PDA

View Full Version : Медицинско за работа - къде?



kdot
08-13-2016, 17:40
Кажете къде в София могат да ми изкарат медицинско за работа без прегледи? Някоя специализирана клиника или лекар?

Frysco
08-13-2016, 19:10
При личния лекар се вади медицинско за работа. По принцип всяка болница може да ти издаде такова, но работодателите обикновенно държат да е от личния лекар.
Досега за каквото и да е медицинско, никой, никога не ми е правил преглед... сестрата на място пише бланката и удря печатите, пита ме само колко ми е диоптъра, щото нося очила и дали нямам ТЕЛК.

kdot
08-13-2016, 20:14
По принцип искам да избегна ходенето до личен лекар, защото трябва да се връщам към родния край. А и най-вероятно ще ме натиска за тези профилактичните годишни прегледи( в какво се изразяват те всъщност?), за които нямам време сега.

Frysco
08-14-2016, 06:08
Глей ти, моето джипи пък аз го натискам за профилактичните прегледи, а тя казва, че няма време... на тея прегледи обикновенно най важното е кръвни изследвания, екг и прегледите на очи... другото винаги е било "оплакваш ли се от нещо-не".
Ами пробвай тогава частните болници, те правят всичко за пари-примерно болница "Доверие" или Софиямед... ако ти искат свидетелство за съдимост, да знаеш че се вади за няколко дни, щом не си роден в София.

mincheto
08-15-2016, 05:44
Плащаш на личният малко повече пари и е готова работата.

tori
08-16-2016, 07:04
Където и да идеш за медицинско, 15-20 лева маааааааксимум излиза. И никой не ти прави обстойни прегледи, даже ти казват да си пишеш ти сам имената на фирмата, твоите имена, егнта и така нататък. Тва е документ, а медиците сме мързеливи що се отнася до писане.

Dwyd96
08-16-2016, 11:36
От кога медицинското за работа се дава след преглед.. (Явно лекарят ми е страшно работлив) :D

tori
08-17-2016, 06:40
От кога медицинското за работа се дава след преглед.. (Явно лекарят ми е страшно работлив) :D
По принцип е след преглед, да. Ама на мен винаги са ми давали без. Както казах - докторите и сестрите сме мързеливи.