PDA

View Full Version : Какво да правя?



daipet
09-02-2016, 21:35
Все повече и повече се страхувам. Татко и мама са разведени от точно 4 години. Защо? Защото баща ми не поемаше отговорност към семейството и всички разходи се плащаха от заплатата на мама. Но мама се омъжи на следващата година и съвсем скоро след това се появи и брат ми. Преместихме се в родния град на новия съпруг на майка ми и съответно тя трябваше да напусне работата си, чието заплащане беше много високо. На него пък втори месец не му плащат, а мама няма да си намери работа, защото квалификацията е изключително специфична. Тя се страхува да не останем без храна на масата. Истинският ми баща постоянно иска да се виждаме и наистина много ме обича и ми го показва постоянно. Днес така се разчувствах като се разделяхме, че после плаках. Но той не може да разбере, че за мен са нужни много пари. А на мен ми се къса сърцето да му поискам, защото знам, че не изкарва много, а на мама вече ме е срам да й искам, защото е без работа жената. Какво да правя? Аз съм много привързана към тях, обичам ги с цялата си душа и сърце. Когато мама плаче и аз заплаквам, когато усетя тъгата в думите на татко и аз веднага ставам тъжна. Не мога да разчитам на втория си баща да се грижи за мен, най-малкото защото не е длъжен с нищо. Малка съм, за да работя. Ако имах възможност щях да използвам всяка свободна секунда. А сме две деца, като брат ми боледува много и парите за лекарства не са никак малко. А как ми е мъчно защото накарах подителите ви да ми сложат брекети. аз имам наистина сероизен проблем, не е само естетически, но би могъл да изчака. Сега съжалявам че поисках. Татко едвам ги изплаща а когато те се разлепят се добавят и доп. разходи. За всичко, което се харчи за мен изпитвам ужасна вина. Какво мога да направя?

RuiMyaoBG
09-03-2016, 05:42
Здравей!:) Не знам на колко си,но ако наистина си на 16,би трябвало да можеш да работиш като непълнолетен. Колкото и тъпо да звучи,бих ти препоръчала да работиш в МакДоналдс. 10лв/час и можеш да работиш до 4 часа на ден.

Ако това не стане,можеш да се опиташ да помагаш на деца,например от 1 - 4 и/или от 5 - 7 клас по някой предмет,по който ти си добър. :)

Можеш също да предложиш да гледаш малки деца ( 0 - 5 годишни или нещо такова) .

Опитай се да се посъветваш и с приятели , учители , роднини и тн . Не се притеснявай да се посъветваш, с когото и да било. :) Много хора са били в същата (или в подобна) ситуация. Някой хора,които сега изкарвам милиони на година са оставали дори и без покрив . Така че не се тревожи за това.

Надявам се да съм помогнала ! Късмет :)

Аз съм си Аз
09-03-2016, 10:12
Здравей—Това е много добре,че мислиш за семейство то си защото повечето тинеиджерки на твоята възраст независимо дали имат или нямат техните пари се запъват за дрежки и тн... ВС ЩЕ СЕ ОПРАВИ СПОКО УЧИ НЕ МИСЛИ ТОЛКОВА ЗА ПАРИ ТОЗИ ПРОБЛЕМ ЩЕ ГО РАЗРЕШАТ РОДИТЕЛИТЕ ТИ

baby_baby
09-05-2016, 09:38
Ако си до 18 г начин ваше ще трябва да те издържат и да те е срам е нормално нещо според мен до 18 да те издържат като станеш на 18 почни някъде работа за да можеш д се издържаш и да не те е срам да искаш на ваше пари

HaruYoshida
09-05-2016, 12:54
Нищо не можеш да направиш :\ Учи и това е