PDA

View Full Version : Житна диета на Дънов



leninova2003
09-01-2016, 20:31
Тъй имам няколко въпроси към хората пробвали диетата на Дънов.... Те са по-скоро към тези,които са на годините около 13-14-15! Искам да Ви попитам вашето лично мнение за самата диета и как Ви е подействала.
Който не знае за самата диета тя се прави с жито за покълване,което се слага в гореща вода и то трябва да престои цяла вечер. На сутринта водата се изпива на гладно и житото си го делиш на колкото си искате порции (по 100гр на ден). Позволени са и 3 ябълки и точно 9 цели ореха,както и 3 супени лъжици мед. И така на кратко ви питам за вашите лични мнения относно диетата и колко горе-долу килограма сте отслабнали....


Благодаря предварително!!!!! <3 <3 <3

metalhearted
09-04-2016, 23:21
Не съм много добре запозната с темата отслабване, защото теглото ми винаги е било нормално, но много добре знам, че една диета не действа на всеки. Не може да вземеш най-големия размер батерии и да ги сложиш в ръчен часовник...примерно... Метаболизма на всеки е различен и ако наистина искаш да отслабнеш трябва някой да ти изготви диета специално за теб, за да не стане йо-йо ефект или още по-лошо да си докараш някое хранително разтройство. От тази диета 100% ще се получи йо-йо ефект, защото ще се лишаваш, а след като свърши диетата пак ще започнеш да си се тъпчеш.

metalhearted
09-04-2016, 23:30
Ако не друго брой си калориите, но без да се вманиачаваш, сега се сетих, че преди бях качила 2-3 килограма и отслабнах само с това и малко упражнения:
http://caloriecontrol.org/healthy-weight-tool-kit/assessment-calculator/
Записвай си някъде калориите или си свали приложение на телефона. А без да тренираш ще стане много по-бавно.

~The Smile~
09-05-2016, 12:29
Сега навлизаш в пубертет, растеш, развиваш се, трябва ти пълноценна храна, а не диети. Житната диета се прави не за отслабване, а за пречистване на огранизма, но при възрастни хора над 19-20 години. Полезно е житото, може да го включиш към храните, които ядеш обикновено и да хапваш веднъж седмично, но не и цяла седмица или колкото време там е диетата, да бъдеш само на жито и ябълки. Че то ще ти провокира апетита даже и ще освирепееш от глад, пък и да не си кокошка, че да кълвеш само жито, я. :D
Не одобрявам децата да са на диети. И като цяло диетите не харесвам. За да разбереш, че си дебел и че имаш здравословен проблем и теглото ти е НАД нормата, това трябва да ти го каже само лекар. А не да си налагаш, че си пълна.
Щом толкова настояваш да си на режим или диета, можеш да намалиш количеството на някои храни (но НЕ и да ги изключиш изцяло!) като: хляб, сладки, мазни меса и солено и да увеличиш пресните плодове и зеленчуци, ориз, да хапваш повече риба, сирене, яйца и бяло месо. Но не и да си на диета, защото тя може вместо да ти помогне, да ти навреди, като ти обърка метаболизма, цикъла, растежа. Повече движение, стига с тези диети и ограничения!

baby_baby
09-21-2016, 10:44
До сега никога не съм правила диета и не мога да кажа но една приятелка я прави и е много доволна от менюто :д но се иска време а резултати