PDA

View Full Version : TOEFL във Великобритания



wolfie16
08-16-2016, 21:11
Здравейте,
мисля да кандидатствам във Великобритания тази есен и не разбирам някой неща, свързани с TOEFL като цяло. Мисля да се явявам на изпита на 23 септември, но не съм направила още регистацията. Ето и ситуацията: преди да се явиш на изпита имаш право да впишеш 4 университета към които да ти пратят официалния резултат безплатно(след изпита е 20$). Та трябва ли да пиша университети и да им пращам резултати преди въобще да съм кандидатствала в тях?? Като цяло може ли някои, който е кандидатствал във Великобритания да ми обясни как е процедирал с TOEFL-а? Ще съм страшно благодарна.

Electrа
08-16-2016, 22:21
Ти преценяваш дали да си напишеш уни-тата, обаче ако все пак ги напишеш, гледай да са тези, в които ще кандидатстваш после с UCAS. Но напълно от теб зависи дали да впишеш score recipients или не - ако прогнозираш, че ще имаш добър резултат на изпита, спокойно може да пратиш резултатите на университетите, които си избрала.

p.s. защо избра TOEFL, при положение че имаш IELTS, от любопитство питам

wolfie16
08-17-2016, 20:38
Да, но въпросът ми е дали се вписават преди въобще да си кандидатствал и дали не може след изпита да пратя нещо като сканиране на резултата до университетите, а не официалните score reports, които се плащат?

Иначе за избора: в моя град има център, където да държа тойфел, тъй като не ми се пътуваше специално до София и освен това не видях особена разлика в трудността на двата изпита и други подробности като например,че всичко се прави на компютър :)

Electrа
08-20-2016, 12:55
Да, вписват се, ама вписването предполага, че ще кандидатстваш във въпросните университети с personal statement и всичко останало. Както си прецениш така си пращаш
IELTS освен в София се държи и в още няколко града - Пловдив, Варна и Бургас, ако не се лъжа, пак провери за всеки случай, и е странно, че не си открила, защото има разлика, макар и не толкова фрапираща. IELTS е по-приятен откъм Speaking, понеже говориш с реален човек, а на TOEFL си говориш с компютъра.

wolfie16
08-21-2016, 00:06
Другите градове, където се държи са ми по-далечни и от София. А иначе, всичко е въпрос на лични предпочитания. Аз предпочитам да говоря на компютър, отколкото с човек. А и освен това ми харвсва, че изпитът приключва за 4 часа, не както е IELTS за 2 дни, ако не се лъжа. И все пак както казах всичко е въпрос на лични предпочитания. Ти кой от изпитите си държала, само от любопитство питам?