PDA

View Full Version : Как да нуча целия Английски?



Alishurr
08-12-2016, 13:45
Здравейте, сега ще ви обясня защо искам да науча Английски. Аз съм момиче на 14 години и като порасна искам да отида в Америка и да стана актриса, обаче трябва да науча Английски. Знам малко Англ. но искам да го науча за да разбирам те какво ми говорят пък и аз да мога да говоря на Английски. Дайте ми някакви съвети как да го науча за поне 1-2 години или там колкото е нужно или пък ако има някакви сайтове които може да ми помогне да го науча. Благодаря предварително! :)

kojinshugi
08-12-2016, 20:05
гледаш телевизия, ангажираш си цялото внимание с езика, ставаш като робот, местиш се в америка, живееш на минимална заплата след това, без никаква здравна осигуровка и си късаш гъза от работа и си въобразяваш, че ей-така някой ще те намери за актриса
иначе другия вариант е да спечелиш от тотото, така или ще си намериш хубави учители или няма да имаш нужда да учиш английския :D

HellKnight
08-12-2016, 21:08
Аз английския го знам от 7 годишен и мога да ти кажа, че то си е въпрос на талант да можеш да го говориш перфектно. Често пъти, когато съм изнасял презентации на английски, са ме питали дали съм чужденец, поради говора ми. В същото време, изобщо не съм обръщал внимание в часовете. Как го постигнах това? Immersion. Трябва да бъдеш заобиколена от езика! Ученето на граматика не е най-важната част, колкото странно да ти изглежда. Когато бях малък, играх на игри по цял ден, гледах Cartoon Network без българско озвучение, помнех цели епизоди и сценарии наизуст, и се упражнявах докато бях сам. Това е. Не е късно и ти да направиш същото. Намери си някой pen-pal, с който да си пишете (мисля, че знаеш как да ползваш гугъл) и се потопи в езика, не го мисли така, както е представен в учебниците. Успех!

HollyGolightly
08-13-2016, 01:30
местиш се в америка, живееш на минимална заплата след това, без никаква здравна осигуровка и си късаш гъза от работа

Да, моля те, обясни ми как работя за минимална заплата и се късам от работа. Как пък не познавам един българин тук, който да работи на минимална заплата дълго време.


Авторке, "целият английски" няма как да го научиш, вече 14 години живееш в България и се обзалагам, че българският ти не е перфектен. Можеш обаче да си подобриш английският чрез филми, музика и контактуване с англоговорящи.
Колкото до мечтите за актриса, доста трудно ще стане да пристигнеш някоя от никъде с акцен (който 99% съм сигурна, че няма как да загубиш) и да те вземат за нещо повече от статист в някой филм/сериал. Много трябва да те харесат и да блеснеш по някакъв начин, за да ти предложат нещо друго. Повечето актьори/актриси са в бранша от много малки или поне са били в подобни среди, където могат да бъдат забелязани.
(реклами, маловажни роли тук-там, модели и т.н.)

mincheto
08-15-2016, 09:36
В нета има самоучители

Electrа
08-16-2016, 14:04
А защо целия :lol: