq_korab_minava
08-10-2016, 20:38
същия си от преди. аз най-доброжелателно ти пиша, а ти ме атакуваш . дори да знаеш повече, това отношение не е приемиливо. Да мачкаш след себе си не е разумно. в природата няма излишно, всичко е едно цяло.

Alucard666
08-11-2016, 13:08
същия си от преди. аз най-доброжелателно ти пиша, а ти ме атакуваш . дори да знаеш повече, това отношение не е приемиливо.

Не съм дошъл тук за да си играя на доброжелателен. Казвам това което виждам. Взимай го или напускай, само от теб зависи. Мога лесно да те излъжа че съм доброжелателен, но кому е нужно това? Толкова ли ти е необходим позитивен наратив за да се разбираме? В крайна сметка това е форум и всеки може да се представя пред себе си и пред другите както си иска, но всеки опит за доказване на това пред другите или пред себе си е също толкова измамен колкото когато хората се представят за "някакви" и в "реалния живот". Така че какъв е смисъла от тия ролеви игри? Не може ли просто да дискутираме темите? Не знам кое отношение е приемливо, но ми се струва доста неприемливо, инфантилно и абсурдно, някой да се оплаква от малтретиране в интернет.

golemiq_korab_minava
08-11-2016, 17:12
[QUOTE=Alucard666;11491878]Така че какъв е смисъла от тия ролеви игри? Не може ли просто да дискутираме темите?
Какви игри, бе? Ми дискутирай , какво ти печи. Недоволствам от мнението ти, защото ти такова не демонстрираш. Ти се заяждаш, забележи, без да съм казал нещо съществено, важно. Ти не правиш диалог, а само избиваш еднин хуй.

Първата ти реакция като ме видиш - е с какъв боклук да ме замериш, без още да си разбрал какво искам да кажа. ;)

Изсираш се на главата ми, просто за да си направиш оргазъм.

И примери много.

golemiq_korab_minava
08-11-2016, 17:14
Само дето дриймърката и агарта бяха интересни, пък ти не си.
ето туй показваш - ''дай да му забия един ретник в задника''

HellKnight
08-11-2016, 17:23
ето туй показваш - ''дай да му забия един ретник в задника''

Хахахахахахах, алукардчо е егати tsundere-то.

DerStuermer
08-11-2016, 17:56
Недоволствам от мнението ти, защото ти такова не демонстрираш.
Странен парадокс е наистина как недоволстваш от мнението ми ако не съм изказал такова.


Ти се заяждаш, забележи, без да съм казал нещо съществено, важно
Затова се заяждам, защото почти никога не казваш нещо съществено и като цяло си плеб.

golemiq_korab_minava
08-11-2016, 17:56
HellKnight ти не се смей, че те видяхме и теб, с панделката.

DerStuermer
08-11-2016, 18:01
Хахахахахахах, алукардчо е егати tsundere-то.

Интересно как ми викаше че съм дебел neckbeard и да си взимам waifu възглавничката, а постоянно постваш weaboo музика в музикалната тема и сега ме наричаш с някакви weaboo имена, които изобщо не знам какво означават (дори не искам да проверя). Projecting much?

golemiq_korab_minava
08-11-2016, 18:04
Странен парадокс е наистина как недоволстваш от мнението ми ако не съм изказал такова.


Затова се заяждам, защото почти никога не казваш нещо съществено и като цяло си плеб.

1) пробвай пак.
2) където е трябвало съм казвал. друг път премълчвам. трети път се чеша за онази работа.


имах предвид, че дори да не съм достатъчно изявителен и прав, често ти използваш това, за да си погалеш своето его.

В същото време ти често пишеш прекалено дълги философски интерпретативни съчинение, които дори не са по темата, а съществените неща можеш да ги побереш в 2 изречения.
В тая тема половината ти коментари са ташак, байряк. Отивай да чукаш полякинята.

DerStuermer
08-11-2016, 18:19
имах предвид, че дори да не съм достатъчно изявителен и прав, често ти използваш това, за да си погалеш своето его.

Да, моето голямо лошо Его пак е виновно че си инфантилен и търсиш одобрение от хора в интернет,понеже не го получаваш в реалния живот, а когато не го получиш и тук, почваш да цивриш като вдовица за хуй.


В тая тема половината ти коментари са ташак, байряк.
А я се загледай в останалите коментари в темата. Те не са ли ташак? Тогава какво се изненадваш? Оу, или просто си си създал представа за мен че щом пиша ненужно дълги коментари, значи през 100% от времето съм сериозен? Или че изобщо, като цяло съм сериозен?

Отивай да чукаш полякинята.
Веднага след майка ти.

HellKnight
08-11-2016, 18:27
Интересно как ми викаше че съм дебел neckbeard и да си взимам waifu възглавничката, а постоянно постваш weaboo музика в музикалната тема и сега ме наричаш с някакви weaboo имена, които изобщо не знам какво означават (дори не искам да проверя). Projecting much?

