PDA

View Full Version : Съсипана коса... Възстановяване?



~The Smile~
09-04-2016, 11:57
Привет. :)
Реших да си изсветля косата с кислородна вода, понеже не исках да се боядисвам - мислех, че така ще е натурално и няма да се изтощи. Да, ама не... Вярно, от тъмнокестеняв цвят стана почти меден, светъл и приятен. Но явно съм прекалила с количеството кислородна вода и косата ми се изтощи. Стана страшно суха, като мъртва е, безжизнена, окапа сигурно половината, направо не мога да я позная - а беше гъста, лъскава и жива (без нищо да й правя- само я миех с обикновен шампоан). (Снимки преди и след кислородната вода нямам, но твърдя, че в момента косата ми не е това, което беше...)
Голяма глупост направих с това изсветляване, признавам си.. Лошото е, че не съм слагала само на краищата, а по цялата дължина от корените... :х Тоест, че не мога да отрежа само изгорялото, пък и я пускам дълга сега, жал ми е да я правя къса, после има да чакам да порасне.. Никога не съм ползвала преса, а в момента изглежда така все едно е опърлена от всекидневна обработка..
Има ли някакъв минимален шанс да се възстанови без да режа много и без скъпи продукти и процедури? Следващата седмица ще ходя на фризьор да ми подстриже връхчетата и ще се посъветвам. Вчера започнах да слагам ампули за сгъстяване на косата (стигат ми точно за един месец, всяка есен го правя, заради сезонния ми косопад) Но не съм убедена, че ще са достатъчни. Чух за разни домашни маски със зехтин, яйце и подобни? Или за масла, като бадемово, рициново? Действат ли изобщо, защото съм малко скептично настроена. А за хининова вода чета мнения най-различни - на кого не му помогнало, на кого му се изсушила косата, други пък са доволни. Бихте ли споделили, ако някой има опит в тези неща и е имал изгоряла и изтощена коса, как се е оправил след това, колко време му отне? Предложете нещо, което може да оправи положението, имам надежда и няма да се отказвам да си възвърна гъстата и мека грива. :)
Това с кислородната вода си ми остава обица на ухото!

metalhearted
09-04-2016, 22:55
И аз си изтощих косата от изсветляване, защото беше черна, а аз исках да е лилава... както и да е! Правя маски само със зехтин и слънчогледово олио, понякога слагам и от стимуланта за коса на Икаров-той наистина действа много добре на скалпа. Къпя с е с шампоан и балсам nivea Repair & Targeted Care, но можеш да използваш всякакъв шампоан за изтощена коса, но без силикони, макар че в този има dimeticone, (който всъщност не е чак толкова вреден, даже е полезен?). В момента косата ми е в същото състояние, в което беше преди да започна да я изсветлявам. Толкова много пъти съм я прецаквала , все по различни начини, и по различни начини съм я възстановявала, че вече не знам как още е гъста, а не съм плешива :D

П.С: забравих да кажа и за хумата, която същото има изсветляващо действие и подхранва и май детоксикира косата, даже ми падна боята от нея...

mayaaa
09-08-2016, 15:33
Пробвай маски с масла, трябва да свършат някаква работа за случая. Може да си вземеш и една опаковка витамини тип коса, кожа, нокти.
Какви ампули за сгъстяване ползваш? :-o

baby_baby
09-08-2016, 20:43
Прави и маски не я третиран с маши и преси и не я боядисан повече

tori
09-10-2016, 08:04
Прави маски с хидратиращ и подхранващ ефект - масла, жълтък, кисело мляко, мед... Горчицата също подхранва, доколкото помня. Отрежи връхчетата и си вземи ежедневен шампоан някакъв - той е по-щадящ - обаче не го ползвай по по-различен начин от този, по който ползваш обикновения. Ако си миеш косата през ден, не увеличавай миенията, защото идеята е да я щадиш, а ежедневният шампоан няма да е чак толкова щадящ. Вземи си и хубав балсам/маска с отмиване. И някакво масло, мляко, кристали за измита вече коса, които не се отмиват. Вземи си и хранителна добавка за коса, кожа и нокти, но ми се струва, че трябва да говориш поне с личния си, за да си сигурна, че няма да ти навреди. (тук визирам дефицит на микро елементи, които са важни за здравето ти и по-лесното им откриване на тия дефицити, ако са налични - една хранителна добавка може да замаскира проблем с тях при приемане) И опитай да не ползваш топлинна обработка, а ако ползваш, вземи спрей за такава.

mincheto
09-14-2016, 16:04
АЗ се боядисвах 9г само черна боя и преди няколко месеца косата ми беше вече много изсъхнала и изтощена ,и аз вече реших да спра да се боядисвам поне за известно време........9години боядисване стига за сега.

~The Smile~
09-22-2016, 18:59
След като си скъсих косата до рамената и я измих няколко пъти (с шампоана, който ползвам обикновено), тя сама се оправи - пак си е същата- лъскава и жива. Само дето окапа повече, но сега косопадът намаля. Не правя домашни маски. Мажа я само с ампулите на Seri (страхотни са, може да са скъпи, но определено си заслужават, от опит казвам, че след 4та ампула виждам нови косъмчета) и с хининова вода. Взех си и стимулант за коса на Икаров,но ще го започна след като свърша със Seri, за да не смесвам много продукти.