PDA

View Full Version : Алое вера



gaburata
08-21-2016, 18:52
Привет на всички! Нова съм във форума и стартирам с тема. Казвам се Габи. Регистрирах се, защото искам да споделя малко опит вас.
Та така, започвам. На 26 години съм и последните 3-4 години се борех с пъпки. Пих какви ли не витамини, ползвах каква ли не медицинска козметика. Имах някакво подобрение, но не и ефекта, който желаех. В същото време имах и нередовен цикъл с много дълъг болезнен ПМС. Всъщност той винаги е бил нередовен, с изключение на моментите, в които по препоръка на гинеколог съм пила противозачатъчни. Имах и хроничен цистит. Всяка втора жена знае колко е ужасно. Изпила съм купища антибиотици и съм пробвала половината билкови препарати от аптечната мрежа. Като цяло имунитета ми беше разклатен доста. Много проблеми а? О, пропуснах да кажа, че ми откриха прахова и поленова алергия и там давах сума пари за лекарства, за да владея положението, защото ми нанасяше доста поразии.
Така в търсене на решение за проблемите попаднах на статия за алое барбадензис милър или известно като алое вера. Започнах да се интересувам доста. Прочетох много, на кой какво му е помогнало. Така се престраших да пробвам гела за пиене на фирмата Форевър Ливинг. Сега ще бъда нападната с реплики от сорта на "глупава реклама", "тези продукти не стават" и т.н. Е да де ама при последната ми циститна криза преди година (а до тогава се обостряше през 2-3 месеца), реших да видя дали действа тва алое с червена боровинка за пиене, дето толкова го хвалят. А аз съм Тома неверни. Бях отчаяна. Пишеше в интернет, че когато имаш заболяване в остра фаза се изпива 1 бутилка за 1 ден. Множко ми се видя, ама пробвах. Ако щете ми вярвайте, но такова облекчение имаше, все едно нищо ми нямаше. После си изпих АБ-то и си продължих с алоето. Взех си и едни таблетки на същата фирма Форевър дето ги водят за нея. Цикъла ми се регулира. Взех си и разни кремчета. Кожата ми се изчисти. И така вече 2 години не спирам да ползвам техните неща и да преоткривам различните ползи. Имунитета ми се оправи. Алергията също е под контрол. Определено нещата са качествени.
Сега ще последват още нападки като "това си е чист млм и ни пишеш врели некипели". Да, мрежов маркетинг е, но има голяма разлика от добре познатите на всички. Да, бизнес е, няма да крия. Само че предпочетох да ползвам неща, които имат сертификати от международни институции и съвети, които се получават безбожно трудно и то наистина трябва да са качествени. Фирмата си има патент за производство на стабилизиран гел от алое, който е все едно да си откъснеш листо.
Наистина исках да споделя опит и затова ви пиша всичко това. Всеки сам си решава и си прави изводите. Аз знам за себе си, че това беше правилното решение и спрях да хвърлям луди пари в аптеката. Приятелите ми и те се убеждават постепенно за качеството на тези продукти. Наистина ще бъда щастлива, ако с опита си помогна на някого. Алоето помага за всичко, защото то кара имунитета да функционира правилно, затова и може да се приема от хора с автоимунни заболявания.
Благодаря за търпение да изчетете този ферман.

gaburata
08-23-2016, 09:24
Ще си позволя още да напиша накратко защо е толкова полезно това алое.
Алоето съдържа 17 от общо 20 аминокиселини, от които организмът се нуждае за образуването на клетките и на тъканите, както и ензими, необходими за разграждането на въглехидратите, мазнините и протеините в стомаха и червата.
Алоето съдържа и голям брой витамини: В1, В5, В6, В12, А и С и минералите: калций, фосфор, мед, желязо, манган, калий и натрий.
Алоето е природен чистач благодарение на сапонините, които съдържа (сапунени съставки с антисептични свойства).
От друга страна, поради наличието на белтъчни ензими, то отстранява мъртвите тъкани, като по този начин почиства раните.
Алоето разширява капилярите, като по този начин усилва притока на кръв.
Съставките на Алоето: lignin (целулоза) и polysaccharide (въглехидрати) проникват през трите слоя на кожата: епидермис, дермис и хиподермис, като ги почистват от бактерии и мазнини, които запушват порите. Природните хранителни съставки, като минерали, витамини, 17-те аминокиселини и ензими, стимулират производството на нови клетки.
Алоето подобрява състоянието и стимулира черния дроб и бъбреците, основните органи за детоксикация на организма, благодарение на съдържащия се в него калий.
Доказано е, че Алоето спира деструктивната дейност на много бактерии, например Salmonella и Staphylococcus, които произвеждат гной, бори се и с Echerichia coli, Streptococcus faicalis, а е много ефикасно средство и срещу гъбичката Candida Albicans.
Алоето унищожава бактериите и предпазва от инфекции, когато се приложи върху засегнатото място в концентрация по-голяма от 75%.
Алоето действа по начин, подобен на този на стероидите, например кортизона, но без вредни странични ефекти.
Това се дължи на някои от съставките му, най-важните от които са Glycoproteins, които възпрепятстват и разрушават Bradykinin, основният причинител на болката и възпаленията, а също и Anthraquinones и Salicylates, които се съдържат и в аспирина.
Една от съставките на Алоето, алоин, която се извлича от кората на листото, се използва като лаксатив (разхлабително средство).
При стомашно-чревни проблеми Алоето забавя изпразването на стомаха и пречи на отделянето на прекалено голямо количество hydrochloric acid (солна киселина) и на ензима пепсин.
Благодарение на способността си да регенерира, лекува, тонизира и да прониква в дълбочина, Алоето се използва при направата на овлажняващи кремове, нощни кремове, маски, шампоани, тонизиращи кремове и кремове за почистване на кожата и др., както и на лосиони за предпазване от слънчевите лъчи.
Алоето се използва и в кремовете срещу болки в мускулите, ревматични болки и схващания.

Тази информация съм си я вадила от различни сайтове в интернет и е съвсем накратко. Само не искам да ме разберете погрешно - то не е панацея!!! То помага на организма да функционира правилно, заради богатото наличие на витамини, минерали и мн др. Обикновено организма ни страда от липсата на нещо, което се стараем да му дадем, но поради ред причини не можем.

Пожелавам ви хубава седмица!