Да съм казвал, че не съм weeb? Дамата почна да гледа анименца, заради мен. Иначе не знаех, че наблюдаваш музикалната тема. Радвам се, че ме следиш и ми слушаш музичката, имам си още един последовател. :D

ПП: 四百二十、燃やせ・このオカマやろ 。

golemiq_korab_minava
08-11-2016, 18:30
Да, моето голямо лошо Его пак е виновно че си инфантилен и търсиш одобрение от хора в интернет,понеже не го получаваш в реалния живот, а когато не го получиш и тук, почваш да цивриш като вдовица за хуй.

А я се загледай в останалите коментари в темата. Те не са ли ташак? Тогава какво се изненадваш? Оу, или просто си си създал представа за мен че щом пиша ненужно дълги коментари, значи през 100% от времето съм сериозен? Или че изобщо, като цяло съм сериозен?

Веднага след майка ти.
Твоето не е знак за одобрение или несъгласие, ами чисто ръфане на кокала.
Пълен ташак е цялата тема, но ти реши точно на моя ташак да се лепенеш, та да ме обвиниш, че не съм бил сериозен колкото теб. Един път не влезе в раздел политика да напишеш нещо. Аз обвинявам ли те в простотия? Не. Защото знам, че си на друга вълна, с други виждания. Дори те хваля понякога.

Майка ми не се занимава с малки пишлемета.

DerStuermer
08-11-2016, 18:34
Да съм казвал, че не съм weeb? Дамата почна да гледа анименца, заради мен. Иначе не знаех, че наблюдаваш музикалната тема. Радвам се, че ме следиш и ми слушаш музичката, имам си още един последовател. :D

Ако под отваряне на клип в тубата и затварянето му след 3 секунди поради опасност от неволно изпускане на стомашно съдържание, го разбираш като слушане на музика, ок. Изключвам Tame Impala естествено.
И имаш приятелка.... Колкото теб ли е дебела и космата или повече?

HellKnight
08-11-2016, 18:40
.
И имаш приятелка.... Колкото теб ли е дебела и космата или повече?

Сам прецени, но поне имам и не съм самотен.
http://i.imgur.com/jVMfi88.jpg

DerStuermer
08-11-2016, 18:57
Твоето не е знак за одобрение или несъгласие, ами чисто ръфане на кокала.
Ама та ти искаш одобрение или несъгласие, за мен тия неща нищо не означават. Когато обаче някой ги вмъкне в дискусия и ги дегизира като аргументи, за мен това е зелена светлина да се подигравам на такъв човек. Виж че сам ти ми позволи да се изгавря с теб, защото не само взе всичко това на сериозно, но дори и искаш и другите да го разбират така. А никой друг не го направи, защото са тролове и са дошли тук да се забавляват, не да се butthurt-ват. Аз само отразих това което беше насочено към мен. Не отразих единствено твоята доброжелателност, защото нито съм я искал, нито ми е потребна, нито има отношение към темата. Ако беше казал нещо съществено, може би бих я взел предвид и да се отнеса със същото. Но само се върни назад и си виж cringe коментарите - чисто и просто лигавене, при това не забавно такова.

Пълен ташак е цялата тема, но ти реши точно на моя ташак да се лепенеш
Това е защото само ти се взе насериозно, а всички други разбраха че цялата тема е трол още в самото начало. Сега спри да бъдеш циврещ аутист.

Един път не влезе в раздел политика да напишеш нещо.
Ааа не мерси, там са ви събирали от кол и въже. Нямам какво да кажа там, или по-точно няма на кого. Още повече че насоката на това което пиша е повече философска отколкото политическа.

Аз обвинявам ли те в простотия? Не. Защото знам, че си на друга вълна, с други виждания. Дори те хваля понякога.
И какво да направя като ме хвалиш? Да си отворя компот?

DerStuermer
08-11-2016, 19:07
Сам прецени, но поне имам и не съм самотен.
http://i.imgur.com/jVMfi88.jpg

http://prikachi.com/images/893/8870893a.gif

За бога, слагай trigger warning преди да постваш такива неща.

haritov
08-11-2016, 19:11
Борянчето пак си е направила акаунт

тоя път е електра

HellKnight
08-11-2016, 19:13
http://prikachi.com/images/893/8870893a.gif

За бога, слагай trigger warning преди да постваш такива неща.

Знаеш, че живееш правилно, когато тригърваш нацисти. Сигурно те е яд, че ние ще си дадем гените на следващото поколение. Мерси, оправи ни вечерта.

DerStuermer
08-11-2016, 19:26
Знаеш, че живееш правилно, когато тригърваш нацисти.
Тригърваш нацисти ли? Та вие сте толкова дебели, че гравитацията ви тригърва и космическите боклуци в пръстените на Нептун.

DerStuermer
08-11-2016, 19:27
Борянчето пак си е направила акаунт

тоя път е електра

Кои са й другите акаунти?

