PDA

View Full Version : Имам ПКЯ,БАР и проблем с щитовидна жлеза!!!



futi91
08-26-2016, 13:34
Здравей те!!! Казвам се Илиана на 25 години съм от София.Ще започна на кратко с моя проблем.Ще се върнем малко на зад далечната 2007 година.Имам си приятел от 2007 година реших ме да ходи ме на морето лятото,всичко беше точно но тогава направих първата си криза така нареченото БАР,върнах ме се от морето и аз влязох за около един месец в клиника,предписаха ми лекарства който трябва да пия,но след 2/3 години се прояви пак и така няколко пъти и влизах в клиника.Реших да отида на гинеколог,защото имах проблем с цикъла от близо една година не ми беше идвало,Прегледаха ме и ми казаха че имам ПКЯ което най-вероятно се е проявило от лекарството което вземам депакин 500.Почнах да се лекувам продължение на 3/4 години за това време съм сменила толкова лекари,но мисля че съм намерила в момента подходящ.На скоро миналата година ми на мериха също така че имам проблем с щитовидната жлеза и нея лекувам Sad Та лекарствата който пия са:диане 35,СИОФОР табл. 850 мг.- два пъти по едно. ЕУТИРОКС табл. 25 мкг.-1 и половина сутрин, литий 300 мг-трипати по едно и ИНОФОЛИК саше -двапати по едно сутрин и вечер.Края на септември месец ще хода на лекар за да ме прегледат а също така края на септември спирам диане,но не ми се чака толкова време за да ми кажат нещата.Иска ме с моя приятел да си направи ме бебе и искам да попитам дали на този етам има ме шанс!!! Благодаря предварително!!! Wink

Бял бродник
08-26-2016, 13:49
Така. Първи въпрос: С какво си се занимавала, докато си бягала от часовете по БЕЛ в училище?

futi91
08-26-2016, 13:57
С какво да съм се занимавала?

futi91
08-26-2016, 13:59
Така. Първи въпрос: С какво си се занимавала, докато си бягала от часовете по БЕЛ в училище?

Не искам някой да ме съди а да ми отговори на въпроса,който задавам :)
Благодаря предварително :)

Ivaaaaa
08-28-2016, 20:34
Ма никой не те съди, бе. Просто е противно колко масова е неграмотността. Ари мани писането, обаче не мога да си го представя как изполваш в речта си например "лекарствата който пия". Ари мани запетайката, както казах, ма тва в главата ми звучи като мургавел от "господари на ефира". Малоумници.

c30
08-31-2016, 07:27
Не мисля, че е фатално да изчакате с приятеля ти до края на септември. По-добре обсъди въпроса с лекаря ти, ако той потвърди, че е безопасно иди и на гинеколог. Никой във форумите не е достатъчно образован, за да ти отговори адекватно и със сигурност. Успех с бебчето!

baby_baby
09-03-2016, 10:33
Отиди и на гинеколог хормоните са ти се разбъркали но за повече информация си питай специалисти

diskreten
09-05-2016, 13:32
И моята приятелка има подобни проблеми

Поликистозни яйчници, проблем с хормоните, нередовен цикъл, проблеми със щитовидната жлеза и какво ли още не, включително кризи и паник атаки :(

Пиши във форума на бгмама
Там могат да ти отговорят по-професионално.

Но все пак няма как да минеш без специалист.


Ако искаш пищи на лично, за да ти дам някакви контакти на специалисти, които знам.