PDA

View Full Version : Избор на добър лаптоп



funkey
09-04-2016, 11:29
Здравейте съфорумници! Мисля да сменям стария лаптоп с някой по-бързичак. Спрял съм се на този http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-g551jw-cn274d.html#box-additional (Това е най-ниската цена,която успях да намеря в интернет и може би най- доверения сайт ,който аз виждам? ) Харесва ми като дизайн и характеристики. На въпроса за какво ще ми служи лаптопа,отговора е - гейминг от сорта на цсГО, дота. Както и дълготрайна работа , яко браузване и мултитаскинг на машината. Искам както да ми служи добре и изпълнява бързо работата,която му задавам , така и игрите да ми вървят на задоволяващо ниво. Отдавна съм си набелязал РОГ , тъй като по мои наблюдения са се оказали добри модели на Асус, но конкретно за този като ревюта ,не могат да ми задоволят любопитството дали ще оправдае парите си или ще се окаже преоценен боклук? Максимума на бюджета ми е 1700, дори с много мъки се сългасявам да е 1700 , тъй като си мислех да е до 1500, но роговете стартират от 1600 някъде (И все пак ще е най-вероятно на изплащане.).Евентуално може да се откажа от едни 100 лева и да го ъпгрейдна с едно ССД 120 гб? Друг фактор за избора е , че живея през повечето време в годината в Англия (Задължително е да е 15 инчов, по големи тюфлеци не ми се разнасят :D ). Изключително важно е да е с международна гаранция както този, за това и ми хареса. Потърсих оферти и в Англииски сайтове, но не мога да го намеря същия или като цяло РОГ за същите пари или по-евтино (както се надявах). Бих бил изключително благодарен, ако ми помогнете с избора и отзиви за модела или някой по-изгоден и добър за този бюджет, без да се надхвърля. Благодаря ви предварително за отделеното време!

npp
09-04-2016, 16:51
и аз не намирам по-добър вариант от този асус, или пък този леново: http://www.sky.bg/details.aspx?id=28119

funkey
09-05-2016, 04:50
Нямам нерви естествено,че настолния е 100 пъти по-добър, но в моята ситуация това е варианта. Няма как да съм в англия с компютър все още... Всяка година се местя от къща на къща,отделно взимам понякога и лаптопа с мен в университета. Този лаптоп няма да е много издръжлив и ще се мъчи на натоварване (без гейминг). Затова гледам лаптопа да е кажи-речи читав за да може да ми върши добре работа и за всякакво ползване.нпп лаптопа е същия като асуса :D , но мисля че асуса е по-добрия вариант.

npp
09-05-2016, 21:35
да, и на мен асус-а ми изглежда по-добър, защото корпусът му е по-дебел, което е по-добре за охлаждането, и клавиатурата е по-изнесена напред, доброто на леново-то е, че има озвучителна система JBL и 4GB видео памет, но асус-а също има добра озвучителна система sonicmaster

funkey
09-06-2016, 06:09
+ корпуса е алуминиев , което помага още повече за охлаждането. Не ми е голям дерта за аудиото. Сега съм със соник мастър и съм мнооого доволен. Доста дънят. Благодаря ти за мнението. Ще се разтърся още малко и ще реша какво да бъде :)

koko95
09-09-2016, 16:36
Значи купуваш този лаптоп и има устройства едни специални дето да можеш да си вържеш видеокарта към лаптопа ти , за да играеш всички игри. Взимаш си едно такова устройство и една amd 480-ка 490-ка или 1070/80-ка и с помощта на специален софтуер ще работят двете видеокарти заедно.

koko95
09-09-2016, 16:41
Или пък заложи на по-добър процесор като Intel Core i7-6920HQ 4-Core 2.9GHz и най-скапата видеокарта, щото нали да си вземеш такова специано устройство за връзване на видеокарта към лаптоп и amd 480 или 490 примерно , или 1070-80.

koko95
09-09-2016, 16:59
Ето за такова устройство за видеокарти говоря- graphics amplifier http://desktop.bg/gizmodos-alienware-alienware_graphics_amplifier_452bbqs .

HardJ
09-09-2016, 17:10
ASUS-а ти е най-добрият вариант според мен :)

koko95
09-09-2016, 18:30
В Англия се продават по-евтини лаптопи като MSI.