YoungBloodZ
08-11-2016, 19:28
Кои са й другите акаунти?

:razz:

DerStuermer
08-11-2016, 19:32
Сигурно те е яд, че ние ще си дадем гените на следващото поколение.

Не, изобщо не се притеснявам. Закона за естествения подбор ще си свърши работата.

haritov
08-11-2016, 19:45
интересно само аз ли се досещам

явно Борис Акунин ми се отразява

DerStuermer
08-11-2016, 19:51
:razz:

YoungBloodZ разбра ли кой е модератора-фантом, който ми слага банове? Или знаеше от самото начало?

YoungBloodZ
08-11-2016, 19:53
YoungBloodZ разбра ли кой е модератора-фантом, който ми слага банове? Или знаеше от самото начало?

никой не ти слага бан... ти правиш нещо сигурно

Electrа
08-11-2016, 19:53
Драма

Electrа
08-11-2016, 19:55
Кои са й другите акаунти?

Аве имам само един акаунт, за стотен път вече казвам

Грозния
08-11-2016, 19:57
И имаш приятелка.... Колкото теб ли е дебела и космата или повече?За мен е загадка, кой от тях - кой е :D!

haritov
08-11-2016, 19:59
Аве имам само един акаунт, за стотен път вече казвам

Добре Борянке

DerStuermer
08-11-2016, 20:00
Аве имам само един акаунт, за стотен път вече казвам

Tова е фейк акаунт. Мога да го заявя, защото се вижда че увърташ и съм виждал немалко фейкове през живота си.

Electrа
08-11-2016, 20:04
Tова е фейк акаунт. Мога да го заявя, защото се вижда че увърташ и съм виждал немалко фейкове през живота си.

Ти знаеш по-добре от мен ли, kekek

haritov
08-11-2016, 20:08
Ти знаеш по-добре от мен ли, kekek

поне си смени стила на писане

Electrа
08-11-2016, 20:10
поне си смени стила на писане

Dude... get a life, will ya

DerStuermer
08-11-2016, 20:13
Ти знаеш по-добре от мен ли, kekek

Да, не знам защо още го отричаш след като и haritov те разкри. Не съм казвал че уча във ВТУ, поне не и преди датата на която си направила този профил. Така че спри да ме лъжеш и просто си признай, ако трябва на ЛС, в случай че не искаш да храниш троловете.

Electrа
08-11-2016, 20:18
Да, не знам защо още го отричаш след като и haritov те разкри. Не съм казвал че уча във ВТУ, поне не и преди датата на която си направила този профил. Така че спри да ме лъжеш и просто си признай, ако трябва на ЛС, в случай че не искаш да храниш троловете.

първо - идея си нямам коя е Боряна, една от съседките ми се казва така май, ама не знам с какво е релевантно, второ - не знам къде учиш, предположих, че във ВТУ, ако е там - добре, ако не - здраве да е, трето - т'ва ми е единствения акаунт тук, идея си нямам за какво сте ме погнали, забавно беше да чета глупости по свой адрес, ама става досадно вече

LoadRunner
08-11-2016, 20:24
значи искаш да кажеш че сестрите ти не са твой акаунт ами са ти истински сестри
кикики

DerStuermer
08-11-2016, 20:24
първо - идея си нямам коя е Боряна, една от съседките ми се казва така май, ама не знам с какво е релевантно, второ - не знам къде учиш, предположих, че във ВТУ, ако е там - добре, ако не - здраве да е, трето - т'ва ми е единствения акаунт тук, идея си нямам за какво сте ме погнали, забавно беше да чета глупости по свой адрес, ама става досадно вече

Ти да не си от ЦРУ че отричаш до последно? Когато те питаха дали ЗНАЕШ къде уча, ти отговори точно и недвусмислено, така че не ми се измъквай и просто признай. Даже дори не те питаха къде уча, а само дали знаеш какво уча.

Electrа
08-11-2016, 20:28
значи искаш да кажеш че сестрите ти не са твой акаунт ами са ти истински сестри
кикики

игричка със съквартирантките браД, ама после и други се включиха, защото онези акаунти на Клитемнестра, Касандра и още някакви не ги знам на кого са, kekekeke

Electrа
08-11-2016, 20:30
Ти да не си от ЦРУ че отричаш до последно? Когато те питаха дали ЗНАЕШ къде уча, ти отговори точно и недвусмислено, така че не ми се измъквай и просто признай. Даже дори не те питаха къде уча, а само дали знаеш какво уча.

http://img02.deviantart.net/82d7/i/2015/102/1/3/quantum_facepalm_by_rejzor-d8peqi0.png

golemiq_korab_minava
08-11-2016, 20:32
Ама та ти искаш одобрение или несъгласие, за мен тия неща нищо не означават. Когато обаче някой ги вмъкне в дискусия и ги дегизира като аргументи, за мен това е зелена светлина да се подигравам на такъв човек. Виж че сам ти ми позволи да се изгавря с теб, защото не само взе всичко това на сериозно, но дори и искаш и другите да го разбират така. А никой друг не го направи, защото са тролове и са дошли тук да се забавляват, не да се butthurt-ват. Аз само отразих това което беше насочено към мен. Не отразих единствено твоята доброжелателност, защото нито съм я искал, нито ми е потребна, нито има отношение към темата. Ако беше казал нещо съществено, може би бих я взел предвид и да се отнеса със същото. Но само се върни назад и си виж cringe коментарите - чисто и просто лигавене, при това не забавно такова.

