PDA

View Full Version : Нямам приятели :(



yoyomaster1
08-16-2016, 18:47
Здравейте

Може да ви звучи абсурдно, освен това интернет е пълен с такива шеги, ама аз не се шегувам. Наистина нямам приятели. В училище имам, но уикендите и ваканциите никога не излизаме заедно, досега само веднъж се е случило от началото на лятото.
Какво да правя?
Или как да забравя тъжния факт че нямам приятели? В интернет (фейсбук и тн) постоянно гледам снимки на разни хора а аз си седя в нас

inewton
08-16-2016, 19:03
Използвай времето за духовното си развитие.

Indistinct
08-16-2016, 19:23
Ти да си подтикнал някого да излезете?

mincheto
08-16-2016, 19:56
Излизай повече извън кибер пространството.

yoyomaster1
08-17-2016, 22:41
Ти да си подтикнал някого да излезете?

Как се прави туй?

Иначе не, досега се е случвало те да го правят и постепенно спряха
Някои никога не са го и правили

yoyomaster1
08-17-2016, 22:46
Друг проблем е, че хората с които понякога се случва да излизам интересите ни са доста далечни.
Има други хора с които имаме много общи интереси, ама те нямат интерес към мен.
Аз сега ще бъда 11 клас и вече са се оформили групички/компании/каквото там го наричате (поне в моето училище) и са си станали близки, а аз с никого не съм си наистина близък. А те са си близки и аз като не съм не ме приемат много много, нямат интерес.
Проблемът може би идва от факта че много съм се променил. Азът ми от преди 2 години няма нищо общо с мен сега, тотално различни възгледи и интереси.

begailegai
08-17-2016, 23:01
Бъди по комуникативен. Запиши се на някви дейности, който могат да ти завържат нови контакти. Най-важното е да караш хората да излизате, интересувай се от тях или от хората около тях, както и споделяй свой преживявания за да могат хората да те почувстват близък

Indistinct
08-18-2016, 05:55
Как се прави туй?

Иначе не, досега се е случвало те да го правят и постепенно спряха
Някои никога не са го и правили

Пишеш на някого (или му звъниш за по-сигурно) като предлагаш да излезете някъде. Уговаряте се за час и готово. Няма причина само те да те канят.

golemiq_korab_minava
08-18-2016, 06:46
Съучениците ти вече имат мнение за теб. Търси на др. Място.

yoyomaster1
08-18-2016, 22:55
Съучениците ти вече имат мнение за теб. Търси на др. Място.

И аз започвам да стигам до същото заключение. :(
репутацията е голямо нещо...

А как да търся на друго място, не познавам много хора извън училището ми, а да пиша хей искаш ли да излезем на някакви непознати ще е малко creepy

golemiq_korab_minava
08-19-2016, 09:29
Приятелите идват с нови дейности. Работа, училище, спорт, общи интереси.

Грозния
08-19-2016, 09:49
репутацията е голямо нещо...Репутацията е всичко - не е важно какъв си, а какво мислят другите за теб и това определя мястото ти в социалната среда 8)!

А как да търся на друго място, не познавам много хора извън училището ми, а да пиша хей искаш ли да излезем на някакви непознати ще е малко creepyПотърси хора с които сте излизали преди. Не пиши на напълно непознати - освен че е creepy, не знаеш какви са.

Приятелите идват с нови дейности. Работа, училище, спорт, общи интереси.Това по принцип е така, но е рядкост едно случайно запознанство и краткотрайно общуване в ситуация, да прерастне в истинско приятелство.

golemiq_korab_minava
08-19-2016, 10:22
Истински приятелства не знам дали и годините ги доказват. Но като цяло трябва да се занимава с нещо странично, от където да прави контакти. Както нютона каза, добре е да се отдаде на дух осъвършенстване.