PDA

View Full Version : Нито овулация, нито цикъл. Съвети?



Monika777
09-02-2016, 10:41
Здравейте, на 18г съм и искам да се обърна към Вас, знаейки , че има много теми по този въпрос, но се обръщам кэм вас за мое успокоение и , ако на някой му се е случвало. Та, цикълът ми закъснява с 14 дни, като този месец (како и миналият) нямах овулация, принципно си я усещам и забелязвам, принципно той ми е доста нередовен, но лекарите ми казваха, чи може от време, стрес и т.н. Имам приятел от година и нещо и винаги се пазим като луди, но като всяка жена , която води полов живот , се сещате първото нещо, за което се сещам какво може да е......Въпросът ми е дали случайно на някой му се е случвало или дали знае , дали е възможно като няма овулация(защото нямах 2 месеца) и цикъл да не настъпи , имах болки в матката/яйчниците, но не идва. Този месец стресът при мен беше доста в повече и климътът беше всеки ден различен. Някой от вас щи ми кажат да взема тест, но ако още няколко дни не дойде ще си запиша направо час, защото може да е нещо сериозно. Моля без нападки, искам просто отговор или съвет за въпроса ми. Блогадаря. :)

Indistinct
09-02-2016, 14:38
Запиши час по-скоро, не чакай.
На видеозона ще се види колко мм е лигавицата и дали е готова за цикъл или ако има нещо по-сериозно.

M****
09-02-2016, 15:28
Питам от любопитство - как една жена разбира, че е в овулация? В интерес на истината никога досега не съм се интересувал за отговора по този въпрос. :]

Indistinct
09-02-2016, 16:20
Понякога си личи, понякога не.

M****
09-02-2016, 16:24
Понякога си личи, понякога не.
По какво си личи?
И откъде жените знаят, че се дължи на овулацията, а не на някакво друго състояние?

Indistinct
09-02-2016, 17:31
По какво си личи?
И откъде жените знаят, че се дължи на овулацията, а не на някакво друго състояние?
Ето линк,че е дълго за обяснение.
http://purvite7.bg/fiziologichni-priznatsi-za-ovulatsiya/

Monika777
09-02-2016, 18:04
Благодаря на Indistinct. А отностно овулацията, аз си я усещам като ме заболи яйчникът и 2 дни имам разтегливо, прозрачно течение.

Indistinct
09-02-2016, 18:14
За нищо. Дано е наистина от стрес и климат.