Това е защото само ти се взе насериозно, а всички други разбраха че цялата тема е трол още в самото начало. Сега спри да бъдеш циврещ аутист.

Ааа не мерси, там са ви събирали от кол и въже. Нямам какво да кажа там, или по-точно няма на кого. Още повече че насоката на това което пиша е повече философска отколкото политическа.

И какво да направя като ме хвалиш? Да си отворя компот?
умееш да ми преписваш разни прадни ве твойта цедка.

1) показването на разсажденията тук не може да се сведе до едно или две позитиви, така че кротко.
2) по логиката ти няма тема, която да си заслужава да напиша нещо по-смисленно, защото тогава веднага ще излезе, че не е е на място, сериозно било, нямало кой да го чете...
3) алоооо. противоречиш си . в началото ми каза, че не съм уважавал важните коментари, сега ми викаш, че съм се мислил за важен.
4) колкото и ташак да има в темата, има и капка истиност и сериозност. Електра ме впечатли и аз се понапънах.

5) Когато те похваля, значи че срещаш разбирателство.

6) В политиката и управлението стоят ключови въпроси, при това много философски. много философи и психолози са там.



7) Ти пред кой пишеш? На кой пишеш бе? Кажи сега? Сериознитеси коментари за кой са? Или си пишеш, щото няма къде другаде да изразиш социалното си умение и знание, щото си асоциален, и никой не те разбира и теб, дори колегите ти и ти се налага да се упражняваш. в тиинпроболемооо!

LoadRunner
08-11-2016, 20:34
игричка със съквартирантките браД, ама после и други се включиха,

уоу вие да не си правите генг бенг
а уж ходеше на църква
ама сега ми се изяснява защо си посядваш на литургията на една страна
кикикик

DerStuermer
08-11-2016, 20:35
Електра. Доктора знаеш ли какво учи?



Философия във ВТУ, защо?

I rest my case.

Сега се сетих кога и пред кого съм казвал че уча във ВТУ. Ти си dreamwalker.

Electrа
08-11-2016, 20:43
уоу вие да не си правите генг бенг
а уж ходеше на църква
ама сега ми се изяснява защо си посядваш на литургията на една страна
кикикик

втф

Electrа
08-11-2016, 20:44
I rest my case.

Сега се сетих кога и пред кого съм казвал че уча във ВТУ. Ти си dreamwalker.

Uh-huh, sure, bud
p.s.Сега е момента да питам коя е въпросната персона, защото си третият човек, който го/я споменава, пък не мога да го намеря сред потребителите

DerStuermer
08-11-2016, 21:16
1) показването на разсажденията тук не може да се сведе до едно или две позитиви, така че кротко.
Това изобщо нямам представа какво трябва да означава, ще перифразираш ли?

2) по логиката ти няма тема, която да си заслужава да напиша нещо по-смисленно, защото тогава веднага ще излезе, че не е е на място, сериозно било, нямало кой да го чете...
Пиши каквото си искаш, просто не очаквай от мен да не правя същото. Не съм казал че всичко което пиша е сериозно, нито пък смятам че трябва да се пишат само сериозни работи в тоя раздел. Просто има хора които никога едно сериозно нещо не са написали в тоя форум. А по-лошото, има такива които се напъват да са сериозни, но не подхождат сериозно към изследователската работа, и остават само с едната гола претенция и в тая група спадаш и ти. Затова не давам 5 пари за уважението и доброжелателността ти. За мен една злобна истина е по-ценна от 1000 доброжелателски съгласявания и приятелски моабети. В крайна сметка, нито сериозността, нито доброжелателността са определящи по отношение на истината. Много хора си мислят че реалността е сурова, следователно истината е сериозна и щом не си сериозен значи си празнодумец. Но реалността не е сериозна, тя е искрена. И затова и аз съм искрен, без непременно да съм сериозен. Сериозен съм само в смисъла на това че съм последователен.

3) алоооо. противоречиш си . в началото ми каза, че не съм уважавал важните коментари, сега ми викаш, че съм се мислил за важен.
Очевидно не правиш разлика между това какво съм казал и какво си прочел. Върни се пак и прочети, ама не по диагоналната система, понеже не съм казал нито едно от тези неща.

