PDA

View Full Version : Повече самочувствие... помощ



Lana20
08-27-2016, 20:24
Здравейте. Реших да потърся съвети относно самочувствието. При мен то липсва. От есента вече ще съм 8 клас в друго училище с нови хора. Доколкото ги познавам момичетата от моя клас са много уверени, красиви и със самочувствие.. а аз съм такава една срамежлива пред нови хора.. на моменти дори се ненавиждам. Наистина искам да се отпусна малко.. да имам повечр вяра в себе си.. и повече самочувствие, за да ме харесат другите.. , но не знм как да го постигна.. ужасно ме е срам, особено като почна да говоря с някой.. преплитам си езика от страх. Моля ви помогнете ми.. :(

mincheto
08-28-2016, 06:18
То всичко идва от начина ни на мислене,трябва да бъдеш по-отворена към хората и към света като цяло.Трябва да бъдеш непукист и поне малко егоист,зада си добре ти самата.Трябва на първо място да обичаш себе си и да си самоуверена,зада те уважават и харесват и останалите....щото ти самата,ако не се харесваш...то неочаквай останалите да го правят.

prosto_chovek
08-28-2016, 07:50
Самочувствието ти е правопропорционално на това колко ти сама се харесваш. Трябва най - напред над това да поработиш. :)

metalhearted
08-28-2016, 21:22
Един от проблемите ти е, че се сравняваш с другите, знам че е клише, но всеки е красив по свой начин и аз наистина го мисля. Трябва да се научиш да обичаш себе си, защото си специална и защото ти самата си си най-близкия човек, а се съмнявам, че би говорила на близък човек така, както говориш на себе си. Прочети някои статии в интернет, за това как да се пребориш със страховете си(за предпочитане на английски). Мога много да пиша по темата, защото съм била далеч по-зле от теб, но трябва малко по-подробно да обясниш какво ти е, за да можем и аз и другите да ти помогнем.

ani_banani
08-29-2016, 17:46
На някои им трябва повече време за да свикнат с други хора, явно и ти си един от тези. Най-важното е да не мислиш за това, че можеш да се изложиш със своя дума или действие все пак на всеки може да се случи. Тъй като няма само ти да си на ново място с нови хора имай предвид че ще има и други които ще ги е срам и ще се притесняват отначало. Не го мисли толкова нещата сами ще си дойдат на мястото. :)