PDA

View Full Version : Закъснял цикъл.. Дуфастон?



Mima1212
08-09-2016, 00:36
Здравейте! Юни месец цикъла ми закъсня с 10 дни и когато отидох на гинеколог ми предписа хапчета Дуфастон. Каза ми, че трябва да пия по 2 на ден в продължение на 10 дни /или по-малко ако ми дойде/. Купих ги, но стана така, че на следващата сутрин когато мислех да ги започна дойде и не съм пила нищо. Юли всичко си беше окей, но сега ми закъснява с 6 дни и не знам какво да правя. Дали да чакам още или да ги започна /което не ми се иска, главно заради страничните ефекти/ или отново да отида на лекар?
На 18 съм ако има значение.

amoriter
08-09-2016, 18:48
Дори и да ти идва навреме ги пий. От тях се регулира постепенно, аз също ги пих и дори да идваше навреме, щом преди това е имало проблем трябва да се пият.

Mima1212
08-09-2016, 19:13
На мен не ми беше казано да продължа да ги пия след като ми дойде и не мисля, че е добра идея на своя глава да започвам редовно да ги пия..:/ А между другото чувствала ли си гадене или болка в гърдите? Някакви странични ефекти?

amoriter
08-14-2016, 11:04
Не, май само повишен апетит от хормоните, което се видя в напълняването.. :D А щом доктор ти е казал да не ги пиеш като ти дойде, тогава по-добре недей :)

Indistinct
08-14-2016, 12:05
Задължително да се приемат по схема от лекар.