4) колкото и ташак да има в темата, има и капка истиност и сериозност. Електра ме впечатли и аз се понапънах.
Ето виждаш ли, грешна корелация между истинност и сериозност... Сериозността обикновенно е лошата миризма около трупа на лъжата и авторитетите. Най-очевидните примери са църковните литургии и съдебните заседания.

Пък ти си се напъвай колкото искаш, само гледай да не пуснеш кафево в гащите.


5) Когато те похваля, значи че срещаш разбирателство.
Щом изпитваш нужда да ме прокарваш през филтри на похвала или неодобрение за да ме разбираш, значи не ме разбираш изобщо.

В политиката и управлението стоят ключови въпроси, при това много философски. много философи и психолози са там.
Не. Ключовите въпроси стоят във философията и психологията, а политиката само се възползва от това за да продава идеологически продукти на масите под формата на решения на тези въпроси. Философията се интересува от човека и света като цяло, докато идеологията се интересува от тези неща само доколкото са в интерес на отделна социална прослойка. А политиката не е нищо повече от инструментариум за управляване на държава.

7) Ти пред кой пишеш? На кой пишеш бе?
На себе си и за себе си. През цялото време. Не си правя никакви илюзии в обратното

DerStuermer
08-11-2016, 21:19
Uh-huh, sure, bud
p.s.Сега е момента да питам коя е въпросната персона, защото си третият човек, който го/я споменава, пък не мога да го намеря сред потребителите

Както ти каза харитов, поне си смени стила на писане.

Electrа
08-11-2016, 21:32
Както ти каза харитов, поне си смени стила на писане.

стила си няма да сменям, какво му е, пиша, каквото мисля

DerStuermer
08-11-2016, 21:33
стила си няма да сменям, какво му е,

Издава те че си дриймърката.

Electrа
08-11-2016, 21:51
Издава те че си дриймърката.

Не знам коя е тази дриймърка, браточка, дайте малко светлина по въпроса

DerStuermer
08-11-2016, 22:05
Не знам коя е тази дриймърка, браточка, дайте малко светлина по въпроса

И аз не знам, мисля че учеше арабистика и беше фенка на алхимията. Беше също толкова потайна като теб, винаги отрича и на всеки въпрос даваше двусмислени отговори.

Electrа
08-11-2016, 22:21
И аз не знам, мисля че учеше арабистика и беше фенка на алхимията. Беше също толкова потайна като теб, винаги отрича и на всеки въпрос даваше двусмислени отговори.

Не съм я засичала нито веднъж тука, значи не е важна

Alucard666
08-11-2016, 22:41
Не съм я засичала нито веднъж тука, значи не е важна

Как да се засечете, като сте една и съща персона....

Electrа
08-11-2016, 22:43
Как да се засечете, като сте една и съща персона....

http://www.sbs.com.au/topics/sites/sbs.com.au.topics/files/obama-laugh1.jpg

inewton
08-12-2016, 08:04
Някой си води монолог. Чувствам се излишен тук.

golemiq_korab_minava
08-12-2016, 17:49
Това изобщо нямам представа какво трябва да означава, ще перифразираш ли?

Пиши каквото си искаш, просто не очаквай от мен да не правя същото. Не съм казал че всичко което пиша е сериозно, нито пък смятам че трябва да се пишат само сериозни работи в тоя раздел. Просто има хора които никога едно сериозно нещо не са написали в тоя форум. А по-лошото, има такива които се напъват да са сериозни, но не подхождат сериозно към изследователската работа, и остават само с едната гола претенция и в тая група спадаш и ти. Затова не давам 5 пари за уважението и доброжелателността ти. За мен една злобна истина е по-ценна от 1000 доброжелателски съгласявания и приятелски моабети. В крайна сметка, нито сериозността, нито доброжелателността са определящи по отношение на истината. Много хора си мислят че реалността е сурова, следователно истината е сериозна и щом не си сериозен значи си празнодумец. Но реалността не е сериозна, тя е искрена. И затова и аз съм искрен, без непременно да съм сериозен. Сериозен съм само в смисъла на това че съм последователен.

Очевидно не правиш разлика между това какво съм казал и какво си прочел. Върни се пак и прочети, ама не по диагоналната система, понеже не съм казал нито едно от тези неща.

Ето виждаш ли, грешна корелация между истинност и сериозност... Сериозността обикновенно е лошата миризма около трупа на лъжата и авторитетите. Най-очевидните примери са църковните литургии и съдебните заседания.

Пък ти си се напъвай колкото искаш, само гледай да не пуснеш кафево в гащите.

Щом изпитваш нужда да ме прокарваш през филтри на похвала или неодобрение за да ме разбираш, значи не ме разбираш изобщо.

Не. Ключовите въпроси стоят във философията и психологията, а политиката само се възползва от това за да продава идеологически продукти на масите под формата на решения на тези въпроси. Философията се интересува от човека и света като цяло, докато идеологията се интересува от тези неща само доколкото са в интерес на отделна социална прослойка. А политиката не е нищо повече от инструментариум за управляване на държава.

