PDA

View Full Version : Помощ....



teodora787878
08-11-2016, 21:10
Здравейте.
На 15 години съм и пуша цигари, имам си приятел и страхотно семейство, даааа, ама не :Д С приятелят ми не ни дават да сме заедно (нашите) поради много причини, но наистина го харесвам и държа на него и няма да го оставя. Както и да е, обаче, наскоро мама ми намери кутията с цигари, е тя беше празна и стои не знам от кога... Но намери и където съм си хвърляла фасовете и кибрита ми намери. Не знам вече какво да правя.... Много съм отчаяна, утре съм убедена, че ще ми се кара и има шанс да ме накаже дори.... Моля ви дайте съвет....

Mima1212
08-12-2016, 03:22
Ако тя самата пуши би трябвало да ти се размине по-леко и да те разбере защо си започнала, но ако не го прави не се сещам каква причина може да и дадеш "защото съм напрегната, защото всичките ми приятели пушат, вече съм голяма.." всичко ще и прозвучи глупаво. Кажи и нещо от рода на това, че така си преценила, не е нещо ненормално и да те остави сама да решиш дали да ги спреш. Никоя майка не иска да гледа детето и как се трови, но сигурно с времето ще свикне.

NissaN
08-12-2016, 18:32
Напротив според мойте наблюдения (и при наще е така ) родителите които и те пушат са по-критични към децата си също пушачи защото най-добре виждат и чувстват вредите от пушенето.Но ти я насмети нещо че цигарената кутия е на някои прятел или прятелка.

Mima1212
08-12-2016, 18:57
Напротив според мойте наблюдения (и при наще е така ) родителите които и те пушат са по-критични към децата си също пушачи защото най-добре виждат и чувстват вредите от пушенето.Но ти я насмети нещо че цигарената кутия е на някои прятел или прятелка.

Може, при моите приятели, които пропушиха и техните също са пушачи го приеха по-добре, без големи скандали дори започнаха да им дават повече джобни, за да имат пари и за храна и за цигари. Пък и такъв пример дават на децата си. "Няма да пушиш вредно е! - Ти защо пушиш тогава?" И родителското тяло не може да измисли подходящ и логичен отговор. Всяко семейство си е различно.
Но и да излъже, че кутията не е нейна майка и едва ли ще и повярва.

Elena3232
08-12-2016, 19:25
Просто спри да пушиш,на 15 си едва ли ще ти е проблем.Много сте ми интересни така.

NissaN
08-13-2016, 05:37
Може, при моите приятели, които пропушиха и техните също са пушачи го приеха по-добре, без големи скандали дори започнаха да им дават повече джобни, за да имат пари и за храна и за цигари. Пък и такъв пример дават на децата си. "Няма да пушиш вредно е! - Ти защо пушиш тогава?" И родителското тяло не може да измисли подходящ и логичен отговор. Всяко семейство си е различно.
Но и да излъже, че кутията не е нейна майка и едва ли ще и повярва.

И тва е така,но когато пушех баща ми и викаше много ( и той пуши от 14 годишен- над 30 години).И ми каза ако искаш да докараш моето дередже пуши ( кашля много,често се задъхва и изморява при работа разходки и тн.).На въпроса ми защото не ги спира той казва че неможе а е пробвал.Вика ми още по-добре пий по 1-2 уискита или друго но не пуши никога.И сега аз не пуша ама и пушачите не ми пречат ( наще пушат,гаджето ми,80%от прятелите ми пушат)