PDA

View Full Version : Проблеми с майка ми. Моля дайте съвет!



QueenMariya
08-24-2016, 07:54
Здравейте, пише ви момиче на 15г.
Имам следния проблем: ( ще се опитам да го съкратя максимално )
Когато бях на 7г, майка ми започна да изневерява на баща ми. Той работеше тираджия и си беше само 4-5пъти в месеца у нас. Майка ми започна да се вижда с други мъже, не знам дали са били едновременно, но бяха повече от 2ма, единия беше приятел на баща ми. Тъй като бях малка, спях в спалния при майка ми, нощно време чувах, че отваря вратата и влиза някакъв мъж и отиваха в хола. Освен това ме водеше по кафета с 1 от тези мъже, говореше по скайп до 1-2 вечерта. Условието разбира се беше, не казвай на баща си. 8 години горе долу не съм му казала нищо.
Преди 2 години се роди сестра ми. Майка ми спря да се вижда с тези мъже. Както и баща ми напусна работата си като тираджия, за да бъде с нас.
Майка ми почна да се заяжда с мен, за всичко. В седмицата излиза по 3 пъти и ходи по магазините и се връща с цели пликове, докато аз гледам сестра ми. Нямам нищо против да я гледам, но сутрин към 7-8часа винаги ми се кара, че само лежа и не обръщам внимание на сестра ми. Когато я гледам, нищо не казва, сутрин когато си полежа, ми вика ще кажа на баща ти, че не ми помагаш. Аз през времето докато я гледам, изчиствам, предполагам знаете с дете на 1г и 10м колко е трудно да гледаш и оправяш едновременно.
Това много ме изнервя, защото е всеки ден по няколко пъти. Не искам нашите да се карат, но майка ми постъпва ужасно спрямо мен и баща ми.
Да му кажа ли, когато вече наистина се ядосам? Страх ме е, че всичко това ще завърши с развод.

Demetori
08-24-2016, 16:26
Заплаши я, че ако не спре да се държи така с теб, ще кажеш за мъжете.

SuNsEt
08-25-2016, 20:43
Естествено, че трябва да му кажеш. Особено щом знаеш, че майка ти му е изневерявала. Помисли си, че той сигурно я обича, а тя го лъже постоянно. Това пък особено за гледането на сестра ти и ходенето по магазина - нямам думи, каква безотговорност. Говори с някой близък роднина - баба, леля или някой друг, който да ти даде съвет и да те подкрепи. Ако положението наистина е такова, каквото описваш, определено има два варианта - развод или нещата да се променят коренно( което ме съмнява). И нещо много важно - по-добре разведени родители, които да живеят спокойно, от колкото да са заедно и да се карат и лъжат постоянно. Замисли се за сестра ти и за това какъв пример дава майка ти на вас двете. Щом се чувстваш по този начин и знаеш такива неща, определено трябва да кажеш истината. Изневерите в семейството са равни на предателство, а това, че тя е допуснала ти да научиш за тях и да си свидетел е просто недопустимо. Съжалявам, че така се е случило в твоето семейство, но това трябва да те научи да бъдеш силна и да пораснеш по-рано. Така ще се справяш с проблемите по- лесно, ако си достатъчно разумна в бъдеще. И не следвай примера на майка си, ако тя наистина прави това, което си написала. Успех!

Bao
08-26-2016, 18:56
Баща ти заслужава да знае истината.

HaruYoshida
09-05-2016, 13:10
Баща ти заслужава да знае истината.

+1

А и мислиш ли че тва ще приключи? Ами ако тва дете не е от баща ти?
Според мен майка ти няма да се промени .. щом един път е изневерила на баща ми .. кво ще я спре да го направи отново и отново. По-добре кажи на баща ти той ходи и работи .. не ви вижда толкова много време и накрая кво майка ти да му изневерява ..