На себе си и за себе си. През цялото време. Не си правя никакви илюзии в обратното
дрън, дрън ,дрън. пак турски сериали. едно и също. не ти ли омръзна? на мен ми омръзна

добре, ще се постарая да бъда изследовател.


ама ми омръзна.



така че само за десерт - къде мислиш, че ще намериш повече иситина за сътворението на света, за всичко, което се прилага? При хората, които са наясно с управление и процесите, или тук? долу? Или при някой просветител, макар че тогава и той духом няма да е долу.

знам че на себе си си пишеш.. ама щото няам на кой май, май.... щото не си в средата, пиши на някой доцент.

DerStuermer
08-12-2016, 18:56
дрън, дрън ,дрън. на мен ми омръзна
Не са дрънканици, казвам ти какво ми е отношението. Спести си квалификациите, ако нямаш логичен аргумент защо следва да се отнасям различно.




така че само за десерт - къде мислиш, че ще намериш повече иситина за сътворението на света, за всичко, което се прилага? При хората, които са наясно с управление и процесите, или тук? долу?
.
Ами точно затова ти казах че не пиша в раздел политика. За повечето там политиката е една умалена проекция на социалната среда, където всеки задоволява нуждата да споделя виждания и позиции, за неща до които изобщо не се е докосвал, все едно сме се събрали в мазето на бай Васил да пием ракия и да играем карти. А нещата стоят малко по-различно, но все пак не бих станал член на политическите среди (в смисъл не бих станал политик) за да разбера как точно изглеждат нещата от вътре. А форумните напъвания са просто смешни. Политиката, както казах, е просто набор от инструменти за управление на една държава. В момента в който влезеш в идеология и казваш това и онова трябва да се направи, ставаш участник в целия цирк, а не негов наблюдател, още по-малко пък ставаш онзи, който дърпа конците зад кулисите .

golemiq_korab_minava
08-12-2016, 19:02
Не са дрънканици, казвам ти какво ми е отношението. Спести си квалификациите, ако нямаш логичен аргумент защо следва да се отнасям различно.


закривам темата

golemiq_korab_minava
08-12-2016, 19:13
Ами точно затова ти казах че не пиша в раздел политика. За повечето там политиката е една умалена проекция на социалната среда, където всеки задоволява нуждата да споделя виждания и позиции, за неща до които изобщо не се е докосвал, все едно сме се събрали в мазето на бай Васил да пием ракия и да играем карти. А нещата стоят малко по-различно, но все пак не бих станал член на политическите среди (в смисъл не бих станал политик) за да разбера как точно изглеждат нещата от вътре. А форумните напъвания са просто смешни. Политиката, както казах, е просто набор от инструменти за управление на една държава. В момента в който влезеш в идеология и казваш това и онова трябва да се направи, ставаш участник в целия цирк, а не негов наблюдател, още по-малко пък ставаш онзи, който дърпа конците зад кулисите .

Аз ти говоря за истинската политика. Остави това кой какво знае, кой колко познава. Ясно ми е за идеологиите. Въпросът ми беше относно мнението за висшите групи. Тези, които дърпат концити на пишман политиците. Тези които имат власт, много по-голяма от колкото на някои партии, тези които осъзнато държат системата, тези които сами измислят ИДЕОЛОГИЯТА и я предават на друга шепа слуги, които да я управляват и разпространяват. Тези, които имат познанието. Ясно ти е, че само с книги не става.. със сляпо четене. Но, дори да можеш да откриваш информацията сам, както ти се надяваш, чрез мисленето, но дори тогава ти ще отидеш там горе... Във висшото управление, да им се натресеш, а не долу. Макар, че не ми се вярвам от долу да направиш нещо, да научиш нещо без да се катериш, без да правиш връзки.

HellKnight
08-12-2016, 20:02
Ох боже, тия дечица пак продължават...
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/000/817/617/7a7.gif

DerStuermer
08-13-2016, 08:29
Ох боже, тия дечица пак продължават...


Внимавай да не си заклещиш дебелия задник на излизане от темата

http://prikachi.com/images/642/8872642q.gif

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 08:53
приемам игнора като незнание

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 08:56
https://media.giphy.com/media/26FPwgBFTZERgBhgA/giphy.gif

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 08:59
http://cloud-3.steamusercontent.com/ugc/80253687831325197/D75A0057F3B972CB00F8BFBD1E78B1FDF2B5F81C/?interpolation=lanczos-none&output-format=jpeg&output-quality=95&fit=inside%7C504:286&composite-to=*,*%7C504:286&background-color=black

DerStuermer
08-13-2016, 09:12
приемам игнора като незнание
Сам каза че закриваш темата.

Иначе ще ти отговоря така - тия които взимат решенията на най-високо равнище в системата са тези които са най-обвързани и зависими от нея. Нямам чак такива политически амбиции, нито пък смятам че имам подходящите умения за политика, че да се вмъкна в тези кръгове, само и само да разбера коя информация е достоверна. Понеже в крайна сметка, тук става дума за достовернност на информацията и нищо повече - няма някаква свръх-висша логика, коята щом веднъж ти се разкрие ставаш просветен илюминат. Всеки има способността да навърже нещата, стига да са му известни фактите и стига да е достатъчно широкосроен да възприеме техните логични импликации. Но за това човек трябва да премине всякакви вътрешни трансформации, което е равносилно на това да си продадеш душата на дявола, защото няма връщане назад. И както казваш ти, това е необходимо за да разбереш как стоят нещата отвътре, но с това идва цена която на този етап не съм готов да платя.

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 09:31
Супер. Аз обаче не знам какво е положението най-горе, защото не съм го видял. Всичко друго е предположение. Мисля, че ти в момента си помисли, че знаеш нещо, за това не искаш да се занимаваш.
Системата обаче не една, хората не са едни. Но със сигурност има неща, които за нас са неразбиераеми.

DerStuermer
08-13-2016, 09:56
На всеки един етап има неща които са неразбираеми. Даже бих казал че за онези отгоре има доста повече неразбираеми неща, понеже ако си представиш знанието като една сфера, колкото повече се разширява сферата на знанието, толкова по-голям става хоризонта на възможностите отвъд познатото.

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 10:04
Да, особено за човека тази сфера ще е доста малка.
Сам го каза... голямата сфера ти отваря нови хоризонти, влизащ в нов етап.

DerStuermer
08-13-2016, 10:34
За политиката не знам, пък и да знам не бих ти казал, но ще ти кажа това, което е изцяло свързано с личното разширяване на хоризонти - да имаш само информация не е достатъчно, трябва да имаш нужното ниво за да я разбереш и имплементираш. Затова и да ти кажа какво се случва едва ли ще разбереш. Трябва да имаш вътрешния еквивалент на такъв тип осъзнаване за да осъзнаеш съответния тип информация. Иначе може да спекулираш със всяка информация и да я въртиш и сучеш както е удобно за целите на вътрешното ти ниво, но пак казвам, информацията е само едната страна на уравнението. Затова и тая информация не е пряко достъпна за простолюдието, но въпреки това малко от нея се изпуска целенасочено, като една пътека от трохи, така че който има потенциала да я разбере, сам да достигне до нея, без някой да му я казва на ушенце. Това е истинския смисъл на това да добиеш нужното ниво - сам да преминеш през всичките етапи. Същото е валидно и за личното битие като цяло. Там също няма прескачане на нива.

DerStuermer
08-13-2016, 10:49
Когато на мен ми беше разкрита част от "истината", аз прибързах да се възползвам от нея за целите на моя си филм и с това тя се превърна в мое мнение и придоби статут на абсолютна истина, моя догма и лично кредо. Едва по-късно разбрах самостоятелно че не в това е смисъла на нещата, които ми бяха предадени, а трябваше сам да достигна и преосмисля всичко, всяка мисловна патерица на която до преди това се подпирах.

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 10:54
ДА, така е, ученико на агарто. ;д

Информацията изисква осмисляне. Освен това изисква голям, голям опит. Защото ако ти кажат какво е, преди дори основите да знаеш, ти няма да я усвоиш. Най- много само да приемеш като истина, защото така ти харесва. Но това те прави поредния роб.

Много от информацията е общо достъпна. Не малко от обикновенните хора се досещат в какви схеми ни въртят. Но дори да се досещаме, ние нямаме нужнатс сила и знание да направим нещо. Ние пак си оставе кокошки. И какво искаш да кажеш? Че можеш да достигнеш до нужното, без да следваш правилна посока? Тея трохи, които ни ги пускат, са тези, по - които искат да вървим, да ги следваме. Ама как и какво ще се усетиш , не се знае. Но явно ти не искаш да навлезеш в същността, от където да научиш повече. Щото и ти не знаеш къде да търсил или просто не ти се търси. Ки какво правиш? Освен да философстваш ?

DerStuermer
08-13-2016, 16:44
Щото и ти не знаеш къде да търсил или просто не ти се търси. Ки какво правиш? Освен да философстваш ?

Знам къде да търся. В себе си. Нали това е като цяло general посланието ми, лол. Само дето хора като теб предпочитат да гледат през очите на световен страх, кои колко ги бил контролирал и колко не можели да се измъкнат, и как илюминатите са виновни за всичко в живота им. Тия филми са ясни, всеки преминава през тях. Всичко е в отчаян опит да изнесеш нещата извън себе си, защото това ти дава шанс евентуално да привиждаш някакво спасение или опрощение в бъдещето. Ако разбираш по-добре себе си, ще разбираш и хората, а оттам и света, и ще ти станат очевидни и съвсем естествени и закономерни доста неща, които масовите идеологии и изобщо ежедневно-човешките взаимоотношения, обичат да приписват в свои собствен контекст, гледна точка или мнение. И ще ти стане ясно колко относителна и циркова е цялата тая ситуация с политиката. Това е че като не знаеш природата на човек и мотивите, не ти е ясно кое е продукт на естествено взаимодействие и кое на целенасочена конспирация и тъкмо на това разчитат тия отгоре. Така че stay pleb . И не си мисли че това тук е нещо повече от ташак, всъщност единственото, което правя тук е да се упражнявам в писане и да троля, като последното трябваше да ти стане ясно още някъде към втората страница от темата, след като дори ти го написах в почти прав текст :razz: . Постепенно ти намалявах дозата с трол и все повече с истина(или поне със "сериозно отношение), а ти премина в 10 различни отношения към мен през това време. :lol: Беше забавно да гледам как се напъват крехките ти представи за идентичност в опит да нарисуваш мен и света около себе си. Уви, жалък си и жалки са картинките в които искаш да ме впишеш, след като се почувства че съм те нападнал. Да не мислиш че беше случайно че избра да се идентифицираш като жертва несправедливо отношение, отколкото да погледнеш евентуално в себе си. Сега помисли като какъв се идентифицираш във всичките тия политически и задкулисни схеми, в които привиждаш пътя на просветлението? И евентуално ще осъзнаеш че докато си жалък, колкото и ментално изчистени и дори гениални да са заключенията ти към света, колкото и практически опит и вътрешна информация да имаш, всичко това пак ще си остане само отражение на малкия човек в теб. С това мисля че аргмента ти за великата истина зад кулисите, в която аз лицемерния изследовател не съм се впуснал, понеже съм загубен или страхлив, се разпада и си проличава че (аргумента) не е нищо повече от жалък ад хоминем.

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 17:54
Колкото аз съм жалък, толкова и ти, другарко. ;) Ти не си центъра на света, за да гледаш единствено и само себе си. Още повече, когато си празна кратуна в сравнение други. Сравнение с Бог. Който ти отричаш.

Всъщност, за пореден път нищо не каза. Ще спомена, че аз повече съм наблюдател. Не съм се втурал в действие. Но не гледам само себе си. Всеки е различен. Колкото и да си приличаме. Всеки има свой манталитет. Това, че хората управляват масите, защото използват общо приетите им качества като чувства, емоции, култура, биология и съзнание, то не означава, че всичко свършва до тук и няма личности, които не притежават нещо повече. Нито можеш да докажеш по какъвто и да е начин смисълът на света със себе си, тъй като ти не си безгрешен, съвършен, не си еволюирал. А и не трябва. Хората не са готови. ;)

DerStuermer
08-13-2016, 18:31
Колкото аз съм жалък, толкова и ти, другарко. ;) Ти не си центъра на света, за да гледаш единствено и само себе си. Още повече, когато си празна кратуна в сравнение други. Сравнение с Бог. Който ти отричаш.

Всъщност, за пореден път нищо не каза. Ще спомена, че аз повече съм наблюдател. Не съм се втурал в действие. Но не гледам само себе си. Всеки е различен. Колкото и да си приличаме. Всеки има свой манталитет. Това, че хората управляват масите, защото използват общо приетите им качества като чувства, емоции, култура, биология и съзнание, то не означава, че всичко свършва до тук и няма личности, които не притежават нещо повече. Нито можеш да докажеш по какъвто и да е начин смисълът на света със себе си, тъй като ти не си безгрешен, съвършен, не си еволюирал. А и не трябва. Хората не са готови. ;)
Това си ти в момента.

http://prikachi.com/images/237/8873237s.jpg

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 18:41
Може би. :) но нищо не отрича заключенията ми за теб, че въпреки философки научен да си, не правиш нещо по- различно, не знаеш безкрайно неща. Пък аз нека да си вярвам в конспиративни теории и да се бъхтя. В прочем на мен не ми е философия професията, за да стоя и да мисля по цял ден како казва мозъка ми. Нито съм начетен, макар че дори с малко, умея сам да извличам достатъчно, щото съм пич и го правя. :D
;) успех с минаването към свръх човека.

DerStuermer
08-13-2016, 18:45
Добре, добре, стига толкова damage control.

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 19:43
Бррррррр. Аррррр :D. Ща тормозя теб, кефиш ма муцка. Няма се отървеш. Ррррр :D

DerStuermer
08-13-2016, 19:47
https://www.youtube.com/watch?v=MekCQW--8B4

Поздрав, понеже си гоуем пич.

golemiq_korab_minava
08-13-2016, 20:01
Мерсии. Пращам ти моите най- истински бшсгодарностие. Ние сме най- големи приятели истински. :D

Ne slusham tazi muzika, interesnichka e, no shte q slusham, zaradi teb, shtoto ne moga bez teb. ;) :Д